Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 31
  • Poslední: 29.12.2012 14:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
samozřejmě Havlíček už nefrčí

Vždyť pokrok jde přesně obráceně, z obcí se stávají stáda. Jak demokraticky ze stád opět udělat obce, to je skoro na Nobelovu cenu za mír. A to si nejsem jist tím slovem demokraticky, které je už značně vyprázdněné. Přípomíná mi něco jako "bojuj za mír".

Zkorumpovanost a glajchšajt

se, bohužel, dostávají i do komentářů, někdy se reakcím ani nedá říkat komentář..Článek dobrý, vyšel ale se zpožděním 22 let..Možná by se"chytal" po r.1989..Je to depresivní, ale v dnešní době "vzývání zlatého telete" to tak vypadá.. 

Odkaz na plnou stat

Dobry den, muzu poprosit o nejaky odkaz na plnou verzi state, nedokazu ji najit. Dekuji Honza

Uloz to

  http://www.ulozto.cz/xDpcN4e/co-jest-obec-borovsky-k-h-pdf 

Politické spisy. Díl I. Pražské noviny (1846-1848)

http://www.bibliothecaeconomica.cz/library/record/detail/76 

Společná práce soudruhů z ODS a ČSSD

Nejen KSČ resp. KSČM, ale všechny vládní strany jsou převlečení bolševici. Každý kdo chce vidět vidí, že Listopad 1989 byl POUZE privatizační bolševický puč, kdy 90 % národního majetku získali předem určení soudruzi z ODS, ČSSD atd.. Po 23 letech od tzv. revoluce je již kradení veřejných financí v našem státě povýšeno na normu ve VŠECH státních strukturách. Důkazem toho budiž směrnice o zadávání veřejných zakázek v malé obci kde žiji (Římov u Českých Budějovic). „Kompetentní“ úřady a zastupitelé obce hájí tuto zlodějnu podporující směrnici do roztrhání těla. Kdo má zájem může si to přečíst na stránkách www.Rimov.info zde o PROkorupční směrnici http://rimov.info/?p=23

Pokud si chcete uvedomit do

Pokud si chcete uvedomit do jakych sracek se ritime, tak si pozorne prectete tento vyborny clanek!! http://www.reformy.cz/zpravy/ustavni-republika-nebo-vlada-lidu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ustavni-republika-nebo-vlada-lidu 

Huš, Šauerová, huš! Páchnout

Huš, Šauerová, huš! Páchnout sírou o Vánocích! Jen pozor, ať Vám nezaskočí radostí vánočka! A mějte po ruce ubrousek na ty  jedovaté sliny, jinak Vám propálí klávesnici.

Vida, jaké překvapení, Dušica Zimová v závěsu L. Bátory ! :-)

Jak se máte v D.O.S.T.u,  paní Du, stále zaťatá pěst ve znaku ? :-)Z Vás ovšem pravá, nefalšovaná křesťanská láska k bližnímu září až sem na Chino Hills, paní Du. Jinak to ale, pravda, všude páchne sírou, však už taky Antikrist chodí po světě, jak všichni dobře víme ... :-)    

 2x

 2x

Vážení ctitelé a odpůrci pana L. BÁTORY.

Přečetl jsem si Vaše příspěvky a musím konstatovat, že je vnich mnoho z ducha této veskrze zkažené a vrcholně zkorumpované společensko ekonomické formace 21 století která se nachází i v reprezentaci tzv politických elit v ČR. Proto Vám dávám k zamyšlení níže uvedená slova z Knihy knih.Ze všech sil se snažte přidat ke své víře ušlechtilost, k ušlechtilosti poznání, k poznání zdrženlivost, ke zdrženlivosti vytrvalost, k vytrvalosti zbožnost, ke zbožnosti bratrskou náklonnost a k bratrské náklonnosti lásku. Když v těchto věcech porostete, dojdete k poznání našeho Pána Ježíše Krista a to vám za -brání v nečinnosti a neplodnosti pro dobro v návodu na život od JHVH.Komu však tyto věci chybí, ten je slepý a krátkozraký, neboť zapomněl na to, jak byl očištěn od svých starých hříchů. Bratři, snažte se stále více potvrzovat své povolání a vyvolení, protože když to budete dělat, nikdy nepadnete. Takto se vám dokořán otevře přístup do věčného království našeho Pána a Spasitele Ježíše Krista.POKUD SE VÝŠE A NÍŽE UVEDENÝMI SLOVY BUDETE ŘÍDIT, UČINÍTE MNOHO DOBRÉHO PROTI TEMNU Z ducha ANTIKRISTOVA.Používejte nesmírně spolehlivé slovo proroků a uděláte dobře, když se ho budete držet jako lampy zářící v temnotách, dokud se nerozbřeskne den a ve vašich srdcích nevzejde jitřenka. Především vězte, že žádné proroctví Písma nevzniklo z vlastního názoru proroka.  Proroctví totiž nikdy nepřišlo z lidské vůle, ale Boží lidé mluvili, jak byli puzeni Duchem svatým.Proto Vás prosím myslete na to a mějte na paměti, že bez BOŽÍHO POŽEHNÁNÍ je marné nás všech namáhání.Pán tedy umí vysvobozovat zbožné ze zkoušek, ale nespravedlivé čeká jeho trest v den soudu, zvláště pak ty, kdo se podvolují nečistému tělesnému chtíči a přezírají Pánovu vládu. Tito samolibí drzouni se dokonce nebojí vysmívat se nebeským mocnostem. Přitom ani andělé, o tolik větší v síle a moci, nad nimi před Pánem nevynášejí potupný rozsudek.PŘEVLÉKNĚTE SKRZE DUCHOVNÍ OČISTU SVÉ DUŠE A JDĚTE VE ŠLÉPĚJÍCH JEŽÍŠE KRISTA, POKUD CHCETE ZÍSKAT ODPUŠTĚNÍ OD SOUDCE soudců PŘI KONEČNÉM SOUDU LIDSTVA!!!NEBO SE BOHA - JHVH NEBOJÍTE!!!

