Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 26
  • Poslední: 11.7.2017 9:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Smutné

To je hodně smutné, kam Michal Semín došel. Moc smutné. Kam teď půjde dál?

Jásot ateistů-po kolikáté již

Tak zase jeden,který se domnívá,že začíná římskokatolická církev ztrácet svůj kredit.Jaksi mu nevadí,že za 2000let její existence proběhlo mnoho snah dosáhnout podobného resumé. A kde jsou ti všichni mudrci?Sem tam je někdo vytáhne,aby na sebe upozornil,jako mnohý z těch,kteří se tu prezentují,a kde jsou všichni?Církev přes snahu mocných vládců stále trvá,přesně jak její zakladatel Ježíš Kristus prohlásil,že brány pekelné ji nepřemohou! Prostě "psi štěkají,ale karavana jde dál"! Víc mi za komentář nestojí.

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vrchol-tmarstvi-cista-totalita-Sociolog-a-vysokoskolsky-pedagog-nalozil-Tomasi-Halikovi-za-to-co-zase-predvedl-v-mediich-486227

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již

Nechápu reakci pana Křivana.Jestli mi předkládá jako komentář postoje profesora Halíka mohu pouze uvést,že s tím pánem hrubě nesouhlasím.Postoj tohoto pána zcela popírá nejen historii mnohasetletého boje křesťanské Evropy proti muslimským hordám,ale i připomíná silně zradu,,jejímž prostřednictvím dobyl sultán Mehmed II. v roce 1469 Cařihrad (chcete-li Konstantinopol).hlaní město bývalé Východořímské říše.Tím onen zrádce zapříčinil onen zrádce ovládnutí značné části evropského kontinentu na celých příštích skoro 600 let. Příští generace výbojných Turků si roku 1521 podrobí Bělehrad, 1526 zvítězí u Moháče a jsou teprve roku 1683 zastaveny u Vídně. Ani to všakvlastně zatím ještě vůbec nic neznamená, protože hrdá a expandující Osmanská říše se mění v"nemocného muže na Bosporu"teprve až v druhé polovině 19. století.

Pro to je velmi příznačný výrok německého historika Alexandra Demandta, který o tomto osmanském umírání řekl,že Osmanská říše ztroskotala z táhož důvodu jako carská říše a Sovětský svaz. P

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již

Musím ještě dopsat závěr.Pronikání západních idejí do sterého myšlenkového a kulturního světa působilo tak silně,že mu staré tradice nedokázaly odolat.Je však třeba říci,že míra zrádného činu bezejmenného cařihradského vrátného je propastná do té míry,že jejího dna dodnes nedohlédneš.

Cizováno z knihy Václava Junka "Velké zrady světové historie" kterou zřejmě pan profesor Halík ve své přebohaté knihovně nemá, Ale měl by si ji pro své neustálé přemítání opatřit,aby mohl přemýšlet i o tomto!

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již

Měl jsem na mysli spíš pana Giuseppe Maiello. Jeho myšlenky mi připadali svěží. Teprve dodatečně jsem zjistil, že patří k pirátům.

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již

Na Halíka mám ač atheista obdobný názor. Jak mi odpovíte na mojí vlezlou otázku? K čemu je náboženství, které nedokáže své věřící, ale i nevěřící stimulovat alespoň k prosté reprodukci.

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již

Mohl byste mi blíže osvětlit jak jste dospěl k mínění,že římskokatolické náboženství nedokáže své věřící stimulovat k prosté reprodukci.Obávám se,že u Vás nejde o nic jiného,než o šíření sebevětší hlouposti,a to s jediným cílem -především škodit šíření víry v existenci Boha,zejména toho teistického!

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již

Vaše obavy jsou liché. Pouze píši, že za současný stav, kdy v křesťanské Evropě připadá na ženu maximálně 1,5.narozeného dítěte je i výsledek dlouhodobého působení, nebo špatného působení, případně nepůsobení církve, která nedokázala věřící přesvědčit o svém poslání přes všechnu sílu kterou měla k dispozici.

Na vcelku korektní otázku jste neodpověděl, nejspíš odpověď neznáte, nebo ještě hůře, odpověď znáte, ale nelíbí se Vám, tak napadáte mé právo se Vás ptát.

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již ,a stále stejně

Tak jsem se přesvědčil o ubohosti argumentace ateistů,kteří většinou nedokáží pro svá tvrzení nebo názory předložit nějaký podklad, který lze vyhodnotit fenomenologickými,sociologickými,či psychologickými ,nebo aspoň antropologickými metodami. Omezují se pouze na fabulování,či polopravdy a lži po způsobu Josepha Göbellse,že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Jejich cílem je šíření nenávisti š štvaní, vše plně ve službách zla.Nic jiného u nich nelze najít.Nakonec jediný argument zůstane,že si mám myslet co chci, ale to co tvrdí oni tvrdí i řada jiných lidí-dostatečně průkazný argument,že.

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již ,a stále stejně

Kličkujete jako zajíc na poli. Váš slovník je pokleslý. Odpověď nikde. Povýšenectví vám trčí ze prošoupaných slaměných škrpálů. Škoda dalších slov.

