Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 23
  • Poslední: 26.1.2013 22:06
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Když dva dělají totéž ...

 není to totéž. Zeman podle mého soudu nikdy neodtrhoval odsun od toho, co předcházelo. Kdyby Schwarzenberg svému výroku předsadil jasné stanovisko k tomu, co předecházelo, určitě by si takto nenatloukl.Avšak Dienstbier je rozčílený a proto nepřesný. Ony ty výroky (jak je uvádí Dientbier) opravdu nejsou totožné, a stojí za to se nad tím zastavit, spíše než mávnout rukou:(Zeman) "Tento (komunistický) systém nevznikl 25. února 1948. Tento systém má svoje genetické kořeny minimálně v porušování demokracie po roce 1945, ať už jde o transfér německého obyvatelstva přesně v duchu stalinských migračních přesunů,"(Schwarzenberg) "Já jsem vždy říkal, a na tom trvám, že to, co jsme v roce 45 spáchali, by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv a asi by tehdejší vláda, včetně prezidenta Beneše, by se octli v Den Haagu."

víte,

mohu se mýlit, ale kdyby býval chtěl K.S. skutečně otevřít tuto citlivou otázku, mám za to, že tak mohl učinit už třeba jako ministr ZV, mám za to, že by k tomu měl i mnohem více příležitostí i pravomocí než jako případný president (za předpokladu že by býval byl zvolen), také mám za to, že němce   daleko víc trápí problémy s islámskými přistěhovatelci  než s odsunem po 2.svět. z těchto voleb mi zbude nepříjmná pachuť inzerátu od bývalého estébáka, který (jak se domnívám) věděl na jakou národní strunu zacílit a také nenaplěné přání Klausovy emigrace 

jakkoliv mám s církevními

restitucemi problém (zřejmě osvobození od daně z převodu při následném prodeji, zřejmě nepřesné či žádné seznamy, zřejmě vrácení těm subjektům, kterým nic zabaveno nebylo, a asi bych našel i jiné) pro mne to není totéž, církevní restituce vyvolávají nepochybny vášně, rozdělují, ale z mého úhlu pohledu to není taková podpásovka jako strašení Ben. dekrety 2 týdny před volbama, kdy se hraje o čas kdo z koho, pokud se k tomu přidá z jaké dílny to bylo vytaženo, osolí se to hradem, kde visí nacistické obrazy, je proti tomu vrácení majetku církvím celkem slabá šťávička ;-(, máme v pohraničí rodiče (pamětníky 2. svět.), komu mám "poděkovat" až je trefí šlak? Mě se to OSOBNĚ dotklo v rodině. Vím, že by K.S. nevolili (máme každý jiný názor, ale můžeme existovat jako rodina, zkrátka se tématu politiky vyhýbáme, abychom se nepožrali;-))....domyslel někdo i tento rozměr? Asi ne, důstojník STB, který zřejmě zadal inzerát, takhle asi jen těžko přemýšlí. Pro mne jakkoliv je K.S. rozporuplá osobnost, z  JEHO úst jsem taková svinstva neslyšel  (nehodnotím chování lidí volebního štábu, nehodnotím, co se stane z informací, jak někdo udělá z komára velblouda, bohužel, tak to je a tak to chodí) a odprostím li se od pragmatismu, pocitem je mi i tak bližší pan K.S. můžete namítnout, že volbou je nevolit, jistě máte pravdu a právo volby, i já si vybral ;-)  

To je pravda

Dejdara málem stálo vyjádření jaho názoru, konec účasti v natáčení.

zamyslel

jste se nad tím, co asi Zemanovi agitky o tom, že K.S. chce dát půdu sudeťákům udělá s lidma v pohraničí? Napadlo vás třeba, že někdo z těch lidí je SKUTEČNĚ VYSTRAŠENÝ? Máme v pohraničí příbuzné, a viděla jsem co to s nimi udělalo ;-(.  Jakkoliv je pro mne K.S. pragmatická volba,  nehraje takhle "nízko" na lidské city.

tímhle se asi nedá chlubit ;-(

Volby rozdělily město"Koho jsi volil?" ptá se zhruba 40letá obyvatelka západočeského města svého známého na ulici před volební místností. Když jí ukáže v ruce lístek s Milošem Zemanem, žena okamžitě zareaguje: "Ty jsi volil Schwarzenberga? To tě už nebudu zdravit.""To já tě klidně zdravit budu," odpovídá jí muž ve stejném věku před ním, než se oba rozloučí a odejdou domů.http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769658  zasít v lidech nenávist a strach to je opravdu "státotvorné", není nad to, když účel posvětí prostředky, K.S. má jistě celou řadu nedostatků, ale tohle....???

