Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 26
  • Poslední: 28.4.2014 12:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Bůh za nic nemůže.

Po přečtení článku pana Studénky tleskám.Po přečtení komentářů musím reagovat:Tak předně Bůh opravdu za nic nemůže. Je sice pravda, že asi roku 1867 př.kr. se zjevil jistému Abrahámovi a měl s ním rozpravu, kde se mimo jiné nechal šlyšet : Vy, jste mým národem vyvoleným (myslel tím židy) a budete vládnout celému světu. Tak to stojí v Tóře i ve Starém zákonu.Asi v té době netušil čeho je lidské plémě všeho schopné.A tak nakonec musel na Zemi poslat svého zástupce J.K. který začal hlásat návrat ke slovu Božímu, dodržování morálního kodexu-10ti přikázání- a vyzýval lidstvo k lásce k bližnímu svému. Marně. ONI-farizejové ho nechali ukřižovat a od té doby asi 300 rodových uskupení židů pracuje k naplnění Božího přání.Spojili se se Satanem-říší ZLA-a došlo to tak daleko, že v sedmdesátých letech vyhlásili projekt NWO- Nový světový řád. Co to obnáší?1. Jeden stát. 2. Jedna víra. 3.Jedna měna. 4. Země pro asi 1,5 miliardy těch vyvolených a jím sloužících.(Kam se poděje těch 5,5 miliardy lidí?)Vše co se až dosud dělo a děje směřuje k jeho naplnění. Jenže podcenili vznik elektronického média INTERNETU, které dalo lidstvu neomezené možnosti.MY DNES UŽ VÍME !!!! A oni už vědí, že my víme a tak zrychlují svoji aktivitu a dá se říci že vše podle stejného scénáře. Arabské Jaro, Syrský PODZIM a Ukrajinská ZIMA- vše stejné- cíl je jasný .Omezit vliv Číny v Africe a Ruska v Evropě. LIDÉ BDĚTE !!!! Plíšek

Krym a rok 1968

Těžko najít shodné prvky. Přál bych těm přirovnávačům být na západ od železné opony. Většina vlivného tisku měla už květnu 1968 titulky: Za Dubčeka do války nepůjdem. Souhlas západních mocností s obsazením Československa byl silnější než v samotné Moskvě. Tam bylo nezanedbatelné množství lidí i v armádě, kteří to za dobré nepovažovali, protože znali, jaké bahno se dostane k moci. Neptejte se, kdo ve stejnou dobu rozdmíchával důvody k realizaci vstupu vojsk.

Jak je vidět, tak Áda měl v

Jak je vidět, tak Áda měl v zásadě pravdu. Ten nejsilnější si nakonec udělá, co chce. "Vítěze se nikdo nebude ptát, zda byl v právu!", tak pravil. Měl jenom smůlu, že tím nejsilnějším nebyl on. I lidstvo, ať se to někomu líbí či nikoli, zná jen jeden jediný zákon a jedno jediné právo. Zákon džungle a právo silnějšího. Tak to zkrátka na světě chodí. Kdo to z lidské historie nerozpozná a nevidí, ten je pořádný hlupák.

VIVAT

PUTIN !

Putin ? Není na 13. Dan zralej

Vivat Pútin? = Privát Krym !

Děkuji Vám pane Studýnka,

za sřízlivý pohled na věc, bez pokryteckého pseudohumanistického či militantního tónu, kterému většina autorů podléhá. Za tento článek máte můj hlubokosklon.

Nešlo by o boj v horách Afghánistánu

Na Krymu jsou možné vojenské cíle snadno identifikovatelné. Jediná vystřelená raketa cíl 100% zasáhne s přesností několika metrů. Pozemní síly by bylo potřeba použít jen na "dočištění" místa od teroristů.

BLBE, jedna dávka AK 47 a si

BLBE, jedna dávka AK 47 a si posratý až za ušima ty válečníku na baterky!!

Nejlepší je, když radí někdo s modrou knížkou...

Jak jednou lovíte lidi, zvířata vás přestanou zajímat.

Omlouvám se,

působíte na mne jako člen elitních jednotek z kyberprostoru s mnohaletou praxí na playstationu a xboxu.

Ne jen že neodpluly, ba naopak...

“Do Černého moře míří (další) americké válečné lodě. Podle agentury Reuters už propluly Bosporským průlivem v Turecku. Americká armáda informaci potvrdila, ale odmítla souvislost se současnou krizí na Ukrajině. Plavba prý byla naplánována ještě před eskalací napětí.“Atd.Aneb jak že to psal ruský historik prof. Andrej Zubov?

