Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 70
  • Poslední: 8.12.2012 19:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Co takhle: "Římský katolík a řídit školství? Nepředstavitelné!"

Vadí-li panu zeměpisáři členka KSČM na školství, protože někteří jiní komunisté v minulosti spáchali to nebo ono, měl by mu v kterékoli funkci, ovlivňující školství, vadit také každý člen římskokatolické církve, organizace, která rukama svých některých členů v minulosti spáchala obrovské zločiny. Zvláště tady v ČR by o tom mohl ten učitel, z jehož Třeboně je do Tábora kousek, leccos vědět (kdyby husité nedokázali porazit několik nepoměrně silnějších křížových výprav, vyhladili tu pod vedením papeže naše předky jako to udělali s Katary), ale pardon, on je zeměpisář a v dějinách se nevyzná... Než přepočítávání dějinných hříchů by asi bylo vhodnější posuzovat konkrétní komunistku a konkrétního katolíka výhradně jako jednotlivce, podle jejich vlastních činů, co říkáte, pane učiteli? http://cs.wikipedia.org/wiki/Albigensk%C3%A1_k%C5%99%C3%AD%C5%BEov%C3%A1_v%C3%BDprava

Rosoch je demokrat zvlášního ražení

Dle něj mohou vést jen ti, kteří mají stejný názor. Názor odpůrce ho ani nezajímá. Jen papouškuje to je v médiích.  Ono tomu rychlokvaškovému demokratu vůbec mu nedochází, že demokracie je diskuze. On si ani nezjistí přímo u Baborové, co a jak chce dělat jako radní. Ale hned kádruje a tzv burcuje masy, protože hrozí rudá diktatura. Nejsi s námi tak si nepřítel (dříve třídní). Typické pro některé lidi, kteří vlastní jediné správné řešení. Oblíbený princip kolektivní viny. Misto toho omílá tupě slogan o zločinnosti komunistického režimu. Jenže doba se mění a také myšlenky se vyvíjejí. Jen blb se nepoučí. A media samozřejmě názory KSČM cenzurují, nebo si je upraví k obrazu svému. Ví někdo jak si to KSČM představuje v globalizovaném světě s tím vybudování komunizmu? Rád bych to od nich věděl. Mám rád Scifi.

Došel jsem jen k třetí otázce

a už mám problém. Asi mi něco uniklo, ale jakýpak hrůzný teror se odehrává ve Venezuele? Všechno je o lidech a ne o systému. Komunistické a socialistické systémy mají jednu velkou nevýhodu oproti kapitalismu a tou je velká regulace v oblasti hospodářské. Tato regulace nevyhovuje kapitálově silným hráčům a ti mají zájem systém rozložit zevnitř  a získat trh, systém se začne bránit a pokud je v něm procento šmejdů tak vysoké jako v ČSSR tak to nemůže skončit dobře. To je si myslím příčina poslední "revoluce" v roce 1989. Jsme bohužel lehce manipulovatelní a většinou skočíme na špek právě  zloduchům jako teď ti školáci.

Podle mne skvělý, vynikající pohled na věc, Amone! (Až na ty kecy o školácích, Rosochovi rozumím… kdyby do toho nešel s několikatisícovým davem, třeba jen obyčejných studentů, vladaři by ho umlčeli, zacpali by mu hubu jako Smetanovi, dělá to dobře chlapec).

Argumenty došly

tak se začínáte ohánět Štětinou a tím (jinými slovy) jak bylo skvělé, že po roce 48 komunistická verbež ukradla majetek veškerým soukromníkům.  Na vás je jasně vidět, že argumentačně  levice ničím krom primitivních demagogických lží nedisponuje. Mimochodem domníváte se, že svoboda slova je blábol? Podle toho co píšete zřejmě ano. Svoboda slova totiž platí bez ohledu na to zda komunističtí zločinci byli za komunistické zločince z hlediska práva uznáni či nikoliv.