Ono to již začalo církevními restitucemi

Pokud k této a podobné problematice, přistupuje vláda, tak jak jsme svědky s manipulativním a lživým heslem "co bylo ukradeno, má být vráceno" (škoda, že tak radikálně nepostupují členové vlády i vůči sobě a svým státním podnikatelům, měli bychom v tu ránu vyrovnaný rozpočet). Nedivte se pak, že jsou lidé vystrašení již při pouhé zmínce o navracení majetků sudetským němcům! Nehledě k tomu, že církev měla pouze právo hospodařit na svěřeným majetkem. Tento problém se dal řešit jiným, než tímto způsobem. Jenže to by se nedosáhlo kýženého efektu, pro který se "restituce" ve skutečnosti pokračování privatizace skutečně realizovala a to to vláda prosadila i za pomoci skutečného trestance a uplácením dalších poslanců! Nic méně se k tomuto K. S. vyjádřil, že je to tak v pořádku, že se tak děje i v jiných zemích, což je obdivuhodný argument. Zajímavé také je, že se jako příklad užívají cizí země jen v případě, že se to zrovna hodí. Že mají v jiných zemích třeba mzdu a plat 3 x vyšší než je náš průměrný, který je tam považován za hranici chudoby, to už se jaksi nehodí do krámu. Tudíž jsou to pokrytci a lháři. A takové volit mi přijde přinejmenším nevkusné.

To nejsou agitky

Je třeba ověřit tento výrok (citováno z Parlamentních listů):"Podle poslance rakouského parlamentu za ÖVP Michaela Hammera, který je mluvčím lidovců pro otázky vysídlení sudetských Němců, totiž svými výroky Schwarzenberg odsun německých občanů z Československa nejen odsoudil, ale ukázal i další směr k jejich anulaci a navrácení majetku i těm bývalým občanům Československa, kteří svou vlast zradili, pozvedli proti ní zbraň a dobrovolně se zřekli československého občanství výměnou za občanství Hitlerovy Třetí říše."Hammer to měl říci ve středu, tedy zřejmě 23.1. Najde se někdo německy mluvící, kdo to vygoogluje?

pane Schneidere

ve vší úctě, vzhledem k tomu, že sám Zeman v minulosti odsun němců také odsoudil (jistě byste našel i jiné zdroje), to pro mne z jeho volebního štábu agitka je..http://domaci.eurozpravy.cz/politika/63872-zeman-lidem-lze-odsun-nemcu-take-odsoudil-krici-dienstbier/ pokud by se sám Zeman dříve způsob odsunu neodsuzoval, pak by to bylo jiné... nejsem pamětník 2. sv., ale s mnoha pamětníky jsem hovořil, byla to nepochybně bolestná věc, při které se děla zvěrstva i na naší české straně, já je nesoudím, nemoralizuji, nikdy jsem nemusel čelit podobným situacím a nevím jak bych reagoval.... vášně nacionalismu ať na české nebo na německé straně nás zavedou tak akorát do pekel ;-(, a zfanatizovaný dav se jen těžko zastavuje

...

In Österreich wiederum gab es Anerkennung für Schwarzenbergs Worte. ÖVP-Vertriebenensprecher Michael Hammer hofft auf einen „Sieg Schwarzenbergs". Dieser würde "die historische Chance bieten, dass die Frage der Vertreibung der Sudetendeutschen gelöst, dieses Unrecht offiziell eingestanden und auch entsprechend entschädigt wird“. http://www.oe24.at/welt/Tschechische-Praesidentenwahl-Auswirkungen-auf-Oesterreich-moeglich/92437267 

odkazy

podobné odkazy jsou i v BL: http://www.blisty.cz/art/67152.htmlmj. http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt (tisková zpráva poslaneckého klubu rakouské lidové strany a jejího mluvčího pro otázky "vyhnání", poslance Michaela Hammera z 21.1.2013)

Dobře sestavený příspěvek,

jen jste si asi zaměnil jména,přesně jste vystihl politickou dráhu Schwarzenberga. Něco přidám,na rozdílod Vás mi ani Schwarzenberg nemůže přivodit "blbou náladu", spíš mi občas svým jednáním (kandidát na prezidenta nezvládne fotografy, nebo jednoduchý volební úkon?) přivodí záchvat smíchu.

Netuším co konkrétně radí poradci prezidentu Klausovi

ale jestli mu radili ve věci amnestie (jak uvádí média), tak je to bohužel ještě horší než uvádím! Odvážil bych se tu dokonce i zapochybovat o zdravém rozumu!

No vidíte, netušíte,

ale vynášíte soudy.

Seš tu za nesnášenlivého hlupáka.

Napsal svůj názor k článku. Máš-li jiný názor nebo v jeho příspěvku vidíš faktické chyby, tak je uveď.V opačném případě neotravuj!

Zarážející je množství LŽÍ a dezinformací od Zemana a jeho týmu

Přestože LEŽ je Zemanova osvědčená "pracovní metoda", opakovat stále dokola, že "nelhal", protože LEŽ je záměrné šíření nepravdy, zatímco on se "jen spletl" a použil nepravdivé zdroje (ty si ale sám vymyslel), už mi připadá přinejmenším trapné a hloupé. Zeman samozřejmě spoléhá na krátkou paměť svého typického voliče, ale s přibývajícím věkem se stává podezřelým, že ztrácí paměť (a soudnost) on sám.Jestli se Zeman stane prezidentem této země, budu hrdý na její obnovené jméno Kocourkov!

