Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 1.12.2013 12:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Tak Severni Kypr vadi, kdyz

Tak Severni Kypr vadi, kdyz ho Turci obsadili na protest proti fasictickym plukovnikum v Athenach, ale ukradene Kosovo nevadi, protože je tam drogova mafie podporovana Washingtonem???

ESENTEPOVÁNÍ.

Je to taková nevinná česká zábava.Soukromě si zajet do vězeňského lágru, například v Číně, a tam si v rámci dovolené rozebrat na součástky nějakého toho cvičence Falun Gongu.Čínským komunistickým soudruhům udělat radost - a sám si příjemné spojit s užitečným.

Nehledě na to, že Severní

Nehledě na to, že Severní Kypr svět neuznává, reálně existuje, má vlastní samosprávu, policii, radary a všechno tam funguje. Od té doby zároveň obě části žijí sice bez nerozborného přátelství, ale zato se nevraždí, přechod hranice je jednoduchý. Proto vůbec nevidím důvod, proč by se nemohla města mezi sebou přátelit (mimo jiné i proto, že města nejsou státním útvarem, mezinárodní uznání nepotřebují). To bychom se za chvíli asi měli zpovídat i z toho, že jsme si promluvili s nějakým mezináýrodně neuznaným občanem?

Dovolená na Kypru

Nevím jak ostatní, ale já to důvěryhodné vysvětlení pana "primátora" Caldra docela beru. Já si taky obvykle na dovolenou k moři přibalím minimálně jeden slušivý oblek a kravatu. Mohu jen doporučit, dobře se v tom leží na pláži a navíc se na slunci nespálíte....

Proč tam asi byli?

Položit si tuto otázku je na místě minimálně pro ekonomickou kontrarozvědku. Určitě tam nezašli jen poklábosit na kávičku. Kypr je oblíbená destinace pro sídlo různých vykutálených firem. Když tam tedy nebyli oficiálně, ale byli přitom přijati oficiálně v úřadě vicepremiéra, smrdí to lumpárnou. Ta se většinou také provádí soukromou neoficiální cestou a do toho přece nikomu nic není.

Předpokládám, že se tomu už věnuje

To ano a když si všimlo MZV, všimly si asi i zpravodajské služby.

Všimnout si je věc jedna,

konat nebo dělat jakoby nic je věc druhá..

I českým médiím se to stává. I seriózním. Běžně

Poslední, co by mě napadlo, je obhajovat tyto pány.  Jenže i českým médiím, i těm nejserióznějším, se nesprávné označování funkcí cizinců stává zcela běžně.  Jeden příklad: celé roky - asi tak od roku 1999,  většina českých médií, vč. třeba České televize, tvrdošíjně trvá na tom, že Belgičan spojený s Appianem v MUS a Škodě Plzeň a poté stíhaný a následně odsouzený v kauze MUS je "bývalý šéf MMF", případně Světové banky. I právě teď - teď, když čtu váš článek -  to slyším ze zpráv jednoho českého média!  (Čest České pozici, že ona se na tom asi nikdy nepodílela.)  Možná to způsobil Grégr, který ho tak kdysi médiím představoval, když navrhoval prodat Appianu část MUS.  Těžko říci, každopádně de Groote šéfem těch institucí nikdy nebyl (byl ale ve vedení)  a i když jde o učebnicového hochštaplera, myslím, že ani on sám se tak nepředstavoval. S ohledem na to, z jakých důvodů a s jakou mezinárodní ostudou musel dříve obě instituce opustit, by zašel dost přes čáru a liška mazaná jako on to určitě ví.  Média zkrátka  funkce cizinců komolí běžně, ať už jsou důvodem jazykové bariéry, snaha o větší atraktivitu zpráv nebo mizerná ověřovací práce.  Možná se pánové Caldr a Palounek představovali funkcemi, které neměli, ale možná mají balamucení na svědomí jen tamní novináři nebo politici: nevyznali se v pražských politických funkcích, navzájem si s pány nerozuměli, anebo chtěli atraktivnější zprávu.

