Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 76
  • Poslední: 7.5.2013 13:10
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Chrastavská střelba měla být ostrá

Škoda, že ta podzimní střelba v Chrastavě nebyla ostrá, k amnestii a osvobození tunelářů by tak nedošlo a republika by se tak konečně osvobodila od jednoho z největších ďáblů polistopadové éry.Nový prezident by pak mohl Vondrouše vyznamenat medailí za hrdinství.

Nebyla střelba z dětské pistole žádostí o amnestii?

Tak mě napadá, nebyla ona střelba z dětské pistole, proti které Klausova ochranka nic neudělala, vlastně onou žádostí i amnestii?

Hanba.

Pro Boha, už i sem dorazili přizpůsobiví z diskusního stáda na Novinkách? Havlovi dejte pokoj, nevychovanci, a za knížete děkujte Bohu! Bez Karla by nebylo Klause, vašich dementních (ale svobodných!) blábolů v anonymních diskuzích a konečně ani těchto voleb. Takže sklapněte a přemýšlejte, kdo se vic hodí k pobytu na Hradě: kníže, nebo šosák z paneláku s drobky na pyscích tvářící se -spolu s pupkatými poradci s přehazovačkou jako z Okresu na severu- jako novodobá elita? Řekl bych, že co vám v této diskusi přidal pán Bůh na výřečnosti, to vám povětšinou ubral na gramatice, slohu, moudrosti a vhledu do života. Polepšete se, pazouři nevděční.

Havlova amnestie za sebou nechala sedm obětí

Autor píše, že Havel svou amnestii odůvodnil. Nevím, je-li mu známo, že amnestovaní se poté dopustili celkem sedmi vražd, z toho čtyř během prvního roku pobytu na svobodě. Propouštění jiných než politických vězňů proto odůvodnění ani nemůže mít a Havel si stejně jako Klaus adoraci nezaslouží.   

Naše země byla v rukou zločinecké galerky 20 let.

A když už se zdálo. že by se z jejího vlivu mohla eventuálně vymanit, Klaus ji do náruče zločinců zase vrátil. Spolu s Nečasem, který začal tento obrat tím, že vyhodil Pospíšila. To jsme ještě netušili, že je to signál k daleko horším zvěrstům tohoto zločineckého spolčení. Běda občanům, kterým zločinci vládnou! 

Kdyby jenom 20 let... to bychom na tom byli ještě dobře

Před rokem 1990 nacionálně socialistická a komunisticko-socialistická galérka vyhnala nebo zavraždila či jinak připravila o život elitu národa. Ale na to už vaše paměť nejspíš nemá kapacitu.

Volim souseda na hrad

Zahledl jsem tohle: www.sousednahrad.czJe v tom kus pravdy.Ke zmene spolecnosti muze dojit jen tehdy, kdyz budeme chtit.Sousedim s vybornymi lidmi, rad bych je videl na hrade. Jsou naprosto normalni, moralne bezuhoni ...Verim, ze alespon nase deti budou zit v dospele demokraticke spolecnosti!Proto budu volit souseda na ten prazsky hrad!

Možná ty nervózní, vystresované gaunery pustil na svobodu proto, aby svojí agresivitou zdramatizovali případné hrozící občanské nepokoje a bylo možné poslat do ulic armádu nejen na ně, ale i slušné lidi,vzpomeňte si, Křivane, kdo vyprovokoval akci na Národní třídě v 89'' (proto bylo nutné instalovat do funkce ministra obrany generála, který s takovým rozkazem nebude mít problém, a nikoliv humanitárně uvažující ženu/matku, která by to zřejmě nikdy nedopustila). Ale o tom jsem psal už jinde, na Fb LIDEM.

Zde jsou jasně vidět limity

Zde jsou jasně vidět limity nynějšího politického uspořádání. Institut amnestie, který vkládá prezidentovi do rukou takovouto moc, předpokládá, že prezidentem bude člověk moudrý, mravný a uvážlivý, nikoli bezcharakterní darebák a zločinec. Nyní jsme v situaci, že jedno zvrácené individum má na tomto poli nikým neomezenou působnost (kontrasignatář je na tom podobně) a dochází tak přímo před našima očima k naprosté destrukci morálky, etiky a spravedlnosti ve vztahu ke všem poškozeným amnestovanými zločinci. Následky tohoto proradného činu budou  nevratné a budou trvat velmi dlouho. Skutečnost, že po více než dvaceti letech budování demokratické společnosti je něco takového vůbec možné mne naprosto šokuje. Celá tato společnost má našlápnuto do pěkné šlamastyky. Nezbývá než doufat, že každý dojde nakonec  odplaty a že i Klaus a jeho blízcí jednou pocítí svou Nemesis.

