Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 64
  • Poslední: 29.5.2013 21:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Špidla je smutným příkladem

Špidla je smutným příkladem toho, jak relativně slušný a poctivý člověk, který na sebe neupoutává pozornost nabubřelou sebestředností, výstředními pseudonázory a rádobyvtipnými bonmoty, upadá v prostředí české politiky do hlubin zapomnění. Neslaný, nemastný Špidla prostě nebyl pro českého člověka k jídlu. Nikoho nezajímal. Češi si stěžují na korupci a klientelismus, na nepoctivé a hrabivé politiky, ale když se naskytne alternativa v podobě člověka, jako byl Špidla, je jim tak akorát pro smích. Za trest teď budou mít na Hradě Kalouskova maskota nebo Klausův klon z Vysočiny. Dobře jim tak! Ovšem pokud byl Špidla skutečně organizátorem skupiny, která v rámci ČSSD dala přednost Klausovi v prezidentských volbách  2003, značnou část morálního kreditu, lépe řečeno skoro všechen, v mých očích ztrácí. Nebo je hlupák.

Nebo od každého kousek. Jak

Nebo od každého kousek.Jak jsem se zmínil,při osobním setkání mne zrovna nepřesvědčil.Působilo to na mne,že měl naučené fráze se spostou cizých slov,kterým traktorista,nebo ženská z maštale nerozumí a tudíž na ně můžou udělat dojem.Když jsem mu kladl konkrétní otázky,nedokázal mi dát konkrétní odpověď.Buď jí dát nechtěl,nebo to prostě nedokázal.Obě možnosti jsou pro mne těžko přijatelné.V prvním případě není tak čistý,jak se snaží vypadat.V tom druhém by se potvrdila vaše teorie o hlouposti.

ŠPIDLA BY BYL MOUDŘEJŠÍ,

ŠPIDLA BY BYL ROZHODNĚ MOUDŘEJŠÍ VOLBA,TI DVÁ KLAUNI UŽ PATŘÍ DO SBĚRNY,ČI DO STAROŽITNICTVÍ,TO JSOU KLENOTI JAKO HROM.

Se Špidlou jsem měl možnost

Se Špidlou jsem měl možnost osobně mluvit.Dvakrát.Nevím,jak je na tom s inteligencí,ale organizační a vyjadřovací schopnosti se rovnají nule.Možná jsou i v mínusových hodnotách.Pokládal jsem mu konkrétní otázky a vyžadoval konkrétní odpovědi.Asi jsem mluvil hebrejsky,nebo jiným,pro něj nesrozumitelným jazykem.Dlouze mluvil,ale nic mi vlastně neřekl.Za doby působení v EU se naučil používat grimasu sveřepého oponenta a mocného diskutéra.Při znalosti jeho schopností to ovšem působí spíš komicky,než důležitě. 

Jeden můj kolega ja jeho

Jeden můj kolega je jeho spolužákem ze střední. Špidla je dle něj něco jako Mirek Dušín, v českých zeměpisných šířkách povaha u politika nevídaná. Jeho zdroje tu možná nejsou a možná taky jsou, záleží na tom, kolik se reálně odklání z veřejných rozpočtů...   Jinak v životě to je často tak, čím víc toho člověk o něčem ví, tím komplikovaněji a nesrozumitelněji se k tématu vyjadřuje - to se týká historie, sociálních systémů, medicíny, práva, politiky etc. Vychází to asi z toho, že máloco je v životě lidském černobílé a máloco je triviálně uchopitelné:-)

Špatné vyjadřovací schopnosti

Špatné vyjadřovací schopnosti bych mu ani tolik nevyčítal.Mnohem víc mi vadila jeho neschopnost,co by premiéra, se obklopit schopnými lidmi.Mám na tento druh lidí svojí teorii.Nikdy se neobklopují schopnějšími lidmi,než jsou oni sami.Co kdyby si toho někdo všimnul.Měl jsem kdysi podobného šéfa.Zorganizovat práci více,jak třem lidem byl dost velký problém.Ale kdykoliv se v jeho blízkosti objevil člověk,který to dokázal a měl navíc kvalifikační předpoklady,vycítil nebezpečí a promtně se ho zbavil.Zpravidla mu umožnil profesní růst na jiném středisku.

O jakých schopnějších lidech

O jakých schopnějších lidech to hovoříte, abychom byli konkrétní? Nedostatečnou komunikaci a špatné organizační schopnosti mu vyčítala vnitrostranická opozice - grossovci i Zemanovi pohrobci, než ho odeslali do Bruselu. Ostatně špatná komunikace a manažerské nezvládnutí toho či onoho je mediální floskule, na jejímž základě odchází většina ministrů, předsedů i premiérů:-) Na základě dvou rozhovorů těžko něco vytušíte o organizačních schopnostech člověka, tedy pokud nemáte nějaké skryté genitální schopnosti:-)

Na vás působila Špidlovo

Na vás působila Špidlovo vláda,jako schopná?Na mne tedy ne.Spíš žila z toho,co jí zanechala ta Zemanovo.Tak že můj dojem o schopnostech,nebo neschopnostech není z našeho osobního setkání,ale z celkového dojmu jeho působení v roli premiéra.Z osobního setkání,mnohem dřív,než se z něho stal předseda vlády,jsem si odnesl dojem o jeho vyjadřovacích schopnostech.To mimochodem potvrdil i v mnoha televizních diskusích.

