Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 27.1.2013 11:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K názvu článku

On ani pan Halík není Bůh - což jakoby název článku implikuje...

Populární kněz, populární Ukřižovaný

Nemít ani korunu z restitucí je vtipné, co ale kněží často tvrdou manuelní celoživotní prací v Sudetech devastovaní, kdy na stáří odchází jak se ze služby sluší, bez koruny, s minimálním důchodem,v mrazu, protože přebírání farností na řadu měsíců se vleče.Co jáhni, živící rodiny... Důchodce potom na místo, na které ekonomicky stačí, tedy bez pitné vody,konečně na faře také roky nebyla , jen snad s elektrikou a komínem? Jak jít k lékaři, když jen sprcha je mnohahodinová práce, když nemůžete chodit? K tomu benzin, a porucha auta je "suchý zákon" na měsíce. Ověšemže není povinosti studentské farnosti a sociologů starat se o podřadný venkov, potom ale lžizemanovské praktiky samozřejmé, nějaké pacem in terris se vždycky najde...Jinak legitimní správa nejen v metropoli a na Hradě, bez transgenerační ekonomické zodpovědnosti prakticky nemožná. Katolická církev není sbírková neziskovka co útulek pro opuštěné kočky, nejen památky, ale i další kvality závisí na odkazech, nelze dědit jen povinosti, třeba i práva. Tak i plošná zodpovědnost správy, nejen prosperující sekta pro media blízko televize...Když ale mediální manipulace církve "chudé" se dobře prodává, tak samozřejmé, že i na snad osvícenějším servru.Potom Lžizeman i církví potvrzen. Masarykovská tradice revoluce, zabrání, devastace...až po šoa, protože obranyschopnost země necháme na frantíkách a minorita židovská jde na šlachtu  první. Církev zaplatila jako druhá.

Jsem svým způsobem narcista

a vůbec nic si z toho nedělám. Dokonce musím říct, že mám velmi pevnou oporu a jistotu ve složitém světě - své vědomí a svědomí. Ničím jiným si tak jist být nemohu (kromě toho, že jednou obojí pozbydu), a už vůbec ne nějakými očividnými nesmysly, o kterých někdo občas tvrdí, že to je přece pravda pravdoucí. Svět je jaký je, nepotřebuji si ho zesložiťovat oblíbenými dudlíky, které mají reprezentovat prs někoho, kdo nikdy neexistoval. Takže ano, patřím do té nejhorší sorty - mezi sebezbožňovače. Protože bůh není, tak nejsměrodatnější zdroj smyslu svého života jsem já sám. A že jsem si těch uspokojujících smyslů už dokázal najít ... Z takových těch řečnických otázek na plakátech "Hledáte smysl života?" se mi dělá na blití: "... nezoufejte, my vám ho blahosklonně prozradíme. Byl jednou jeden ... A když se budete chovat jak to chce On, tak všechno dobře dopadne. A zazvoní zvonec." A další zvonec. A další, a celé stádo se vydává za Ním. A jestli budou církevní restituce, tak těch plakátů zatraceně přibude. To, že má člověk rád sám sebe mu a priori nebrání mít rád také něco jiného. A že tohle je věc pěkná, upírat svou pozornost, vážit si jak miliardové výhry v loterii, nebo nejlépe přímo podporovat  bytosti, různým způsobem krásné, a krásné výtvory lidí, přírody, nebo i jen hmoty a času, na to přijde moudrý člověk i sám, nepotřebuje k tomu bibli s její podle mě příliš obecnou nebo vágní (a tím pádem i vcelku rutinně porušovanou) poučkou o milování bližního svého.

Překvapil jsem sám sebe.