Pane redaktore Studénko

Vaše rozsáhlé pojednání dává smysl a zjevně obhajuje jednání Putina, nebudu říkat Ruska, Rusko vždy jedná podle svého Gosudara, ale nechápu proč akt anexe ( už ne okupace, to jste mi vyvrátil ), byl proveden jako vojenské cvičení z neblahým koncem a nikoliv systémem veřejných jednání a referendem. Ušetřil by tak miliony lidí na světě nepokojného spánku s očekáváním dalšího světového konfliktu, navíc když tento akt anexe ještě následuje po nepokojích a bojích na Ukrajině. To už je lidstvo opravdu jen sběř určená k práci a konzumaci, aby stejně o všem bylo rozhodnuto někde ve zlatých bunkrech? Kde je proklamovaná demokracie, humanita, všechny charty, ceny míru ? Mohou lidé ještě něčemu věřit, když už Bůh není, nebo je ? Už nevím !!

Putin

Bůh asi pro některé je, ale my ho potřebujeme na zemi. Putin dělá jenom to, co dělá. Já osobně si myslím, že nic neokupuje (ač jsem roč. 45 a máme s tím bohaté zkušenosti). Krym je ruský od dob Potěmkina, tak co se do toho zase pravdoláskaři se.ou? Jakákoliv zpravodajství ve mně vytvářejí pocit, že právě díky roku 68 musíme nenávidět Rusáky. Ale tady jde o něco jiného. Západ vč. USA už v Evropě všechno vydrancoval a rozcapuje se na východ. Ukrajina je obrovská a země zaslíbená pro všechny tzv. podnikatele. Na druhou stranu je známo, že Rusko bez Ukrajiny nebude velmoc, ale normální stát. Divím se, že Ukrajinci v době internetu nechápou, o co jde. Mít internet za komunistů, tak v roce 89 nebudu rajtovat na náměstích se zmrzlou zadnicí s klíčema, ale s něčím trochu ostřejším. Takže co se týče Krymu Puťkovi docela fandím.

Tak byl Bůh stvořen,

od pradávna lidstvo trpělo za činy svých vládců a proto byl dán širokým masám pevný bod, jako vyšší princip v podobě neuchopitelného Boha, aby mohli doufat. Demokracie a humanismus v konkurenčním prostředí je jen forma propagandy jako komunismus. O demokracii už se zde pokoušeli i Římané, výsledek byl,že se moci chopil krutý diktátor a došlo k úplnému rozkladu společnosti. Podotýkám, že to bylo v době, kdy oficiální místa neměla takové prostředky pro mediální masáž, jako dnes. I takový Goebbels by zrudl závistí, kdyby zřel současné možnosti. Problém dnešních vládců je v tom, že jsou zavázáni nikoliv lidem, kteří jim dali hlas, ale mocenským skupinám, které zafinancovaly volební kampań a defacto je po medialní stránce stvořili. Vždy to bylo a zřejmě i bude o největším a nejmocnějším vládci, tedy aktuálně o zemích jako je USA, Rusko, část EU a Čína. Zbytek světa, včetně nás, je postaven do pozice figurek v šachové partii velmocí, a jejich vůdců jako užitečných pitomců. Že to kazí milionum lidí spánek, vládcům vyhovuje. Spokojený občan totiž rýpe do vrchnosti, myslí nezávisle, chová se nekontrolovaně a domáhá se svých práv. Jistě uznáte, že šéfovat takové sebrance by bylo obtížné. Proto nechť trpí a doufají ve správné kroky svého vládce s pomocí Boží. Amen.

Vím, že

to tak je, jen se divím redaktorovi proč i on nás masíruje, když se staví do pozice, České pozice, že nikomu neslouží. Proč také nenapíše, co si myslí ? To už opravdu jsme zase všichni tak posraní.

No, on je problem,

že za někoho prostě "kopat" musíme. Momentálně jsme v NATO, takže se nelze k problemu stavět bokem, ale článek konstatuje méně zkreslený stav věcí a to nelze jinak než s určitým odstupem.

