Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 69
  • Poslední: 4.2.2013 19:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Kocovina z lidových politiků přijde

Kdo nevězí v lejně televizního kanálu, má informace z otevřeného světa, začne srovnávat. Konečně i zahraniční projev si lze v síti nechat přeložit. Ovšem i Vídeň měla Heidera, ale byl tam brzy pikolíkem, co neměl ani na šoféra.

Je to hrůza. Vím, že jednou udělí milost i Klausovi a Kalouskovi

a stejně chci za prezidenta jeho. Zeman je horší možnost (a také by je pustil), víc jich není!

Můj pohled na věc

Opravdu chcete za prezidenta Schwarzenberga, který schvaloval spolu s Havlem bombardování Srbska za Kosovo, i když nejspíše měl vědět, že je to mezinárodní zločin a šlo jen o vytlačování Srbů z Kosova, aby tam mohly řádit UCK teroristické skupiny a aby tam mohla být zřízena největší americká základna na evropském kontinentě. Pokud si dáte dohromady jedna a jedna, tak víte, že jediným správným kandidátem je již od začátku Miloš Zeman.

Místo mnoha vět jen

Pcheeeee.... Máte pravdu jen v posledním bodu. Tedy, že Zeman má ekonomické vzdělání. Vše ostatní je obráceně. 

...

Obávám se, že ani s tím Zemanovým "ekonomickým vzděláním" to nebude žádná velká sláva. :-P

Zeman a opoziční smlouva

Nechápu jak můžete volit Zemana. Za dob opoziční smlouvy toho natropil až dost. viz odkaz - dokument Vládneme nerušit.http://www.youtube.com/watch?v=BE1X76lqSdA

A co jiného je dnešní vláda?

Ta dnešní vláda je ještě horší,naprosto postrádá sebereflexi,je arogantní a protilidová..Jen si připomeňte hospodářské vásledky za oposmlouvy, to byla republika v přebytku..Kdo nechce vidět,nevidí,že?

Prohlásit, že Karel Schwarzenberg je dvacet let součástí vrcholné politiky, může jen kluk ušatá jako Patrik Nacher, člobrda, který se plus mínus postaral o vlastní zadek a začal experimentovat se svými možnostmi ovlivňovat deprivanty na webových stránkách páté kolony. Karel Schwarzenberg je 20 let součástí politiky asi podobně, jako tvář Waldesovy milenky, pardon společnice Elisabeth Coyensové v logu firmy na patentní knoflíky Koh-i-noor. V politice je knížepán jen ze srandy, byl přibrán po cestě jako stopař do mastodontu Občanského fóra jako módní doplněk z rozmaru Václava Havla a také proto, aby o něco lépe dohlédnul na restituci rodových majetků. Politický aktivismus Václava Havla byl postaven téměř samojedině na ikonografii spřízněných tváří a nikoliv odborných vědomostech o budování a řízení státu. Možná logicky, ale dost možná jen z vychytralosti, protože jinak by musel převzít on (člověk, kterého mám upřímně rád) i jeho ikony odpovědnost za mnoho nepříjemných průvodních jevů, souvisejících s hospodářskými proměnami České (Československé) republiky. Jít do rizika je součástí vysoké hry a po bitvě je každý deprivant generál.

Blekota na Hrad?

Pokud se "knížepán" dostane na Hrad, jen se tím potvrdí české, převážně Pražské lokajství..Myslím si, že si toho rakousko-českého blekotu s mizernou gramatikou, potažmo se ženou,která neumí česky a která má nacistickou minulost, nezasloužíme..Nebo ano? To se pak nejspíš budou Přemyslovci na Hradě obracet v hrobě..Lidi, moc rychle zapomínáte, nebo jste totálně zpitoměli? Co "knížepánův" podíl na vládě,která nás ožebračuje, zdvíhá DPH a odsouhlasila církevní restituce? Jste opravdu, ale opravdu k politování, voliči"knížepána"..A raději nemyslet na to, jak budeme světu pro smích..Dobrý článek..

