Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 125
  • Poslední: 3.9.2014 14:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Kriegl-přerod charakteru

Jako katolík mám pro první fázi Krieglovi životní etapy porozumění a hlavně slova odpuštění jako k bližnímu, kterého je třeba mít rád. Rozhodně se za svoje prohřešky dalece vykoupil. Člověk je totiž bytostně in via. Cíl, který člověk hledá, je něco, čím, po jeho dosažení, může vykoupit vše, co bylo až dosud v jeho životě špatné. Tato představa vykoupení se lidským cílem není aristotelská, ani židovská, ale je novozákonní kulturou, takže až mi bude vykládat nějaký modrý svazák, že je třeba se držet křesťanských hodnot, tak mu připomenu zrovna tuhle kauzu. Amen.

odkud vitr ??

Vladimír Hučín

V polovině 90. let jsem se jako důstojník BIS opakovaně zúčastnil v Zastávce u Brna speciálního školení, zaměřeného na praktiky terorismu, použití výbušnin a jejich identifikaci. Při tom jsem se tam setkal s jistým pracovníkem BIS Janem Schnejderem, který byl nápadný nejen svou buřinkou, ale především arogantním až nadřazeným chováním a naprostým nezájmem o probíranou látku. Jeho zájem se soustředil pouze na to, kde co zdarma sníst a vypít. Při provádění praktické výuky s výbušninami nebyl Jan Schnejder schopen zodpovědět ani ty nejjednoduší otázky, čímž vzbuzoval nevoli u instruktorů a přednášejících. Já jsem v té době neměl ještě vyřešená svá rehabilitační-soudní řízení, ale vystupování tohoto podezřelého pracovníka BIS mne v jednu chvíli rozčílilo a to z toho důvodu, že se netajil s tím, že problematika levicového extrémismu by měla být v BIS zrušena.

Re: odkud vitr ??

Jelikož se to týkalo oblasti mého zaměření v BIS, tak jsem se na Jana Schneidera v tu chvíli zaměřil a zeptal jsem se instruktorů, zda-li jim nevadí chování tohoto pracovníka BIS. Od přátelsky nakloněného instruktora z problematiky zbraní a výbušnin a nejen o něho mi bylo řečeno, že by Jana Schnejdera nejraději okamžitě ze školícího střediska vyrazili, ale že on má za sebou velkou tlačenku od někdejších komunistů a muzikantů z Charty 77 a já ať si na tyto lidi dávám pozor. To jsem ještě netušil, že se tento důstojník BIS Jan Schnejder stane jakýmsi analytikem na bezpečnostní problematiku a já že budu zatčen, vazebně vězněn v nejpřísnějším režimu a léta neveřejně souzen.

Re: odkud vitr ??

Ano, osobu tak fascinovanou výbušninami jako Hučín jsem nikdy neviděl - ale hlavně prosím to nevykládejte ve smyslu podezření, které proti němu měla samotná BIS a policie..... neustále se mě vyptával na "levicový antisemitismus" (viz k tomuto tématu výmluvný rozhovor s předsedou FŽO Papouškem (http://ceskapozice.lidovky.cz/levicovi-antisemite-tezko-se-definuji-dhp-/tema.aspx?c=A140827_124102_pozice-tema_paja), a byl velmi nespokojen, když jsem mu vysvětlil, že jde o protimluv, protože s pojmy "krev a půda", z nichž prýští i antisemitismus, pracuje pravice, kdežto levice pracuje pracuje s kategoriemi třídními, a když dojde na antisemitismus, kde o kontaminaci extrémně pravicovým (ne)myšlením. Hučín je lhář a mstivý člověk.

Re: odkud vitr ??

