Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 49
  • Poslední: 9.1.2013 14:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Prezidenta

Prezidenta jsem do této chvíle měl tendenci obhajovat. V zásadě jsem si jej vážil pro jeho schopnost samostatného myšlení a nepoplatnost modním názorovým trendům vycházejícím veskrze z leva. To co nyní provedl mi ale vyrazilo dech....Nějak se však stále ještě neumím úplně přinutit uvěřit tomu, že jeho cílem opravdu bylo vypřáhnout všechny ty gaunery....www.rozumnavira.cz

dopis

dobry den chci se zeptat jakto ze date amnestii tem co kradou a tem co prejdou dite,,,a dostanou naspatek ridicak a kdys je prestupek tak nic,,,toto bych  chtela vysvetlit

Zeman = Klaus

Konečně díky takovéto "amnestii" prohlédli i "nevěřící Tomášové", kteří prez. Klause obhajovali a omlouvali. Klaus je koncentrované zlo. Lidé však potřebují nadále někomu věřit, takže bohužel je stále ještě mnoho lidí, kteří nechápou, že Zeman je úplně totéž co Klaus. Kolegové z prognosťáku.

Zřejmě očekáváte kousek mého textu, věnovaného pouze vám osobně, mlsný muži :)

Dostane-li se liška do

Dostane-li se liška do kurníku, nelze se divit, že začne dávit slepice. Podobná amnestie nebo série milostí se od tohoto člověka dala očekávat. Mečiar na Slovensku před svým odchodem z funkce udělal to samé. Překvapivý je pouze zastírací manévr v podobě takto velké amnestie pro všechny ty další malé zloděje a podvodníky. Asi si Klaus řekl, že by bylo nespravedlivé omilostnit jen ty velké grázly a malé nechat dále sedět. Taky v tom byl asi kus škodolibosti vůči těm, co nekradou a nepodvádí a také zřejmě zlodějské solidarity. Zkrátka zloděj a podvodník zlodějům a podvodníkům. Byla velká chyba umožnit, aby se toto bezcharakterní individum stalo prezidentem. Tomu však šlo zabránit jen důsledným nevolením ODS do parlamentu. Po tom, jak se zachoval Nečas alias pan Čistý, musí být tohle jasné naprosto každému, kdo má v hlavě mozek. Nemám lidem za zlé, že ODS volili na počátku devadesátých let, přes určité varovné indicie nemohl nikdo vědět, co se z této strany nakonec vyloupne. Poslední volby, a nakonec i ty předposlední, mohl však ODS volit už jenom grázl nebo slabomyslný člověk. Tohle je důsledek. Nutno ale dodat, že ČSSD na tom není o mnoho lépe a ostatní strany jakbysmet, o komunistech raději pomlčím. Věru, nezáviděníhodná to situace.... Nyní máme před volbou prezidenta a je to běs a hrůza. Až do nedávna jsem si myslel, že nejhorším kandidátem je Fischer, ale teď ho na tomto postu vystřídal Zeman.  Zapáchá totiž až příliš Klausem.

