Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 48
  • Poslední: 5.1.2013 0:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Petice na jednej.cz

Petice: Nesouhlasíme s Klausovou amnestií: http://www.jednej.cz/petition.php?id=123Petice má událost na Facebooku, do které se můžete přidat, pozvat do ní své přátele anebo diskutovat o této petici: http://www.facebook.com/events/185251838286712/

Uvažuju jiným způsobem, než vy, nestačí mi upínat se na jednu citovanou myšlenku, neumožňuje mi to mnohovrstevnatý způsob myšlení. Taky si hodně pamatuji, do extrémů zacházet umím (ta představa Mesiáše) jen proto, abych lépe pochopil „celou množinu“. Je to stejné, jako v matematické analýze, JVS, všední dny neprobíhají v extrémech. PS: Klaus euroskeptiky sjednotit nemůže, jsou to z podstaty rebelové, kteří nesnáší opratě… ale může s nimi rozmlouvat, mohou se vzájemně inspirovat a hledat společné řešení, v jednotě a množství je síla, to říkal už ten jednookej hejtman :)

Pardon,

já mluvil o  jedné konkrétní myšlence, kterou jste citoval. Zdá se, že i Vy jste smířen s tím, že je nesmyslná, jen se lišíme v důvodech. Pamatuji si dost na to, abych vzhlížel k V.K. jako k Mesiášovi. A navíc nikoho takového nepotřebuji. Dobrý zbytek noci.

Klaus jako Mečiar

Už nikdy nebudu volit ODS, to si raději ruku useknu.http://zpravy.idnes.cz/meciar-klaus-amnestie-0ty-/domaci.aspx?c=A130103_095157_zahranicni_pul

Vážení spoluobčané, chci Vám

Vážení spoluobčané, chci Vám popřát do Nového roku vše nejlepší a k 20. letému výročí Čezka si dovoluji odměnit ty Čechy, kteří se projevili jako nejlepší z nás a proto jim uděluji amnestii a ty co jen remcají a makají jako barevní, tak těm jsem podepsal zvýšení daní!! Váš Vašek

EU je špatná jak říká náš vrchní tunelář

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=767435

Otec-zakladatel českého mafiánského kapitalismu

Tunel-dědek :-/

Vyhlášenám amnestie se Klaus

Vyhlášenám amnestie se Klaus zajistil na dobu exprezidenství aby nebyl souzen za Harwardské fondy....V souvislosti s vyhlášenou prezidentskou amnestií chci podotknout, že mi není jasné, zda se amnestie také bude týkat Viktora Koženého? Zda jej prezidentovo státnické gesto zbaví obav z výkonu nepodmíněného trestu při opuštění Bahamských ostrovů, kde zasloužené užívá miliardy "úspěšně vyprivatizované" s pomocí Václava Klause v ČR.Ať už ale vyhlášená prezidentská amnestie přinese Viktoru Koženému osvobození od trestu, či nikoliv, jako nesporné pozitivum se mi na ní jeví to, že v případě odsouzení budoucího exprezidenta Václava Klause v trestní věci spojené s nezákonným zbohatnutím Koženého v ČR, by výkonu jeho případného nepodmínečného trestu nebránila dosavadní přeplněnost věznic. 

Český prezident

se nepotřebuje "zajišťovat" na dobu po uplynutí mandátu. Český exprezident má absolutní doživotní imunitu.  Jde o poněkud středověký přežitek, ale je platný.

Imunita prezidenta

Imunita prezidenta republiky Prezidenta republiky nelze zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo stíhat pro jiný správní delikt. Jde o absolutní imunitu v oblasti trestní i pro správní delikty. Trestní stíhání pro trestné činy spáchané po dobu výkonu funkce prezi¬denta republiky je navždy vyloučeno.  Ale funkce ministra financi a preesedy vlady se to netyka!!

NEPŘEDBĚHL MISTR JAN HUS

NEPŘEDBĚHL MISTR JAN HUS DOBU? Úryvek z jeho kázání. Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zem, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zledovatěla touhou po bohatství. Se víšm kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno! Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatitl, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. VŠAK POZNEJTE SE, VY ZLODĚJI CHUDÉHO LIDU, NEBOŤ BŮH I LIDÉ VÁS ZTRESTAJÍ. 

