Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 10.9.2013 19:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Stručně - slova pana Furio.

O podrobnější odpověď požádejte "Bildergerg group". 

Vypadá to moc pěkně a seriozně, bohužel opak je pravdou.

je sice hezké, že filozof a sociolog M. Lazzarato zabrousil do ekonomických vod. Bohužel on v nich neplave, spíše se jen populisticky topí. Autor píše o, cituji: "... se okamžikem narození automaticky stáváme dědici dluhu předchozích generací." Přitom mu zcela unikl ten daleko nejvyšší mezigenerační dluh, který jsme nasekali právě vinou sociologů v tzv. sociálně vyspělých státech. Tou nejvyšší položkou je skrytý dluh důchodového systému, viz. "Implicitní dluh důchodového systému a způsoby jeho eliminace", na adrese: http://kdem.vse.cz/resources/relik09/Prispevky_PDF/Patta.pdfSociologie dnes praktikovaná ve vyspělých sociálních státech by se měla správně a výstižně nazývat sociopatologie. Sociologie se v těchto zemích nezabývá společností prosperující, ale společností rychle zanikající. Sociologie ve světě od šedesátých let minulého století jednoznačně zaspala vývoj (Květinové děti), resp. zmítala se a zmítá se i nadále ve slepé uličce, do které ji přivedl zejména neobratně uchopený pojem sociálního kapitálu v 80. letech minulého století. Pokud chce sociolog plavat v ekonomických vodách, tak si musí především zamést před prahem vlastního oboru. 

Jen pokračující sekularizace

Obvyklý člověk investoval do rodiny (pole, krávy, stodolu, děti, zdravá manželka((šestinedělí,ne sex non stop i za cenu technických hormonů)) a to se mu zmnoženo vracelo. Nečekal zemanovské nebe na zemi, to si nechal až na věčnost. Ještě zbyl voják pro císaře pána.A doktora si každý platil, i pole proto prodal a po letech jej třeba koupil zpátky. Vesnice platila daně a uživila se. Rozvojem hospodaření žije vesnice z dotací a sociálky. Navíc se čeká to nebe na zemi, má to herečka, sportovec, celebrita, zpěvák, politik ... to by bylo proti lidské žravosti, kdyby to nemohl mít každý. Zatímco dříve se ukládal poklad v Nebi reálném třeba jen vírou, ale určitě v nebeském sociální prostředí, rodinném zázemím, sousedství, obci... revoluce zničila všechno a dala jen dluhy.Podobně jako dříve karbaník prohrál chalupu, nebo ji propil. Lidé živí televizi, sportovce,..., kde brát a nekrást? Polovina potravin v odpadu, již nejde o jídlo, ale prestiž. Ne nakupování, ale šoping, jen chybí na parkovišti kontejnery a tak to lidé ještě cpou do aut, místo aby to vyhodili rovnou. Je poučné navštívit třeba mlýn v Hoslově, jak žil zřejmě jeden z nejbohatších lidí v obci, národní kulturní památka. Ale to od medií nečekejme, marketing si žádá klamat podvádět manipulovat, ne produktivní, ale jen špatné a zbytečné, to je ideální byznys.

Záměrné zadlužování populace = novodobý otrokářský řád

u nás je poměrně slušně akcelerovaný a to s ohledem na mnoho aspektů.

Tak tak, populace je blbá a zadlužuje se.

Ve vlhkých snech levičáckých ekonomických analfabetů dokonce platí, že je nucena se zadlužovat. Realita je však poněkud jiná, i za krize nedocházelo k růstu dluhů domácností, naopak zvyšovaly se úspory obyvatelstva. Jedinci co přes objektivní fakta věří ve spiknutí za účelem zadlužování obyvatel a jejich zotročení jsou už jen a pouze případy pro psychiatra.