ZASTAVTE POPRAVU ČESKÉ DEMOKRACIE

  Tato zemňe je skutečně zemí kriminálníků, tunelářů a podvodníků.Jaký důkaz by byl ještě potřeba?Spolu s i ve světovém mňeřítku bezprecedentní amnestií která kromňe propuštění jedné třetiny všech vězňů zastavuje i právě probíhající soudy s jasnými podvodníky, tuneláři a zloději.Jak výmluvné na sklonku kariéry jejich duchovního otce, ekonoma s čestnými doktoráty který nezná pojem špinavé peníze.  Zároveň s miliardovými kauzami budou zastaveny i desetitisíce jiných případů krádeží a podvodů a to ve fázi vyšetřování či probíhajícího soudního procesu.Usvědčeným zločincům budou vymazány záznamy v rejstříku trestů, čímž budou postaveni na roveň poctivým občanům.  Souběžně probíhá první veřejná volba prezidenta ČR.Ani zde elita nezklamala.Jasně vyprofilovaní privatizační grázlové si podávají ruku s bývalými komunisty, profesionálními egocentriky a nastrčenými zástupci zájmových skupin prahnoucích po moci za současného napadání jedněch druhými.  A opět jdeme typicky českou cestou.Fungující, vyzkoušené a osvědčené prováděcí zákony veřejné prezidentské volby ze sousedních štastňejších demokratických států nebyly pro české právní odborníky plzeňského typu přijatelným vzorem.Jimi vytvořený paskvil plný právních i morálních nepřesností a rozporů silně připomíná nechvalně známou Karlovarskou losovačku.  Český prezidentský kandidát, který chce jít do souboje s protěžovanými kandidáty politických stran musí nasbírat více než 8x více podpisů občanů než je běžné u našich sousedů, aby pokud se mu to podaří byl v případě potřeby pomocí těch samých hlasů vyřazen.A to Trojským koněm v podobě do zákona schválně zanesených a dopředu připravených rozporů a pochybností, umožňujících pozdější manipulaci průběhu veřejné volby.  To vše na politickou objednávku mafiánských chlebodárců vládnoucích politiků a stínovládců této zemňe.Vždyť český volič se ve své každodenní honbě za holým přežitím spokojí s tolikrát už použitým univerzálním prohlášením: "Vše proběhlo podle platných zákonů a ustavená komise odborníků žádné pochybení neshledala."  Podvody při prezidentských volbách jsou v této zemi zavedenou praxí. (Zatčení a zadržení poslance Miroslava Sládka s rozhodujícím hlasem při druhé volbě Václava Havla; záhadné mizení, vydírání a uplácení poslanců při druhé volbě Václava Klause.)  Pokud občané nechají proběhnout další zmanipulované a podvodné prezidentské volby, bude to poslední rána již tak ztrápené a skomírající demokracii u nás.  Jediná možnost jak mít poctivě zvoleného prezidenta s alespoň nějakým morálním kreditem je okamžité zastavení těchto voleb, stažení a přepracování zákona o veřejné volbě hlavy státu podle fungujících vzorů z okolních zemí a vyhlášení nových prezidentských voleb na základě jasně definovaných a srozumitelných pravidel. 

Jakkoli přínosný může být váš příspěvek

Váš pravopis je příšerný, což je velmi rušivé. Země, kromě a měřítko, mimo jiného se píšou takto.

A Havlovo ráčkování tě taky rušilo, Richarde? :) Připadá ti v pohodě zesměšňovat člověka, postiženého zcela minimální formou dyslexie?

Finis Coronat Opus

Připomíná mi to tzv. Velikokonoční amnestii prezidenta Beneše (16.4. 1938) na politické řečiny a zločiny. Také tehdy došlo k vyvinění protistátních a protidemokratických (tehdy převážně sudetoněmeckých aktivistů SdP - Henleinovců) a to zcela v rozporu s vůlí převážné většiny obyvatelstva (asi vč. německého) a především v rozporu se zájmy státu.  

Vidíte, to mně zas připomíná dobu mnohem dávnější.

Jen po Bílé hoře totiž mohl zůstat nakradený majetek v rukách nejrůznějších lapků.Pokud jde o Edvarda Beneše, zasloužil se o stát. Však víte ... :-)

Prezidentská amnestie: Atentát to byl

Dnes na závěr diskuse u Moravce bylo právním expertem z Právnické fakulty v Praze řečeno, v reakci nato, že senátoři se chystají podat trestního oznámení na čl. II amnestie  k ústavnímu soudu, že on osobně by podal trestní oznámení pro vlatizradu.  

