Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 18.1.2013 12:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení

"Franz odpověděl, že pro něj bylo strašně důležité, že se probudila občanská společnost, že si šli lidé naproti, že se ukázalo, že to jde bez politických stran, zájmových skupin i vložených miliónů." ......................................................... Zvážíme-li, kdo financuje (Ježíšek?) smartphony, laptopy, internetové připojení a desítky podobných nástrojů pro děti, studenty středních a vysokých škol a avangardní české pankáče, a zvážíme-li, kolik peněz se točí v nákladech na provoz sociální sítě Facebook (jehož je mystérium Franz produktem), pak lze s klidným svědomím konstatovat, že nejdražší volební kampaň všech dob, včetně amerických prezidentů, měl Vladimír Franz. Ovšem tenhle člověk je takový mimoň, že si podobné konsekvence nemůže uvědomit, ani kdyby slízal veškeré LSD na světě.

Jsou porad drobne proti

Jsou porad drobne proti nakladum na porizeni a provoz tovaren, ktere jsou potrebne pro vyrobu plakatovych tiskarskych stroju nebo volebnich autobusu. Stavbu elektraren a dalnic zanedbavam... ach jo.

Jenže za tyhle služby musely volební týmy platit, proto sedí MUDr. David Rath v base, z těchto důvodů se rozkrádají veřejné finance a předražují zakázky na vojenskou techniku, Hotovsone.

Zdravím, nechci do Vás rýt,

Zdravím, nechci do Vás rýt, ale Váš první komentář k amnestii se taky poněkud odlišoval od následného vyjádření... a popravdě mě ta smířlivost k oněm "chudákům" stíhaným a po osmi letech neodstíhaným dost překvapila:-(

To není rytí,

já to beru - ale račte si všimnout, že v tom prvním komentáři jsem se věnoval především těm propuštěným, a na rozdíl od všech hysterických komentářů jsem upozornil na problematičnost těch výmazů (to bude zase bugr, až to těm hysterikům dojde!), a co se týče abolice, nechal jsem si zadní dvířka otevřená, a to výslovně. A nechávám si je i nyní, protože dosud všechny komentáře in puncto abolice byly něco jako ejaculatio praecox. Nikdo neví, koho všeho se to týká, a nikdo neví, koho všeho se to netýká. Až bude hotová řešerše, může se dělat analýza. Nikoliv naopak. A například Tykače se to netýká. Víte, iritují mne ty řeči o "flusnutí" do tváře trestněprávních orgánů. Jednak si v některých případech takový orgán nechá klidně flusat do xichtu, i kárná opatření snese, protože to má dobře zaplacené odjinud. A za další, takový orgán nesmí být cimprlich, protože takových ústrků a zklamání ve vyšetřování zažívá mnoho. Nadřízený třeba nařídí, aby se případem nezabýval. Nebo to udělá chytřeji - dá mu několik ostře sledovaných případů, a oním případem klidně ať se intenzivně zabývá - zbyde-li mu čas a nebude-li to na úkor oněch prioritních úkolů. Když tu kauzu přesto došetří, zastaví mu ji státní zástupce. A když ne jeden, odkloní ten případ nejkrásnější státní zástupkyně jinam, kde mají více pochopení pro stabilitu vlády. A když to nakrásně dojde k soudu, ten si s tím taky dokáže vyhrát. Nebo to odsoudí, ale v nepřítomnosti, protože nějaký soudce omylem zapomněl prodloužit vazbu. Anebo to zprostí, protože důkazy nejsou úplně okované - a je to správné, byť mrzuté, obzvláště, když si člověk představí, že by měl být sám odsouzen na základě podobně "kvalitních" důkazů.A ještě něco. Stále visí ve vzduchu a zcela bez jakékoliv odpovědi argument, že osmileté trestní stíhání je samo o sobě trestem. Nevím, proč na to diskutující nereagují. Možná je to jen kvůli malé představivosti, nebo z nedostatku životních zkušeností. Po celou tu dobu je člověk reálně omezen na svých právech. A řekli jsme si, že nebudeme rozlišovat, zda jde o člověka nízkých nebo vysokých příjmů, je to tak správně? Přesto vím a přiznávám, že vím, že ne na všechny dopadají výdaje na obhajobu stejně. Nicméně ty výdaje bývají někdy likvidační. Na druhou stranu přiznávám, jak řekla senátorka Wagnerová, že použít abolici na problematiku táhnoucích se trestních stíhání není to správné ořechové.Co se týče délky trestního stíhání, tenhle znáte? Jak se mladý právník přižení do rodiny právníka slovutného, a jako svatební dar dostane krásnou tučnou kauzu. Za půl roku běží za tchánem: "Papá, papínečku, já jsem tu kauzu vyhrál!" Starému právníkovi je do breku: "Kdo to kdy viděl. Takový nébich. Takový šlemajzl. Vždyť ta kauza tě mohla živit ještě dobrých pět let!"

