Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 14
  • Poslední: 26.4.2013 10:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
realita

pan Stárek je možná dobrý filosof, nicméně jeho názor na budování tajných služeb na zelené louce mne děsí!!!Pokud tomu tak skutečně bylo - pozdrav Pánbůh ...Je přece z historie jasné, že tato služba se vždy dědila... nezávisle na změně režimůFelix Edmundovič s tím nemá nic společného - to je pouze histerie diletantů...i on čerpal ze zkušeností carské tajné policie. Spíš bych uvítal info jaké vzdělání autor článku dosáhl - nic ve zlém, ale po pražských hospodách - bytˇv disentu - se toho moc nenaučíš!!! 

Už aby byly volby!

Už bysme tyto  "týpky" měli přestat živit. Už stát stáli příliš mnoho peněz. Budu volit ČSSD. Jen aby měla odvahu tuto i jiné "trafiky" pro takovéto "zjevy" zrušit.

jeden nazor

Pisete, ze Frantisek Starek je vedecky pracovnik, a take se ho castecne ptate na  otazky tomu odpovidajici. Frantisek je dokumentaristou, jeho pozice se jmenuje redaktor a dela predevsim popularizacni a organizacni praci. A dela ji vytecne.Proc se ho vsak ptat na totalitarismus? Frantisek muze zajimave  mluvit za svuj projekt, jiste i za sebe jako za obcana, ale jak to spolu souvisi? Jak to vypovida o ustavu? Ze tam je jeden clovek, ktery dela dobre svoji praci a mysli si, ze socdem jsou velky prusvih? Sam v ustavu pracuji a s kolegou Frantiskem ne ve vsem souhlasim- predevsim myslim, ze vedecka prace ma byt dulezitym, i kdyz zdaleka ne jedinym obsahem cinnosti. A zasadne nesouhlasim  tim, ze je treba predevsim treba "to říkat ve zkratce a ukazovat to tak, aby to bylo jednoznačné a pochopitelné." Ovšem to je spis nesikovne vyjadreni. Vzdelavacim aktivitam v USTR nejde o predkladani pravd, ale naopak o problematizaci, vice perspektiv. Avsak ty perspektivy by nemely byt zahaleny obvyklou pavedeckou semantickou mlhou. Predpokladam, ze Frantisek mel na mysli spise tohle, nemlzeni. Mimochodem na kazani na skolach nejsou zvedavi.

Děkuji za vysvětlení

Váš názor mi zde připadá snad jako jediná rozumná reakce.Zcela jistě je jediná zasvěcená,

Kontrarevoluce?

Kontrarevoluční zvrat? Nevěřil bych, že je možné sezením mezi bolševickými dokumenty takhle nasáknout bolševickým myšlením a rétorikou. Naivně jsem si myslel, že boj s "kontrarevolucionáři" definitivně skončil s listopadem 89 :-(.

Autentický materiál

http://www.ustrcr.cz/data/mp3/rada/2013/130313_001.mp3 http://www.ustrcr.cz/data/mp3/rada/2013/130313_002.mp3 Je to z dneška. Pozor, jen pro silné nervy. Poučný materál pro daňového poplatníka, aby věděl, co si tam vlastně platí.

Trafika

Ustav neni, nez trafika pro Starka a podobne rezimni prominenty, kteri by se jinak neuzivili.

Nomen omen

     Vítězství ČSSD bych považoval do jisté míry za kontrarevoluční zvrat, říká tvář undergroundu a nyní vědecký pracovník ÚSTR.       Dnešní doba  je plná těchto podivných tzv. celebrit  a rádoby vědeckých pracovníků.  Tento pán , s tím divným "vědeckým" pseudonymem a vizáží,  není žádnou vyjímkou.         To ho muselo stát hodně  jeho vědeckého úsilí, než "vypotil" shora uvedené souvětí.  Nechápu co je na tomto ústavu vědeckého. V normální společnosti to vždy bude archív  pro historiky a jiné badatelé, a nikoliv rito za peníze daňových poplatníků.

A k čemu nám tenhle Ústav

A k čemu nám tenhle Ústav ímeni Orwella je dobrej kromě podpory vládní garnitury, když jí teče do bot (kauzy atentátníci Mašíni a „bonzák“ Kundera k odvrácení pozornosti)?

Díky, pane Houdo

za doplnění obrázku o tom, co je zač tahle "vědecká instituce". I "KARLTREU" ho hezky dokresluje svým zoufáním, že se možná dostane do rukou jiným politikům než těm, kteří se mu líbí.

Není už čas ten ústav zrušit?

navíc nějak mi termín vědec u historika nesedí a na to tlumočení snad  netřeba takového aparátu....

Ano, a o to panu Houdovi zřejmě jde: zrušit USTR

Ekonomicky stejně vyhráli převrat bývalí estébáci a vysocí komunisté.Jediné, co jim ještě chybí k úplnému vítězství, je, aby byly považováni za normální (i když mimořádně schopné) občany, kteří se "provinili" pouze tím, že hájili chudé a utlačované. A v tom jim USTR zatím brání.

Dadaistické pojetí

Současnou práci ústavu bohužel nelze vnímat jinak, než jako nepodařené dadaistické představení. Projev státního zaměstnance Stárka je toho autentickým dokladem. Děkuji, ale jako daňový poplatník bych radši přispíval na serióznější produkci.

Nový president - nový ředitel

V Schonwaldu po obecních volbách chtěli i nového faláře, je demokracie, ne? Vítěz bere.  Rusové ale Zemana tak daleko nepustí. Nový ředitel je spíše pro media, aby nové dějiny lépe tlumočil. Naopak, mají toho v Moskvě dost a mohou podstrčit nějaký rukopis zelenohorský či královédvorský hravě, ani to nebude falsum. Amaterští špioni jako užiteční idioti posloužili, není to jejich vina, lid si přál. královédvorský kr    raz   RADAR v Brdech by asi jen spal, ale nespalo by se kolem, další malé polínko do hranice bezpečí proti medvědům. Lid raději pardonuje Zemana, globální ostudu, v chaosu se líp krade. Udělá se tlustá čára, bude zameteno. Převzít pevnost protivníka je dobrý tah, snad to nezvorají nějakým zkorumpovaným tunelovacím dotačním straníkem. Ústav měl smysl v listopadu ´89, v prosinci už byl jen dekorace a folklor. Jako ti pamětníci s prázdnýma rukama.  Von Lenin vraždit musel, byla to taková doba, televizní diváci...