Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 18.9.2013 7:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
zastání

Zastanu se autora, článek se mi líbil - v dnešní záplavě předvolebních článků něco lehkého a užitečného. Škoda jen, že většina šiřitelů takovýchto hoaxů asi nepatří mezi pravidelné čtenáře České pozice :-)

Asi nechtěná statistická průprava na blížící se volby a průzkumy

Před pár dny jsem na Rádio Česko (Plus) slyšel zajímavy pořad, který popisoval, jak se dělá průzkum, aby vyšel požadovaný výsledek.Základem je dostatečně malý vzorek dat a pokus opakovat tak dlouho, dokud se nepodaří dokázat to, co chceme.Je zajímavé, že autor článku sice poukazuje na nerelevantnost původního pokusu, ale korunuje to pokusem, který je metodicky chybný naprosto stejně, každý ze sledovaných jevů totiž pozoroval jen v jednom jediném případě - ze statistického hlediska se chybnější počet sledování ani nedá realizovat, protože nula pokusů je lepší v tom, že jsme měli dost rozumu na to, abychom se nepokoušeli dělat něco, čemu očividně nerozumíme.

Všechny labutě jsou bíle...

Nemyslím si, že na vyvrácení původní blbosti je zapotřebí velký statistický vzorek. Na vyvrácení tvrzení, že všechny labutě jsou bílé taky stačilo objevit tu jednu černou. Na vyvrácení tvrzení (pokud pomineme to, že k tomu stačí elementární znalosti fyziky), že voda z mikrovlnky likviduje rostliny stačí dokázat, že alespoň na jednom vzorku tomu tak nebylo.

Hoďte na Charváta síť!

Tohle snad ani není možné.... 8-O

Já bych to neviděl tak

Já bych to neviděl tak tragicky, je potěšující začít objevovat krásy fyziky, i když - uznávám - se tak většinou děje na základní / střední škole. Nicméně je třeba respektovat skutečnost, že je tu nemalé procento lidí, kterým prostě předměnty jako fyzika, matematika nebo chemie neučarovaly, stali se z nich herci, herečky, moderátoři počasí nebo Děti země.Každý dělá, co umí a je to tak přirozené ... jak napsal pan Horníček: "Kdybychom všichni uměli všechno, nepotřebovali bychom se". Průšvih nastává, když někdo začne dělat to, co neumí.

Ježiši,

to  charvát myslí doopravdy vážně, že ten obskurní web vmmagazín je web s vědeckou tematikou? Víc vědy by se dalo najít i v betynce nebo ženě a životu.

Co .. se stane .. s vodou .. když ji .. necháme .. v .. mrazu?

 Nebylo opakování experimentu a napsání tohoto článku spíše jen vyhozeným časem? Na vyvrácení takové blbosti není snad zapotřebí ani experiment, ale znalost fyziky na úrovni základní školy... Nebo snad okurková sezóna dolehla už i na Českou Pozici? Obávám se, že článek je informačně hodnotný asi tak stejně jako reportáž o tom, že voda zmrzne, když ji necháme venku v mrazu...

A teď už na ČesPos chzbí jen článek....

   O vlivu žížal na rezivění zemské osy. Je vidno že pisatel málo studoval Teorii vědeckého fekalismu http://www.logix.cz/michal/humornik/fekal.xp