Vážený pane učiteli,

uveřejněte zde prosím výsledek studenských voleb na vašem gymnáziu. V Jihočeském kraji dopadly takto:1113 hlasůz toho:259 česká pirátská strana135 TOP09134 DSSS (!!!)132  Jihočeši 82 KSČM (!!!)... 76 ODS Z toho vás nemrazí? Jste slepý, zaslepený, ovlivněný? Nerozumím.

Souhlas, pane učiteli, ale...

nepřipadá Vám, že zatímco se zabýváte bojem proti klasickému komunismu, vyrostlo na jeho totalitních základech nové nebezpečí ? Nová forma plíživé totality, která se pouze přizpůsobuje změněným podmínkám ? Nová garnitura lidí, bývalé komunisty a stbáky nevyjímaje, která, poučena chybami všech totalitních režimů. využívajíce všech prostředků demokracie, kterou postupně mění v demokratůru ? Mně to tak připadá...

Souhlasím

Bez výhrad bych rád tímto vyjádřil panu učiteli podporu, zejména po letmém pročtení zdejší diskuse, z níž jsem více než zděšen. Děkuji vám a smekám před vámi. Jaromil Kořán, Praha

Právní řešení-

Pro pana Rasochu je nepředstavitelné aby ho řídila (z krajského úřad) členka KSČM. Právní řešení je jediné: odejít ze školy která podléhá pravomoci paní Baborové! Jak jinak řešit spor mezi tisíci voliči, kteří  paní Baborové dali svůj kredit a panem učitelem, který jeji nadřazení odmítá?   Tedy pokud nechce být "ovládán" paní Baborovou již do čela jihočeského školství postavila vítězná koalice, nezbývá mu než odejít jinam; třeba do Prahy. V tom mu jistě nikdo, ani paní Baborová, bránit nebude. Ale postrkovat před sebou žáky je největší sviňárna! Vypovídá to mnoho  o charakteru pana Rasochy

Pryč s fašismem a komunismem!

.

Kdyby jste se pane učiteli

Kdyby jste se pane učiteli raději zajímal o to,co nahání komunistům voliče.Kdyby jste sepisoval petice a organizoval demonstrace proti korupčním praktikám většiny parlamentních stran,proti asociálnímu chování současné vlády,nebo zjevným snahám o privatizaci státu,udělal by jste v boji proti komunistům víc,než vašemi pochybnými akcemi.

To přeci není podstatné

celá tato společnost je zaměřena pouze na řešení následků, nikoliv na vyřešení příčiny. Proto se zde i jinde můžete dočíst přitroublích nářků o zlolajných komunistech, kteří uvrhnou tento národ do diktatury. To, že se postupně i bez komunistů v diktatuře ocitáme, lidem tak naprosto uniká.

souhlas

neofeudalismus

Vy jste tomu hledání příčiny asi taky moc nedal co...

A při tom to není tak těžké. Příčina 90% všech problémů této země leží před rokem 89. Mimochodem přitroublé nářky tady máte leda vy. Z komunistické diktatury nikdo strach nemá. TO z čeho mají strach alespoň minimálně inteligentní lidé je ekonomický analfabetismus komoušů a naprosto idiotský přístup k zahraniční politice. S nimi u vesla skončíme stejně jako v roce 89 se zruinovanou ekonomikou, s hlavou narvanou v rusácké řiti a v OSN bude za ČR nějaký komunistický píčus  hřímat jak Izrael porušuje lidská práva palestinských uctívačů pedofila. To zas bude ostuda.

Vážený pane, nehledejte příčinu problémů v čase

neboť problém je nadčasový. U vás je nalezení příčiny jednoduché, zahleďte se do zrcadla a najdete přesně součást problému nynějšího marasmu, o kterém píšu. Pochybuji však dle vašeho příspěvku, že jste schopen to pochopit. Jinak se tomu říká "oči to vidí, ale mozek nebere". Mohl byste ještě pro zajímavost uvést, kde se tedy nachází "naše" současná ekonomika pod vedením "odborníků" teď a co se na ní dá ještě zhoršit?Jinak vám doporučuji pro osvětu, procházku po Václavském náměstí, po staré Praze, Karlových Varech, projeďte si obchodní rejstřík, katastr nemovitostí, zmapujte si součinnost prezidenta ČR a  spol. s ruskou ambasádou a pak blábolte o budoucí implantaci do "rusácké řiti". Jste opravdu zoufale pozadu!