:-)) Mohl byste býti

:-)) Mohl byste býti konkrétní? Já socdem nikdy nevolil, přesto Zemanova skvadra měla zajímavé persony - zejména od ministra financí Mertlíka by se mnozí pravicoví liberálové 90. let mohli ledacos přiučit... Ale jinak atomdědek Grégr, Grippen hašlerka Kató, nebo D-47čkový Schling a kufříkový Bašta nepatří zrovna mezi můj šálek čaje:-) Parciální souhlas s tím, že největší zásluhu na rozjetí ekonomiky měla Zemanova vláda díky tomu, že pochopila, že je třeba zprivatizovat klausovsko- socialistické banky - neviditelná ruka se zhmotnila a vyrůstala z vlády:-) Takže poděkování zaslouží buď Svoboda s bábou, nebo Mertlík s medvědem. Špidlovi přezdívali "autista", protože byl jaksi odolný vůči lobbingu poradců, taky těch kauz za jeho krátké vlády moc nenajdete. Proto se členstvo vzbouřilo, protože "špatně komunikuje dovnitř strany etc." a uklidilo ho do Bruselu. Do dneška čekám na to, až Kmenta zveřejní toho druhého socdemáka, který s Grossem podepsal Konečnému ty směnky za 60 mega na předvolební kampaň a Konečný pak ve vedlejší místnosti vystavil směnku na 60 mega Krejčířovi. Ten druhý má být stále v aktivní politice...  

Sobotka? Musí to být někdo z

Sobotka?Musí to být někdo z velmi úzkého vedení ČSSD.Do dneška je patrné,že je tam schovaný někde kostlivec ve skříni a každý,kdo by mohl nakouknout pod pokličku jde z kola ven.Dientsbierovi se na hrad také asi moc nechtělo.Jestli odolá tlaku svých spolustraníků,mohla by to být naděje pro ČSSD.Asi jako Pospíšil pro ODS.

Špidla je opravdový evropský

Špidla je opravdový evropský politik. Politicky korektní sráč jednající za zády.

zato Vrah je argumentační génius

jednající otevřeně - díky :)

U Vladimíra Špidly se

U Vladimíra Špidly se potvrzuje okřídlené pravidlo:Čím méně schopností,tím vyšší ambice. 

K reakcím pod článkem :

je politováníhodné, jak málo čtenářů pochopilo, kdo je Vladimír Špidla a oč mu šlo a jde. Kdyby dnes V.Š. vedl sociální demokracii, dalo by se o ní uvažovat jako o straně volitelné. Zatím v ní ale, jak se zdá, převažují sociální demokraté, kkteří žádnými sociálními demokraty nejsou a je zřejmé, že strana je zaneřáděna po opozičně smluvním vládnutí jen o něco málo méně, než ODS. Smutné je, že v ní žádné očistné procesy neprobíhají, naopak (viz předvánoční události v pražské organizaci  nebo nynější vytěsňování Jiřího Dienstbiera). Vladimíra Špidlu bych si dokázala představit i jako prezidentského kandidáta. Pro lidi jeho typu ale nemáme pochopení, podobně jako jsme ho neměli v roce 2003 ani pro prof. Jana Sokola anebo v posledních senátních volbách pro prof. Martina Potůčka. Takoví lidé netáhnou. Táhnou populističtí tlučhubové, bohužel.Vladimír Špidla je ale skvělý, děkuji autorovi za rozhovor.Sylva Šauerová

Bohužel, mezi politické tlučhuby patří i váš oblíbenec Špidla

V politice a svěřených funkcích naprosto neschopný a neužitečný člověk. Jeho okřídlené bláboly typu "Zdroje jsou!" vešly do dějin a bude ještě trvat, než tento politický mimoň upadne v zapomnění. 

Souhlasím,že za současného

Souhlasím,že za současného vedení je ČSSD stranou i pro mne těžko stravitelnou.Snaha o "uklizení",vcelku slibně se rozvíjejícího se Dientsbiera na hrad,byla opravdu do očí bijící.Jména,jako Sobotka,nebo Hašek,jsou i pro mne těžko přijatelná.

Vy se toho Junkova dědictví

asi nezbavíte.

kníže ne

Schwarzenberg je Rakušák. Ani nemluví česky. Slyšeli jste hymnu v jeho podání? To je ostuda! Takového prezidenta nechci!

Komunisti volí Milouše Zemana! Volte ho i vy!

Se srpy a kladivy na rudých vlajkách jednotně k volbám!

Trochu úroveň do té

Trochu úroveň do té argumentace.Ne každý,kdo odmítá tančit kozáčka kolem současné vlády musí být komunista.

Ani Zeman ani Klaus

Kalouska na Hrad!