To,co jste napsal se nečte

To,co jste napsal se nečte dobře.Na druhou stranu,o kterém z kandidátů by se nenechal napsat podobný článek.Všichni se ohánějí bojem proti korupci,nápravou státní správy,....U koho je to jenom přetvářka a kdo to myslí upřímně.A hlavně.Kdo je něčeho podobného vůbec schopen.Všichni vedou kampaň financovanou svými mecenáši.Nepřihlásí se oni mecenáši o protislužbu,až jejich favorit usedne na hrad?Od sametu lidi vyšli do ulic mnohokrát.Ale z pohledu dnešního vidění naší politiky nebyl důvod k nepokojům a občanské neposlušnosti nikdy takový,jaký máme dnes.A je ticho po pěšině.Lidi nadávají po hospodách,nadávají v obchodech,nadávají na chodnících,ale žádné demonstrace,žádné stávky.Studentům nejvíce vadí komunistické koalice v krajích.Přitom nevědí,nebo vědět nechtějí,že události posledních měsíců zadělávají na jednobarevnou,rudou vládu v následujících letech.

Nezapomeňte, že velkej taťka

Nezapomeňte, že velkej taťka prohlásil, m.j., že lépe už bylo! Tak k tomu horšímu zase trošku přispěl. Co se divíte vždyť on chce jenom dobré, ovšem jen pro některé. Jsem zvědav, za kolik vydraží jednou to slavné pero. Až jednou nějaký historik zpracuje jeho cestu za mocí a co ji všechno provázelo, asi se budeme divit! Třeba si někdo vzpomene i na 13 mld. marek od Kohla, egyptské a lybijské dluhy a pod. Kuponovka přišla až potom. Jo, když má někdo na něco nadání, tak to má dělat i kdyby to bylo nemorální. O zákonech radši pomlčme, protože nejenom někteří jejich tvůrci, ale i vykladači jsou nemorálně předpojatí. A všem to dlouho trvá, tak to taťka před odchodem vyřešil alespoň zčásti, pokračování při milostech. Na ty potřebuje více času, to bude delší seznam těch nezasloužených. Možná, že Livka mu tam taky něco přihodí. Jedeme dál.

Je nesmyslné

v souvislosti s Klausovým duševním stavem diskutovat o tom, kolik co stálo. Někdo se má líp, někdo se má hůř, někdo se má stejně. Skutečností je, že ta nepatrná osoba již podruhé ve velkém stylu odvinila své bolševické kámoše.Skutečností jest, že škodí tomuto státu. A to již od roku 1966.Skutečností jest, že za to nebude nikdy trestán, že jeho klan z toho bude žít po mnohá desetiletí. Bolševíci jsou nezničitelní.Největší jeho vina jest ovšem ta, že plánovitě, na objednávku východních tajných služeb zdiskreditoval svobodu.

Jenom proto,že jsme mu to

Jenom proto,že jsme mu to dovolili.Klaus není Bůh,i když si na něj často hraje.Kdyby neměl ve své době dostatek kývajících beranů,kteří mu házeli své hlasy,nikdy by se tak vysoko nedostal.

Klaus amnestií potřel i svůj liberalismus

Pane Jochu, Klaus amnestií potřel i svůj liberalismus, alespo%n tak, jak ho definuje minimální stát: viz bod 3. v mé analýze:https://docs.google.com/document/d/1DNeM8eO3w1u-lIGMJBeGun3psELqpuPOUJClYEdQL_U/edit

Tohle je velmi dobrá práce.

...

Ano, přijde mi jich líto.

Ano, přijde mi jich líto. Podlehli dlouhodobé a masivní masáži o zářivé budoucnosti ze strany autoritativních veličin všeho druhu. Skočili na špek žralokům. 

"...Skočili na špek žralokům." ... Ne.

Skočili na špek vlastní chtivosti, pažravosti.Napůjčovali si nákupy převážně zcela zbytných věcí.Již babička Boženy Němcové před cca 200 lety říkala: "Jak si kdo ustele, tak si také lehne."

Vaše argumentace mi připomíná

Vaše argumentace mi připomíná nejspíš již neexistujícího Judr Marka Kalinu. Podle Vaší argumentace bude v Čechách nejlépe, až se průměrný občan bude mít jako průměrný Číňan. O investory nebude nouze. Každý dostane svojí porci rýže a kapitál se bude tetelit blahem. Nebo jsem Vás špatně pochopil?