Něco jsem pochopil okamžitě, a to to, že

vy místo snahy se alespoň se minimálně vzdělat čumíte imrvére do zrcadla. Ovšem garantuji vám, že tam vyčumíte leda tak to jak vám rostou chlupy v nosních dírkách - nikoli řešení nebo příčinu současných problémů. Kdybyste si místo toho snažil nastudovat něco z ekonomiky nebo historie, tak byste zjistil, že ano. Současná situace ekonomická situace se dá zhoršit mnohonásobně - například na stav v jakém byla čs. ekonomika v 80. letech. A když už jsme už u té osvěty, tak vězte, že v civilozovaných zemí je po mnoho desítek let naprosto normální, že si cizinic kupují domy a pozemky a  zahraniční investoři staví a kupují továrny a podnikají. Co normální není, když okupantu unese vládu, nastolí novou a ta nová vláda poklonkuje a skáče jako okupant píská.  Vám to zřejmě přijde normální ale v takovém případě jste tu řiť vůbec neopustil, takže se nějaké další implatance bát nemusíte.

Do posledního puntíku má pan Rosocha naprostou pravdu.

To se tak často nestává. Až se člověk diví, že takoví stateční lidé mezi námi ještě jsou.

Statečnost? Rád bych

Statečnost?Rád bych věděl,kde jí v chování tohoto člověka vidíte.Za své názory nemusí čelit žádným represím.Je zřejmým paradoxem,že kritika vládnoucích stran nese téměř stejné riziko,jaké nesla kritika KSČ v osmdesátých letech.Stačí si vzpomenout na L.Michálka a jeho kauzu Drobil.

Četl jste ten rozhovor?

Dočetl jste se tam slova "strach"? V této nedospělé bolševismem prolezlé společnosti se nevyplácí vyčnívat z řady.  Čeština má na to i řadu přísloví.

To, že zde můžeme demokraticky diskutovat, s KSČM skončí

KSČM je zpět, v plné síle. Bijme na poplach. Její voliči nám opět chtějí zakazovat shromažďování, petice a svobodné vyjádření názoru. Nemusíte s panem Rosochou souhlasit, ale netvrďte, že jeho veřejné vyjádření nesouhlasu je nedemokratické. Protože nedemokratické je UPÍRAT někomu právo vyjádřit veřejně svůj nesouhlas, i když jde o nesouhlas s "demokraticky" zvolenými kandidáty. A vám důchodcům a "chudým" lidem, kteří neumíráte hlady, můžete k svobodným volbám, můžete se v této diskusi svobodně vyjádřit, můžete svobodně vycestovat do zahraničí (i když na to třeba zrovna nemáte peníze) a nikdo vás za to nezavře do vězení, ani za to nebude omezovat právo vašich dětí na vzdělání, chci připomenout, že v době vlády komunistů tomu tak nebylo. Takže opravdu nevím, kdo tady má KRÁTKOU paměť. Já si tedy vzpomínám na fronty na toaleťák, pomeranče a banány. Na trabanty a wartburgy a na zamořená města. Na překrucování historie v dějepisu a občanské výchově. Na potírání náboženských práv. Na upírání lidských práv. Na věznění politických oponentů. Na přesně stejnou rétoriku, jakou tady čtu od lidí, kterým vadí, že pan Rosocha má jiný názor. Asi ho považují za "podvratný živel". Jak příznačné, že jsou to opět studenti, kteří vystoupili na obranu demokracie - bylo tomu r. 1939, r. 1989 a nyní v r. 2012, když KSČM získalo ve volbách hlasy díky svému populismu a disciplinované důchodcovsko-dělnicko-rolnické voličské základně. Není divu, že vzdělaní lidé leží voličům KSČM v žaludku... Pane Rosocho, přeji Vám ve Vašem úsilí proti všem těmto pitomcům a taky trochu za ně (neboť oni nevědí, že to co činí, dělají proti sobě a svým právům) hodně sil a vytrvalosti. Jako člověk, kterému jde o více než o cenu za rohlík, stojím plně za Vámi. P. S.: Nejsem voličem ani KSČM, ani ČSSD, ani ODS... A není to podstatné. Podstatné je, že mám právo zvolit si jakoukoliv stranu, na čemž ovšem KSČM a její minulí ani současní sympatizanti nemají vůbec žádnou zásluhu. Hough!

