Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 27
  • Poslední: 4.12.2013 12:03
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
taran bagrem

Rusko-ukrajinské vztahy jsou opravdu složité a u nás to všichni zjednodušují jen na sovětskou éru. Kyjev, kdysi centrum staré Rusi, dnes středisko ukrajinského nacionalismu. Dnešní Rus posunutá na východ proti proudu Tatarů, Mongolů a jiných kmenů, a to ještě pro současný stát Ukrajinců vybojovala další území. Nejmarkantnější je případ Krymu. Nikdy nepatřil Ukrajině, Rusové ho vyválčili proti Tatarům, Turkům a jejich spojencům Angličanům, proti Wehrmachtu&SS a nakonec ho Ukrajinec soudruh generální Chruščev Ukrajině "věnoval". Žádní Ukrajinci tam ovšem nežijí, stejně tak jako ve všech "východních regionech". A tam tisíc let žijící Rusové nejsou nadšeni představami, jak jím budou vládnout novodobí banderovci a "prozápadní demokraté typu Juščenka (či Saakašviliho); ti se už těší, jak budou rozprodávat parcely na pozemní i námořní základny, na rakety a radary. (Zaměřené samozřejmě kamkoliv jinam, jen ne na Moskvu. Hlavně že demontáž Ruské federace může pokračovat.) Až budou na těchto územích vznikat "zvací dopisy",budou, bohužel, nejspíše autentické. Já si jen představuji, jak by to na Západě - třeba rovnou v USA - dopadlo, kdyby při protestech proti legálně zvolené vládě, ať se nám ona líbí, nebo nelíbí, někdo použil těžký bagr na taran proti policejnímu kordonu chránícímu úřední budovy. Zkuste si to představit! (Já si myslím, že povolaná Národní garda by použila bazuky, dnes už možná i drony.)

A bude veselo!     

A bude veselo!      Sevastopolský městský zastupitel za vládní Stranu regionů Sergej Smoljaninov organizuje sběr podpisů místních obyvatel pod výzvu adresovanou prezidentu Ruské federace Vladimiru Putinovi. Jejím obsahem je žádost "poskytnout vojenskou pomoc na obranu suverenity Ukrajiny". Informuje o tom dopisovatel agentury IA Regnum. "Obracíme se na Vás a prosíme o poskytnutí vojenské a další pomoci bratrskému národu, vládě a prezidentovi Ukrajiny kvůli obraně suverenity země, ruského obyvatelstva Krymu a dalších ukrajinských regionů", uvádí se ve výzvě. Smoljaninov žádá, aby s ukrajinskou vládou byl dohodnut vstup ruských vojsk na území Ukrajiny "kvůli ochraně před armádami USA a NATO", a tomu, že "západními zvláštními službami a a jejich agenty je iniciován pokus o svržení zákonné vlády".

Chcípni, když mě nemáš rád!

Tato neobyčejná píseň zpívaná Hanou Zaňákovou ve finále slavnostního koncertu pořádaného při vstupu Česka do EU - přenášená Českou Televizí, velmi jednoznačně nastínila hlavní smysl, obsah a cíle Česka při vstupu do Evropské Unie.Není divu, že se teď Česko chová jak chcíplotina.

I vy jeden!

To by se Lucce nelíbylo.

Je úžasné, jak se naši

Je úžasné, jak se naši "demokrati" zaštiťují skvělými existencemijako jsou syrští povstalci z Al-Kajdy nebo banderovec a odsouzená zlodějka na Ukrajině. A to ještě jejího manžela chráníme jako oko v hlavě. Možná proto, aby se našim mocným nestalo to, co Tymošenkové a nedostihla je konečně ruka zákona?

Stejně je zajímavé, že

Stejně je zajímavé, že Tymošenková byla odsouzena za nevýhodné smlouvy s Ruskem, ale nejvíc jí hájí EU. 

"Kellnerův" zájem

"Kellnerovým" zájmem není si naštvat ani Rusko, ani Čínu, tak se podle toho chováme. Nic jiného nečekejte.Pokud chcete vědět jak se bude Milošova vláda chovat, zeptejte se majetele PPF Kikiny Klause.

