Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 22.9.2013 17:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Vede dobře?

Autor se bohužel vůbec neobtěžoval definovat pojem "vede dobře". Což následně mění článek v poněkud akademické plácání, o ničem. Asi doufá v pěknej job...Různé suveréní fondy cpoucí peníze třeba do akcií by se musely opravdu velmi snažit, aby jejich portfolio dlouhodobě  padalo. Pokud je "vede si dobře" definováno kilometry "investovaných" do dálnic nebo kolejí, tak to taky nejde nebýt úspěšný.

Nelze mít státní banku a

Nelze mít státní banku a soukromé banky! To je jako mít dvoje pravidla  v dopravě! Součásná konkursní legislativaskýtá bankám mechanismus, jak jedna druhou vykuchá. Ti nejsilnější půjčí těm slabším a za krize je pak vykradou.” I “největší banky, zatížené masou riskantních euroobligací” tak dostanou šanci “vydělat na bankrotech, jež by je jinak mohly pohřbít”.  Má to docela prostou podmínku: “být jako doma v konkursním právu” - a “dělat co nejvíc repo, hypotéčních a derivátových obchodů se slabšími bankami”. Řada největších bank  tak na  “autodestrukci bankovního systému” pracuje sama a naprosto cílevědomě.Prvé na ráně sice budou slabší banky, finální obětí však jejich klienti. “Kdo do bank ukládal v posledních čtyřech letech peníze? A kdo se stal masivním majitelem dluhopisů všech bank? To my. Za prvé prostřednictvím našich národních bank a teď iECB , FEDu  a všelijakých sanačních fondů z peněz daňových poplatníků. To my jsme ti majitelé dluhopisů, které vytuneluje Plán B. To my jsme ti lidé, čekající ve frontě na peníze, štípnuté bankami... Banky vybudovaly zlodějskou mašinérii finančního Armagedonu . Jejich Plán B je cestou, jak vykrást nejen zranitelnější banky slabších zemí, ale tyto země jako takové. Ta loupež nepotrvá měsíce, ba ani dny. Mohou to být jen hodiny, ne-li minuty.”Nic, co by zregulovalo tento typ rizika, neexistuje,. Hoví-li si v bavlnce vládních garancí jak konvenční, tak stínové banky, riziko neseme my, daˇnoví poplatníci . Právě my proto musíme určovat, kam půjdou úvěry, a inkasovat úroky. Z bank třeba udělat “veřejné statky, vlastněné lidmi a s mandátem sloužit veřejnosti. Veřejné banky se v derivátech neangažují.”Teď je však “veškerá peněžní nabídka (M1, M2 a M3) soukromým ´bankovním úvěrem´ - penězi, generovanými v účetních sestavách bank jako úvěr. Pokud se tento systém zhroutí, zůstaneme bez peněz.”Jedinou zárukou, že k tomu nedojde, je systém státních bank ve veřejném vlastnictví.      Taktéž všechny veřejné statky  převezt do veřejného vlastnictví!        

Pane redaktore,doporučuji vám

najít si na Halo novinách článek kde na předvolebním mítinku na Kunětické hoře  NA VIDEU Filip říká o myšlence banky, která je asi 10 let stará, ale  a ČSSD ji jako mnoho ukradla z programu KSČM... Ona v roce myslím 2017 končí smlouva omezi Českou poštou a ČSOB o pronájmu 3500 poboček. Tam je prostor pro to, aby si toto již stát ponechal... žádné zestátnění atd. by nemuselo být, protože pošta je státní... takže se to vyřeší v pohodě,když se bude chtít.

arginmax

jj ten sem parkrat zkusil taky

Když vládne ekonom a podnikatel ?

Potom jeho "státní" banka spíše žert. Management bude stejně odezírat přání vrchnosti. Jen další trafiky.Asi pohodlnější než nastavení otevřeného trhu, arginmax jako technické řešení. (Konkurenceneschopné)