V říjnu 2009 jsme spolu s mnoha svými kolegy ze zpravodajské komunity vydali prohlášení, které začínalo takto:

„Se vzrůstajícím znepokojením sledujeme současné počínání Vladimíra Hučína. Tento bývalý důstojník BIS zveřejnil privátní adresu svého někdejšího nadřízeného, důstojníka BIS Jana Prince, a prohlásil, že ho nemrzí, že tím mohl svého bývalého kolegu ohrozit. Naopak, výslovně tak učinil s úmyslem vyprovokovat Prince k tomu, aby se jejich spor dostal před soud. Hučín současně naznačil svoji snahu „rozkrýt činnost BIS“. Princovu adresu tak dnes nabízí extremistická webová stránka.“

Hučín porušil v rámci vyřizování svých pochybných osobních účtů všechna profesionální i etická pravidla.

Odtud vítr vane.

nepodpis šlechtí, ale

Nepodpis Kriegla šlechtí. Na rozdíl od ostatních komunistických zrádců v čele s Dubčekem.

Ale  kdyby Kriegel nevlezl do té Ksč, a  s ním miliony  dalších našinců, tak se vůbec žádné Pražské jaro a jeho  zmar nekonaly.

Žádnou zvláštní úctu si tedy soudruh nezaslouží.

Re: Ptejte se jinak.

Co ty miliony vedlo k tomu,aby se k nim dali,nebo je alespoň volili v roce 1947?To byly poslední svobodné volby do roku 1989 a voliči měli možnost se opravdu svobodně rozhodnout.Nepřesvědčilo je k tomu náhodou chování "demokratických" politiků,ne nepodobné těm současným?Už chápete,proč se mi nelíbí současný bordel?Protože to reálně vytváří prostor pro opakování nějaké podobné diktatury.

Komunisté zametli s Krieglem

už v padesátých letech. Přesto se jim znovu vnucoval. Jeho podpis, nepodpis nic nemohl změnit. Jen se zviditelňoval. Rozdávat čestná občanství příslušníkům zločinecké komunistické organizace se nesluší. Paní starostka má pravdu.

Re: Komunisté zametli s Krieglem

Kéž byste se dokázal "zviditelnit" něčím podobným vy, a ne takovýmito trapnými řečmi.

Re: Komunisté zametli s Krieglem

A co byste si tak představoval Babišův poskoku? Zviditelnit se jako člen zločinné organizace? Třeba vlézt k nacistům? Co když pan Plzák se nechce podobně zbiditelňovat a stačí mu, že normálně žije a není komoušem. Čím se zviditelňujete vy?

Re: Komunisté zametli s Krieglem

Taky  to tak vidím.

Re: Komunisté zametli s Krieglem

Schneider se prece davno zviditelnil jako STBak...

Re: Komunisté zametli s Krieglem

Prací, a ne sprostými kecy a urážkami, jako vy. Ale holt každý podle svého založení.

Re: Komunisté zametli s Krieglem

Já myslel v souvislosti s panem Plzákem, kterého tedy bez znalosti obviňujete z nepráce? Někdo holt v diskusi říká věci bez okrasných pindů, někdo zase leze do zadku Babišovi, a dělá placeného lháře komunistickému donašeči. Kdo je má lepší založení? Někdo holt velebí komunistu, který s eneozval proti miliónům usmrcených a jeho jediné malilinkaté odčinění byl nepodpis na okupační pozvánce a podpis Charty77.

Re: Máte pravdu

Kriegla velebit netřeba.Máme novou dobu,tak velebíme Mašíny.

Re: Máte pravdu

Ani bych neřekl a zasloužili by si to mnohem více. Vy vidíte nějaké velebení?

Re: Když jim křivoůstý Vondra

předal státní vyznamenání.Pokud by stříleli jenom po policajtech,klidně bych to bral,jako ozbrojený boj proti režimu.Toho pokladníka ale opravdu popravovat nemuseli.

Re: Když jim křivoůstý Vondra

Vy jste zmatený. Nebylo to státní vyznamenání, ale medaile premiéra. Státní vyznamenání předává prezident. Kdyby bylo na mne, tak bych jim ho dal, ale není. Ale to sem nepatří. Oni pokladníka nepopravili, nýbrž zastřelili, protože na ně zamířil pistolí. Tak tomu v občanské válce, kterou komunisti sami vyhlásili pod heslem zostřujícího se "třídního boje" vyhlásili. Ostatní, které na ně nemířili, včetně kuchařky a nakonec ostatních lidí v bývalém NDR také nezabili.

