Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 65
  • Poslední: 9.2.2013 17:21
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
GERMÁNSKÉ LSTI a VOLBÁCH jakožto TESTU MORÁLKY A INTELIGENCE

 NEJEN FACEBOOKOVÉ SCHWARZENJUGENDO Schwarzenbergův odsudek údajné nemorálnosti poválečného odsunu Němců vzápětí sice následovaný jeho ujištěním, že z tohoto pouze slovního morálního soudu prý neplyne, že by usiloval o změnu poválečného uspořádání, je evidentní kontradikcí, neboť naprosto nezbytnou, byť implicitní, rekvizitou každého mravního soudu je rovněž skutečnost, že ve vší vážnosti míněné vyslovení mravního soudu je zároveň i projevem autentického angažmá pro mravnost. Ovšem pravé, a tedy plné, angažmá pro mravnost nikdy nemůže být omezeno na pouhou slovní artikulaci mravních soudů, nýbrž jeho nutnou náležitostí musí vždy být i úmysl aktivně konat vše, co je jen v moci, aby byl nastolen žádoucí mravný stav. Není totiž znám jediný relevantní morální systém, který by preferoval jen plané moralistické žvanilství a rozhodně taková není ani křesťanská morálka, k jejímuž katolickému modu se Schwarzenberg hlásí. § Jinými slovy: Jakmile Schwarzenberg během volební kampaně, a tedy s jasným vědomím naprosté závažnosti slov (jako jindy Havel a spol.), prohlašuje, že byli Němci odsunuti v rozporu s dobrým mravem, nutně tím současně projevuje vůli, že učiní, co je jen v jeho moci, aby v jeho pojetí odčinil na nich „spáchané bezpráví“, byť by tento konsekvent jakkoliv lstivě skrýval. § Toto naprosto banální argumentační schéma v zásadě akceptuje předvědeckou intuicí i selský rozum, který by v podobných případech také respektoval princip předběžné opatrnosti a nepřipustil by, aby např. působil ve státní správě či ve školství někdo, kdo by zcela vážně tvrdil, že jeho "pouze slovní" schvalování morálnosti korupce či pedofilie nepředstavuje reálné ohrožení chodu úřadu či hazardování se zdravým vývojem dětí.

Zeman není ani levicový ani

Zeman není ani levicový ani pravicový. Stejně jako Klaus sice verbálně zastává nějaké postoje (dejme tomu levicové), ale jinak si dělá to, co mu právě vyhovuje, opět stejně jako Klaus. Korupce, klientelismus, nepotismus - těmto patologickým jevům se daří v tomto státě za každé vlády, lhostejno jak se označuje. Za Klause a Zemana to bylo podobné, dnes rovněž. Schwarzenberg pak není žádným lídrem, spíše když ne loutkou (to si nemyslím, sleduje také své zájmy), tak spíše maskotem, nebo spíše Kalouskovým křovím. V tomto prohnilém státě již dávno pojmy jako pravice a levice ztratily svůj význam. Jednak toto dělení je již poněkud passé obecně. Pro bližší informaci ohledně tohoto tématu bych doporučil následující  - http://www.politicalcompass.org/

víte koho volíte?

volíte za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga? Pak volíte člověka, který je členem BILDERBERGu, klubu-organizace nadnárodních finančních magnátů a skupin, pro něž je národ, čest a svoboda nežádoucí vlastností občanů..

Za tyhle žvásty opakovaně na různých místech webu vkládané

stále dokola by autor(ka) jinde dávno dostal(a) BAN. Tak takhle vypadá kampaň za "slušného prezidenta" Milouše Zemana.

Ha ha

Svobodně vyjadřuji svůj názor! Stejně jako vy, akorát je , hádám dle vašeho postoje, opačný.. A rozhodně je Miloš slušnější než Karel, pokud jste si toho nevšiml(a)...

Opravdu chcete za prezidenta

Opravdu chcete za prezidenta člověka který skoro neumí naši hymnu.. ?  http://www.youtube.com/watch?v=5-ywNyQOzJY Opravdu k pláči..

Umí

Kde ji neumí? Zpívá z plných plic. První politik po prezidentu Havlovi, který zpívá českou hymnu! Díky za ten odkaz.