Svatá pravda,

Svatá pravda, tesat do kamene…

Všichni neseme odpovědnost za věznění Romana Smetany

"Všichni moji zahraniční přátelé informováni o případu Romana Smetany otevřou nevěřícně ústa a zakroutí hlavou ze slovy "proč si tohle necháte líbit". Necháme!? My jsme totiž již tak zblblí, že ani nevíme co si to vlastně necháváme líbit. Nevíme, že jsme odsouzení zaniknout. "  http://www.blisty.cz/art/66668.html   

To jsou kecy v kleci !! A co

To jsou kecy v kleci !! A co udelali kdyz byl v březnu 2012 byl v Británii zatčen devatenáctiletý Azhar Ahmed. Jeho zločin? Drze si myslel, že v Evropě existuje svoboda slova a napsal  na svůj Facebookový profil, že britští vojáci vraždí místo talibanu nevinné rodiny a "ať chcípnou". Skončil za mřížemi..Co mají všechny tyto případy — Yashara Khameneho, Bishoy Kamela, Azhara Ahmeda, Dannyho Cooka i Brandona Rauba — společného? Neudělali nic, co by někomu ublížilo — prostě napsali svůj osobní názor na Facebook. Názor, který se nelíbil státní moci. A za to byli zavřeni oni, nebo jejich blízcí. A to i v Evropě a USA — a toto jsou jen ty případy, o kterých víme.    Neudelali NIC !!! Co udelali  v dalsich  a dalsich pripadech ?? Neudelali NIC . My uz toho moc nemuzeme udelat, protoze jsme se stali  soucasti stada vovcanu, kteri delaji co ji vlada naridi !!! )Ustavni republiku nemame , mame jen demokraturu momentalni mensi vetsiny a poomalu se suneme za naseho potlesku do policejni konformni spolecnosti s totalitnim sledovanim!! A vse zacina tim, ze na Facebooku vyblijete na sebe vse a k informacím z Facebooku se vládadostane — INDECT a americký návrh zákona CISPA se starají přesně o to.   

Ahoj Pepo… dát ty informace veřejně k dispozici je ale taky způsob, jak jim oznámit, že je máš na háku.

Ahoj, neco na tom bude!

Ahoj, neco na tom bude!

Nejenom Smetany! Pro příklad

Nejenom Smetany! Pro příklad nemusíme chodit daleko. V dubnu letošního roku potrestal kroměřížský okresní soud pět mladíků, podle fotografií ještě adolescentů, za to, že na Facebooku údajně šířili písně s rasistickými texty. Od soudu odešli s podmínkou, závažnější ovšem bylo, jak při vynesení rozsudku soudce Rašín nerespektoval ústavní práva obžalovaných.Písně byly staženy z volně přístupného serveru You Tube, na kterém jsou nerušeně k poslechu dodnes.Písně byly zveřejněny na zdi, kde si je mohli prohlédnout jen ,,přátelé" obžalovaných. Nedošlo tedy k šíření, jednalo se o obdobu soukromé pošty pro více lidí nebo hromadné smsky.Soudní líčení bylo vedeno na základě udání národního správce a nezákonného postupu policie, která nerespektovala jedno ze základních lidských práv – právo na soukromí. 

Dobrý článek, díky!

