Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 4.5.2017 22:08
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
slůníčkářský článek

náměsíčního tmáře jako vyšitý..

Manipulace se strachem

je to největší bezpečnostní riziko, v tom má autor naprostou pravdu.

Stačí se podívat na <http://www.gunviolencearchive.org/>. Za třetinu roku bylo v USA 111 případů "masové střelby" (zasaženy či usmrceny nejméně 4 osoby), přičemž vliv islámu je zanedbatelný, podobný jiným fundamentálním interpretacím jiných náboženství. Redukováno 30x vyšším počtem obyvatel, u nás by to znamenalo téměř jeden případ každý měsíc.

Manipulátoři se strachem chtějí využít terorismu k přijetí k ozbrojování obyvatelstva vstřícnější legislativu (nejsem pro její €-zostřování, současný stav je optimální), a tím se vydat tímto "americkým" směrem.

Autor je podle mého mínění proti planým poplachům, jimiž se vyčerpává obranná kapacita společnosti, náchylné pak podlehnout poměrně banálnímu ataku. Je to podobno fungování imunitního systému.

Re: Manipulace se strachem

Islám je primárně koncipován tak, aby maximálně obstál a prosadil se vůči křesťanství, které v době vzniku islámu dominovalo a jehož nositelé si též příliš nebrali servítky, ale je koncipován i tak, aby obstál i vůči ostatním náboženstvím a to jakýmikoliv prostředky, včetně těch nejzazších, které mají oporu v koránu a súrách. Exaktní důkaz je v čase a vývoji náboženství ve světové společnosti, tudíž, mezitím co se např. v křesťanské společnosti náboženství vyvíjelo a reformovalo tak, aby se přizpůsobovalo do jisté míry společenským požadavkům tj. vzdělání, vědeckým poznatkům, atd., islám se za celá staletí v podstatě nezměnil a veškerý svůj rozvoj zacílil směrem k maximalizaci jeho šíření ve světě. To je ostatně názorně vidět i v současnosti, kdy má islám silné tendence společnost v kontrapunktu s jejím vývojem, spíše vracet k svému fundamentu a tím ji brzdit v rozvoji, nikoliv však v expanzi viz aktuálně Turecko a desetiletí jeho vývoje sekularismu. A to nemluvím o problémech s isláme

Re: Manipulace se strachem

Vy si to děláte jednoduché - nadhodíte nějaké dogma a pak už jedete jak šnelcug. Jenomže islám tak primárně koncipován není, jak píšete. Vyznává ho více jak miliarda lidí, kteří se tak nechovají. Mohl jste například zaznamenat, že v Indonésii měli v Jakartě dosud křesťanského guvernéra, nyní vyhrál muslim a křesťan mu pogratuloval. O tom se ale nepíše, protože to není špatná zpráva. Takže chcete-li psát o problémech s islámem, musíte pojednat i druhou stranu mince. Například to, že je dlouhá tradice, kdy mladí muslimové a židé a křesťané v New Yorku společně pomáhají bezdomovcům. V samotné Izraeli běží mnoho společných programů. V USA bylo nedávno zhanobeno několik židovských hřbitovů, muslimové se dobrovolně přihlásili do hlídek (referoval o tom židovský tisk, takže to není fáma).

S fundamentalismem však mají problém všechna náboženství.

Výklad islámu, jak ho podáváte vy, se ze všech muslimských interpretací nejvíce blíží výkladu islamistických vůdců Islámského státu, alkajdy a podobn

Re: Manipulace se strachem

No vydíte, vy si zase vybíráte jen samá pozitiva. Jenže problém je ten, že značně hazardujete s pojmem dogma, neboť dogmaty je zatíženo především náboženství. Mohl byste tedy pro zajímavost porovnat současnou míru násilí které generuje křesťanská komunita a islámská komunita, podotýkám, že křesťanství jste do tématu namontoval vy. Přitom je zvláštní, že islám dle súr nejvíce nesnáší bezvěrce, s jinověrci za mírný poplatek zas takový problém nemá, mohl byste mi prosím toto objasnit? Případně bych ještě poprosil o objasnění, protože jsem jinak "dogmatik", jak je to s tím soužitím islámského věřícího s bezvěrci a jinověrci v neislámské zemi a nabádáním imamů k maximální snaze o prosazování islámu v těchto zemích, mnohde jsou totiž kvůli tomu v módě i vraždy, čímž je toto, až na "drobné detaily" mírumilovné náboženství, charakteristické.

Re: Manipulace se strachem

Pokračování: A to nemluvím o problémech s islámem i v jiných světových destinacích, kdy je reálná predikce jeho další světové expanze, které silně napomáhá naprosto nelogické a autodestrukční chování nemuslimské části populace. Spatřuji v tom jistý druh duševního postižení zvané autismus, kdy např. postižený strká prsty do zásuvky s vědomým, že dostane ránu.