Něco takového se dalo

předpokládat už ze stavu v jakém se nachází ODS několik měsíců před parlamentními volbami, špičky ODS si uvědomují, že propadnou, možná až na ůroveň neparlamentní strany. Kdo bude potom ochraňovat korupčníky a zloděje když už nebude možnost ovlivňovat policii,státní zástupce a soudy? Nastává doba bezohledného zametání, celá partička co mlaská se třese strachy co nastane až levice drtivě vyhraje volby. Celá pečlivě vytvořená struktura mafiánského pojetí vládnutí se rozpadne jak krabička z karet.  

Zdravím, Sylvo, máte pravdu,

Zdravím, Sylvo, máte pravdu, "provokace" je lepší slovo. Vývoj budeme sledovat, to je jasné. Mějte se a díky za reakci.

Drzost ?

Já s Vámi nesouhlasím, pane Léko, totiž právě v tomto jediném slově. Napadá mě výraz úplně jiný, totiž PROVOKACE.  Cílená a dobře promyšlená, nakonec, Václav Klaus má vždycky všechno dobře promyšleno, to na několik tahů dopředu. Jak potvrzují jeho lidé (Petr Hájek na PL), očekával i negativní odezvu veřejnosti. Václav Klaus už několik posledních let nedělá nic jiného, než provokuje, to doma i v zahraničí, a totéž se týká i jeho podřízených.Směla-li bych Vám něco doporučit (a rovnou se za to omlouvám), pak zamyšlení, třeba jen soukromé, nad cílem toho všeho, resp. nad staletími dobře prověřeným "cui bono" a dále co má být cílem toho všeho.Sledujme pozorně, co bude následovat.

Prezidentova amnestie? Necasova!

Vyborne, pan Leko je snad jediny novinar v teto republice, ktery nepise o amnestii pouze jako o "Klausove", ale opakovane zminuje i jejiho spolutvurce Necase. Dle meho by vsak bylo treba jeste vic zduraznit, kdo je za amnestii primarne odpovedny. Neskutecne me vytaci, ze vsechny zpravodajske weby temer zcela ignoruje skutecnost, ze vyhlaseni amnestie podleha kontrasignaci premierem a tedy JE ZA AMNESTII DLE USTAVY ODPOVEDNA VLADA! Lide by si meli uvedomit, kdo skutecne nese politickou odpovednost a nenechat to vysumet s tim, ze za to muze "ten dedek, co odesel do duchodu"...

Ale byla by to rána, to

Ale byla by to rána, to musíte uznat...

To by byla

Ale zase musíte uznat, že náš pan prezident neprávěm odsouzené zásadně neomilostňuje. Je to asi taková představa jako kdyby pochválil nebo omilostnil nějakého whistleblowera:-)Ten rozdíl mezi ním a Havlem je neskutečně propastný. Na Fcb frčí petice proti jeho amnestii. Uz ma skoro 100 tis podporovatelu a 30 tis podpisu.... zatim o ni media neinformuji.http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fjednej.cz%2Fpetition.php%3Fid%3D123&h=UAQGBFzIn&s=1 

V tom vám musím dát za

V tom vám musím dát za pravdu. V tomto směru jsem nepřemýšlel.

Zapomenout na zločince

On se Klaus vlastně chová stále konzistentně. Jen to některým nebyl zcela jasná jaký je. Zbývá nám než zapomenout na zločince.http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Advokat-Laska-Mame-moznost-narcise-Klause-potrestat-Velmi-tvrde-258683

Třeba dostane milost i

Třeba dostane milost i Kajínek.

Ten je moc chudy:-)

Nemam čím přispěl staříkovi na plínky. :-)

Jaký úplatek Klaus za amnestii dostal?

Z logiky věci a dosavadního chování našeho stávajícího prezidenta bych si tipnul,  že megaamntestii vyhlásil za tučný úplatek od milionářů a miliardářů, které takto Klaus osvobodil od dalšího popotahování na soudech. Samozřejmě pro to neexistuje žádný důkaz, takže to žádný novinář nemůže říct nebo napsat.  Ale já jako prostý občan, který se nad tím zamyslel, jsem dospěl k jedinému závěru. Klaus nic nedělá bez důvodu a zde je to zcela jednoznačné. Do  důchodu (snad už konečně) půjde s pěknou sumou milionů za amnestii. No a proč Nečas bez odmluv spolusignoval amnestii? Protože před tím se dohodl, že Klaus mu podepíše zákon o rozpočtu. Takže ruka ruku myje, podpis za podpis a bylo to.  A opět - nikdo to nedokáže.Nesnáším českou politiku.Jan Král