Tak s názorem autorky silně nesouhlasím

Bohužel žijeme v silně pokryteckém světě plným dvojích standardů - západní státy včetně USA obviňují Rusko z intervencí do vnitřních věcí ukrajinské politiky a sami nedělají nic jiného, než že zasahují do vnitřních věcí ukrajinské politiky - někteří politici z EU se dokonce přímo účastnili demonstrací v Kyjevě, jak by asi reagovali západní pokrytci, pokud by něco podobného udělali ruští politici? USA odsoudilo zásah na demonstrantech v Kyjevě - kde byli USA, když se podobného zacházení dostávalo demonstrantům v Řecku, Španělsku a když policejní násilí pravidelně doprovází i demonstrace v ČR? Policejní násilí totiž není problém jako takový, problém to je až ve chvíli, když se ho dopouští vláda, která nechce poslouchat a dopouští se ho na demonstrantech placených ze západních zdrojů. Euroaktivisti na Ukrajině zatím prokázali, že je jim úcta k jakýmkoliv demokratickým procesům naprosto lhostejná - nerespektují rozhodnutí demokraticky zvoleného prezidenta, které se snaží zvrátit další silovou revolucí, nerespektují rozhodnutí kyjevského soudu, který další akce na vybraných místech zakázal a nerespektují ani to rozhodnutí soudu, které poslalo Tymošenkovou do vězení a požadují pro ní "selektivní spravedlnost". Místo aby se situaci snažili zvrátit v dalších volbách a lidem vysvětlovali údajné výhody členství v EU (které je definitivně položí na lopatky), dělají další revoluci. Doporučuji tento odkaz za wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Rose_Revolution, kde je na příkladu revoluce v Gruzii v roce 2003 v základu hezky popsáno, jakým způsobem západní státy ovlivňují dění v suverénních zemích (hlavně doporučuji podnadpisy "Rise of non-governmental organizations", "Foreign support" a "Role of the media"). Gruzie je od té doby hodným západním panáčkem, i když v jím čele stál polodiktátor Saakashvili.

V Kyjevě se protestních akcí

V Kyjevě se protestních akcí zúčastňuje Jaroslav Kaczynski, který podporuje v Kyjevě vstup Ukrajiny do EU a ve Varšavě vystupuje proti EU. Do Kyjeva již dorazil bývalý gruzínský prezident s diktátorskými sklony Michail Saakašvili. Na cestě do Kyjeva jsou oddíly islámských bojovníků z Krymu, nejspíš se také těší do EU.Nejvíce se angažují USA. Evropa nijak moc nejásá z připojení Ukrajiny k EU, kdo by chtěl mít islámský Krym jako součást společného prostoru. Krymští Tataři jsou nyní velmi aktivní v Sýrii.

ano pane majore Meisnere!?

ano pane majore Meisnere!? Vy!! Do této české žumpy byste se hodil!

Paní Šafaříková,

koukněte se na články ČP jenom několik dnů zpět.Vaši kolegové tam pranýřují některé kroky Rusnokovo vlády.Vlády,která nemá politický mandát.A to se jedná pouze o naše vnitřní záležitosti(výměna ve vedení některých státních firem s velmi pochybnými ekonomickými výsledky).A vy tady osočujete ministra zahraničních věcí z téže vlády z nečinosti.Tak se prosím se svými kolegy dohodněte.Co může vláda bez politického mandátu,navíc v demisi,udělat a co ne.Jenom osobní poznámka na závěr.Může země,která sama nezvládla přechod od totality k demokracii někoho podporovat?

Ukrajina, v polštině a ruštině znamená pohraničí.

Není lehké být Ukrajincem. Musí volit mezi celní unii s Ruskem, která poskytuje odbyt pro konkurence neschopné ukrajinské zboží, zároveň dodávky nafty plynu nezatížené ruskými exportními cly a z druhé strany Evropskou unii za podmínek, které jak sami víme, jsou pro nováčky tvrdou cestou poznávání relity. 