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již ,a stále stejně

To je přesně co jste schopen,kdo změnil 4 x důvod důkazu,že Bůh neexistuje? Vůbec mne to nepřekvapuje,a co se týče povýšenectví,to je vlastní právě takovým ateistům. V čem mám pokleslý slovník?Na co mám ještě odpovědět,vše jsem Vám odpověděl a vždy jste vytasil jiný argument a pokoušíte se jen zakrývat neschopnost něco najít,zejména tam kde nic není.pozoruji,že se nemohu nic dovědět,asi proto,že komu není shůry dáno, ani v apatyce nekoupí!

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již ,a stále stejně

Co chcete víc, 1,5 dítěte na ženu. Třeba dokážete spočítat kdy už nebude mít kdo chodit do kostela.

Re: Jásot ateistů-po kolikáté již

Pokud jsem zjistil pan Giuseppe Maiello se otázkami náboženství asi nezabývá.Svědčí o tom jeho kniha Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy.

Poplakali jsme si poplakali

a co s tím dá dělat? Pomůže jen zázrak, otázka zní jestli ten zázrak pomůže zrovna církvi katolické. Proč by taky měl?

Výborný článek

Na rozkladnou činnost t.zv. "modernistů" poukázal už Pius X v encyklice PASCENDI DOMINICI GREGIS, ve které označil církevní modernismus za snůšku všech herezí.

Ač nekatolík a křesťan vymezující se vůči všem církvím, velice nelibě nesu, že postavením nejvyšší křesťanská autorita, papež František, jde ve zpochybňování základů katolické církve dále, než všichni modernisté, o jejichž omylech zmiňoval ve své encyklice nejenom Pius X, ale i papežové Jan Pavel II. a Benedict XVI.

Když jsem prostudoval Františkovu encykliku LAUDATO SI, nevěřil jsem, že toto může být dílem katolického papeže, nikoliv předáka Greenpeace.

Výborný a podnětný

článek, který dobře charakterizuje současnou situaci v katolické společnosti. Ukazuje na selhání katolíků, zejména zastávajících čelní společenské funkce. Neřídí se jednoznačným příkazem, že je nutno čelit zlu a zlo omezovat. Naopak, zlo tiše akceptují a dokonce podporují (LGBT, genderizmus, multi-kulti, materializmus..). K čemu je sůl, když ztratí slanost?

ano,ten v ní byl od nepaměti...:-)

Co je hlavní nebo podstatné je to,že my Svobodní Zednáři a lidé kolem nich v tom máme jasno....my jsme církev nikdy nehájili ani nepotřebovali.Některé lóže s ní dokonce pohrdaly.

Ko je kecálek Semín??

Tolik nepřátel kolik měla katolicá cirkev nikdo v dějinách neměl! Přesto 2000 let stále roste! (V Afeice v Ázii).

2 procenta ateistů, kteří mají zablokované mozky, že tím bohužel nedokážou vidět skutečnost a logicky přemýšlet!

Kdyby to blokování neměli, obdobně jako to mají Romové, že ani po 500 letech se nedokázali zařadit do západo-evropské KŘESTANSKÉ kultury, tak ani Atáci nevidí jak celý vesmír logicky stojí! Z NIČEHO NIKDY NIC NEPOVSTALO, čemu tzv. nevěřící věří!

Re: Ko je kecálek Semín??

Ázie se pise Asie. No a zbytek Vaseho povidani ma stejnou uroven jako Vas pravopis. Proste blabol zaslepeneho katolika, ktery toho moc nevi ani o tom nabozenstvi, vire a historii cirkve.

Re: Ko je kecálek Semín??

Takže nejde o podstatu, že ateisté mají zablokovaný mozek, ale o pravopis!!

Jen dále používeje svůj "red herring" na odvádění pozornosti! Je to součást mozkového zablokování!

Nevím jak by jsi psal Česky ty, po padesáti letech v cizině???

Po desetiletích planého tlachání

neobolševických multikulturalistů, se konečně začínají věci nazývat pravými jmény. Oni se totiž multikulturalisti deklasovali ve společenské diskuzi především sami a jak je vidět, tak část společnosti naštěstí ještě nezdegenerovala.

Po přečtení článku

mám pocit, jako bych se nadechla čerstvého vzduchu. Díky!

dobře

Tak tomuhle se říká slovní onanismus. Tolik k formě.

A co se obsahu týče, autor to "zabil" už větou "Pod vlivem liberálních a pokrokových proudů mezi teology a biskupy se v éře po koncilu prosadily myšlenky, jež nejsou s katolickou věroukou či mravoukou slučitelné."

Tímto zaujatým soudem se automaticky diskvalifikoval z jakékoli diskuse. Škoda. Hlavně jeho elánu.

Re: dobře

naopak, ale to ty nepochopíš.

Re: dobře

V tomto sporu nejde být nezaujatým pozorovatelem. Buď jste filozoficky na straně liberálních modernistů nebo na straně sebezáchovného konzervatismu. V tomto případě nejde být mezi tím. Jsem občanským postojem liberál, ale jsem také konzervativec ctící rodinu jako základ společnosti, také jsem proti tomu, aby všelijaké "ismy" šly svým působením proti člověku a jeho přirozenosti a proto názorům vyjádřeným v článku tleskám!