Vy se jako komunista nezapřete ani neschováte pod jiný kabát

A jsem rád, že to poznají i ostatní. :-)

Opravdu velký omyl

Velmi se mýlíte,pane Katzendrecku, nikdy jsem nebyl komunista,ba právě naopak..Takže odpovím slovy Napoleonovy gardy u Waterloo:"MERDE!" 

komunista versus hlupák

Nejde o to, zda někdo je či není komunista, ale zda je či není hlupák. Vy, jakožto podporovatel šišlajícího rakouského ochrapy, narozdíl od pana Vladimíra, tím hlupákem bohužel jste.

Zle je matičko, zle!

Zle je matičko, zle! Švanceberci zde!!............................................................... Pan kníže má naše státní občanství. Získal ho nedávno, když se začalo mluvit o restitucích. To ho potřeboval. Komunistí by mu ho nedali, ale naše nová vláda ano. Nevadilo, že není Čech. České občanství může získat kdokoli. Až do konce rakouského mocnářství rod Schwanzenbergů byl rod německý. Jejich panství se rozkládalo od Bavorska přes Rakousko až do Čech. Češi byli jejich poddaní, vhodní tak na práci. Ani za první republiky se k Čechům moc nehlásili. Jejich mateřská řeč byla němčina. Jeho žena se už připravuje na roli první dámy a jak píší noviny dokonce se začala učit česky.V roce 1947 byl speciálním zákonem Lex Schwarzenberg převeden veškerý nemovitý majetek hlubocko-krumlovské větve i s inventářem a provozním kapitálem do vlastnictví státu. Z tohoto faktu vyplývá, že navrácení majetku Schwarzenbergům bylo prolomení dekretů prezidenta Beneše. Ale co by naši pejskové pro knížete neudělali? ....

Jasně, měli jste ho, komouši, rovnou pověsit!

Co na tom, že jste měli sami jen holé zadky...

Vybírejte mezi čertem a

Vybírejte mezi čertem a ďáblem....

"...rozhodování mezi levicí a pravicí..." A nejenom to.

K rozhodování mám naprosto jasnou motivaci. Populistický eskamotér a darebák vs. slušný člověk, který neobrací svůj plášť podle větru a do politiky nevstoupil proto, aby "konečně vydělal" nějaké peníze. ;-)

Vaše motivace je opravdu

Vaše motivace je opravdu chvályhodná. Jenom nevím, kdo je kdo ve Vašem hodnocení.

Slušným myslí Zemana

Slušným myslí Zemana

...

Člověče, vy jste génius! Málokdo několika slovy dokáže položit pitomou otázku a současně si na ni sám odpovědět...

Díky. Málokdo dokáže několika slovy tak skvěle ocenit :-)

Takže pitomá otázka, no já si to hned myslel. Asi to fakt není důležité. To asi vůbec nehrozí, že by prezident jiné národnosti nebo dokonce bez národnosti, světoobčan, mohl zrazovat naše národní zájmy a hájit nějaké jiné. S tím Kosovem, nebo jak píšou u jeho hesla na wikipedii s tím ochuzeným uranem, popřípadě i s Palestinou, jak jí nepřejeme tu samostatnost, to jsou asi jenom nějaké snadno vysvětlitelné náhody. A nebo to vlastně bylo asi vždycky v našem nejlepším zájmu, kdo ví. Čím víc nad tím Schlafenbergem přemýšlím, tak se mi zdá, že jeho kandidatura je produkt nějaké šílené sázky. Že se někdo s někým "tam nahoře" štengruje, koho všechno jsou Češi schopni si zvolit za prezidenta. Znáte ty vtipy... :-)A na tohohle nevzdělaného mumlajícího přešlechtěného spáče, lesníka a hospodského, ledva česky mluvícího, jsou hodně vysoké sázky. Někdo se asi dost dobře baví :-)Fakt by mě zajímalo - udělal Schlafenberg někdy něco pro naši zemi a její občany? Myslím něco opravdu přínosného, ne, že za ni někde na nějakém zasedání usnul :-)

Je vůbec Kódl Čech?

Nebo je to blbá otázka? :-)

Paměť Vás neklame.

Ta představa je čistě teoretická, nemá nic společného se skutečnými výsledky.

Eh, Vy kujóne. Sám jsem mě

Eh, Vy kujóne. Sám jste mě peskaval za pragmatickou volbu a pak tohle?!:-))Někdy se i nejpošetilejší sen změní v krutou realitu:-)

Eh, já kujón?

