Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 14.2.2017 13:25
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Fakt jsem to nedočetl,

příliš mnoho krásných a protichůdných myšlenek, ale i blábolů.

PS Sháním šikovného řemeslníka co mne neokrade. Asi vymřeli. Tohle nemá zdánlivě s reindustrializací nic společného.

Pani Horska

Puvodnim autorem te krivky neni prof. Zeleny, ale Ram Mudambi. Prof. Zeleny to maximalne prelozil do cestiny.

Pani Horska

Puvodnim autorem te krivky neni prof. Zeleny, ale Ram Mudambi. Prof. Zeleny to mazimalne prelozil do cestiny.

Kouhout opet jasne vitezi

Jiz ponekolikate vi o cem mluvi a ma pravdu. A jiz po nekolikate Machacek vubec nevi o cem mluvi. K Triskovi se nema cenu vyjadrovat. Deindustrializace neni pouze prirozeny vyvoj, jak se nam tady snazi nekteri 'ekonomove' namluvit. Byli to prave politici, kteri prijali rozhodnuti o liberalizaci zahranicnich investic, odstraneni obchodnich barier, obrovskych investicnich pobidkach. Politici ovlivnuji hodnoty narodnich men atd. Co je na tom prirozeneho? Dale je nutne si uvedomit, ze Cina jiz davno nevyrabi jenom levna tricka a boty, ale dnes jiz maji nejmodernejsi tovarny na vyrobu pocitacovych cipu a dalsich spickovych technologii. Kohout ma pravdu, ze bez vyroby se vytraci i technologicke dovednosti a zapad si pod sebou podrezava vetev. Za par generaci uz to zapad nebude umet a bude technologicky zavisly na zemich jako je Cina. Intel minuly tyden oznamil novou investici za 7 miliard dolaru do nove tovarny na vyrobu nejmodernejsich cipu v Arizone misto v Cine pod tlakem nove americke ad

Re: Kouhout opet jasne vitezi

administrativy. Pro Ameriku to je dobra zprava.

Pochopitelné, ale naivní!

V podstatě jsou veškeré snahy o reindustrializaci konec koncům jen srovnatelné s nostalgií každé lidské bytosti po dávném mládí, které se ovšem už nikdy nevrátí!

Lubor Lacina a Helena Horska..

dva opravdu chytri lide, kteri maji schopnost pochopit nas rychle menici se svet: technologie, komunikace, spoluprace, vzajemny prospech a budoucnost zalozena na vedeckem poznani. Hospodarsky rust, jakkoliv omezeny, nezavisi na manualni praci, ale na zpusobu a organizaci vyroby. Fabriky dnes vypadaji jinak, manualni prace jedince je na ustupu. Prumyslova izolace je opravdovym krokem zpet, sucha vetev rychle praskne.

Trump a spol mají pravdu

Jedním ze znaků vyspělé samostatné země je i vlastní silný průmysl. Lidem typu Trumpa jde o to dostat zpět do vlastní země průmysl vymístněný globálním kapitálem do zemí s minimálními mzdovými náklady, liberálním pracovním zákonodárstvím a minimalizovanou ochranou životního prostředí. Samozřejmě to budou modernizované technologie s menší potřebou lidské práce a doprovázené ochranářskými opatřeními proti levným dovozům ze zemí popsaných v předchozí větě.

Nedá mi to neuvést na okraj - v roce 2011 vyvezly všechny arabské státy méně průmyslového zboží než Filipíny.

Český sen

Jedna polovina národa budou ekonomové, druhá právníci, bude se obchodovat s větrem a životní potřeby se dovezou.

Re: Český sen

Já bych doplnil, že možná 1/3 národa budou sociologové, politologové, filozofové, analytikové, cenzoři, novináři, kontrolorové, a další zbytečné nadbytečné profese.A k tomu zaměstnanci většiny NGO,neziskovek,které se budou zabývat předěláním kuliček na kostky.

ad: Lubor Lacina

"Osvícení politikové", pravda, plánují a plánují, ale vznik parního stroje nejsou schopni naplánovat. Takže čím méně "osvícených politiků" (a "osvícených ekonomů")- dodávám já - bude země mít, tím pro ni lépe. O tom nepochybuji. Nikdo neví, co bude. Nechť si firmy a jednotlivci mohou rozhodovat bez zásahů politiků a ono se to nějak vyvrbí. (Což je zbožné přání, protože politikové si to vzít nenechají.)