Amnestie, aneb opoziční smlouva trochu jinak

Miloš Zeman se v posledních dnech nechal v různých diskuzních pořadech slyšet, že je odpůrcem amnestie, neshledává na ní pozitivního vůbec nic a dokonce on že by žádné amnestie nevyhlašoval a milosti neuděloval. Jakýkoliv komentář si ale odpustil přímo k osobě Václava Klause a jím udělenou amnestii ani nijak přímo neodsoudil, čímž se odlišil od většiny ostatních prezidentských kandidátů. Lze panu Zemanovi věřit jeho postoj v této otázce? Pojďme číst trochu mezi řádky. Tuším včera přispěchal s obhajobou vyhlášené amnestie pan JUDr. Koudelka, který jí hájí tím, že obvinění v procesu dlouholetých soudních průtahů se nebudou odvolávat k mezinárodním soudům, což by byla mezinárodní ostuda. Zaznívá tak jeden z mála pozitivních názorů na amnestii. Podíváme-li se na pana Koudelku blíže, zjistíme, že má sice blízko k panu Klausovi, ale ještě mnohem blíže má k panu Zemanovi. Pan Koudelka začal svojí viditelnou kariéru jako člen pracovní skupiny pro změnu poměrného volebního systému do PS PČR v duchu připravené opoziční smlouvy, kde vymyslel takový volební dělitel, aby omezil vstup malých stran do sněmovny a tento dělitel byl na jeho počest pojmenován jako „Dělitel Koudelka“. Tak trochu na okraj, uvedené odstranění malých stran ale nic nemění na tom, aby se současný Zeman prezentoval jako zastánce přímé demokracie s panašováním hlasů a dalšími vymoženostmi „které mají ve Švýcarsku“. Později pan Koudelka v rámci Zemanovy vlády jako poradce ministra zdravotnictví pana Fischera v rámci svého pověření vybral právního zástupce v kauze Diag Human, kterým se stal později obžalovaný advokát Nováček, který za svojí „skvělou“ práci obdržel 10 mil. Kč a následující ministryně Součková za to stanula před soudem. Kauza Diag Human pokračuje dodnes. Pan Nováček nebyl zdaleka jediným angažovaným v této kauze, dalším skvostným jménem je pan Blažek, který je nyní čistě náhodou ministrem spravedlnosti a jeho resort chystal Klausovi amnestii. To jsme ale rovnou přeskočili na přelom roku 2012/2013. Vraťme se zase zpět, ale takových časových skoků zde bude ještě více. V roce 2006 pan Koudelka podpořil jako poslanec ČSSD novelu trestního zákoníku, na jehož prosazení měl enormní zájem ministr Němec a paní Vesecká, a to proti vůli své mateřské strany. Za odměnu se pan Koudelka stává náměstkem nejvyšší zástupkyně Vesecké. Novela trestní zákoníku byla nakonec schválena a čistě náhodou v něm absentoval paragraf o zneužívání informací v obchodním styku (tzv. "tunelářský paragraf"), což do značné míry znemožnilo stíhat hospodářskou trestnou činnost. Přitom právě nyní vyhlášená amnestie je kritizována především za to, že se jí zahlazuje nejvýznamnější hospodářská kriminalita z Klausovsko-Zemanovské éry. A zase krok zpět. V rámci angažmá na Nejvyšším státním zastupitelství stihl pan Koudelka ještě „čunkiádu“ a obhájit pár pochybných právních názorů pana Klause. V březnu 2012 pana Koudelku