Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 18.12.2013 21:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Zelení magoři přece nejsou ekologové!

Je to zcela matoucí záměna pojmů.

Spálit

V centru Vídně stojí spalovna Švýcersko likviduje 95% odpadu pálením. Odpadky mají výhřevnost asi jako hnědé uhlí kterého ubývá zatímco odpadu přibývá.Podivínský na to jde dobře kdyby mu do toho začali povídat takový jako Hašek Zimola Chovanec to by se nikam nedostal.To radši nějakou koncepci s Křetínským a AVE.

Já to prostě nechápu.

Nikde jsem neviděl žádný ekonomický rozbor spalování odpadů a už se mluví o dotacích.Myslím,že současné poplatky by měly stačit na svoz.Výstavbu a provoz spaloven by pak měl pokrýt zisk z prodeje tepla a elektřiny.Tak v čem je problém?Netvrdím,že spalování je nejideálnější způsob likvidace,ale za současného stavu výchovy společnosti mi připadá,jako nejschůdnější.Jenom pitomé PET flašky.Každá obec je zastavěna žlutými kontejnery a stejně se jich miliony válejí po lesích a škarpách podél silnic.Lidi jsou prostě dobytek.Ve vsi máme sběrný dvůr,do kterého můžeme ZADARMO odevzdat všechen domovní odpad.A stejně stále a stále nacházíme černé skládky.Staré pneumatiky,elektrospotřebiče,použité pleny,ale i prostý obsah domovních košů.To vše,ale i jiné poklady neustále nacházím v našich lesích.Tak že pindat o škodlivosti spaloven je pro mne úsměvné.Na zvyšování jakýchkoliv poplatků už u nás také nevidím prostor.Jestli den daňové svobody slavíme v červnu,tak další měsíce platíme přemrštěné ceny za vodu,odpadky,energie a další služby,na kterých profitují často cizí firmy,kterým to naši slavní politici ,pravděpodobně za úplatu,umožnili.Chce se mi zvracet pokaždé,když začnu někde rozebírat funkčnost naší státní správy a místních samospráv.

Podívínskému přeci stačí,

Podívínskému přeci stačí, když skočí na do Pařížské za Křetínským a koncepce je hotová. Teplárny se přizpůsobí spalování odpadu. Nejlépe za Evropské peníze. Budou mít dostatek dotovaného paliva, které přemění na teplo a elektřinu, kterou budou prodávat. Riziko žádné. Zisk na vstupech i výstupech. Křetínský vlastní i AVE, takže má zajištěnou i logistickou distribuci. Tady přeci není co řešit.Zaobalí se to do nějakého pěkného hávu a prodá v mediích ovečkám.Tak se dělá business.

Pečlivější třídění potřebuje fištrón, kde neni není, ani smrt...

Bude se pálit, konečně jde to i s neboštíky navíc v centru metropole. Jen nechápu, proč se dým vypouští bez ohledu na rozptylové podmínky. Mám nějaký pocit z doby, kdy se u JE stavěla řada komínů a na vršku meterologická stanice, že odpadním kontejnerům s nechutnými plyny ulevují také až když se to šikne. Ale třeba je to dojem, a pojem je docela jiný a jinde. Ale komíny tam stojí, rád je přepočítám. (Komín od věží rozlišit dokáži, věže kouří parou z upravené (změkčené??) vody furt, komíny nekouří nic??) Jsem jen občan, to v česku jako v Rakousku jalovice, ani tam hovězímu  život nekomplikují. Možná něco vědí starostové, alespoň někdo.

Lobby skládkařů

Lobby skládkařů je silná, kšeft je skvělý. Nejlépe si vyřídit možnost skládkování nebezpečných odpadů (S-NO) a jste za vodou ...

Pobočka ministerstva průmyslu

MŽP je již nějakou dobu pobočkou ministerstva průmyslu a dotuje jejich projekty z fondů na ochranu životního prostředí...

Teď ještě rozvést

a podpořit důkazy. Rád bych byl poučen konkrétněji, abych si mohl udělat názor.