Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 46
  • Poslední: 1.2.2015 10:50
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Minulost Ruska

Donedávna jsem v sobě držel následující skutečnosti, nechtěl jsem (nadále nechci) nijak snižovat obrovské utrpení sovětských lidí ve 2. sv. válce a jejich významnou zásluhu na osvobození významné části Evropy od nacistického jha.

Ale Kreml (a lidé kolem) se dnes začíná chovat jako kdysi Německo před válkou, takže uvádím, co jsme se ve škole neučili:

1) Wermacht a Rudá armáda se setkaly uprostřed uloupeného a rozděleného Polska, vojáci obou armád se objali. To byla již 2.sv.válka v plném proudu.

2) SSSR až do 22.6.1941 masivně podporoval německou válečnou mašinerii dodávkami wolframu, manganu, niklu, rud, obilí, což mimo jiné pomohlo vést válku proti Británii, Belgii, Holandsku a Francii. Poslední vlak surovin se dostal na Němci kontrolované území o půlnoci z 21.6. na 22.6.1941.

3) K obsazení Paříže Stalin gratuloval Hitlerovi osobním dopisem a ujistil ho, o nehynoucím spojenectví komunistického SSSR a nacistického Německa.

4) Němečtí vojenští pohlaváři byli v Moskvě častými hosty,

Re: Minulost Ruska

Pane Harmáčku, snad od Vás nepovažuji nemožné, nemáte foto z toho objímání v rozděleném Polsku.

Když jste to tak hezky popsal, proč proti sobě Němci a SSSR bojovali ve Španělsku. Něco tu nehraje.

Re: Minulost Ruska

Tady máte ty fotky:

http://www.simonak.eu/index.php?stranka=pages/h_k/9_17.htm

Re: Minulost Ruska

Ovšem nejlepší fotografie jsou přímo od ruského čepu:

http://statehistory.ru/4779/Prisoedinenie-Zapadnoy-Ukrainy-i-Zapadnoy-Belorussii-k-SSSR-v-1939-g--Fotografii/

ok

Trochu jste mne dostal,ten web si musím prohlédnout podrobněji

Re: ok

U toho ruského webu stojí zato si přečíst i ten text. Velice poučné čtení.

Co ma Putin spolecneho s Osvetimi???

Dovedete si predstavit, ze by pri 125. vyroci bitvy u Waterloo v roce 1940 byl na oslavy pozvan A. Hitler? A to pri tom pruska armada mela na porazce napoleonske tyranie nejvetsi zasluhu. Byla to proste neucta k padlym vojakum i k demokratickym principum......Hitler by zkratka Nemec, tak ho meli pozvat, ze??

Re: Co ma Putin spolecneho s Osvetimi???

Pane Majer Putin není Hitler a 125 let není 70 let už proto, že k Osvětimi stále žijí pamětníci.

Re: Co ma Putin spolecneho s Osvetimi???

Srovnání Putina s Hitlerem není v mnoha ohledech namístě, ale jistých podobností si všimnout můžeme. V březnu 1938 prohlásil Hitler anšlus Rakouska za důležitý krok ke sjednocení všech Němců pod křídly společné velkoněmecké říše. O měsíc nechal uspořádat referendum, v němž anexi Rakouska formálně potvrdilo přes 99 procent voličů. O 76 let později, rovněž v březnu, zněla z úst Vladimira Putina slova o ochraně ruského obyvatelstva a konalo se referendum na Krymu. Koncepce „russkij mir“ předpokládá sjednocení všech Rusů včetně těch za hranicemi Ruské federace, ale to, kdo to vlastně jsou, ti Rusové, už přesně nedefinuje. Takže v praxi vágní myšlenka, ovšem dobrý nástroj expanzivní politiky. Tady máme další paralelu s Hitlerem – Putin zjevně věřil, že Západ je slabý a tváří v tvář ruské agresi sklopí uši. Stejně jako to udělal v září 1938 v Mnichově.

Zdravíme české rusofóby miláčky Jaceňuka

Je to dobrý článek. Jeho kvalitu potvrzují nenávistné kritické příspěvky rusofóbů, kteří jsou samozřejmě lidem z Ruské Federace úplně u zadku. Ta země si půjde svou cestou a vy se tady, milánkové, můžete třeba vzteky uslintat. He he.

Ignorance pana autora je bez hranic

Pan autor si patrně neráčil všimnout, že Anglie a Spojené státy země obsazené ve 2. světové válce skutečně osvobodily a Rusko prostě schramstlo a přivedlo do nového, tentokrát rudého, otroctví. Pan autor si neráčil ani všimnout, že Putin jde věrně ve Stalinových stopách a vlastně není souseda, kterého by nenapadl, pokud před ním neutekl do NATO. Rusko se do izolace dostalo samo svojí agresivitou a pokud bude Putin u moci, tak v ní patrně zůstane. To, že se Ukrajina snaží zbavit potupného poručníkování vrahů několika milionů svých občanů, považuje autor za extremismus. Jen tak dále, pane autore, dr. Goebbels by Vám dal zajisté metál.

