Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 8.10.2013 4:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
...

Myslím, že by bylo dobré po volbách srovnat letošní odhady prvovoličů se studentskými volbami 2010. Možná dojdeme k překvapujícímu závěru, že značná část studující mládeže již má vytvořen systém hodnot, ale nejméně polovina stále tápe...

Volby

Reálné volby odpadnou uplně jinak než tohle. ODS bude mít daleko víc

...

Volím pravici Volím ODS Volím Petra Bendla

Dobrej vtip.

Fakt.

Volte Opravdovou Změnu!!!

Kalousek se Sobotkou tuto zemi zadlužili! Je nutné volit skutečnou ZMĚNU!http://www.youtube.com/watch?v=M8quWvJx450

Jen kopie televize

Bez volební zodpovědnosti volba má malý smysl. Je spíše sázkou být s vítězem, než svěření vlastních aktiv do cizích rukou. Obdobný efekt má u juniorů tabák, kde vítězí design (nejen krabička, reklama, ale identifikace), před obsahem a důsledky. Marketing ovšem s tím počítá a i "studentský hlas" se "počítá". Řada voličů je pohodlných, nějak plavou životem , a kdejaký průzkum jim usnadní rozhodování. Osobně bych byl spíše pro volbu současnou, kde hlas nezletilých se jen počítá zvlášť. Pro elektroniku by to neměl být problém. Zejména extrémním stranám by mohlo dojít, jak jsou dětinské, nezralé, prvoplánové, pubertální. Ovšem propadlé hlasy nakonec i harmonizují hlasy "užitečné". Ještě šance, že gentleman i jako vítěz, bude vidět i hlasy proti sobě. A nebude nalhávat sobě i dalším umělé "většiny". V politice není vítězství, je jen služba; nebo zlodějna, třeba virtuální a obecně oblíbená.

Jen první odstavec

První odstavec - přesné! Druhý blábolivě nejasný, nesrozumitelný - (bohužel) jako obvykle! Pokud z něj však přeci jenom něco vyčtu, souhlasit s tím nemohu, to prostě nelze.U nás se za těch 40 let (na poušti, spíše tedy na komunistickém úhoru) převrátilo opravdu mnohé. V normálním světě byla mládež ve své většině vždy levicová, socialistické, komunistické i anarchistické myšlenky mezi ní rezonovaly a levicové strany vždy usilovaly o to, aby mládež mohla volit co nejdříve (u nás naposledy posun na 18 let namísto dřívějších 21).Dnes je mládež "pravicová". Zejména středoškoláci se cítí - ať už via VŠ, nebo rovnou - již jako manažeři a podnikatelé (a nepřipouštějí si, že čím dál více jich bude nezaměstnaných). Když se jich zeptáte, zda je správné platit - alespoň na VŠ - školné, odpoví vám NE (podobně v nemocnici, u lékaře a pod.), když se jich zeptáte na politické preference, pak v kontradikci s tím deklarují "pravicové". K takové Soc-dem se přeci hlásit nebudou, největší pohanou je přeci "Ty socko"! Mít v batůžku lahev s obyčejnou minerální vodou, neřku-li natočenou kohoutkovou, je uboze "levicové" (viz Klaus), správné je sedět ve "značkovém" fastfoodu a pít colu (přestože statisicky významná část z nich je bez oběda, protože rodiče na něj nemají)."Člověk v tísni" se nám rozrostl na docela statného budulínka. Hospodaří s více jak půlmiliardou Kč, zaměstnává vedle dobrovolníků cca 200 lidí na plný úvazek, z toho 16 členů boardů a několik osob ve funkci "ředitel". V rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách vykládají "správně" novodobou historii a tím provádějí nepřímo i politickou agitaci (když někdy naslouchám panu radovi Strachotovi, jsem si téměř jist, že agituje explicitně).Formou "studentských voleb na nečisto" (asi i jinak) pak v těchto školách provádějí jakési průzkumy. Nabízí se otázka, zda se jedná ještě o průzkum politických názorů, nebo o měření účinnosti politické agitace. Když v roce 2010, kdy studenti zkoušeli volit poprvé, volby kritizovala ČSSD, bylo to podle mého oprávněné, stejně jako to, že je vnímala jako útok proti sobě, resp. fixaci naučeného postoje.