navrhuje Václav Klaus na soudce Ústavního soudu. Byť je Zdeněk Koudelka nadále členem ČSSD, sociální demokracie jeho činy nezapomíná a téměř jednobarevný oranžový senát jeho jmenování na ÚS odmítá. V květnu 2012 pan Koudelka plošně medializuje své prohlášení, že jeho mateřská organizace ČSSD Brno-Jundrov na hrad jednoznačně podporuje Miloše Zemana, protože podle nich „ má být má být prezidentem osobnost, jejíž politické názory jsou známé a časem ověřené“. Společně se senátorem Drymlem tak startuje štěpení ČSSD v otázce podpory oficiálního kandidáta na hrad, pana Dienstbiera. V říjnu 2012 ještě pan Koudelka přispěchá s prohlášením, které ocení zvolení pana Čunka senátorem, kdy toto prezentuje jako vůli lidu a důkaz toho, že se lze postavit novinářským lžím a zkreslování, s odkazem na pana Zemana, který se nebál novináře nazvat hloupými. No pak jsme už zpět v roce lednu 2013, kdy pan Koudelka jednak obhajuje amnestii Václava Klause, Václav Klaus krom vyhlášení amnestie chce k ochránci lidských práv dosadit paní Veseckou a současně v tomto měsíci probíhá volba nového prezidenta, kterým by se měl stát dle řady výše uvedených politiků právě Miloš Zeman. A v novoroční současnosti už zůstaňme, byť na první pohled s menším odskokem trochu stranou. Ve včerejším vysílání TV Prima a duelu Fischer-Zeman byly panu Zemanovi připomenuty jeho výroky, že nebude mít žádné billboardy a přitom skutečnost je taková, že je jeho podobiznou oblepená celá země. Pan Zeman měl na uvedené jednoduchou odpověď, která se ani nedá považovat za bonmot. On prostě žádnou plošnou reklamu nechtěl, ale přišli za ním „jeho přátelé“ a řekli mu, že by bylo trapné, kdyby žádné billboardy neměl, hlavně když všichni ostatní kandidáti je mají, a tak s uvedeným vyslovil souhlas a začalo se plakátovat. Uvedené rétorika se nese v duchu dřívějšího Zemanova vyjádření, že on se z Vysočiny do politiky vracet nechtěl, kandidovat na hrad také ne, ale „jeho přátelé ho přemluvili“. A tak závěrem všeho výše uvedeného mě napadá jen jedna jediná otázka. Nyní nechce pan Zeman žádné milosti ani amnestie, ale.....co když za ním přijdou „jeho přátelé? Nebudeme potom z hradu slyšet: „Víte, já jsem původně žádné milosti ani amnestie udělovat nechtěl, ale mojí přátelé mi řekli, že všichni mojí předchůdci amnestie dávali, tak by bylo trapné kdybych i já nějakou neudělil?“ Možná je tato zemanovská odpověď jen moje fikce v úrovni hloupého přispěvatele internetových diskusí, ale do toho všeho čtu na webu prohlášení paní Roithové k amnestii „ Ztráta soudnosti a výsměch soudům“, ve kterém se mimo jiné dočteme toto „Václav Klaus tisícům poškozených znemožnil domáhat se na někdejších manažerech H-systému odškodění a zastavil procesy, v nichž se rozplétala klubka zákulisních dohod a padala jména lidí typu Miroslava Šloufa a dalších „kamarádů kamarádů“. Vy si všechny souvislosti ale zvažte sami sami, a to nejlépe před tím, než půjdete příští týden k volbám.