Dobrý článek, dobrá práce. Díky.

Řekl bych...

Řekl bych, že pro každého českého občana je nejdůležitější věcí umět držet celý život hubu a krok. Jinak ho česká obec zcela nemilosrdně smete. Dospěl jsem k tomuhle již nezvratnému závěru bohužel sice až v šedesáti letech a bohužel na základě přehořké osobní zkušenosti, ale přec...

Záleží na tom, co říkáte, pane Bátoro.

Milý pane Bátoro, stoupenec postkomunistického fašišmu, jakkoliv se vydává (a možná i sám sebe považuje) za „hluboce konzervativního, autenticky pravicového člověka“ zatím u nás ve státní správě opravdu pracovat nemůže. Naštěstí.P.S.: Teď si ale zase můžete říkat a psát, co chcete, tedy pokud přitom nebudete současně poručovat ústavu a zákony, ne ? Btw., už jste si před soudem vysvětlil s Hvížďalou a Urbanem, jak je to s tím "náckem" ?:-)Sylva Šauerová

Paní Šauerová, sama nejlépe

Paní Šauerová, sama nejlépe víte, že pokud chcete něco změnit, psát a mluvit je o ničem, obzváště na netu. Pokud chcete měnit, musít mít možnost pro to pracovat. V tomto ohledu má pan Bátora pravdu - kdo chce měnit, narazí. Mimochodem , zaregistroval jsem, že řada lidí, kteří vyvinuli enormní úsilí dostat pana Bátoru z kola ven, dnes se srovnatelou energií ochraňuje Sloupa a Baborovou. Jestli něco zadělává na problémy, tak je to, že dvojí metr se stal de facto standardem.

Pane Stanislave — psát a mluvit není o ničem, obzvláště na netu, pokud to umíte, jistě jste svoji poznámku nemyslel špatně, jen prostě vaše ambice přesahují vaše schopnosti. Pan Bátora se o psaní na netu nezmínil ani slovem.

To nebyla reakce na pana

To nebyla reakce na pana Bátoru, ale na paní Šauerovou, která tvrdí, že Bátora psát a mluvit může (takže je vše OK). Psát a mluvit je o ničem. Nejsou příjemci. Je třeba mít možnost konat. A Batora narazil, konat nesmí.

Psát a mluvit zejména na netu je z důvodů interaktivity velice účinná páka rozvoje komunikace a tvorby vzájemné synergie čtenářů, resp. občanů, příjemců je obrovské množství, příjemci jen nereagují na tradiční publicistické blafy ála tvorba seznamů událostí (svodky) s vyčichlým anebo rádoby oduševnělým komentářem anebo předem průhledné propagandistické žvásty nájemných pisálků a editorů zejména s bezcenným politologickým anebo humanitním vzděláním, kterými je kdejaký publicistický server zahlcen.

Záleží na tom, pane Bátoro, o co tomu kterému českému občanovi jde… chce-li celý život prosperovat a vycházet se stádem, pak je dobré celý život umět držet hubu a krok. Pokud se rozhodne vystoupit proti proudu, musí počítat s potížemi. Ale v žádném případě nepište o české obci, která vás smete, mnoho lidí by vás nikdy nesmetlo a naopak – mají o vás dobré mínění :)

Vážený pane Ducare,

děkuji za povzbuzující slova, ta potěší vždy a v mé nynější situaci obzvláště. Odešel jsem ovšem už tak daleko, že na návrat "do obce" není ani pomyšlení. Octl jsem se ve válce vpravdě vyhlazovací, o kterou jsem nestál a již jsem nevyvolal, a proti tak obrovské přesile, že jsem nemohl než všechno prohrát. A je nutno ten osobní debakl a zejména onu nezvratnou ztrátu dobrého jména a pověsti denně promítat do všech mých záležitostí.A k té paušalizaci jsem se vyjádřil již v létě v Týdnu, ve svém posledním veřejném vystoupení. Jen nevím, zda se sem mohou dávat odkazy na články z jiných žurnálů. Pokud ano, tak tady se dočtete vše o mých nových postojích a o motivech, které mě k takové radikální otočce na sklonku života vedly:http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/batora-se-louci-klause-jsem-asi-zklamal-ale-snad-mi-odpusti_242162.html

Světlonoš, Anno Domini 2003 Vzpínám paži a v sevřené pěsti svírám pochodeň s hořícím plamenem Zvedám ji stěží, mám-li v ní nésti oheň i povodeň, štěstí, smrt kamenem Můj kříž to je a je to můj úděl mé nebe však blíže je, když hoří ta koudel