Určitá zdrženlivost je z naší strany

oprávněná, jednu barevnou revoluci nám už Ukrajina předvedla a výsledek byl katastrofální. Důležité bude poznat co z demonstrační vlny je oprávněný výbuch nespokojeného obyvatelstva, co je řízená akce různých služeb EU, co je z toho uchopení šance Klička nečekat na demokratické převzetí moci a  jaký je poměr příznivců příklonu k EU oproti  příznivcům příklonu k Ruské federaci. Takže je třeba si za křovíčko vzít teplý spacáček a vyčkat co se z té chumelenice vynoří opravdu. Jednoho diplomatického hlupáka, obdivovatele požírače kravat, přisprostlých výtržnic a bojovníka za kdejaká práva mimo práv vlastních občanů jsme se konečně zbavili. Je načase dělat diplomacii v zájmu České republiky a nenechat si vnucovat názory jiných. Nadšené příznivce všech revolucí sice poslouchat, ale neustále jim připomínat jak hodně z minulých revolucí dopadlo.

Rebelie osobně nerad, mrhá se silami, lépe

koncentrovat úsilí, akumulovat prostředky, nedopřát citům katarzi a vyrazit do boje reálného, kde armáda zaleze do kasáren, pokud se nepřidá. Kde policie se ozdobí trikolorami v patřičných barvách a bez výložek slouží lidu. Potom papaláš potentát vsedne do letadla s tunou zlata a je pokoj. Jen otázka CO DÁL?  Tu nezodpoví rebelie, leda nějaký Kozina na plzeňském rynku. Lomikar sice zdechl, ale to bylo vše. Mladej Lomikar by ještě horší, možná, na chodsku jsem už dlouho nebyl, zablokovali tam cesty, motorka co kobyla neprojde. Navíc nejde o Kijov, ale o cára Putina, ten nerad, když mu někdo do kaše fouká, ale nakonec by si dal říci, možná by naftu zaškrtil, přestal půjčovat?  U nás např moskevští poskoci, když carská nelibost z radaru spojenců původ vzala, hned hladověli možná až na smrt?  Radím carské šmakování nerušit, natož zasloužilé dřímání rušit, jinak se dopálí, do moře potopí, restaurované amfory vytáhne a všichni kozáci vyrazí. Mimořádně zamini nekritizuji, v rusku mají Palachů tisíce, jen se jim smějí, neb to musí tak být. Bez spojenců jsme holubí trus, bez Evropy jsme hračka pro oligarchu, koupí si to i s Gerlachovkou a na ní si postaví ne čapí, ani vlčí (to už tu bylo) ale orlí? sokolí? supí? hnízdo. Vzhlížejte s posvátnou úctou  a klaňte se ráno, v poledne, večer i v noci.

Pro němčináře zajímavý

Pro němčináře zajímavý dokument rakouské ORF:http://www.youtube.com/watch?v=AgjzC5pX6ZM  (Ukrajina 16:24)

Jestli někdo něco spletl tak to byl zřejmě stvořitel,

když u výstupní kontroly nevyřadil takový zmetek jako jste vy. Copak spojenci spletli? On to nebyl bojový plyn, který masový vrah asad nebo některý z jeho příbuzných vypustil na opozici? ALe vlastně máte pravdu. Spojenci se opravdu spletli. V opačném případě by odstranili asada hned jakmile začal vraždit demokratickou a sekulární opozici a rozpoutal tím občanskou válku, na kterou se nabalili tisíce islamistů.

Ano byl to bojový plyn, ale

Ano byl to bojový plyn, ale jaksi ho použili podle příkazu z Washngtonu jejich soudruzi z AlQuady!!

Boj ze cti si může dopřát muž jen osobně

Politik ba monarcha může válčit, jen když je ščance na  výsledek. Kdo to poruší, nap. naše Maruška Terezka blahoslavené paměti, se zlou se potáže na bojišti i doma. Kdokoliv si to může s panem Saddamem, Assadem... vyřídit osobně, muže netřeba nabádat, natož jim radit. Ale vehnat do balaganu svou zemi? I Hanz Lucemburský, jinak jistě frajer, když jezdil sekat i jako slepec, aby jeho vojště  nekolísalo, mušíl to respektovat. Potentát je lidu spravedlivým trestem, jež lépe si odpykat, než lid dozraje a zjedná si lepší. Proti policii a hradní stráži bojovat zbytečno, stačí odmítané obklíčit a vytrvat. Potřebujete převahu větší než se zbraněmi, kde obvykle nutno 5: 1, policistů bývá  jeden na 250 občanů, tak po odečtení žen starců a dětí, je snadné, policii vytlačit. Ale opravdu CO POTOM? Na to nestačí ani milion lidí a 4 referenda, stávající establishment si lidi zvolili, třeba jen obalamuceni lží z medií.