Bezproblémová společnost

ČEZ a PPF skrze EPH měla problé s Tykačem. Tykač náhle začal mít problém s tím, že se otevřel jeho případ. Došlo k dohodě ČEZ a Tykače. Tykač byl osvobozen a dojde také k dohodě s EPH, PPF. PPF zainvestuje Klausovi jeho posprezidentske obdobi. Všichni jsou spokojeni a rádi. Jsme ideální společnost.Klaus zhasl když se rozdělovalo a teď zhasl aby byli všichni v klidu. Děkujeme, ještě naše děti budou vzpomínat a doufám nikdy nezapomenou. 

Cecháckovství........

Co má cecháckovství spolecného z Bruselem nebo Moskvou???????Pri té prílezitosti jsem si vzpomnel na starý ale dobrý vtip....zurnalisté Izvestije navstiví domácího v dome  v Zürichu,  kde jistý cas V.I.L.  bydlel a ptají se ho jaký by l V.I.L.nájemník. On odpovedel, ze výborný zádné dámské návstevy zádný hluk, klidný a pracovitý.......jen bych rád vedel co se s ním vlastne stalo......

Carthago delenda est

Možná je vhodná doba připomenout si opět, s kým byl Martin Roman v Toskánsku ... atd., atd. Pane Léko :-).

Pamatuji si slib bolševické vlády,

že až dostavíme Temelín, bude elektřina zcela levná. Pohrobci udělali, co se ceny pro občany týče, pravý opak.

Titulek je špatně položená otázka.

Měla by znít: Zlý úmysl nebo hloupost?

Zajisté

Čez je Klausovic rodinná firma.  Ovšem v klasickém bolševickém pojetí. My platíme nesmyslně vysoké částky za elektřinu, oni berou nesmyslně vysoké částky od rusáků. A při tom jde o tzv. firmu s účastí státu.

Hradní šašek

Celá rodinka hradního šaška jsou "dojiči kapitalismu". Stará Klausová seděla v dozorčí radě ČEZ, syn Jan tam dělá ekonoma a druhý syn, který provozuje soukromé gamnázium PORG, dostal od bývalého ředitele ČEZ Martina Romana sponzorský dar 100 mil. Kč. "Profesor" ekonomie káže vodu a pije víno.

Ja jsem z Prahy

Ja jsem z Prahy

Skoda jen jeho spoluucasti na

Skoda jen jeho spoluucasti na tr.c. privatizace...

Správně! A lepší slovanská Volha než cizácký Mercedes.

Už jste si dneska vzal prášky?(I když já místo Volhy zvolil Volvo a stejně jsem okruhem skončil u komoušů. To jsou ty paradoxy, pane Vaněk :-)

hluboky omyl, stejný jako

hluboky omyl, stejný jako udelali nasi radoby politikari az do dneska... mimo Klause!!

1.) Upřímně vám můžu říct jen tohle… 2.) John Laughland… ............................................... •  Laughland dlouhodobě s Klausem spolupracuje, přispěl i do sborníku k jeho narozeninám a naposledy se s ním setkal v listopadu, kdy měl přednášku pro konzervativní Akci D.O.S.T. o tom, jak marxismus na západě zvítězil, zatímco v Rusku se obnovují tradiční hodnoty rodiny, práva, národní suverenity a vlastenectví. •  Laughland odmítá pojímání Ruska jako Říše zla. Podle něho je to studenoválečnické vidění. V Rusku vidí pozitivní tendence. Poučilo se podle něj z toho, že zažilo dva kolapsy státu: zkolabování Sovětského svazu a chaos kolem finanční krize za Jelcina na konci devadesátých let. •  Rusové se stali velmi praktickými a pragmatickými a začali si uvědomovat důležitost státnosti, práva, vlastenectví a společnosti. Jejich zkušenost je pro nás poučná,“ říká Laughland. •  Prezidentův přítel Laughland míní, že by Klausova budoucí role po skončení jeho mandátu mohla být ve sjednocování euroskeptiků napříč Evropou: „Nyní přišel čas pro státníka jeho typu, který sjednotí síly, jež jsou nyní mnohem více a více slyšet a jsou mnohem více přítomny v debatě napříč Evropou, které říkají naprosto zřejmou věc, že současný systém EU nás vede do katastrofy. Klaus před současným vývojem varoval desítky let předem a je jedinou hlavou státu v Evropě a jediným premiérem, který tak činil. Čili je pro Českou republiku velkým štěstím, že ho má.“

Laughland ?