Re: Ignorance pana autora je bez hranic

Zvláštní příspěvek. Pane, vy jste papoušek nebo stihomamný maniak? Jak je možné, že absolutně nechápete historii v objektivních konturách. Zjevy jako jste Vy, jsou cosi jako bubliny, které se vyvalily z černého bahna. Dejte si facku a pak mokrý hadr na hlavu.

Re: Ignorance pana autora je bez hranic

Ano, ignorance i některých přispěvatelů je bez hranic.

Re: Ignorance pana autora je bez hranic

Nevím co s Váma přesně je, ale mám za to, že jste prostě nevzdělaný fanatik, asi ublížený. Štětina je taky chorý dědek a má se jinak dobře. Sportu zdar.

Aby bylo jasno, na čem stojí vaše doměnky,

četl jste pane Stiere projevy Putina, Lavrova a dalších?

Re: Aby bylo jasno, na čem stojí vaše doměnky,

...a Obamy, Merkelové, nebo Hollanda?

Re: Aby bylo jasno, na čem stojí vaše doměnky,

Pane Hricáku,to myslíte to Obamovo konstatování,že Rusko je regionální velmoc?A není to tak.Vždyť podepsalo s Íránem smlouvu o společné obraně proti pronikání amerického vlivu?

Re: Aby bylo jasno, na čem stojí vaše doměnky,

Pane Hricáku to máte na mysli tu Obamovu zmínku,že Rusko je regionální velmoc?A není tomu tak,když podepsalo s Íránem smlouvu o společné obraně proti pronikání amerického vlivu?

Přít se tady,

jestli je větší křivák Američan, Rus, nebo třeba Němec, je naprosto směšné. Jsme jeden živočišný druh. Tak že procento lhářů, zlodějů, nebo podvodníků je +,- stejné. Lidstvo je na zemi několik tisíc let. Pokud tedy uvažujeme člověka,coby myslící bytost. A každý národ má své kostlivce ve skříni. Stačí si jenom trochu oživit znalosti historie. A hájit se argumenty, že indiány vyvražďovali moji předci a já bych to nikdy neudělal, je naprosto dětinské a směšné.  Podívejme se, jaká zvěrstva napáchali sobě navzájem lidi v Jugoslávii. Jak se chovají nyní na Ukrajině? Nebo v Sýrii?

Nejde o to, kdo je větší křivák, ale o to, kdo si nechá křivákem vládnout. A v tom si jsou východ i západ naprosto rovni.

Re: Přít se tady,

Nicméně Východ má nad Západem dnes výrazně lidsky duchovně navrch. Objektivně nemá tendenci se povyšovat nad jiné a přivlastňovat si a  vyčerpávat jejich zdroje, je podstatně uvážlivější, moudřejší, spravedlivější, přemýšlivější a realističtější. Západní civilizace jede do černé díry, a to jaksi stále rychleji. Z ptačí perspektivy je to vidět naprosto jasně. Rovněž historická zkušenost tuto pravdu potvrzuje.

Kreml si dal za vyučenou

především sám sobě. Obsadil Krym, na který nemá přístup a ztratil přístup k investicím, bez nichž se bude potácet v ekonomickém úpadku. Pro západ je pozitivem, že se opět ujistil, že s nácky v Kremlu není se radno kamarádit. Rusáci jsou vždy v historii přáteli jen do doby, než dostanou příležitost bodnout nůž do zad nejlepšímu příteli. Můj kamarád Moldavan má jedno moldavské rčení: když si přiťukáváš s rusem sklenkou, vždy sleduj jeho druhou ruku, zda v ní nemá nůž a při přípitku hlavu nezakláněj, jinak ti ten nůž vrazí do zad.To je ta široká ruská duše, poháněná vodkou.

Re: Kreml si dal za vyučenou

kecy v kleci,  dej priklad z praxe! Nebyt Rusu, tak Moldavani uz nexistuji, sezralo by je Rumunsko

Re: Kreml si dal za vyučenou

Nacionální cétění dáváte jasně najevo. Onen váš Moldavan vám patrně vysvětlil, jaké důvody ho vedou k onomu přesvědčení o ruské zrádné povaze oněch milionů lidí, co mají ruskou národnost. Možná soudruh Moldavan byl v předcích stříknut Ruskou genovou méněceností a dosáhl tak na povahu špinící jiné národy. Za nacismu bylo normální tvrzení o špinavých, méněcených Ruských mužicích, co znají jen alkohol a jsou nebezpeční nadřazené lidské rase árijců. Takže si s těmi nácky i Moldavanem podejte ručičky a jděte biojovat s Ruskem. Jen ale vás upozorňuji, že hromady lidí na to nechce dávat své peníze ani zdraví, nebo život. Dejte si na to sám. Tak hodně štěstí v tom nacistickém tažení proti tomu Rusku! Snad pak bude od vás a toho Moldavského soudruha klid!