Plošná amnestie by se měla provádět spíš opačným směrem, udělovat slušným lidem – umožnit jim pobyt ve věznicích, kde budou odděleni od všech těch Jochů a Kurasů :)

Vy pravdu né že nemilujete,

Vy ji přímo nenávidíte.Jenže to děláte tak okatě, že Vám ty Vaše pindy nikdo nežere.

Skutečnou pravdu je třeba podávat jako delikatesu, jako vybraný pokrm na zlatém podnosu gurmánům s vybraným chováním, pravdu mohou hledat a lovit jen velmi zasvěcení lidé se síťkami na motýly. To je můj šálek kávy. Když se falešná, kočičí pravda rozhazuje vidlemi jako kravská mrva po poli, když se leje jako pomyje prasatům do koryta, když falešnou pravdu piješ ze džberu jako dešťovou vodu a s praskajícím břichem říháš jako wartburg na plácku mezi paneláky… je to tvůj hrnek kozího mléka, Petereczechu.

Z výše uvedených,

Z výše uvedených, rádobyvtipných příspěvků, čpí sympatie s Klausem a jeho amnestií. Autor bude patrně jedním z omilostněných, nebo se ho amnestie v kladném slova smyslu týká nějak jinak (příbuzní, známí nebo je jedním z těch, kteří za ni dostanou zaplaceno). Jinak si tento jeho mravně zcela zvrácený postoj nedovedu vysvětlit. Naštěstí je jeden z mála, což mi vlévá trochu optimismu do žil, že český národ možná ještě není úplně ztracený. Jen je třeba vzít do ruky pořádné koště a nemilosrdně vymést všechny tyhle krysy a parazity někam hodně daleko a hluboko.

Hlasy

Podle mne si VK amnestií přihrál pár hlasů do dalších voleb, kterých se po konci mandátu zúčastní. Je už jedno jakých a v jakém postavení. Ti, co teď řvou jak je to špatné, by ho stejně nevolili. Takhle se stal miláčkem u spousty lidí a jejich rodin.- viz třeba zde - http://www.denik.cz/z_domova/amnestie-se-dotkne-az-dvaceti-tisic-lidi-20130104.html

Naštěstí jich

Naštěstí jich taky dost ztratil:-)

---

Jasně, nebyla nezaměstnanost, asi i nižší kriminalita, ale možná se o tom jenom neluvilo. Já vyrůstal v Ústí nad Labem a stálo to za to. Smog, Cikáni, smrad z továren... Ale všude se tvrdilo, že se nám žije skvěle. Plán jsme plnili na 120% a na první máj sborově řvali AŤ ŽIJE KSČ. A těšili se na Vánoce až budou mandarinky (2kg na nákup, pokud neměl člověk protekci) a ananasový kompot. A velký sťastlivci sehnali přes známého jízdní kolo FAVORIT. Stálo 1530 Kčs. Já bral po vyučení  5,40 za hodinu plus až 50 Kčs denních prémií. Auto? TRABANT (kdo dnes ví co to bylo) stál v roce 1988 asi 38000. Favorit 75000. Měli jsme se skvěle. Kdo chce ten blahobyt zažít, ať odjede do Severní Koreje nebo na Kubu. Ale ne jako turista - žijte tam!

Titanic

Vaše diskuze je mimo realitu. Prostě Vás ten systém zatím nechytil do svého soukolí a nejspíš věříte, že Vám se to stát nemůže. Nevědomost hříchu nečiní. A nebo...http://www.blisty.cz/art/66792.html

Vážený pane...

vážím si názoru každého člověka, jen však si v daném – Vámi uvedeném odkazu na web dovolím položit ještě jednu základní otázku, kolik lidí šlo alespoň se základní představou a znalostmi o tom co skutečně pro svůj život zejména potřebuji, jaké jsou úrokové sazby na ty půjčené penize, jaké jsou jejích schopnosti z hlediska příjmové stránky z výhledem alespoň do doby úhrady zapůjčených obnosů atd. Když s prominutím spoustu „mamlasů“ ani tyto základní informace si neumí zjistit a doufají, že to nějak „česky“ v případě problému obkecají, pak se nelze divit, že jsou kde jsou. Znám bohužel mnoho případů ze svého okolí, kdy na mnou výše uvedené otázky (a to opravdu ty nejzákladnější) neuměli ani „plknout“ natož rozumně odpovědět ani na důvod nákupu čí jiných podnětu k řešeni problému jen půjčkou a to ani po podepsání smlouvy a následném dotazu jak to chtěli splatit a to v době kdy je už „honil“ exekutor. To Vám přijde těch lidí i lito, ale to je tak vše.  S úctou