Dovolená na Kypru

Myslíte, že za vším může být pouze trošku horší angličtina pánů Caldra a Palounka? No nevím, nevím... Tito čestní chlapi se již v minulosti vydávali za něco, co rozhodně nebyli,

Nejde přece o jejich funkce

Myslíte, že tam jeli na dovču, zašli si z dlouhé chvíle poklábosit ?

Když v Turecku má dáma nepokrytá kolena, je to

hampejz, resp. místo chráněné, arab. ha-ram. Ale i v nevěstinci si muž nemůže dovolit muži ukázat podrážky bot, to je casus belli. Orientální ulice jsou dodnes plny mrvy, v jejich zvyku se tak druhému ukazuje, co v našem v souvislosti s podobnými produkty či částmi těla. Noha přes nohu urazí i v jinak tolerantní části Kypru neturecké. Co si to v Praze zvolili je mi hluboce líto, to i mí psi, v podobných souvislostech,  se ubírají do ústranní. Ale jak na Hradě, tak v podhradí. Ač oproti Aussig an der Elbe zatím žádná střelba natož 4ma kulema. Třeba upgrade časem.

Veřejný činitel

je veřejný činitel i během dovolené, zvláště schází li se s veřejnými činiteli jiné země.Takže toto setkání nelze zametat pod koberec s odůvodněním, že do toho nikomu nic není.Osobně si myslím, že jižní část Kypru začala být více transparentní a to  je důvod hledání a i důvod této popisované návštěvy na severní části ostrova.

Chyba

Takže prostě novináři v cizině udělali chybu, popletli funkce a tady se z toho dělá aféra, to je vtipný. Proč se tak moc řeší soukromá dovolená komunálního politika, tomu nerozumím.

Nevidim duvod ...

Nevidim duvod, proc by nemohla mit Praha nebo nektera jeji mestska cast oficialni styky s nejakou severokyperskou radnici? Do toho snad Nikosii, Athenam nebo Bruselu nic neni, ne? Nebo by aspon nemelo byt.

Četl jste ten článek?

Četl jste ten článek? Kalenský se (správně) podivuje nad tím, že se prezentovali jako primátor a člen představenstva Prahy (že to svádí na jejich média, je jiná věc - nevěřím tomu). A zadruhé, vidět spolu Bodelose (ČSSD), Palounka (kmotr na čtyřce, nedávno vyloučený) a Caldra (převlekač kabátů, je na čtyřce za ODS, do voleb šel pod vlajkou Okamury) je přece jen něco, co vybočuje z meí normálních soukromých dovolených. Roman, Topolánek a další byli taky jen na "soukromé" dovolené v Toskánsku?

Jo, clanek jsem cetl

Podivejte se, vy treba mate vhled do pomeru v prazske komunalni politice, ale mne takovy vhled chybi. Takze mi pri vysloveni jmen Bodelose, Palounek a Caldr nenaskakuji zadne asociace. Take jsem, stejne jako vy, na tech jednanich nebyl a tudiz nevim, jak se Caldr predstavoval. Pokud jako prazsky primator, je to neprijatelne a trapne soucasne. Jenze ani vy, ani ja nevime, jestli skutecne nejde o neporozumeni na druhe strane. Verit ci neverit muzeme kdecemu, ale to je tak vse.Uvazim-li, ze to byli kypersti Rekove, kdo zabranil znovusjednoceni Kypru a ze soucasne "Řecko a kyperští Řekové odmítají uznat nezávislost Severokyperské turecké republiky", prijde mi pokracujici ostrakizace "nezákonné entity na severu ostrova" jako nespravna. Kdyz za teto situace ctete, ze "vláda [recke] Kyperské republiky nyní návštěvu prošetřuje" a ze české ministerstvo zahraničí "poskytlo Kypru uklidňující vysvětlení", zda se mi, ze ceska zahr. politika je v tomto pripade neoduvodnene prorecka a ze to tak neni dobre.