Dobrá námitka,

nicméně já mířil spíše na to (proto ta "obrana" v uvozovkách), kolik se z těch peněz ve skutečnosti vynaloží na posílení obranyschopnosti - a kolik se toho rozkrade cestou, anebo se za to pořídí věci, které jsou armádě tak trochu vnuceny (protože to je pro politiky dobrý kšeft).A ještě něco - národ vzdělaný si na svou obranu vydělá, a ještě si pohlídá, aby ty peníze byly vynaloženy na obranu - a též si pohlídá, aby to bylo na obranu před skutečnými, nikoliv vyfantazírovanými nebo uměle přehnanými hrozbami.Vám též jen dobré - a všem nám přeji, aby se Alfons Mensdorff-Pouilly rozpovídal, a aby mu neselhávala paměť!

Havlíček už nefrčí

Milí pánové Koutníku a Schneidere, přeji hodně štěstí v roce 2013. K výše uvedenému článku jen několik málo odkazů, abych neunavoval. Jsou to odkazy spíše populární. 1) Jak se to má s obcí termitůhttp://www.czech-press.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2009%3Atermiti-staty&Itemid=4  2) O tom, že termit nemyslíhttp://scienceworld.cz/biologie/stripek-komunikace-termitu-a-stavba-termitiste-3133 2a) Co tedy termit dělá - o stigmeriihttp://www.stigmergicsystems.com/stig_v1/stigrefs/article1.htmlhttp://en.wikipedia.org/wiki/Stigmergy Abychom pochopili, jak to funguje, je třeba nejprve pochopit logiku mravenčího společenstva. Není v něm žádný „velitel“, nikdo, kdo by rozhodoval. Veškerá „rozhodnutí“, dá-li se o něčem podobném vůbec hovořit, vznikají jako součást kolektivního procesu, na němž se podílí různé části mravenčího roje. http://www.national-geographic.cz/detail/mravenci-objevili-internet-uz-pred-miliony-roku-lide-na-to-prisli-az-letos-28199/   3) Leo Strauss: Člověk a obechttp://www.oikoymenh.cz/obec-a-clovek/ http://www.ceskapozice.cz/zahranici/geopolitika/profesor-filozofie-jenz-toho-ma-mnoho-na-svedomi  A na závěr něco od od Havlíčka, co prý "pitomci" předhazují adoptovanému knížepánovi Karlu Schwarzenbergovi: z rozhovoru s Karlem Schwarzenbergem (Alena Plavcová, Lidové noviny, 2001) LN: Máte rád Karla Havlíčka Borovského? KS: Ano! Byl to jeden z nejnadanějších českých novinářů. Já jsem ho od dětství rád čítal, měl velmi bystré postřehy a byl velice kritický. Měl by se více čísti. LN: A znáte jeho verše: "Zle, matičko, zle, Švarcenberci zde..."? KS: Samozřejmě... jeden z nich je jenerálem a druhej je kardinálem, zle, matičko, zle! LN: Pročpak jste měli u nadaného novináře takovou pověst? KS: Poněvadž Havlíček byl velký liberál a taky antiklerikál. A ministr předseda Felix Schwarzenberg po revoluci v roce l848 musel nějak to mocnářství podržet, měl osmnáctiletého císaře, tak ta odpovědnost ležela na něm. Byl syn své doby a samozřejmě to nebyl žádný demokrat, nýbrž velice cílevědomý politik, který chtěl z mocnářství udělat čelnou mocnost Evropy. Velice nadaný člověk, ale absolutista, který měl jasné představy o moci a taky ji vykonával. Kardinál Schwarzenberg byl jeho mladší bratr. Bohužel se už Havlíček nedožil okamžiku, kdy kardinál dostavěl chrám svatého Víta, postavil kostel v Karlíně a podobné věci. Takže se ukázalo, že jsme byli přece jenom dosti prospěšní české zemi. Havlíčka si mimochodem vážil i ten absolutistický režim. Byla jste se někdy v Brixenu podívat na domeček, kde bydlel? Musím říci, že ve 20. století se s opozičními novináři jednalo jináč.  http://www.databazeknih.cz/autori/karel-havlicek-borovsky-192 http://www.pravo.cz/rozhovor.php  

Skvěle!

Povšimněme si onoho kritizovaného podílu výdajů na "obranu" a na vzdělávání ... nic nového pod sluncem, lid pitomý jest dobře ovladatelný.Dovolím si ještě připomenout jeden z bohaté knihovničky Havlíčkových epigramů: Hlavní pravidla proti kněžím jsou dvě:1. Nic jim nedávat.2. Nic jim nevěřit.Pak je s nimi lehko. (a pak můžeme, osvěženi, číst zase články o "církevních restitucích")