Vtip znám:-) Popravdě a

Vtip znám:-) Popravdě a vzhledem k tomu, že některé kauzy - Berka a H-systém jsem docela sledoval, tak jsem byl Vaším komentářem - eufemisticky řečeno - poněkud rozladěn. Neřeším starce nad 75 let, neřeším nedbalostní trestné činy, neřeším výmazy, ale generální pardon pro takové, jako je soudce Berka, nebo klucí z H-systému - byť by to byly jen tyto dva případy, na které by to dopadlo a o kterých se už v té době mluvilo, tak je to fatální selhání a konkrétně u Hradní kreatury mám vážné pochybnosti, že by tento krok učinil, aniž by alespoň v obrysech nevěděl, na koho toto rozhodnutí dopadne. Myslím, že nejsem hysterický, ale nedívám se na to pohledem orgánů činých v trestním řízení, ale pohledem poškozeného. Berka dokázal vyhlásit konkurz na Union Banku hodinu poté, co došel návrh na soud, pokud se nepletu, klucí kvůli tomu museli změnit sídlo Union banky z Ostravy na Ústí nad Labem a pak během pár dnů po zápisu to přihrát jemu do spárů. Pak dostal flastr u táborského soudu přes roky obturací, odvolal se a nakonec je on ten chudák, který je táhnoucím se trestním řízením ten postižený? Kde to ku.va jsme?! Hradní zrůda naflusala do ksichtu hlavně poškozeným, protože ti nedostanou ani floka a už vidím jak budou své nároky prokazat u civilního soudu a nést důkazní břemeno plus soudní poplatky...  O Tykačovi jsem nehovořil, toho zmiňoval kolega knight, nemýlím-li se. Čelákoviký desperát má tu nevýhodu, že jeho stíhání bylo obnoveno teprv nedávno, když si Bušek Iceberg znenadání rozpomněl, jak to s těmi CS fondy vlastně bylo. Jinak ke knightovi - z MUS Tykač žádný strach mít nemusí.

Každá amnestie je nespravedlivá,

to je nutno vždy předeslat - záleží ovšem na tom, z jakého úhlu se na to člověk podívá. Vašim příkladům rozumím, ovšem nemohu se smířit s tím, že budeme tancovat jenom na jednom břehu. Prostě osmi a víceleté trestní stíhání je svého druhu trestem. Ovšemže dopadá na někoho více, na někoho méně. A samozřejmě, že řešit tento problém amnestií je jako jít s palicí na komára (i když by se ta amnestie dala poměrně přesně vyspecifikovat, ale všechna plošná řešení jsou nepřesná, a nastalo by mnoho interpretačních sporů - ty ostatně nastávají již nyní, viz případ vrátivšího se uprchlého drogového dealera Šrubaře, kde soud amnestii odmítl aplikovat).S tím H-systémem si nejsem jist těmi konsekvencemi: vždyť "hlavní strůjce" Smetka sedí, vina byla prokázána, trest vykonává - tak proč by měly váznout nějaké náhrady? Tady je spíš problém jinde, že stát ty peníze neuhlídal, ale za to ať ti poškození poděkují především ODS Langerovi (zrušení finanční policie).A u té Union banky si paradoxně myslím, že budou-li poškození žalovat stát, že je amnestií připravil o možnost, aby jim byla přisouzena náhrada (všimněte si, nepíšu, že by tu náhradu dostali), tak jsou nyní reálným penězům blíže, protože vyhrají-li, ze státu ty peníze vydolují. Dovoluji si totiž vyslovit vážnou pochybnost, že by od odsouzených v kauze Union banky viděli floka. A že to jde na vrub daňového poplatníka? Proč bychom se k poškozeným lidem neměli chovat alespoň tak velkoryse, jako k církvím, z nichž některé ani nebyly poškozeny, anebo již - podle slov svých významných představitelů - byly dávno saturovány?Ten Berka je samozřejmě problém, ale řekl bych, že o něm asi Klaus nevěděl, protože tak blbý není, aby si takto komplikoval další politickou budoucnost. Na druhou stranu si myslím, že justice se bude snažit nějakým kreativním způsobem zabránit Berkovu návratu do taláru, čímž pádem by se konečně mohly viditelněji formulovat nějaké etické standardy v branži, což by bylo docela nóvum, není-liž pravda? (Ano, předcházím výtce, velká náplast to aktuálně není, ale mohlo by to mít do budoucna velmi pozitivní vliv.)

