Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 19.10.2013 20:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Plíseň revolucí za dveřmi?

Už dlouho tam žádnou pořádnou neměli, mladá generace nemá kde prokázat muruwu. V Sýrii nic moc, Libanon také už periodicita krizí netěší, navíc tam mají uprchlíky, kteří jsou daleci míru, a lepší jim nedat šanci.  Israel obstál a ještě plní jutjub videem s tankováním ve vzduchu, jakkoliv to musí trénovat někde v zahraničí, protože do Erec Isroel by se s tím nevešli. Co  jim chybí v dunanech, mají za ušima. Škoda, že paní Curie u nás nedostala víc podpory, proti jaderné bombě by pan hitler jinak špekuloval, jak česko obejít. Samozřejmě na to by ani slovenská ekonomika nestačila, ale kooperace s u.s.a. ? Místo srandiček s frantíkama a čárda-borozo s Balkánem. Dnes už ten strach vyčpěl, je určitá obrana a zejména je zásadní odpověď. To se dočetli i peršané a jdou na plichtu, doma budou mít práce dost, peršané nejsou arabi, kromě poesie Kuránu mají i jiné knihy a myšlenky. A když vládce nemá úspěch, je jako chromý pes. Že jste tam žádného psího invalidu neviděli? Inu chlapci takového zničí hned, jako hada, kdyby se objevil. Není to ještě muruwa, ale jde to tím směrem.

Zajímavý a věcný článek. Se

Zajímavý a věcný článek. Se dvěma záhadnými poznámkami o Izraeli - jedné ze samého úvodu, druhé ze samého závěru článku: 1) O tom, v jaké fázi a proč jsou izraelsko-palestinská jednání, ví velmi omezený okruh lidí, kteří o tom vědět smějí. Je možné, že jsou na mrtvém bodě. Stejně tak je možné, že jsou daleko (a nakonec krachnou na nějakém nepřekonatelném sporném bodu - stačí vzpomenout na Barakovu nabídku z roku tuším 2000, která co do velkorysosti už překonána těžko bude - a přesto byla podle Arabů nedostatečná).Kouzlo vyjádření všem možných analytiků a jiných údajných insiderů spočívá v tom, že tato vyjádření nelze ověřit - mohou tak prohlašovat cokoliv. 2) Netanjahu nevaruje před usmiřováním s Íránem obecně. Netanjahu varuje před polevováním tlaku na Írán a usmiřováním s Íránem, kdy Írán zatím kromě slov nenabídl prakticky žádné skutky (kromě zrušení antisionistické konference, která dělala Íránu ostudu). Nebyl nijak zpomalen nebo omezen jaderný program (a podle v článku citovaného vyjádření se k tomu Írán ani nechystá). Nebyl umožněn přístup jaderných inspektorů na libovolná místa v libovolné době, dle jejich přání, aby mohla být vyloučena možnost (Íránem vehementně popíraná, ale ničím neprokazovaná), že jaderný program má vojenský charakter. Nebyla zastavena či výrazně omezena íránská podpora teroristům Hizballáhu, Hamasu a Džihádu ani zastavena nebo výrazně omezena íránská angažovanost v syrské občanské válce. Sankce a hrozby silou pomohly v řadě případů. Například na rozhodnutí syrské vlády vzdát se chemických zbraní (jistě, dosud nebylo realizováno, ale bylo alespoň deklarováno) měla nepochybně zásluhu diplomacie - ale mnohem více bezprostřední hrozba mohutných leteckých úderů USA na Sýrii. O vynucení konce občanské války v Bosně nebo Kosovu nemluvě - bez síly by byly jen roky neplodných jednání. Diplomacie jistě má nezastupitelnou roli. Ale diplomacie podložená hrozbou použití vojenské síly je zpravidla mnohem efektivnější. Vrátíme-li se obloukem k Íránu - lze si zaspekulovat, zda by Íránci zvolili Rúháního, pokud by neexistovaly sankce...