Zkuste prosím otevřít i druhé oko,

aniž bych po vás chtěl, abyste zavřel to, jímž vidíte věci, které jste napsal (proti Zemanovi; a daly by se doplnit i další jeho "ostrostřelecké" výpady od boku, sám jsem o tom psal), a budete s překvapením zjišťovat, kolika věcem se zase naopak Schwarzenberg vyhýbá, jako by nebyly ... je to ignorance, nebo arogance? Třikrát hlásil, že snad z "morálních" důvodů odejde z vlády, a vždy se zesrabil (a přitom je zde velká poptávka po takových postojích, a kdyby to jednou udělal, byl by tam za čas znovu, a v mnohem silnější pozici - jen mít na to "koule"); a k vládní odpovědnosti se nezná. Jak malej kluk. To jsou snad ony "evropské" hodnoty a postoje? Není i toto, po pravdě řečeno, zarážející?

Rozdíl mezi Schwarzenbergem a Zemanem je (pro mě) v tom,

že K. S. ve mně blbou náladu nevyvolává, byť s ním ne vždy a ve všem souhlasím. Zeman je pro mě darebák, který využije čehokoli, aby sám sobě prospěl. A nabaluje na sebe množství podobných. Z lidí jako on, pokud tancují delší dobu v české politice, mám blbou náladu. Že není sám, o tom jistě nikdo z nás dvou nepochybuje...

post scriptum

Samozřemě, že lidé v pohraničí se nemusí bát, protože podstatně jednodušší je odškodnění provést finančně přes státní kasu z našich daní, případně si půjčíme, ať z toho mají něco i naše děti. Tuhle variantu kupodivu Schwarzenberg  ve své řeči nevyloučil.

Ono to není tak nečekané... v

Ono to není tak nečekané... v prvním kole je na výběr více kandidátů (více typů, názorů, postojů, ...) a volič si může vybrat toho z nich, který se mu líbí - snad s výjimkou extremistů. Zatímco ve druhém kole je mnohem užší výběr, a tím pádem méně voličů najde mezi dvěma kandidáty toho svého. Proto se ve druhém kole poměrně logicky často zaměří na důvody, proč někoho NEvolit.Nevidím v tom nic tak dramatického. Pravda, jeden týden by na druhé kolo asi stačil - bylo by možná méně lží a excesů, protože týmy by nestačili nic hnusného vymyslet.

Ano jedná se o schéma myšlení voliče ve spojování dua

Zeman-KlausSchwarzenber-KalousekJe tu však podstatný rozdíl a to ten že Kalousek "umí" Schwarzenberga, který je dá se expresivně říci Kalouskem umazaný, kdežto Klaus Zemana "neumí". I když se na některých věcech shodnou, tak Zeman se rozhodně nenechává ovlivňovat - vodit a vždy se rozhoduje podle sebe.Na otázku výběru ve volbách to pojmenoval pan Franz velice trefně "jestli si mám vybrat mezi ptačí, nebo prasečí chřipkou, tak si vyberu tu prasečí"!A co se týče blbé nálady? Tak ta tady bude do té doby, dokud budou voliči volit blbé politiky, neboť platí pravidlo, že ryba smrdí od hlavy!Jinak je naprosto nemyslitelné, že by si vzal Zeman na hrad za poradce jak Jakla, tak Hájka. Zeman si nechává radit od lidí, kteří dosahují jisté minimální hranice inteligence a ne od exhibicionistů.Dále strašení opoziční smlouvou z roku 1990 let je také manipulativní nesmysl, neboť současné rozložení stranických politických struktur je roztříštěné a spíše to vypadá na konec ODS nebo alespoň Nečase bez ohledu na to jaký kandidát zvítězí. Zde bude jen rozdíl v rychlosti, kdy skončí!Zásadní tak bude spíše to, jestli bude Kalousek sestavovat příští vládu a současná situace bude ještě horší nebo ne!

Jako Zemanův fanoušek a volič nám nedělejte kázání

co je špatné a co dobré a po jaké volbě tady máme "blbou náladu". Jinak vyvoláte otazníky na téma vlastní inteligence. :-)Klaus si za poradce vždy vybíral různé exoty, ale že by Zeman v tomto měl lepší volbu, lze jen těžko tvrdit. Samé staré komunistické struktury... a Kočku.

Zeman je zajisté inteligentní člověk,

a víme, že si vždy vážil Klause, což by nedělal, kdyby měl pochybnosti o jeho inteligenci. Myslíte, že by si Klaus vybíral poradce, kteří "nedosahují minimální hranice inteligence"?Nikdo Vám nebere právo s jejich názory nesouhlasit, ale pokud se vyjadřujete na veřejném fóru, byť anonymně, měl byste tak učinit přesvědčivějsím způsobem než nadávkou.