Omlouvám se, ale o Berkovi

Omlouvám se, ale o Berkovi nevěděl, to myslíte vážně? Vždyť s dalším účastníkem Berkova gangu panem Větrovcem byli a jsou zřejmě dosud dobří přátelé! Pokud mě paměť neklame, Větrovec vyvázl s podmínkou a Hradní kreatura vůbec netušila a nikde nezaslechla, v jaké kauze je kamarád stíhán? Velmi, ale opravdu velmi žertovná představa...  K H-systému - ano Smetka dostal 12 let, takže se na něj amnestie nevztahuje, další účastníci místo zpřísnění trestu dostali abolici.  Co se týče Vašeho náhrad poškozeným, není to jen o tom, že se na poškozené přeneslo důkazní břemeno a budou nést náklady soudního řízení až do rozhodnutí, ale jsou tu i další zápletka. Nejsem právník, proto se odkazuji na právní výklad p. Wagnerové nebo p. Diestbiera, který zní asi takto: pokud jsou trestně stíhaní omilostněni amnestií, tak jak se mohou poškození hojit na státu, resp. na daňovém poplatníku, když žádný trestný čin nebyl nikomu prokázán a stát tedy něměl koho před čím ochránit? Co se Union banky týče, tam reálně v konkurzní podstatě byly, z H-systému je už všechno vyvedeno a beneficienti jsou "chudí jak kostelní myš", takže zadostiučiněním by byl flastr - při vytunelované cca miliardě bych přeci jen očekával jiný trest, než podmínku - a po skončení trestu životní minimum a strhávání skončení trestu s odvodem nadbytku poškozeným po celou dobu produktivního života...Jinak se domnívám - nechce se mi to hledat - že H-systém spadá do doby přelomu tisíciletí, takže obstavovat majetky a zmrazovat účty měl někdo jiný než Langerovo chapadlo spravedlnosti - to je snad poprvé, co se zasávám Langera:-)  

No výborně!

Máte jasno. Pak ale skutečně nechápu, proč se naivně domníváte, že Vaše menší zlo nemůže pokračovat ve stejném duchu jako Hradní kreatura? Mravní relativismus, eufemisticky řečeno, ani neskrývá, a že by příležitostí a kamarádíčků měl dost a dost, o tom se snad pochybovat taktéž nedá. Zájmy vždy hájil spíš jiné, než naše, a že by jim někdy dal přednost před svými vlastními, o tom pochybuji. Raději nespekuluji, čeho je takový oportunistický dědek schopen "na smrtelné posteli". Zemanovi kamarádíčci jsou proti těm Schlafenbergovým jen příštipkáři a malé čudly, jejich vazby navíc oslabené desetiletou karanténou. Nikoho nevyzývám k tomu, aby volil Zemana, jen k zamyšlení, zda je skutečně vyloučeno, že jen podléhá manipulativní mediální masáži, a skutečně chce za to, co se stane, převzít svůj díl odpovědnosti.

mám podobný vtip - ale není to vtip nýbrž pravda

za komunistů jsme měli v kanceláři v jedné skříni bustu Lenina, vždy po výplatě jsme skříň odemkli a rituálně Leninovi nafackovali :-) Přemýšlím, koho v takové nějaké skříni budou mít mé děti...

