Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 64
  • Poslední: 18.5.2017 9:03
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Od té doby co byli jako udavači odhaleni

Zdena Salivarovà,Milan Kundera a Jarek Nohavica musím s panem Schnaiderem souhlasit a to tak že velmi.

tak si říkám...

Četl pan Schneider v pravidlech, že v diskusi jsou nepřijatelné urážky? Lze si toto opomenutí vysvětlit tím, že když se žid nepovede, bývá to tragédie?

Re: tak si říkám...

Ach vy, jemnocitný krasoduchu, apoštole politické korektnosti! V vrozené lidumilnosti vám trochu rozšířím obzory citátem z příkladného demokrata, jednoho z pilířů britské demokratické tradice: "Není na příklad nic zvláště nedemokratického shodit svého spolustolovníka se schodů. Může to být nespravedlivé, ale není to nebratrské. Úder nebo kopnutí může být v jistém smyslu pokládáno za přiznání rovnosti: jednáte se svým spolustolovníkem tělo proti tělu, činíte ho téměř účastným výsady souboje." (G.K.Chesterton)

Re: tak si říkám...

No, muž může zestárnout a stát se moudrým, ale ne každému se to podaří. Pan Schneider v tomto ohledu žalostně selhal. To se nedá nic dělat.

Re: tak si říkám...

Vaše tragédie spočívá v tom, že se vaše názory totálně míjí se skutečností, protože jsou tlačeny zlou vůlí, nikoliv podloženy argumenty. Vaše bezcenné výpotky zcel postrádají jakékoliv zdůvodnění, jak jste znovu krásně předvedl.

Re: tak si říkám...

Na bezcenné výpotky jste expert, to je fakt... Jejich produkce je Vaší silnou stránkou...

ˇUstav paměti národa je zbytečná instituce.

Jedná se o zcela normální archiv a žádné zvláštní zákonodárství nepotřebuje, k badatelským nebo soudním účelům by měl být přístupný pro všechny, stejně jako ostatní archívy.

Český stát existuje , jako každý jiný, od cca 10. st. a vyvíjí se dodnes. Každý stát, včetně toho našeho, má dobrá a špatná období. Nemůžeme jedno období vytrhávat a používat materiály jak se komu s přístupem do "zvláštního" archivu líbí, aniž by někdo jiný měl přístup k totožným materiálům za účelem jiného výkladu.

Ať se to badatelům líbí, nebo ne, Husák vyřešil to, co dnešní papaláši neumí - lidé pracovali, bydleli a množili se.

Dokonce dokázal dát vzdělání i těm, kdo se "kádrovákům" nelíbil zavedením učebních oborů s maturtou a možností po jeho absolvování nastoupení na VŠ buď k dennímu, nebo dálkovému , studiu.

K tomu všemu ještě splatil obrovské Benešovy dluhy, aby vykoupil Československé zlato, protiprávně zadržované ve VB a Angličany zpronevěřené do USA. Bez rozvědky a kontrarozvědky se od starověku žádný s

Re: ˇUstav paměti národa je zbytečná instituce.

Dokončení

Bez rozvědky a kontrarozvědky se od starověku žádný stát neobešel a nikdy neobejde.

Jen blb zničí vlastní síť informátorů jak doma, tak v zahraničí.

Re: ˇUstav paměti národa je zbytečná instituce.

Tatano, nevyzrazuj státní tajemství o kvalifikaci např. našeho slunce jasného letiště.

pane Hrubý,

jste si jist, že rozumíte významu slova "anonym", že jím označujete pana Schneidera? Pravděpodobně jste měl rýmičku, když to paní učitelka někde v páté třídě vysvětlovala.

(Abych předešel dalším trapným poznámkám, tak jse si samozřejmě vědom toho, že tuto repliku píši pod anonymizujícím nickem. Vím proč - s "demokraty" vašeho typu mám dost zkušeností.)

Re: pane Hrubý,

Slovo anonym používám v tom významu, v kterém ho používá Jan Schneider. On označuje člověka, který se podepíše Petr Zdenek za anonym. Proč bych tedy já nemohl napsat o něm totéž? Skutečně to je ten samý člověk, co napsal článek? A jsem já ten samý Michal Hrubý, který psal předcházející příspěvky?