Re: Manipulace se strachem

http://zpravy.idnes.cz/do-roku-2050-zrejme-bude-kazdy-paty-evropan-vyznavat-islam-pkt-/zahranicni.aspx?c=A090810_132149_zahranicni_anv

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432349-muslimu-bude-v-roce-2070-vic-nez-krestanu.html

http://ekonom.ihned.cz/c1-65066470-krestanstvi-na-ustupu-v-evrope-do-roku-2050-posili-ateismus-a-islam

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/islam-vyhraje/r~037ac5cad9eb11e4890a0025900fea04/

Re: Manipulace se strachem

http://nazory.ihned.cz/komentare/c1-63025770-islam-skutecny-problem-evropy

Nazývejme současné jevy pravými jmény

Jedná se o další důkaz naprosté zbytnosti nesmyslně vynaložených finančních prostředků a energie společnosti na vytváření pseudovzdělanců. Bohužel, ale společnost se nachází v současném marastu právě i díky podobně nesmyslnému vynakládání obrovských finančních prostředků na vytváření svého fundamentu z armády obdobně "vzdělaných" jedinců, kteří mají ve finále a zřejmě v důsledku mizivého jiného společenského uplatnění, tendenci podléhat autopřesvědčení o svém předurčení, poučovat ostatní o své podobě pravdy a to v tom lepším případě. V horším případě, se věnují společenské destrukci, neboť v jejich očích nesplňuje kritéria odpovídající jejich představám viz. http://www.lidovky.cz/taxisluzba-pro-migranty-podle-italskeho-ministra-zachranari-pomahaji-paserakum-gpv-/zpravy-svet.aspx?c=A170430_110335_ln_zahranici_ELE

Abstraktní strach je blbost,

normální člověk se bojí něčeho, co vidí nebo zažil, a kdo se bojí něčeho "abstraktního", tj. bez důvodu, nechť se s důvěrou svěří laskavým pánům v bílých pláštích. Argumentovat větší úmrtností při dopravních nehodách než při terorist. činech je demagogie. S autem nevyjíždím vraždit, nýbrž navštívit Pepu nebo Máňu. Zato když terorista vyrazí, jde vraždit najisto prostě proto, že ho to baví a nic jiného neumí. Proto úmrtí při dopravě jsou PROCENTNĚ MENŠÍ než při úmyslných útocích, kde ovšem úmysl zahrnuje procento rovnající se stu!! Z toho vyplývá, že tato argumentace je úplně zcestná a snaží se otupit jak ostražitost, tak civilizovaný návyk na normální život (viz kydy londýnského starosti nebo různých těch funkcionářů "na to si tedˇ musíme zvykat". Ne, nemusíme a nebudeme. Proč? Protože NEJSME JAKO ONI, abych využila pithartovského kdysi v jiné souvislosti právem vysmívaného, ale dnes připomínky hodného výroku!!!

Je treba báť sa muslimov.

Podľa mňa je terorizmus zástupná hrozba, v zásade nepodstatná. Ozajstná hrozba je, že muslimovia sa dostanú demokratickým spôsobom k moci. Už teraz sa to deje v menších komunitách, tie sa stále budú zväčšovať. Je to iba otázka času (aj keď rádovo potrvá desiatky rokov). Najprv ovládnu niektoré štáty, potom celú Európu.

Kecy, kecy

Zas jeden sluníčkový článek, že? Bagatelizovat nebezpečí teroristického útoku islamistů má přinést co?

Větší lásku k Islámu?

Milý autore. Mnoho lidí má pojištěné nemovitosti proti požáru, Nevím, kolik procent nemovitostí v republice oheň navštívil, ale rozhodně to nebude zas tak velké číslo. Přesto mají lidé z požárů strach. A nejen lidé. I stát zákony rozhodl, aby bylo spoustu nemovitostí vybaveno hydranty a požárními hasicími přístroji, podléhajícímu ročním revizím. A pokud převezmu vaše porovnání, tak jaké nebezpečí hrozí člověku, že uhoří v domě nebo bytu s nebezpečím na silnicích? Na těch silnicích je rozhodně větší. Ale to přeci neznamená, že kvůli tomu budeme jiná nebezpečí podceňovat. Nebo bychom měli "bojobat" proti strachu lidí z požárů? To asi těžko, že?

Takže na konec jen krátce. Když muslimové a islám do Česka nepřijdou, tak se kvůli tomu bezpečnostní riziko nezvýší. Když přijdou, tak se bezpečnostní rizika rozhodně zvýší. Tím jsem si jist.

A vy chcete lidi přesvědčovat,