Skutečně nemám tušení, na základě čeho z mého textu jste si mohl učinit závěr, že bych snad mohl volit Zemana. Nebo co tou pragmatickou volbou myslíte. Nemohl :-)Asi kvůli tomu "Pokud se angažuji proti němu,..." Tím ovšem myslím pouze tady a teď, v diskusi. Stran skutečných voleb je to cesta zarúbaná. Jak někdo vtipně komentoval, je to jako bych si měl zvolit, jestli mi vypíchnou pravé nebo levé oko.

Poněkud jste se netrefil ve

Poněkud jste se netrefil ve své předvolební predikci, čímž jste mě pěkně naštval!:-) Sliboval jste mi duel kníže: Dienstbier, pokud se nepletu. Já trefil Zemana a pozice outsiderů Sobo/Bobo. Ze zvažovaných alternativ D/R/Fjsem volil toho, jež měl nakonec reálně největší šance, takže volby nelituji...   Ad druhé kolo: knížepán, ačkoli vpodstatě vždy dokáže na věci nahlížet a okomentovat je tak, jak to cítím i já, má budhažel handicap vyplávající z jeho  věku a politické funkce předsedy politické strany a člena vlády, ale to ho nemusí až tak svazovat ve funkci prezidenta republiky, kde je přece jen solitérem, nemusí se ohlížet na stabilitu vládní koalice. Souhlas, čunkiáda ( nesouhlas s p. Schneiderem ohledně spisu), letní kalousiáda ještě horší... Avšak Zeman taky nežije ve vzduchoprázdnu a peníze získané na kampaň od Šloufa alias Vodníka alias Panděra se budou muset zase nějak vrátit investorům, tak jak tomu bylo za opo-smlouvy. Zeman sám sice nehrabal, ale různí poradci a lobisté hodovali...  Druhá a pro mě neméně významná záležitost: Karel přesunutý na Hrad, doufám, skončí jako loutkový předseda TOP09 a kohopak si tam Kalous ušatý vybere, aby jeho strana zůstala na výsluní? V ideálním případě dojde k prozření Starostů a oddělení se od Kalouse a v ten moment je z něj dinosaurus. Tomu se říká dvě mouchy jednou ranou! Pročež mým kandidátem pro druhé kolo je Karel... Btw. jakýkoliv z 9 kandidátů je přesně o 100% lepší, než stávající Hradní kreatura a 7.3.2013 budu mít význačný důvod bouchnout si šampaňské!

Nemusíte mi věřit.

Ale původně jsem tam měl napsanou předpověď "S-Z nebo D". Pak jsem Z vymazal, abych Vám udělal radost a případně Vás zviklal :-)Nakonec jsme tedy dopadli prakticky stejně a já jsem z toho hluboce zklamán. Jaký to mohl být pěkný souboj, kdyby ve druhém kole stáli proti sobě ti, co jsme je volili :-) Oba zástupci slušných nezkompromitovaných lidí. (A že byste vyhrál, o tom se nedá pochybovat.) V těchto volbách nešlo zase tak o mnoho, aby lidé nemohli volit "podle srdce". Volba "menšího zla" a taktizování, spolu s protiústavní pětiprocentní uzavírací klauzulí nás dovedla tam kde jsme a já se na tom nehodlám spoluúčastnit. Politicky a teoreticky by mým preferencím mohl odpovídat Schlafenberg (i když zrovna to Kosovo mu nikdy odpustit nemůžu, to považuji za zradu nejhlubších národních zájmů, asi ovšem ne jeho). Pokud se angažuji proti němu, neznamená to, že jsem na straně jeho protivníka. Spíš mě docela štve ta nechutná neobjektivní jednostranná mediální masáž, stejná, jakou si tak dobře pamatuji z doby "pravdy a lásky". Potěšil mě Franz, jak odpověděl na otázku, koho by doporučil svým voličům pro druhé kolo. Slušný člověk by se měl na finální souboj dívat s odstupem a opovržením, ne ho podporovat. Ale tak mějte si ho, když Vás to tak potěší. Mě zase potěší, když nebude (doufám) čerpat exprezidentskou apanáž :-)Stran Kalouse ušatého se dopustím další predikce - předsednictví se ujme sám. S programem rozpočtově nesmírně odpovědného zadlužování. Za situace, kdy ODS směřuje k absolutní nevolitelnosti a její bývalí voliči ty hlasy někomu prostě nasypat musí, dostane svých patnáct procent. A v opozici bude mít velmi krásnou a pohodlnou pozici. Myslím, že se na to těší. Odpočine si a nabere nových sil :-)