A jináč jsem rád, že mě tak dobře znáte, hned jsme si tak nějak bližší, že.

A jakou hru?

A jakou hru hraje Česká pozice, když nikde nezmíní, žře článek je o jejím majiteli?

Re: A jakou hru?

Článek není o majiteli České pozice, ale o bývalém majiteli vydavatele mj. České pozice, což bylo všeobecně známo natolik, žes to vědět i ty, ignoranta. Ignorante z toho důvodu, že ignoruješ vlastnické vztahy u jiných, vadí ti pouze u Babiše. Proč nežádáš, aby ostatní média u každého článku deklarovala, dotýká-li se zájmů vlastníka? Zájmů třeba důmyslně zakrytých, což by bylo tím zajímavější? Ne, prosťáčci útočí na Babiše, protože kazí hru: měl tu drzost dát karty na stůl, nechová se jako ti ostatní zbabělí, kteří ovládají různá média skrytě (a za cizí peníze).

Re: A jakou hru?

1) Jak víš, že to nežádám?

2) Tenhel článek je o Babišovi, nebo není?

Re: A jakou hru?

Ne, tenhle článek je o ÚPN. Z tvého dotazu je zřejmá fascinace Babišem, a nejsi sám. Proto tento případ je mediálně totálně zkreslován. Vůbec mi nevadí ty nablbé invektivy, dávající do spojitosti obsah článku a vlastnické poměry média, kde je publikován. Jak sám nejlépe víš, píšu pro média, kterým šéfuje Ištván Léko, a to už od dob Eura, které s Babišem nemělo nic společného. Já si to mohu dovolit sem psát, a to bez ohledu na to, jak to pro Babiše vyzní, protože nejsem na prodej, a ty to dobře víš, akorát to nějak zapomínáš zdůraznit. Takže zkrátka - tento případ já beru jako jakýkoliv jiný, bez ohledu na Babiše. Operativní svazky nemohou sloužit jako forenzní důkaz ani v tomto případě, to by byl konec justice, to bychom se vraceli do padesátých let, kdy za důkaz sloužilo to, co strana - ve jménu hysterického lidu - za důkaz označila. Proto kašlu na to, co si "lid" myslí. Před 40 lety, i teď.

Re: A jakou hru?

Ty jsi vůbec nepochopil, co celou dobu říkám, takže polopatě: Překvapuje mě, že člověk, který dost často o někom píše, že dotyčný pracuje v něčím žoldu (například si zrovna vzpomínám na Pussy Riot a CIA), není schopen ustát, když se to napíše o něm.

A zlomyslná poznámka: Česká pozice neplatí honoráře?

Re: A jakou hru?

Takže znovu a polopatě: ustát není co, protože chybí argumenty. Já argumenty používám - ostatně stačí se podívat na další kariéru oněch (podle tebe snad "západem" neplacených a nepodporovaných?) děvčic. Já jsem schopen oponovat argumentům, nikoliv ubohým urážkám - ty nejsem ochoten ani "ustát", protože nejsem splachovací.

Re: A jakou hru?

Ani jednou jsi nepřinesl argumenty, že někdo je za své názory placen, ani jednou, vždy to píšeš stejně jako lidi tady v diskusi. Ty Pussy Riot jsou jen příklad.

Re: A jakou hru?

Místo argumentů mají být důkazy.

Ústav paměti národa? ZAPOMEŇTE

Plně s Vámi souhlasím pane Schneidere. Je zřejmé, že údaje ÚSTR a ÚPN nejsou a z procesního hlediska ani nemohou být relevantními podklady pro šetření soudů. A nejen proto, že byly účelově "vyčistěny" na samém počátku (tuším za Sachra či Rumla). především, pro to, že se obě instituce a zbytky uložených archiválií již v devadesátých letech stávaly často prostředkem účelového zneužívání archivů klientelistickými korporacemi či jednotlivci tehdejšího politického establishmentu. Stávalo se tak často v účinné spolupráci s vedením ústavů, (napadá mě třeba Žáček a jeho souručenci) při vytváření politického "kompro" k dehonestaci a často odstranění politických, případně ekonomických konkurentů. Že residua těchto praktik zůstávají v paměti různých Kalousků a Štětinů stále živá. tomu se ani nedivím.