Měl byste vědět, pane Jochu,

že  křesťanská tradice je neslučitelná se Schwarzenbergovým názorem, že se chlap může oženit s chlapem, a ještě k tomu adoptovat děti. Schwarzenberg prosazuje EU založenou na neomarxistických principech a Váš článek není nic víc než pokus o nechutnou ideologickou masáž založenou na převracení významu pojmů.Jakožto konzervativec budu volit Zemana. Nedělám si o něm žádné iluze, ale alespoň ovládá češtinu  a nemá (pro jistotu) švýcarský pas. Protože mu na penězích nezáleží, mám naději, že ho jeho ješitnost a inteligence povede ke snaze zapsat se do dějin jako dobrý český prezident.

Já tedy

budu volit Schwanzenberka, je stár, a je tedy větší pravděpodobnost, že se nedožije konce volebního období. A dáme si to znovu, jo?

:)

No, to si nejsem jistá, že je dobrý řešení :) Karel je sice stár, ale Kalousek je živý až až....

Kdo je Roman Joch?

Kdyby bylo u článku uvedeno, že Roman Joch je placený poradce pražské TOP 09, bylo by všem jasné, že nejde o komentář, ale pouze o lacinou stranickou agitku...

:) to je hezké, takle si

:) to je hezké, takle si Karel získává hlasy....podvody a podvody, aby ne, když Kalousek=kníže

Kalousek design

ODS s konečnou platností vyklidila pole Kalouskovi, v podstatě tedy kapitulovala a obyvatelé jaksi poslušně opět a znova skousnou, že si nejlepší ministr financí světa povodí svého Karla ze sněmovny a ministerského křesla až do Vladislavského sálu. Co bude následovat? Bůh suď...

Nápodobně :-)

Dá se to hodnotit různě - v absolutní velikosti nákladů, relativním podílu na výdajích občanů či HDP, v dostupnosti, zdravotním stavu obyvatelstva, atd.Ale problém jsme si, myslím, vyjasnili, děkuji za Váš názor.

Myslím, že plácáte Vy.

Placené máme a nevede to k cíli. Podstatné je, že by to (státu, tedy daňovým poplatníkům) peníze ušetřilo. U státní infrastruktury bych byl s tržními principy opatrný. Podle Vás bychom zřejmě měli zprivatizovat třeba i policii, finanční úřady, atd. Nemám poit, že by v USA bylo levnější zdravotnictví, než zatím u nás.

Vaše pocity mne neberou

Důležité je, kolik máme lékařů na obyvatele, kolik máme nemocnic na obyvatele, kolik máme lůžek na obyvatele a kolik máme nakoupené techniky (prostřednictvím státu) na obyvatele, jaké platíme pojištění (my, co ho, na rozdíl od Vás skutečně platíme, ale nevyužíváme) na obyvatele atd. Opět jste vedle jak ta jedle.

Vaše strategie je:

nakydat na Klause bez ohledu na to, má-li to reálný základ nebo ne a hezky se tím vyonanovat.Píšete, že si přesně nepamatujete, jak to bylo s VUSC, ale to Vám nebrání o tom psát tak, že házíte vinu na Klause. Pak přistoupíte k idei, že tomu mohl zabránit. Výborně. Když se v tom tak vyznáte, napište přesně jak mohl zabránit vzniku VUSC ze své tehdejší pozice. Ale reálně. Spočtěte si hlasy v Parlamentu, tehdejší konfigurace a vemte v úvahu, kdo byl prezidentem. To jsem zvědav, co Vám vyjde.

Udělejte to sám, já se pak k tomu vyjádřím :-)

Problém jsme si, myslím, vyjasnili, děkuji za Váš názor.

Češi jsou ve své podstatě

Češi jsou ve své podstatě idioti! Nechají si srát na hlavu a ještě tu prdel políbí....Zeman je spoluatorem opomafianské smlouvy s Capo di capi tuti, rozkrádal stát kam se podíváš a knížecí podhoděnec je klerofašista, který na tuto zemi zdaleka prdí a nejvíc miluje své nacistické páničky , zakladatele třetí říše a EU. a s kradenim v teto zemi ma taky sve osobni přínosy.......prostě schizofrení masochisti jsou ti údajní chytří Češi 

A kam řadíte sebe?