Autor neřekl

co oslavovat? že druhá světová válka začla tím, že spojenci na "věčné"časy, německo a rusko napadli polsko ?Nebo Katyn a následující vyvraždění 20 000 polské inteligence Stalinem ? Nebo to, jak německá armáda krmená ruským chlebem a s tanky poháněnými ruskou ropou napadla francii. Nebo jak německá letadla poháněná ruským benzinem bombardovala anglii ?

Re: Autor neřekl

Doporučoval bych vám četbu literatury, která dokumentuje předválečnou, válečnou i poválečnou dobu. Potom nebudete psát tak trapné hlouposti, a nebudete se zesměšňovat u těch, kteří znají všeobecná fakta. Není totiž pravdou vždy to, co nám propaganda podbízí, ačkoliv jste tomu už dlouho věřil. Tak pro začátek si kupte knihu, která je na pultech prodejen a jmenuje se Válka a Stalin. Je relativně levná a přitom poctivě sepsaná, bez mýtů a příkras, s odvoláním na výroky jak Sovětských generálů, tak spojeneckých. Opírá se o historická fakta a nevyvratitelně.

Vaše bláboly jsou neuvěřitelné. Nemá je ani smysl vyvracet a tratit tak čas. Píšu tohle jen proto, aby bylo vidět i objektivní myšlení a ne jen fanatickou lež. Ta patřila také do arzenálu propagandy u nacistů, ačkoliv komunisté si s tím lhaním nacistům vyrovnávali. Ovšem máme už snad demokracii a lhát si snad už netřeba!

Re: Autor neřekl

Pokud se v té knize Válka a Stalin píše, že Rudá armáda osvobodila polský pracující lid, tak bude sepsaná asi opravdu mimořádně poctivě. Na základě nevyvratitelných historických údajů dodaných sovětskými vědci. A vyšla tak nejpozději v roce 1988. Tu musím mít.

Re: Autor neřekl

O rozdělení Polska Německem a Sovětským Svazem uvádějí v knize strategické záměry Stalinova vedení, po neúspěšnosti žádosti o spolupráci se západními státy, snahu vytvořit jisté předpolí pro případ války s Německem, o které nepochybovali, že nastane. Předešlé přípravy Rudé armády ve výzbroji a modernizaci byly výhledově realizovatelné nejdříve do  42. roku i přemístění zbrojního průmyslu za Ural. Při útoku na Sovětský Svaz byly pak ztráty značně nižší, ač obrovské. Nebýt tohoto nárazového pásma, které nebylo ani dost vojensky opevněné, Německo by dosáhlo úspěchu bleskového obsazení Evropské části Ruska i na jihu Sovětského Svazu oblastí s ropnými ložisky tak potřebnými pro Německou armádu. Německo dopadlo stejně, jako Napoleon, tedy rozvinulo válečnou frontu příliš široce a na obrovskou vzdálenost, kdy nemohlo jistit logistiku.

Byla to jistě tvrdá realita pro obsazovaná území Sovětského Svazu. Přímo nelidským úsilím pak stihl Stalin přenést zbrojní průmysl na východ i přes neúspěch zd

Re: Autor neřekl

....zdržení předválečného vývoje do 42r., na východ a zvrátit v důsledku válečný vývoj. Ano, byl to diktátor! Bez toho by však MY bychom už nebyli, nebo bychom dřeli na Německé sedláky v pláních Ruska. Všeobecně jsou známé fakta o tom, že na počátku války byl Západ přesvědčen o tom, že Hitler půjde na Východ a tam zlikviduje komunistický Sovětský Svaz. Že se obrátil zároveň i na Západ, byl pro ně šok, z kterého se dlouho nemohli vzpamatovat a donutilo je i ke spolupráci s diktaturou Sovětů.

V knize jsou uváděny i ony známé prohlášení Churchila, které toto dosvědčují. Stejně jako jeho snaha o dohodu se Stalinem bez vědomí USA, kdy Stalin jeho představám o budoucím rozdělování Evropy odmítl vyhovět. Podstatně víc k pochopení reálií druhé světové války v té knize najdete. Jistěže propaganda jak komunistů, tak i Západu v čase studené války, udělala své s názory lidí na to obrovské utrpení rusů a dalších národů Sovětského Svazu. A pochopitelně i na náš poválečný politický vývoj. Je velmi s

Re: Autor neřekl

....Je velmi smutné to dehonestování ruských vojáků, kteří padli a nesli tíhu války spolu s národy Sovětského Svazu. Mocní tohoto světa vždy nadělají hromady mrtvol. A jejich potomci mají mocné za to oslavovat?! Skláním se před obětmi toho strašného zvěrstva!

Re: Autor neřekl

Nezlobte se, ale kromě několika banálních pravd váš příspěvek obsahuje podivná tvrzení, nesrozumitelné úvahy a ideologické bláboly. Zkuste tu knihu odložit a přečtěte si nějaké jiné. Na téma WWII jsou jich mraky.