Pavel a jeho prozření

Je úžasné nechat se poučit na slovo vzatým odborníkem, jak to bylo s použitím bojových otravných látek na předměstí Damašku a v dalších lokalitách. Tvoje velká moudrost spočívá zejména v odhalení Asada jako vraha SEKULÁRNÍ OPOZICE. Takovou blbost by se obával vyslovit i senátor McCain. A ten tomu nějak rozumí. Takže, drahý Pavle, nosící tak zcela absurdně jméno apoštola, jenž v Damašku konvertoval ke křesťanství, k víře tvých předků, jejíž představitelé jednomyslně podporují toho Asada, jehož ty nazýváš "vrahem", odejdi k plotně za Kateřinou Šafaříkovou a ušetři nás tvých závěrů.

Krásné, ale nepochopí!!

Krásné, ale nepochopí!!

To, že Asad je masový vrah, který způsobil, že původně

pokojné protivládní demonstrace sekulární opozice přerostly v regulérní občanskou válku na kterou se nabalili islamisté je odhalení jen a pouze pro tebe případně pro podobně postižené  asadovy řiťolezce (viz níže) nikoli pro OSN. Nepochybuji, že společnost lidí s rozhledem byť by to bylo u plotny je prostředí mnohem více inspirující než asadova či putinova prdel, kde zřejmě trávíš čas ty.

Pavel1

A pak, že volební právo má být všeobecné a ještě k tomu rovné! Možná by neškodilo, Pavle1, kdybys tuto brysknou politickou analýzu přednesl některému ze syřanů, kterým islamisté, podporovaní SSA (Spojenými státy americkými), Francií a Velkou Británií, zavraždili člena rodiny. Tvoje zastydlé atlantické svazáctví a bojovná prohlášení jsou směšná a velmi typická pro české pravdoláskaře. Jenom se Vám u nás už nějak přestává dařit!

Nerad se míchám do diskuse odborníků na islamismus,

ale mohl by jste mi vyjmenovat alespoň jednu arabskou,chceteli islamistickou zemi kde funguje pluralitní systém?Tak že i případné vítězství "demokratické a sekulární opozice" bych rozhodně neviděl,jako vyřešení krize a konec bratrovražedným bojům v Sýrii.Viz.Irák!

O vítěztví sekulární opozice nikdy nešlo.

Šlo o to, že asad místo aby udělal na počátku nějaké ústupky tak raději rozpoutal krvavou občanskou válku. Což vedlo k tomu, že se do Sýrie začali hrnout militantní islamisté, kteří bohužel dnes v opozici mají větší vliv než původně umírnění opozice. Jde taky o to, že když západ místo toho aby rychle a tvrdě zasáhl a zbavil asada moci tak zavírá oči i před chemickými útoky. Nemluvě o tom jak ostudnu roli sehráli rusáci. Mimochodem teď už musí být každému jasné, kam zmizely irácké chemické zbraně. Samozřejmě, že by se po odstranění asada sitace hned neuklidnila ale krize v sýrii by měla alespoň nějakou šanci na postupné uklidnění jako v iráku. S asadem u moci bude občanská válka a masakry pokračovat roky a roky jako v libanonu.

Váleční štváči.

Ano, paní Šafaříková. Stejně jako jste volala po odstranění Asada a ono se teď ukázalo, že to nějak naši spojenci spletli. Asi omylem podporovali celou dobu teroristy. To už tak bývá. Takže si ponechte svoje rady MZV a věnujte se vaření. Tak toho moc nezkazíte. Hezký večer!

Ukrajina se rozhodla říci NE

Ukrajina se rozhodla říci NE hladomoru v EU žaláři národů. Po rozpadu jejich zemědělství a nízkých kvot by došlo k destrukci samozasobitelství potravinami. Ruský trch by se jim uzavřel a se svými výrobky nemají v EU šanci. Dobře udělali !!! A těch pár set placených špionů a vlastizrádců bude postaveno před soud.

EU- žalář národů

pane Zajíčku, uklidnil jste mne. Již vím, kdo by zde, v hypotetickém případě, že by se i zde stal Vladimír Vladimírovič carem, mohl aspirovat na ministra kultury, popř. spravedlonosti či vnitra.