No pokud je ten kolík řádně

No pokud je ten kolík řádně pravicově ukotvený, takříkajíc slušný kolík, tak o tom ani zbla nepochybuji a ze srdce vám to přeji, drahý kolego:-))

Slušný, pracovitý člověk v zemi, která jim není nakloněna. Zatím

Na úvod předesílám, že nejsem levicového založení, nežiji ani s rukou nataženou, ani na úkor státu, a pevně ctím primární individuální odpovědnost za svůj osud, své činy a své živobytí, ale i právo všech na rovný přístup k příležitostem.Musím ale konstatovat, že V. Špidla byl jedním z nejčistších, nejslušnějších,a  současně nejaltruističtějších politiků, jaké jsme v ČR od r. 1989 měli. Současně je velmi pracovitý a netrpí strachem. Nebál se např. postavit Šloufovým, Srbovým a Hušákovým lidem.  Je altruista, netouží primárně ani po mamonu, ani po osobní moci, nemá těžké kostlivce ve skříni a není podělaný, nebyl proto snadno vydíratelný a stal se tím pro zájmové skupiny v ČSSD postavené na oposmlouvě zásadně nepřijatelným. Byl vytlačen a odklizen na místo, které vypadalo jako trafika.Jeho obrovskou smůlou je, že zatímco sám charakterizuje Zemana jako mistra sebeprezentace (oprávněně), sám je naprostým protipólem.  Čistý, slušný, pracovitý a přemýšlivý člověk, který si mnohem větší kredit vybudoval u pravicových odpůrců (část se ho bála), kteří ho znali a kterým stál v cestě, než u voličů levice!!! Mnoho z nich ho dodnes považuje za zoufalce, viz i tato diskuze!Bohužel, významná masa lidí touží po pravém opaku, než co sama volí! Chtějí slušnost a poctivost, chtějí lidi bez primární touhy po sebeobohacení a po moci pro uspokojení vlastního ega, ale volí na základě populistických proklamací bez jakéhokoliv vztahu k realitě.  ČSSD je nyní znovu na stejné křižovatce jako před cca 10 lety  a dobře to pro ni nevypadá. 

Tak to je síla, to musím uznat.

http://www.sorela.cz/web/articles.aspx?id=44http://hn.ihned.cz/c1-52597900-cinane-maji-poprve-sanci-uzit-si-socialniho-pojisteniVy máte v pokoji pěkně vyklizeno.

Má to jednu chybu

Tu vaši ódu na Špidlu kazí jedna chyba. Že ty své pravdy nedovede říci do očí. Stačí mi jedna jeho křivárna a to je volba prezidenta v roce 2003, kdy potají spunktoval skupinu Sobotka, Zaorálek, Gros a dalších 15 volili Klause, proti vůli většiny členů čssd. Když byl v Zemanově vládě místopředsedou, tak proti oposmlouvě ani necekl. A když vedl svou vládu, tak plnil nejdříve požadavky pravice, na což také dojel. Jako trafiku, pak dostal komisariát v EU a co tam dokázal? Nic. Tak se chová křivák a ne zásadový člověk.

Nejen jedna chyba.

Zřejmě volili proti názorům a vůli členů ČSSD. A bez Zemana, který si ho vybral jako svého nástupce, by Špidla byl NIC !

Tak jo, jdu na zahradu si popovídat s kolíkem

Tam budu mít jistotu, že je alespoň trochu inteligentní

Jděte, drahý kolego, jste

Jděte, drahý kolego, jste mentálně evidentně na stejném levelu:-)

Ale stále výše než Vy

Bylo to obohacující po tom, čím jsem si tady musel projít s Vámi. ;-)

Tak pokud vím, těch 21,

Tak pokud vím, těch 21, nikoli 22% si od vás vybírá nynější "pravicová" vláda a doufejme, že ne do své, ale do státní kasy. Chápu, že pro vás je ten rozdíl těžko identifikovatelný, ale smiřte se s tím, že je v tom trochu rozdíl. Pokud byste na to nahlížel touto optikou, tak Amíci jsou větší zloději a komouši, protože mají daleko větší daně z příjmů, stejně tak i valná většina zemí na západ od nás. A slušný je ten, kdo krade a odklání pro sebe, ale nezvyšuje daně a když jeho pseudosocialistický systém včetně bank a koruny sesype, tak si vymyslí Sarajevo, obviňuje ČNB a mobilizuje fanatické přívržence...  Pokud by naše drahá Hradní stafáž systematicky nepouštěla žilou státnímu a municipálním rozpočtům ( tu kvůli předvolebním kampaním, tu aby kamarádi názorově spjatí neumřeli hlady, tu kvůli tomu, že je třeba vytvořit novou českou podnikatelskou elitu - cizákům to přec neprodáme a oni se nám pak budou revanšovat - Kellner, Chrenek etc. ), tak by třebas ani ta pravicová vláda to DPHčko zvyšovat tolik nemusela. To tatíček kleptokrat na to šel chytře - příjmy z vybraného pojištění se rozpouštěly v rozpočtu, aby byla dodržena mantra vyrovnaného salda, to až levičák Zeman prosadil oddělení pojistného od státního rozpočtu. To jsou dějinné paradoxy, které , obávám se, určitě vaše hlavinka nepobere:-)