MUS a Tykač

Dovolil bych si zaspekulovat, že se jedná o lidí kolem Mostecké uhelné nebo Tykače. Obě kauzy se rozjely minulý rok a týkají se miliardářů. Můs osobní odhad je, že za to dostal řádově stovky miliónů. Pokud si nechává zaplatit milosti pro obyčejné lidi.... Uvidíme kdo bude omilostněn teď v novém kole.http://zpravy.idnes.cz/policie-vysetruje-zda-rozhodnuti-o-klausove-milosti-predchazel-uplatek-14b-/domaci.aspx?c=A111017_103518_domaci_kop

kde bereš odvahu říct ,že bude Zeman prezident :-)

vcelku hezký,kritický článek,až na ten konec,vůbec si nemyslím,že bude prezidentem  Zeman,poněvač pak,bychom vlastně nemuseli Klause měnit,jsou totiž oba stejní korytáři......změnil by to,  jedině  V.Franz a razantní převrat u moci... ale jinak si myslím,že moc kritizujeme a málo děláme něco pro změnu,hlavně bohatí a vlivní, jako je K.Janeček,by se měli více snažit, jinak si s těma svýma prachama ve  zbídačané republice a vlastně celém světě můžou tak akorát utřít prd.. :-)

Rád bych věřil, že Zeman jím nebude.

K. Janeček se snaží a něco dělá, co děláte Vy? Pár bohatých bez podpory lidu nezmůže nic. Ten systém je robustní.

ZAČÍNAJÍ HONIČKY

..u nás již někdo vyloupil chatky,řeknu desítky policistů tu lítá po lese a hledá ony Václavovi spojence,doufám,že do rána nevykradou i mne,i když to je fuk,však mne Vašek obírá už 20 let a nikdo ho nepotrestal,on byl totiž na začátku,tak chce být i u konce,chce se mi umřít není mi dobře a ani kostel mi nepomůže..

Amnestován a posílá ulité prachy z ciziny domů. ČNB oslabí kurz.

Schválně si přečtěte dnešní článek Tomšíka na IHNEDu. ČNB začne intervenovat na oslabení koruny. Hm, asi signál k přesunu peněz domů dorazil do těch správných uší. K práci s kurzem CZK si myslím důvod není, ale Tomšík jej vidí jasně.Útvar Mirka Kalouska by měl hodně zbystřit :-)

Nový termín

Výstižný název pro tuto amnestii:  "Zazdívání tunelů"

Respektuji Váš názor,

ale myslím si, že rétorika a nebezpečí úst Sergeje Lavrova je asi srovnatelná s rétorikou Václava Klause vůči Evropské unii. Václav je v EU se svými nárory osamocen a patrně považován i za chovance ústavu pro duševně choré. Jeho proslovy o unii jsem vždy vnímal tak, že jsou pro slaboduché občany naší země. Sergej Lavrov svými výrazy spíše sleduje domácí zájmy. Není to samozřejmě pěkné čtení, ale o to více by dialog směr východ neměl reprezentovat ukřivděný obrýlený klučík, kterého nikdo neměl v dětství rád a omylem se stal prezidentem. Reprezentaci státu je nutné obměnit. Skutečné elity podnikají poctivě, ale o politiku se moc nezajímají. Měly by.

Není ten obrázek pro tuneldědka poněkud potupný?

Vždyť je to přesně naopak. Špína jen šlape do pedálů, řídí fíra. Osobně si myslím, že důvodem, proč nešel Špína ke Klausovým na oběd, mohlo být, že se mu ta amnestie nejspíš trochu eklovala. Ale co mohl dělat, když je jen pucflekem?Pak bych ještě nesouhlasil s tvrzením, že "drtivá většina občanů ...Havlovu amnestii... časem přijala s pochopením" Spíš většina pozapomněla, v nánosu všech těch svinstev, kdy novější překrývají starší. Amnestie, stejně jako "tatíček" prezident, je feudálním reliktem. Jakýsi smysl měla ta první Havlova, přece jen šlo o změnu režimu. Když se s ní (údajně) pokouší nastolit jakousi "spravedlnost" lidé, kteří nesou za všechen ten bordel v justici a státní správě lví díl odpovědnosti, je to dvojnásobná špinavost a plivnutí do tváře občanům.

Nejhorší je...

...že se začíná ukazovat, že ti komunisti za socialismu byli nejen geniální a skvělí hospodáři a ekonomové (v porovnání s dneškem), ale také že měli velmi propracovaný a efektivní systém trestního práva (až na nějaké exscesy, kterých je v dnešní době neskonale víc...)!! Obávám se, že není daleko doba, kdy se komunistický socialismus bude dávat za vzor státního zřízení!

Velký rozdíl mezi Klausovou-Nečasovou a Havlovou amnestií

KN amnestie už se počtem omilostněných dotahuje.http://www.novinky.cz/domaci/289297-pardon-od-klause-dostane-na-dvacet-tisic-lidi.htmlTo jsem zvědav jaký argument se bude používat odteď. Že jsou Klaus s Nečasem nesvéprávní?