Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 11.2.2017 7:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
ad poslanec Chalupa

Pane poslanče Chalupo, měl jste někdy možnost si promluvit s řadovými Afghánci ? Já osobně ne, ale slyšel jsem zprostředkovaně od našich vojáků nasazených v Afghánistánu, že většina z nich se na všechny kdo bojují na straně Američanů dívá jako na okupanty. I když rozlišují mezi těmi kdo přicházejí z malých a velkých států. Čili oni nás berou tak jako my kdysi vojáky z SSSR v r. 1968. A ti vojáčkové často ani nevěděli kam a proč byli vysláni.Prostě plnili rozkazy a dostávali za to jistě velice skromný žold. Plat který dostávají vojáci NATO a tím i naši vojáci v Afghánistánu se s tím srovnávat nedá, to asi připustíte. Není tedy divu, že jsou považováni za žoldáky v tom nejhorším slova smyslu. Že nejsou žádnou záštitou klidu našich domovů. Neboť klid u nás ohrozili nikoli Talibánci a al_Kaida, ale ti kdo rozvrátili režimy, které dokázaly udržet náboženské fanatiky na uzdě.

Re: ad poslanec Chalupa

Ani v době největších núspěchů Talebánu se mu nepodařilo okupvat celou zemi. Ovšem pokud věříte, že existuje jugoslávský národ, tam můžete mluvit o afgánském národě.

hlouposti

nesmysly

češi tam nemají co dělat

jediné řešení je nechat je být a ctít mír

ty žoldáci jsou ti co to tam rozeštvávají

No jo

Pokud bojuje, za Komunistickou Stranu Kurdistánu, PKK, tak byla prohlášena za teroristickou organisaci, většinou států, dokonce i českem. Teoreticky by s toho mohl mít po návratu popotahovačky i když je jasné, že se o to nikdo nebude zajímat

Re: No jo

A kdože je prohlásil za teroristy? Teroristi! Ti ,kteří vraždili a vraždí od Jugoslávie po Jemen? A těch zemí je tolik, že se to sem ani nevejde!!!

Zase jeden zelenej mozek.

" To, co jsem dělal v Afghánistánu, nebyla odvaha, ale ... " touha po adrenalinu a v neposlední řadě touha po penězích,. kdo vás tam zval? Nemějte mi za zlé, ale když tam někdo zařve, tak si akorát řeknu "pro prachy atm šel, pro prachy zhebnul." A naopak hluboce si vážím hasiče, který jde opravdu zachraňovat životy a neví, jestli nepřijde o ten svůj, policajta, který jde proti ozbrojenému zfetovanému blbovi a podobně.

Pokud jde o obnovení vojny: dva ztracené roky života, dva roky brutálních buzerací od bachařů (jinak se lampasáci pojmenovat nedají), vymývání mozků nejodpornějším způsobem ... Už jsme asi zapomněli. Ano, povinný výcvik zacházení s ruční zbraní, možná pár víkendů, to ano, něco jako ve Švýcarsku. Všechno co je nad to, je zbytečné házení peněz do chřtánů zeleným parazitům.

Re: Zase jeden zelenej mozek.

Proč myslíte? A pokud zůstaneme na úrovni věcné diskuse - co Vy sám navrhujete? Pan Lumír Němec, pokud Vám to nedochází, bojoval proti teroristické organizaci a v každém případě i tím snižoval (tím, že část kapacit je vázána vynucenou aktivitou) kapacitu Talibánu a ostatních podobných organizací útočit jinde. Jinde znamená i v České republice. Víte, když už se někde stane malér, pak zabíjející a vraždící střepiny nerozlišují mezi tím kdo je "zelený mozek" a tím "občanem", kterému je obrana země nesrozumitelná a cizí.

Já pana Němce naopak považuji za svého faktického spoluobčana, Čecha v plném toho slova významu , který má něco za sebou, který svůj postoj prokázal nikoli planými řečmi, ale konkrétními činy, dívá se na řadu věcí souvisejících s obranou vlasti racionálně a myslí nejen na sebe, ale i na svou zemi.

Pokud znamená toto být "zelený mozek" pak se k tomu označení hlásím i já.

Pane L. Němče - za mne - děkuji.

místopředseda Výboru pro obranu PSP ČR

Re: Zase jeden zelenej mozek.

Pokud zůstaneme na úrovni věcné diskuse: Afghanistán je od první chvíle ztracená varta. Rusové si tam udělali ostudu, ti Rusové, kteří jako jediní v roce 41 a 42 bojovali proti Ádovi (s výjimkou bitvy o Anglii). A my se tam se...e, abychom vypadali. A když jste odborník, proč by nefungoval švýcarský model? Jak už jsem psal, každý by měl projít základním kurzem vojny , každý by měl mít znalosti zacházení se zbraní. Ale cokoliv složitějšího, než automatická puška či krátké zbraně patří do rukou odborníkům.

Re: Zase jeden zelenej mozek.

...protože tady spousta lií ani netuší co je vlastenectví, každý vidí jen svá práva a povinnosti?! 25 let se tu v oblasti vlastně nic neudělalo, kromě pár "dobrých kšeftů" a nemyslím tím jen armádu jako takovou ale schopnosti celé společnosti. Proč nemůžeme udělat 6 měsíční vojnu - 1) protože podle průzkumů jen 23% Čechů by bylo ochotno jít bránit svou zem = ostatní by okamžitě křičeli, že je to buzerace a porušování jejich práv a svobod (78%) = to se musí hodně odpracovat informačně, politicky, výchovně..... 2) protože na to nemáme peníze, personál, ubytovací kapacity atp. = 1 vystrojený voják (tedy i ten který by šel na 3 měsíce na výcvik = 200 - 250 tis.Kč + Bren cca 120 tis. Kč, znásobte si to 40 000 + nákladu na stravu, ubytování, výcvik, PHM, služné, eventuální náhrady zaměstnavatelům = do toho nelze skočit po hlavě, to se musí připravit. Tu přípravu vidím v tom, že zavedeme povinně branou výchovu do škol, že od třetího ročníku středních škola až po ukončení VŠ budou studenti jezd

Re: Zase jeden zelenej mozek.