Nebo si sem chodíte léčit mindrák tím, že sebe mezi Čechy nepočítáte? ;-)

Jochu napřed hlavou,pak

Jochu napřed hlavou,pak hubou.Ne naopak.

pravice / levice jsou v české politice vyprázdněné pojmy,

minimálně od oposmlouvy, ale možná sublimace jejich obsahu  začala už dříve. Shodou okolností oba kandidáti nezapadají ani do jedné z hypotetických  škatulek. Církevní kruhy, lidé věřící, většina intektuálů a část mladých lidí z webových komunit budou patrně preferovat Karla. Miloš bude sbírat hlasy převážně na venkově a mezi "ordinary people", ale také u tvrdého jádra ODS, které neuneslo volební fiasko Přemyslovo. Lze s jistotou říci,  že OBA KANDIDÁTI budou voleni názorově dosti nesourodou směsicí občanů, jejichž pohnutky k preferenci toho či onoho budou buď pragmatické nebo půjde o výsledek mediální masáže (např. dobromyslný moudrý Miloš objímající stromy nebo revoltující Karel s červeným kohoutem dle předlohy Sex Pistols).  Problém je v tom, že Karel není pankáč a Miloš zase dobromyslný. O levici ani pravici tu vůbec nejde.

...

Pokud si jste schopen utvorit nazor na zaklade 10 minut tohoto veledila, predpokladam, ze si vas ziskala predevsim podkresova hudba, ktera presne vystihnuje ladeni a smysl tohoto "dokumentu". Aneb "za zneni podmaniveho hudebniho motivu mi zvucny hlas vypravece sdelil, ze Zeman je dabel. Niceho vice netreba zjistovat, vim vse." Kez by mladi, tak presvedcene opakujici slova "cozpak jste zapomneli? ", alespon toto dilo shledli cele. Nedelam si iluze. Je az s podivem, kolik mladych lidi se odvolava na vzpominky, jez nikdy nemeli, aby zapomneli ty, ktere sotva ziskali... 

No, pokud jako vůdce pravice

vidíte zeleného poskoka mafiána Kalouska, tak to asi tak bude. Můj názor je ovšem takový, že kromě hrstky Svobodných se v politice vyskytují pouze mafiáni a dotační vyžírkové, prohlašující se střídavě za pravici nebo levici podle toho, kde se lépe krade.

Krátké, výstižné,

naprostý souhlas.

Lídrem pravice pan Schwarzenberg????

 Co se to s vámi stalo, pane Jochu? Měl jsem vás za člověka se zajímavými názory, tímhle článkem však ukazujete, že jste buď popletený, či spíše konečně jdete se svými skutečnými názory na svět. Je mně líto, že jsem se ve vás zklamal...:(

STRATEGIE PRAVICE - KAREL JE JASNÁ PRAVICE

Jde jen o to, zmobilizovat síly pro knížete.Karel na Hrad nepatří !Superspot na :youtube.com/watch?v=AIQNV1MTqSw

Zeman na hrad nepatří!

Pane Davide podívejte se alespon na 10 minut tohoto dokumentu a pak si prohlašujte, že Zeman je milius. Zeman na hrad nepatří!http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/

Ano takhle media vytváří

Ano takhle media vytváří obraz protivníka. Čím se oposmlouva liší od současné kolice, jejíž loajálním představitelem je předseda TOP09 Karel Schwarzenberg. Pokud majitelé medii zaúkolují své novináře, na jedenáctiminutový blábol o současné koalici to stačí. Jenže kdo vlastní media? Například sponzor TOP09 Bakala, bývalý společník KS, soudem uznaný gauner. Nemusí sponzorovat kampaň, stačí jeho doporučení svým novinářům  Názor se tvoří v takové situaci obtížně. Zkuste to znova a zjistíte, že na hrad nepatří ani Schwatzenberg. 

Klaus = pravice???

Prosím Vás, už přestaňte při Vašich analýzach vycházet z toho, že Klaus je nějaká pravice. Hrozně tím urážíte památku opravdové česko-moravské pravice, kterou komunisté zmasakrovali, vyhnali, zničili.Klaus je prominent bývalého režimu, který si v 89 zamanul, že jako on bude ta pravice. Nikdy nebyl, není a nebude.