Ve volební kalkulačce jsem se dozvěděl, že Zemanovi se nelíbí církevní restituce a na islám má nejspíš velmi podobný názor, jako já. Tečka. Kdo jiný z kandidátů by tato dvě témata nahlížel stejně? Nikdo. Schwarzenberg je jinak moc fajn, ale v těchto pro mě důležitých oblastech od něj žádný drajv nečekám. Takže ačkoli mi Zemanova arogance dřív lezla krkem a už tak od poloviny devadesátých let jsem ho nemohl vystát, a ačkoli mi ve zmíněné kalkulačce vyšel jinak předposlední před Dienstbierem, dám mu hlas, ať nechá ten svůj hlas pronášet své, začíná se mi zdát i při kritickém poslouchání zajímavé a selsky rozumné úvahy, při kterých se idealisté i ustrašení lidé možná křižují. Nerealistický idealizmus vyčerpává a svazuje ruce a ustrašenost zvyšuje morálku těch, kdo s naší vůči smrtonosné netoleranci neuváženě tolerantní civilizací chtějí zatočit. Já možná nerealisticky idealisticky doufám, že to, co mi na Zemanovi dřív vadilo omezí na minimum a rozeseje při svém prezidentování semínka racionálních hovorů na politicky korektně tabuizovaná témata.

Halík a islám

Halík diskutující s muslimskými "učenci" opravdu není tím komu by mělo být v Evropě nasloucháno. 

Ducar, Ducar....

člověče, znal jsem jednoho Ducara, jeho otec donášel za války fašistům a on sám estébákům, není to nějaký váš přibuzný? 

Pokud tomu správně rozumím, je vám přibližně 100 let a nakupujete v Albertu chleba z Agrofertu :) PS: „přibuzny“ je něco z rodiny anebo případ pro sexuologa?

Když andělé pláčou

Rozhovor s Tomášem Halíkem na České pozici je jeden z nejodpornějších případů zneužití vážené osobnosti guerillou nájemných a často velmi prolhaných internetových aktivistů páté kolony v České republice. Tomáš Halík je moudrý muž a ze své ekonomicky zajištěné pozice má nezadatelné právo vyjadřovat své názory na umělohmotné marketingové produkty v prezidentské volební kampani, stejně jako každý řadový občan této země. Církev ani církevní hodnostáři do politiky nepatří, považuji za velké zklamání, že doposud morálně neposkvrněný muž se rozhodnul zatahovat náboženské úhly pohledu, náboženské stanoviska, navíc v prostředí publicistické knajpy páté cenové skupiny (Babišovy páté kolony)… zatahovat tento vliv na misky vah politického souboje. Posláním římsko-katolické církve je poskytovat duchovní útěchu věřícím lidem, hospodařit na svém majetku pro dobro svých občanů a potřebných. Posláním římsko-katolické církve a jejich významných pastýřů není pod zástěrkou sutany navlékat brnění a brousit meče.  Nenechte se již nikdy více zneužít pro přízemní cíle, pane Tomáši Halíku. Bůh s Vámi.

Osa zla.

Dle mého oba kandidáti v druhém kole patří k ose zla Dlouhý, Bobošíková, Fischer, Sobotka a jsou zárukou pokračování současného stavu systému. Oni totiž ten systém znají, umějí se v něm pohybovat a nemají tedy důvod jej jakkoliv měnit. Ostatně to již bohužel prokázali svým dlouhodobým působením. Český národ si opět vybral tu horší jistotu. Jen jestli by nebyla lepší solidní nejistota jménem Fischerová, Okamura, Dienstbier (pokud svou malou revoltu proti zaprděné ČSSD pouze nepředstíral) možná Franz. Zeman je zloduch! U Schwarzenberga si nejsem jist zda se jedné o zloducha nebo pouze kooperujícího zbabělce.

?

Tím prvním prezidentem, který sedával Halíkovi v lavici, byl bezvěrec, narcis a pokrytec Havel? Pak to dává smysl :-)

Moudrá slova!

Nic jiného od pana profesora nelze ani očekávat. Jenže je úplně jedno zda máte močůvky půl metru nad hlavou nebo metr. Zeman je sice naprosto nepřijatelný, ale kníže je spojen s Kalouskem a těmi kdo ho pasou a jestli je Kalousek horší než Šlouf je zbytečné polemizovat. Oba jsou hrozní! Současná politika se scvrkla jen na drancování veřejných financí, a tahání úspor z kapes nemocných a penzistů. Nejlepším řešením současné volby prezidenta je jít k volbám a do volební urny se vyzvracet. V této republice je třeba přivést Vltavu do Parlamentu, Senátu a sídla vlády a propláchnout!