Proč 6 měsíců? Proč ne 6 týdnů? Proč ne 6 víkendů? To by bohatě stačilo pro ZÁKLADNÍ pochopení principů. Bez buzerace, bez vojenských opiček. ZÁKLADNÍ seznámení se zbraněmi, seznámení se složitějšími systémy na úrovni exkurze a na závěr střelby (aby věděli, jaký je to pocit mít v ruce zbraň, která střílí). Všechno dopodrobna předem připravené a naplánované - ne jako když nás 30 povolali na cvičení a pak se teprve zjistilo, že pro nás nemají připravenou náplň, takže doslova 14 dnů absolutní flákárny a desitky hodin mariáše. Zkuste si to vyčíslit, kolik se vyhodilo doslova do luftu.

Re: Zase jeden zelenej mozek.

Ale většina Čechů ví co to je vlastenectví! Jen jsou dost zkušení na to aby nastavovali svůj krk za takové vyžírky co sedí v Parlamentu a hýká tam parodie na chlapa Sobotka! Byli by blázni aby obětovali svůj život za něco tak odporného jako je parodie na demokracii v podání oligarchů a zlodějů !!

Re: Zase jeden zelenej mozek.

AK 47 stojí 500 USD................ a propo, kde jsou vybavené kasárna, které se zrušily? Naše slavná politická jelita i s výborem proobranu ani neví, že ten český expediční sbor nemá ani pojízdné polní kuchyně!!! Z údajné armády o počtu 30000 lidí, jen 2-3 tisíce je schopno udržet moč a samopal, Gripeny nesmí do žádných bojových akcí, protože nám nepatří!! Z praporu tanků jsou pojízdné tři kusy, ze 130 transportérů jezdí 30 ...... a těch pár se pomačkalo při srážce na silnici...............je víc politikářů a založilých generálů než armády.........80% důstojníků je vlastenců a považují NATO a USA za okupanty!!!

Re: Zase jeden zelenej mozek.

V Afghánistanu pohořeli dávno před Rusy i Britové, tak jsem se těm Rusům od začátku divil.že do toho šli. Jediný kdo to s nimi uměl byli Němci i ti nacističtí.

Re: Zase jeden zelenej mozek.

NATO nešlo do Afganistánu, aby si z něho udělalo svoji kolonii, jak se naivně domníváte.

Re: Zase jeden zelenej mozek.

No nekecej, a proč šlo do Afghanistánu? Aby místní baby nemusely nosit burky a hidžáb?? No ukaž se jak máš vymytý mozek!?

Re: Zase jeden zelenej mozek.

Pokud jste o tom co píšete přesvědčen, tak to něčím podpořte.

Re: Zase jeden zelenej mozek.

Je to zajímavé jakou lidé mají krátkou pamět. Kdyby se jednalo o první světovou, ale toto se odehrálo nedavno. Byla to akce NATO, ne USA jak se někteří domnívají. AlKaida se pevně uchytila v Afganistánu a vybudovali tam výcvikové tábory pro zájemce s celého světa, kde se cvičili k útokům proti západu. Tím se západní země a nejen ty, citili ohroženy Bylo tam i dost lidí třeba s číny, kteří se hodlali po vycviku vrátit zpět. Ovšem nikomu se do války nechtělo a tak se snažili přesvědčit Talibán, neprve finančními sliby a pak výhružkami, aby vypověděl AlKaidu se zeme a zrušil výcvikové táboty teroristů. Dokonce byly pokusy použít rakery Tomahawk s lodí v Indickém oceánu, ale nestrefili se. Když Talibán odmítl všechny požadavky, přistoupilo se k vojenské akci. Cizince co se podařilo pochytat umístili do Guantanáma. Talibán tvoří vetšinou příslušníci národa peštu, který také žije v Pakistánu. Jiné národy, jako tadžikové, uzbeci, herera, po nadvládě pešu netouží

Re: Zase jeden zelenej mozek.

Členové teroristické organizace NATO je i Česko! Moc dobře si pamatuji proč Amíci a NATo vstoupilo do Afghanistánu! A to v okamžiku, kdy Talibanci zakázali pěstování máku a výrobu opia. Což je a byl jeden ze zdrojů financí a destabilizace CIA. Takže okupace Afghanistánů není bojem za nějaké lidské práva, ale bojem za větší zisky CIA, banksterů a jejich pomahačů, jako jsi ty. Aktivitu Talibánu, AlKaidy , AlNusry apod vytvořilo CIA pro zdůvodnění válek ve strategických oblastech a v zemích bohatých na ropu pro posílení hegemonie USD. Všechno ostatní jsou jen bláboly a kecy politikářů , kterří neumí nic jiného než žvanit a rozprodávat a rozkrádat tuto nešťastnou zemi..... A nějaké přihlašování se k "zeleným mozkům" toto jen dokazuje! Němec má v jednom pravdu, AČR je pro smíchu králíkům, ale za to nemůžou "zelené mozky, ale takový lumpové jako jsi ty! Jinak Němec oddešel do Afhhhanistánu jen jako žoldák bojující jen a za americké zájmy!