Kritik myšlenky sjednocené Evropy jako ideologie původem fašistické a zároveň obdivovatel Putinovy autokracie. Přál bych jemu (i tuzemským slónním kremlofilům v čele s V.K.) dostatečně dlouhý výchovný pobyt v zepadlé ruské derevne, kde skutečným bohem je vodka a kde nemá místní náčelník o nic menší moc nad životy mužiků než jeho děd za Stalinových časů.A Klaus sjednotitelem euroskeptiků ? Inteligentnější vtip než ten Kuberův (mohl by vystřídat Barrosa v čele EU). Klaus je pragmatik a je si dobře vědom svých limitů, pokud by se však přeci jen do něčeho takového pustil, byl by to šťastný okamžik EU. Autor totiž asi netuší, že V.K. účinně rozložil všechny spolky jichž byl kdy členem, samozřejmě s výjimkou těch, které byly ustaveny k jeho uctívání.

Díky za reakci, dá se s ní pracovat, zaměřím se pouze na její nejdůležitější část: "V.K. účinně rozložil všechny spolky, jichž byl členem." ........................................................................ Vzpomeňte si na školní družinu… sedělo tam na bobku 49 dětí, které se neuměly bavit, neměly o čem přemýšlet, lezlo jim to na nervy, nudily se a tak zlobily, domáhaly se vzájemné pozornosti anebo pozornosti paní vychovatelky jediným způsobem, který dokázaly ty jejich zakrslé mozečky realizovat – křičely, vzájemně se otravovaly, bouraly si kostky, tahaly se za vlasy, měly tak pocit, že nejsou na světě zbytečné… … až na jednoho – malého Vašíka. Vašík měl už jako dítě kupodivu o čem přemýšlet, pocházel z lepší rodiny, vystačil si sám a tudíž mohl být potichu, potřeboval se soustředit, protože už jako malé dítě dokázal snít a velice velice neurčitě tušil, že nebude na světě zbytečný. Když Vašík vyrostl, založil spolek, stejně jako moho jemu podobných dětí. Do spolku postupem času vstoupily i lidé, kteří jako děti neměli o čem přemýšlet, o čem mluvit, lezlo jim to na nervy a nezměnili se pochopitelně ani v dospělosti, nudili se a tak jako dospělí lidé alespoň buzerovali, aby neměli pocit, že jsou ve spolku zbyteční. Buzerovali tak dlouho a tak usilovně, až se každý spolek, na který se ty malé zrůdičky a dnes již dospělí lidé zaměřili, rozhádal a rozpadnul. No a ten Vašík, to je něco jako Václav Klaus, JVS, a těch 49 raubířů, to je něco jako vy – neuvedl jste nic, co by mělo hlavu a patu, ale znělo to skoro přesvědčivě :) pá pá

Mnoho slov a odpověď nikde

Opravdu si myslíte, že V.K. by byl schopen sjednotit tak nesourodou skupinu osobností jako jsou "euroskeptici" ? Vzpomínáte si třeba jak dopadla jeho mise do Irska (samozřejmě za peníze daňových poplatníků v ČR) ? 

Moje odpověď implicitně zazněla a je naprosto jasná: Spolky nerozbíjejí lidé, kteří je zakládají anebo spoluvytvářejí, ale takoví, kteří jejich významu nerozumí. Takoví lidé jsou vždy v přesile a přesila v demokracii znamená jediné – buďto se většina naučí myslet a nechá se přivést k poznání, anebo nebude myslet a půjde to, bohužel, po zlém.

Trefné !

Asi se vám to přihodilo nechtěně, ale dost přesně jste charakterizoval jednu z příčin odmítavého postoje Václava Klause k EU. Tedy ke spolku do nějž nás sice přihlásil, ale teď by jej nejraději rozvrátil. Naštěstí ho ostatní vesměs ignorují, pokud jím tedy rovnou nepohrdají.

Jsem zastáncem federální Evropy a silných národních států, což rozhodně není Evropská unie ve stávající podobě. Moje původní stanovisko je zde. PS: Vaše poznámka mi s určitým zpožděním došla v celém kontextu a máte pravdu, je to o něm, je to trefné a nebylo to mým záměrem, mířil jsem pouze na nick JVS.

koukam jako blázen že se

koukam jako blázen že se jeste najde tvor , který se modlí k havloidovemu bruselskemu mordoru!