A co nátlak,kterému musí

A co nátlak,kterému musí čelit demokraticky zvolená zastupitelka.Ten se vám zdá fér?V čem se potom lišší chování minulých komunistů od současné vládní garnitury a jejich stoupenců?Nebezpečná není ideologie,ale lidé,kteří jí prosazují.I když v marxistickém učení je uveden třídní boj,nikde tam nenajdete,že se mají političtí oponenti věšet,nebo posílat do lágrů.To lidé tuto ideologii těmito praktikami "zdokonalili".Bohužel současné vládní strany začínají používat hodně podobné praktiky,jakými se proslavili právě předlistopadoví komunisté.Cenzura a manipulace.Proč asi?Není to náhodou proto,že jsou v těchto partajích nalezlí lidé ze stejného těsta,jako ti,co nám ještě před čtvrt stoletím ordinovali komunismus?

Kdo je zvolen za zločinnou organizaci

si nemůže stěžovat, že se to potomkům mučených, vězněných a zavražděných obyvatel nelíbí. 

autor, který je s to napsat

tohleto sousloví, cituji "... fašizující pravicí ...."  je debil. Ano, fašisti, nacisti a komunisti jsou defakto stranami jedné a téže mince ale samozřejmě s nemají naprosto nic společného s pravicí. Všechna tahle hnědá a červená verbež je levičácká až to bolí.

Panu učiteli bych spíš poradil, aby místo podněcování nenávisti

u svěřených mladých studentů své žáky vychovával k moudrosti, slušnosti a poctivosti, tak aby už nikdy nedopustili bezprávní a sobeckou společnost!!! K tomu však rozhodně žádné demonstrace nepomohou!

Nepředstavitelné?

Já se stydím,že jmenovaný pán je pedagog!Nestydím se říci,že je jako Třeboňský kapr,i tak vypadá a jediný rozdíl a dosti podstatný je ten,že z kapříka máme aspoň užitek a to "KAŽDÝ" člověk!

"Komunisté" v ostatních demokratických stranách se vystoupením z KSČ(M) zřekli své minulosti, takže se už nejedená o komunisty, ale pouze o pravicové a levicové gaunery, kterými vždy byli a vždy budou.

23 let jsou komunisté v parlamentu a to panu učiteli nevadí?

A co se týká těch dětí těm to taky nevadí protože je na to nikdo neupozornil a na facebooku to napsané nemají. A co komunisté v ostatních demokratických stranách? Jo vážení nespokojenci. Místo keců je potřeba chodit k volbám když vám vadí komančové.

Politiku nechte mimo školy

Je vůbec možné, že takový člověk učí na střední škole? Děti a mládež lze lehce zfanatizovat. Ti, co s Vámi nesouhlasí, mají strach se k tomu přiznat. Dovedete si představit, že by totéž  udělala paní Baborová? Neudělala, věnovala se svému povolání a politiku do škol nezatahuje. A vím, že děti ji mají rády, oceňují, že je umí naučit. Dělejte, pane Rosocho, totéž.

Politika do školy patří, a to na prvním místě.

Vydržte, pane Rosocho! 

Školský zákon, platné znění

 Zákaz činnosti a propagace politických stran a hnutí, zákaz reklamy  § 32 (1) Ve školách a školských zařízeních není povolena činnost politických stran a politických hnutí ani jejich propagace. (2) Ve školách a školských zařízeních není povolena reklama, která je v rozporu s cíli a obsahem vzdělávání, a reklama a prodej výrobků ohrožujících zdraví, psychický nebo morální vývoj dětí, žáků a studentů