Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 15.2.2015 9:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Demografický a následně důchodový problém jde za ekonomy

Ekonomy iniciované opatření v podobě zákona č. 586/1992 Sb., o dani z příjmu, zapříčinilo v České republice demografickou krizi. Ta byla následně ekonomy zneužita k prosazení zákona č. 426/2011 Sb., o důchodovém spoření. Ekonomové se ani nepokusili o řešení demografického problému. Jen demografický problém (který sami způsobili), zneužili k prosazení zákona č. 426/2011 Sb., o důchodovém spoření, tj. vzniku II. důchodového pilíře. Jeho úloha spočívala: 1. V tunelování I. důchodového pilíře ve výši 10,7 % (3 % z 28 %), z odvodu SP za každého klienta penzijních fondů. 2. V tunelování kapes občanů (2 % z příjmů). 3. V prosazení zvýšení DPH. Zvýšení DPH mělo na důchodovém účtu nahradit peníze vytunelované ve prospěch bank a jejich penzijních fondů.

PILÍŘE DEMOKRACIE ! ! !

Těch 840 " KAČEK " , tedy asi 30 " OJRO ", je fakt hodně, asi je třeba si připomenout " TŘI PILÍŘE", na kterých vznikla naše "DEMOKRACIE" - 1. TRANSFORMACE - NEBOLI ROZKRADENÍ , 2. LEŽ, 3. KORUPCE ! Od těchto "PILÍŘŮ" , se to všechno odvíjí, pokud se nenapraví to, co se zde provedlo v 90 - tých letech minulého století, tak se nic nezmění . Vše, co zde vybudovaly předchozí generace, bylo rozkradeno !

Paní Šichtařová,

tentokrát jste to pořádně přepískla, ani jsem to celé nedočetl. Těch 840 Kč není přece celý duchod, ale jen část duchodu z 2. pilíře v kterém si spořili zatím jen 10 roku. Celý duchod se skládá z 1 pilíře kde platili ca 40 roku a z 2. pilíře kde spořili zatím jen 10 roku. Pamatuju si že před spustěním 2.pilíře ti co ho zaváděli tak varovali lidi s nízkým výdělkem a ty co mají pár roku do duchodu aby do 2. pilíře nevstupovali, tak těchto 840 Kč je souběh těchto okolností u nešťasníku co to neposlechli plus nejasný výpočet výšky 2. pilíře od bank co to vyplácí, panuje podezření, že si nechaly příliš velkou "marži" a je to předmětem dalších rokování. Závěrem - není dobré takto věci "zjednodušovat" v prospěch svojich teorií , je to asi tím že SR je tak daleko. A ještě jednu poznámku, rád jsem četl vaše ekon. komentáře a nesouhlasil jsem jen s vašimi názory na domácí porody, ale teď se mi zdá, že těm porodum rozumíte líp.

Šichtařová, dej se vyšetřit i s Pikorou.

Já nevím, kdo tady ještě před třemi lety, doporučoval budoucím důchodcům, aby nakupovali byty, zlato, akcie, obrazy.... a nyní zjišťujete, že normální lidi nemaj peníze a žijou od měsíce k měsíci. Ženská vy jste přelétavý blázen a ne ekonom.

Paní Šichtářová děkuji za velmi vtipnou

poznámku, rozumní politici by měli...... Za prvé, všem politikům je naprosto šumafuk co bude nejenom za 20 let, ale i po skončení jejich kariéry. Za druhé, lít rozumy do děravého sudu je zbytečné, stejně v něm nic nezůstane.

Naše vzdělávací soustava, a s tím se musíme bohužel na mnoho let smířit, nevychovává samostatné, rozumné a gramotné lidi, schopné si řídit svůj život a starat se o budoucnost. Základ všecho, rozvoj osobnosti, degradoval na tupé vnímání typu reklamní masáže a výsledkem jsou lidé naprosto odkázáni na stát. Žádné reformy, zákony, konstrukce důchodových systémů, nic nemůže nahradit staletím poznané zákonitosti, že jen rodina dokáže udržet slušnou životní úroveň ve všech fázích života svých členů. Školy nám chrlí množství lidí naočkovaných moudry nemoudrých, odhodlaných předepisovat, doporučovat a vnucovat převratné reformy postrádající vývojovou spirálu zkušenosti generací.

A výsledky jsou děsivě zdrcující......

Začátek pěkný, koncem jste to zazdila.

Celou dobu se tváříte, že se staráte o chudé - o ty, kteří si nemohou našetřit, a na závěr vytýkáte matkám, že dají dítě do jeslí nebo školky a "dělají kariéru"...

Kolik asi z těch mate ks mizerným platem dělá kariéru za pokladnami supermarketů, ve fabrikách, v obchodech, na farmách? Myslíte, že by "dělaly kariéru", kdyby se mohly doma starat o děti - a přitom jim nehrozilo, že budou každý měsíc volit mezi nájemným a jídlem, o lécích radši nemluvě?

Slušný stát se aspoň pokusí jim ty jesle a školky zajistit, aby dál mohly pracovat a ŽIVIT sebe a rodinu. Protože slušné platy pro otce, aby mohly matky zůstat s dětmi doma a místo "dělání kariéry" "utužovat rodinu" samozřejmě zaručit nemůže. Neslušný - tedy pravicový stát se na ně vykašle úplně a oblbuje druhým pilířem... No, "pilířem"... naříznutou podpěrnou latí...

Re: Začátek pěkný, koncem jste to zazdila.

Co mají školky společného s kariérou matek?

Školky jsou tu proto, aby se děti socializovaly, mnohé v nich získávají hygienické návyky, učitelky u dětí rozpoznávají a napravují různé logopedické vady, děti dostávají stravu odpovídající jejich věku, získávají kamarády, se kterými později navštěvují školu, chodí na procházku. A odbydou si dětské choroby. Hodně rodin využívá školku jen polodenně, ale považují ji za nenahraditelnou.

Alternativou jsou děti odložené v dětských koutcích nákupních středisek živené v fast foodech.

A jak to vše souvisí s II. důchodovým pilířem?

Děti by se už ve škole měly učit, že nejlepší způsob, jak se o sebe v době nouze postarat, je bydlet ve svém.

A to své má odpovídat vlastní kapse + schopnostem, dost věcí se dá pořídit přiložením vlastní ruky k dílu.

No, a když se zadaří, tak si člověk nejen zajistí vlastní slušné stáří, ale i usnadní dětem start do života.

matky "dělají" kariéru?

kolik jich asi je? ostatní raději pracují, aby si mohly naspořit na důchod, pokud jim to výdělky dovolí. vy asi máte na mysli jiné matky - ty, jejichž protějšky mají takyfirmu (napojenou na státní zakázky a dotace).