Re:Je to marné,je to marné,...

Také jsem se v životě setkal s několika demagogy,pro které byl každý,kdo nevelebil polistopadový bordel,bolševík,stará struktura a estébák.Nejdříve se všechno svádělo na čtyřicet let komunismu.Dnes,kdy máme téměř čtvrt století po sametu a většina aktivních komunistů té doby jsou buď na pravdě boží,nebo jsou z nich vetchý staříci,tu máme novou generaci,která byla za bolševika tak maximálně v pionýru.A jsou to gauneři ještě horší,než ti před nimi.Kdo,nebo co přijde po nich?

Pane Hricáku , můj táta ročník 1910

mi v 60. tých letech říkával hochu v každém režimu se člověk může chovat slušně, nebo hajzlovsky. Režimy jsou jedna věc a charakter člověka druhá věc. Zrovna tuhle mi známý vykládal jak jejich rodina jako kulaci byli vystěhování a sousedé by je nejraději nechali chcípnout hlady tak je zachránil a podporoval hlavní komunista dané oblasti. Jestli to bylo z pocitu špatného svědomí , nebo jiného , ale i to by něco říkalo o člověku.

Re: Pane Cermane,

já mám na lidský charakter svou vlastní teorii.Ta zní:Sviní se nestáváš,ale rodíš.Slušný člověk je a zůstane slušným celý život.Ten opačný charakter se dokáže pouze nějaký čas přetvařovat.

Re: Pane Cermane,

Jinými slovy jste nám tu všem nastavil zrcadlo a pasoval jste se na slušňáka. Tak já zase tvrdím, že ten kdo obhajuje komunisty je svině, stejně jako ten, kdo obhajuje nacisty.

Re: Proboha,

právě se vám nad hlavou rozsvítila svatozář.Pošlete do Vatikánu své nacionále.Při příštím blahořečení budete vysvěcen.

Re: PS

Nemusím být nutně kusem vepřového jenom proto,že jsem,třeba z nevědomosti,uvěřil špatné myšlence.Tím se stávám teprve tehdy,pokud ve jménu této myšlenky začnu posílat lidi na šibenici,do kriminálu,nebo je kádrovat v jejich zaměstnání.

Re: PS

Ano, a proto je podle mne Kriegel kus vepřového, protože on lidi kádroval, posílal do kriminálu a sloužil straně, která vraždila po tisících. Fuj.

Re: Proboha,

O čem to melete? Podle sebe soudíte ostatní?

Pane Procházko já mám ve zvyku se dívat do

svého rovného zrcadla, do cizích zrcadel se nedívám, bývají křivá. A diskuzi na ČP píšu také pro sebe, nikoli pro to abych někomu nastavoval zrcadlo, nebo ho poučoval. Když někdo reaguje dělá to také pro sebe nikoli pro mě nebo pro druhé. Dobře jistě znáte základní princip psychologie , že vše co člověk v životě dělá, dělá především pro sebe nikoli pro druhé. Ti co si myslí, že to dělají pro druhé jsou sociopati, kteří chtějí druhé prostřednictvím svých činů ovládat.

Re: Pane Procházko já mám ve zvyku se dívat do

Zbytečné moralizující bláboly. Pište si pro koho chcete, mně je to fuk, klidně si do veřejné diskuze pište podle příruček.:-)

Je to tvrdé ale bohužel většinou pravdivé,

geny se těžko mění. A teď Vám řeknu ještě jednu z dnešního pohledu dosti nepřijatelnou věc dokreslující váš názor. To jsem vydedukoval z řečí mého dědy /r. 1880/ Rody se v tom předminulém století šlechtily a majetek nebyl jediným rozhodujícím kritériem, inteligence a charakter rodin byli další významné faktory. A myslím že to mělo docela výsledky. I když řada spisovatelů a spisovatelek to pohaněla.

Re: Re:Je to marné,je to marné,...

Obvyklá demagogie.