Pane Olegis,

chápu, že nemáte Karla Schwarzenberga rád a proto váš příspěvek. Na očernění toho, koho nemám rád se hodí cokoliv.Já jsem na rozdíl od Vás dospěl k názoru, že ze srovnání Zeman - Schwarzenberg vychází lépe Schwarzenberg.Zkuste si poctivě nastudovat slova a činy obou prezidentských kandidátů.  Možná se budete divit.  Možná Vám opět vyjde jako lepší Zeman, ale nebudete ho již vidět jako boha a zachránce této země.Volím Karla. 

volte so koho chcete,ale se

volte so koho chcete,ale se školným má pán naprostou pravdu a zdá se,že až podivně přehlíženou u mladých voličů ..

školné

Ano přehlížejí, protože ho neplatí....

Co kdyby to bylo tím, že

Co kdyby to bylo tím, že spousta mladých voličů je rozumnějších než staří komunisti?

Neberte si do huby studenty

Studenti neprotestovali proti skolnemu, ale proti hloupe reforme vysokych skol, ktera se mimo jine zasazovala o snizeni akademickych svobod, coz je presne to, co chteji Klaus a Zeman v duchu jejich politiky skrceni verejneho prostoru. Podotykam, ze ministr Dobes, ktery ji prosazoval, nebyl z TOP 09, ale z VV. Rada studentu se skolnym souhlasi, pokud by ovsem system skolneho byl nastaven inteligentnim zpusobem, coz za Dobese nehrozilo. Take navrhy systemu skolneho z minulosti (jeden pochazel napr. od Klausovy opice Hajka) byly dost hloupe a hrozive. Skolne by univerzitam prospelo, za predpokladu, ze by jednak bylo v rozumne vysi a druhak existoval dobre nastaveny system stipendii, ktery je vsak treba radne pripravit. Zemanuv navrh na zavedeni pokut je naprosta idiocie, ktera ma prilakat hloupe volice, jeho cilovou skupinu. Pro studenty by Zemanuv pseudosystem byl daleko horsi nez skolne a ti inteligentni si to velmi dobre uvedomuji. Zatimco inteligentne nastaveny system skolneho zavadi pozitivni motivaci na obou stranach, pro studenty, aby se ucili (aby radne vyuzili svych penez a zaroven si zvysili sanci na stipendium) i pro ucitele (studenti, kteri si plati, budou trvat na co nejvyssi kvalite vyuky a my si je chceme udrzet), system, ktery navrhuje Zeman bude vest k negativni motivaci na strane skoly (abychom dostali penize, musime prilakat co nejhloupejsi a nejbohatsi studenty a ty chytre vyhazovat, na kvalite vyuky nezalezi). Soucasny system je neco mezi, je nastaven tak, ze nejsou motivovani ani studenti, ani skoly. Skoly, aby dostaly penize, musi produkovat kvantum absolventu a tento tlak vede ke zhorsovani kvality vyuky uz tim, ze mate v poslucharne malo pripravene studenty. Kdyz na ne nebudete brat zretel, pujdou jinam a okradete vlastni katedru. Kdyz na ne zretel brat budete, kvalita vyuky tim klesa. Cili, skolne je prospesne, ale ten system skolneho musi vymyslet nekdo inteligentni, v zadnem pripade pitomci typu Klaus, Dobes, Hajek, aj.

Pane Halíku,

ač jsem nevěřící, tak Vám děkuji za moudrá slova.

probuzení mladé generace

Ta samá mladá generace v létě protestovala proti Schwarzenbergově školnému. Dnes si jeho placky přilepily na bundy. Je vidět že pokud takový postup má reprezentovat "vzdělání", tak je na současném školství neco špatně.Takhle se židoZednáři a Karl baví ve svém volném čase. Už se nedivím že když tady po 89.vytvořili pravidla podle kterých se hraje celá česká demokracie, tak výsledky jsou tak tristní.http://www.novinky.cz/kultura/282063-schwarzenberg-zahajil-sokujici-vystavu-videnskych-akcionistu.html