Pane Talacko, jako Češi jsme si na nadšení několikrát naběhli

... zkušenost všech žijích generací Čechů je z titulu zmiňovaných roků a událostí: Už nebýt za hejla (ani za  ovce).-bjs-

Tak byl Bůh stvořen,

od

U Mnichova jen "přehlédnuta" jedna podstatná národnost v zemi

Americký koncept počítal s federací, kde by i pro sudetské bylo místo. Benešova osobní averze a šílenství nacionalismu nerozdalo karty férově. Už pozemková reforma v yužila válečného hladu, ač produktivita větších celků byla obvykle lepší, ale hlavně se dal majetek rozdělovat do českých rukou, i u německých velkostatků. A podobných triků řada, nejen české výstavní školy na smíšeném území. Tak zaděláno na neštěstí a kynutí problém jen otázka času a okolností. Ukrajinská "národnost" se teprve nějak rodí, generace protektorátů zemi zbavily předpokladů pro víc. Putin je nervoznější, než umírající vyhnaný diktátor. Vlivná skupina se nezměnila, z Azurového pobřeží se vrátí podle potřeby, zaplatí odstřelovače nebo je potrestají nebo co zrovna libo. Klíč v Rusku, stačí mu k uklidnění domácí bídy Krym? Na jak dlouho? Kdy bude připravena další skupina? Za kolik? Jak se osvědčí infiltrace do Česka, Slovenska, Maďarska, dnes spíše mediální ? Za kolik by si dali tamní říci k těsnější spolupráci? Mlčí Turecko, asi se bojí neklidu doma, je to prachovnice, ale na změnu situace v blízkosti musí odpovědět. Možná zmíněné parníky jsou na správném místě.

Nepřehlédnul; již jsem psal o té chybě v hledání umělé ...

... vytvářené národnosti československé (včetně nehistoricky Rusínů v tom) namísto federace v "Poselství 28. října ..." vloni. BJS

Autor článku má v dané věci jasno

Je ale otázkou, zda se opět některá zem nechá ukolébat sliby USA a Ruska a vzdá se svých jaderných zbraní výměnou za svou "ochranu". Je více než pravděpodobné, že pokud by si Ukrajina jaderné zbraně ponechala, prezident Putin by si současnou akci asi těžko dovolil. Situaci samozřejmě podcenili i noví ukrajinští vůdci, kteří měli dost starostí v Kyjevě. Na preventivní posílení ukrajinské armády na Krymu už nezbyl čas. Asi spíše teoretickou možností by bylo vyslání mezinárodních pozorovatelů na Krym, samozřejmě za podpory plně vyzbrojených armádních jednotek několika členských zemí EU, bez účasti Německa a USA na základě žádosti Ukrajiny a rezoluce Rady OSN. Situaci by ze vzduchu jistily bezpilotní letouny, nebo rakety, připraveny zničit vytypované vojenské cíle na Krymu. Cílem akce by bylo odzbrojit neoznačené osoby (teroristy), zjistit jejich identitu, zemi pobytu a kdo je platí. Na moři by byla provedena blokáda vojenských lodí. Pokud by nešlo o občany Ukrajiny, došlo by k jejich vyhoštění, případně soudu. Za účasti mezinárodních sil by tak došlo k postupnému uklidnění sitauce.

Nějak se Vám v těch

teoretických válečnických konstrukcí vytratila jedna závažná skutečnost, na Krymu by proti mezinárodním silám nestálo pár tisíc pastevců jako v Afganistánu kde mimochodem dostávají řádně na frak, ale armáda velkého státu, státu, který si už párkrát s takovou silou poradil. Tak si radši Vaše možnosti přehrávejte prostřednictvím počítačových her.

Nezlobte se na mne,

ale máte velice naivní představy. Pominu-li fakt, že celý Váš scénář by se zastavil už u RB OSN, kde má Rusko právo veta, vše ostatní, co navrhujete, by donutilo rusy a jim spřátelené země k otevřené válce. A díky momentálnímu rozložení sil, by se souběžně válčilo nejen v Evropě a Asii, ale také v Americe a Africe. Věřte mi, když Vám řeknu, že je dost zemí, které na takový okamžik vyloženě čekají.

A-zbraně na Ukrajině by nic nezastavily

A) - Pravděpodobně žádná vláda Ukrajiny by nebyla šílenec, aby je použila.B) - V praxi by vše by možná proběhlo trochu drsněji - neoznačené jednotky by kromě ukrajinských posádek na Krymu (a možná i jinde) musely posichrovat i ukrajinská raketová sila. A to by se možná i střílelo. Naopak - bez atomu má Ukrajina asi větší šanci přežít, sice bez Krymu, ale bez celkové okupace Putinem.

Použivejme stejný metr pokud se nechceme vzájemně vybít.

To co dělá Putin na Krymu, dělala Thatcherová 1982 na Falklandech. Ani Argentina, ani Ukrajina s tím nic moc nenadělají. http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_o_Falklandy

Invaze na Grenadu

byl také zajímavý počinhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Invaze_na_Grenadu