Ano, mám z těchto voleb asi nejlepší pocit za

posledních 15 let, i když jsem volil Táňu a nedostala se do druhého kola :-) Lidé kolem mne to myslím prožívají stejně, i když jsme volili každý někoho jiného. Ten pocit nejlépe vynikne tehdy, když si člověk připomene poslední volbu prezidenta se všemi těmi špinavostmi kolem... jen jsme se na to mohli dívat a zuřit. Teď jsme se zapojili :-)

Vidím to úplně stejně, můj

Vidím to úplně stejně, můj kandidát se do druhého kola nedostal, ale není to nic, kvůli čemu bych chtěl trávit čas v internetových diskusích nadáváním na postoupivší kandidáty... S trochou sportovního ducha jde ustát všechno, a dokonce i s úsměvem: nejde přece o život a role prezidenta není tak zásadní, aby s volbou toho či onoho končil svět.Jiná věc je, že si to peklo s těmi špinavostmi možná děláme sami, tím, jak zuřivě tyto volby bereme, komentujeme, prožíváme. OK, jsou to důležité volby, ale zase ne tak moc důležité. Kdyby např. do druhého kola došli Zeman s Fischerem, asi bych pokrčil rameny, poznamenal něco jako že to není dobré, a druhé kolo bych vynechal.Popravdě, snad každý kandidát je lepší než Václav Klaus :)

Velmi rozumím,

ani můj kandidát nepostoupil - a to může říci cca 70% oprávněných voličů. Přece si kvůli tomu úplně nezkazíme neděli. Ale že by nám to bylo úplně šumafú, tak to zase né! Budeme toho vítěze sledovat ostřížím okem. Máte ale pravdu, vždyť ještě relativně nedávno na Hradě trůnil Husák. Nikdy není od věci si to připomenout. O tom je tento vtip, trochu rozkecaný, ale berte to jako dík za pěknou atmosféru diskusních příspěvků.Chajim Jankel se zavčasu vystěhoval z Evropy, a jen z dálky se dozvídal ty válečné hrůzy. Navštívil ho kamarád Roubíček, taky emigrant. A jak se mu daří, a co dělá, a co paní Esterka, a jak děti, a jestlipak má také zprávy ze staré vlasti - ale co, nebudou smutní v tak krásný den, a že se ještě k tomu setkali. Chajim Jankel radši provede Roubíčka svým domem. Krásné venkovské stavení, všude dost místa, to holt nejni jak kdysi na Josefově, krám na krámě, hlava na hlavě. Jak jdou domem, neodpustí si Chajim Jankel starý vtip: "A tady viděj, Roubíček, jídelnu, kde by mohlo najednou obědvat - bože chraň! - až dvacet osob." A hned je jim líp, a jdou dál, všude samá krása a světlo a útulno, až dojdou do pracovny Chajima Jankela. Tam se Roubíčkovi něco nezdá: je to ten závěs v rohu místnosti. Má takové otazníky v očích, že Chajim Jankel ten závěs odhrne - a Roubíček ztuhne! "Oni se Jankel dočista zbláznili! Portrét Hitlera! Při tom všem!?! Proboha, proč?" S klidem vysvětluje Chajim Jankel: "To mám proti stesku po domově. Když mě to tady všechno začne svědit a všechno na mě padá a jde po mě chandra, jdu, odhrnu závěs - a hned je po stesku!"

Český národ si umí zvolit!!

V senátu Čunek. V Evropském parlamentu Železný. V parlamentu Pekárek. To jsou jen ty nejblyštivější figury. Alespoň na hradě dojde, sice k mikrozměně, ale přece jen změně k lepšímu. Aktivní podporovatel zlodějin a bezpráví, nacionalista bude vyměněn za pouze pasivního dohlížitele na zlodějiny a bezpráví, který se bude ukájet tím, že bude mít dostatečnou publicitu při pronášení svých skvělých vtipných řečí a  sem tam vylepší svou bilanci nějakou tou vatou. Zeman nebo Švarcenberk jedno jest.

Jo,jo, zvolme si Zemana

a za pět let tam máme Klause zase.

Máte pravdu,

ze Schwarzenberga nadšený nejsem (tunely TOP09 a nic se neděje), ale Zeman je řádově horší.Schwarzenberg tunely spolustraníků slepě přehlíží, Zeman je organizuje. Zeman = Klaus.Schwarzenber je menší zlo.