Poněkud jsem se v tom

Poněkud jsem se v tom ztratil. Neklame-li mě paměť, přihlásil jste se k R - a nakonec jste hodil Z? Jinak si nedovedu představit, že by se naši kandidáti postavili proti sobě... Takže nakonec přece jen pragmatický přístup?:-))) Ad Kalous ušatý - ano, to je velice reálná prognóza, ovšem pokud by se etablovali Starostové jako samostatná politická strana, dostal by pak - minimálně v regionech onen nejlépe odpovědně zadlužující ministr pěkně na zadek... Toto je má vize, staniž se!:-)

osloveni Karel

osloveni Karel, jeho ciro na plakatu,  a vnimani jeho osoby jako symbolu jsou vsechno monarchisticke prvky. Nezapomenme ze Karel IV vyhral anketu nejvetsi Cech. Lide si to nepripousteji ale jazyk nese stale vetsi prvky restaruace monarchie.  Rikame Zeman, ale naopak Frantisek Josef nebo Alzbeta, kdyz mate nejaky dekorativni utvar na hlave a predstavujete spise zivy symbol nez cloveka. 

Poslušně hlásím,

"Poslušně hlásím, pane obrlajtnant, že mám náramnou radost," odpověděl dobrý voják Švejk, "to bude něco nádhernýho, když voba padneme spolu za císaře pána a jeho rodinu..."

Dovolím si jiné vysvětlení

Dobrý den, celý víkend jsem o Schwarzenbergově vítězství přemýšlel a dovolím si nabídnout vlastní vysvětlení: 1) Dva se prali a třetí se smál: Fischer a jeho želatinovost natolik znechutila pravicového a středového voliče, že začal masově volit Knížete. Představa Želé Fischera na Hradě byla prostě tak úděsná, že jsem chvíli přemýšlel, že se stanu dobrovolníkem v kampani Miloše Zemana. Než Fischera, to už si můžeme zvolit Vizír nebo O.B. tampony. A hlavně se ti dva vzájemně dostatečně znemožnili.2) Zeman, kterého lidé díky jeho izolaci na Vysočině časem začali považovat za vtipného komentátora, nám všem v debatách zase připomněl, co je ve skutečnosti zač.3) Slušný člověk, který není přesvědčen, že celý svět je jedno velké spiknutí, které vyřeší socani a komouši tím, že budou "bohatým" (rozuměj komukoliv, kdo má víc než já) brát, si neměl z koho vybrat - Fischer je marketingový produkt, Zeman a Dienstbier by rádi znárodňovali nebo alespoň masivně zvyšovali daně, o Přemkovi se ví jenom to, že nějakou dobu předsedal Senátu a zbytek je buď nevolitelný nebo pacienti psychiatrických léčeben.4) Mám ke Knížeti obrovské množství výhrad - spoustu z nich Patrik Nacher vyjmenoval v článku - a výše náhrad v církevních restitucích patří k mým největším spolu s nucenými pracemi pro jakéhokoliv nezaměstnaného po 2 měsících nezaměstnanosti. Ale mám-li do obálky strčit Zemana nebo Knížete, nedokážu si prostě poručit a musel jsem tam toho Knížete dát. V neposlední řadě proto, že Zeman je napojený na Rusáky  a podle mého názoru i na některou ruskou službu.5) Kníže udělal kampaň nejinteligentněji - nejvíc na mne zapůsobilo doporučení Lidovek (a nejvíc odradilo doporučení stájových Hospodářek), do jisté míry i koncert na Jiřáku a hlavně poslední debata v ČT, kde jako jediný působil dospěle a vzdělaně. Sociální sítě mu asi také pomohli, ale těch 50 000 přátel na facebooku je půlka toho, co dostal Přemek, takže bych to zase nepřeceňoval. Závěrem - Schwarzenberg bude na Hradě vypadat lépe než Zeman a bude po dobu nadcházející vítězství oranžovo-rudých na Hradě dobře vyvažovat levicovou zvůli. Jen se asi nepodaří shodit u Ústavního soudu ty církevní restituce :-((((