Re: Ústav paměti národa? ZAPOMEŇTE

Víte, kdy ÚSTR vznikl?

Sám Babiš svým chováním své STBáctví potvrzuje.

Ať si soudy říkají co chtějí, sám Babiš svým chováním své STBáctví potvrzuje. A to nejen svými svazky, které vede na všechny, kteří by ho mohli i by ́t jen potencionálně ohrozit.

Bylo to k něčemu dobré.

Postup ÚPN byl přece jen k něčemu dobrý. Pokud očištění pana Babiše posvětil slovenský nejvyšší soud, má to větší váhu, než kdyžjej očistil soud nižšího stupně. Zajímalo by mne ovšem, jak budou potrestáni čeští novináři, kteří před časem psali o Andreji Babišovi jako o spolupracovníkovi Stb a tím vyvolali mezi našimi ovčany závistivou hysterii. A jak budou potrestáni politici, kteří tvrdili totéž.

Re: Bylo to k něčemu dobré.

Kalousek má poslaneckou imunitu. Zatím.

Re: Bylo to k něčemu dobré.

Já si myslím, že by měli dostat trest smrti.

Re: Bylo to k něčemu dobré.

Nepřeháněj... Stačí oběsit.

Re: Bylo to k něčemu dobré.

Má to prd větší váhu. První skupina lidí ví dál, že ty estébáky Bureš podplatil. Druhá skupina (koblihy) odpustí Burešovi cokoliv, jen když si došlápne na živnostníky. No a pak je tu třetí skupina lidí, kteří ví to, co první, ale prostě se nechali koupit. Pan Schneider je nepochybně inteligentní člověk a ví o případu dost, takže ho tipuji do třetí kategorie.

Re: Bylo to k něčemu dobré.

Je ještě jedna skupina lidí, kteří nepatří do žádné z Vámi uváděných kategorií. To je ta většina.Lidé kteří nazávidí panu Babišovi jeho majetek,lidé kteří bytostně nesnáší odporné politické a novinářské štvanice na kohokoliv, pana Babiše nevyjímaje, lidé, kteří přemýšlí vlastním mozkem a ne mozkem politických stran. Prostě občané, nikoliv ovčané.

Re: Bylo to k něčemu dobré.

Ještě bych doplnila - že ti lidé nechtějí zadlužovat vlastní děti a vnuky a jejich budoucnost dnes "prožrat".

Pokud se Babišovi daří snížovat zadlužení, lidé ho volit budou. A že EET nutí podnikatele platit daně , zdravotní a sociální podle skutečných tržeb - alespon živnostníci a zaměstnanci dostanou odpovídající nemocenskou a důchod.

Jen blbec se zadluží kvuli dálnici, která se rozsype ještě dřív, než ji zkolaudují. Kdyby nepostavili nic, tak alespoň nemá náš stát z ostudy kabát.

Tato země existovala 1 000 let bez dotací a hodnoty, vytvořené našimi předky, používáme dodnes. Na rozdíl od "toho dotovaného" jsme na ně náležitě pyšní.

Spočítal někdo hodnoty, zachráněné rozhodnutím Ferdinanda Dobrotivého a Františka Josefa, stavět podél řek silnice na náspech, o něco výš násep pro železnici, a teprve nad těmito náspy stavět stavby trvalého charakteru - obytné a průmyslové? A šlo to jen rozumem a z vlastních prostředků, bez dotací.....

Re: Bylo to k něčemu dobré.

Vy volíte Babiše kvůli tomu, aby stát nezadlužil naše děti a vnuky? A vadí Vám dotace? Víte, že Babišovy firmy jsou největším příjemcem dotací mezi českými firmami? Že bez nich byl byly v červených číslech? Že Babiš pokračuje v katastrofálních rozpočtech? Že pomáhá nabrat rekordní množství úředníků a přidává jim?

No ale tak hlavně že EET donutí podnikatele platit daně. A proti jejich vlastní vůli jim zařídí super nemocenskou a důchod.

Vyjmenovala jste tu spoustu důvodů, ale žádný z nich není důvodem, proč ho volit. Prostě mi to hlava nebere, jediným vysvětlením pro mne je, že má kouzelnou koblihu, která dovede zatemnit uvažování lidí.