Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 35
  • Poslední: 21.11.2012 10:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Kdyz zvolili Kristka do cela

Kdyz zvolili Kristka do cela DPP, bylo slyset chrochtani Rittigovcu po cele Praze.

Ještě tu chybí Váš kamarád

Ještě tu chybí Váš kamarád Yves a už tu budete komplet, hošíci od bobří řeky:-))

ach jo

První odstavec bez komentáře.Druhý - co kdyby jste si nejdříve přečetl podklady? Vypadá to, že víte jak zachránit DP, to se může DP hodit a určitě takového experta rádi zaplatí.V situaci, kdy objednatel (MHMP) nedodrží smlouvu, kdy dodavatel tramvají podle dříve uzavřené a nevypověditelné smlouvy dodává a má u dp sekeru přes 2 mld a chce zaplatit, v době, kdy pro úvěr musíte vypsat soutěž, kterou dřív než za 6-8 měsíců neukončíte, v době, kdy vedení musí podle nových stanov čekat, až navržené řešení finanční situace schválí dozorčí rada, která se ovšem bojí cokoliv schválit a přesune to na valnou hromadu, která ovšem vůbec neví, co je úvěr, co je leasing, co je směnka, PAK je ona směnka jedinou možností, jak se rychle zbavit závazků z tramvají, odvrátit konkurs a získat čas pro komplexnější řešení.Řekněte mi prosím, jak směnkou, kterou zaplatím závazek po splatnosti, vyvedu z firmy to co má hodnotu? Znamená tedy každá platba závazku gen. randákem definované "vyvádění"? A co to vlastně je?Třetí - na téma hodnocení výkazů DP se tady už psalo dost. Stačí si přečíst dokumenty z obch. rejstříku.

Konec kočkování chlapci

Se mi zda ze panu murdochovi nějak došly argumenty a tak stačí diskusi jinam. Což takhle se vrátit k tematu ozt? Reakce černého mi dávají smysl, ale to, jestli zaluda nějak zlepšil nebo nezlepsil CD, je trochu mimo mísu.

Vážený pane, jak může firma

Vážený pane, jak může firma získat komerční úvěr, když si nevydělá ani na svůj provoz??? Jedině s garancí magistrátu asi, tak o jakém schvalování úvěru to tu motáte? Směnkou "splatíte" závazek po splatnosti - a ručíte čím? Až dojde ke dni D, tak bez protestu vydáte co? Cash asi těžko:-)  Smlouva je nevypověditelná a hle, u některých je asi možno jejich plnění rozložit v čase, respektive neschopný Liche  to dokázal za 3 měsíce, zatimco reality showman za x let se radši zaměřil na prosazení turniketů, že?  Asi jsem se spletl, Vy nejste ze šachty, Vy jste možná spíš ten zoufalec z reality show:-)

Ach jo po 2

Trochu se nám to vzdaluje od OZT, ale nevadí.Já píšu o tom, jak obtížné je díky blbě nastaveným stanovám dotáhnout soutěžní dialog na úvěr do konce, nic o schvalování ani ručení.Garance magistrátu není možná, šlo by o nepovolenou podporu (ale to jistě jako znalec financování mhd víte).Než začnete "motat" o splácení směnek, zkuste si přeci jen přečíst ten materiál, o kterém mluvím. Pak budete přesně vědět, jak se ony směnky měly splatit.Je úsměvné, jak spojujete ovoce a zeleninu, tedy tramvaje a turnikety. Pro vaši informaci k prvnímu dodatku, který rozložil dodávky tramvají v čase, došlo zhruba v době, kdy se hovořilo o turniketech. P.S.Jak souvisí nevypověditelnost smlouvy se změnou harmonogramu plnění?

Garance magistrátu není

Garance magistrátu není možná, šlo by o nepovolenou podporu... A co říkáte na tohle, taťko Šmoulo: Dle Usnesení Zastupitelstva hlavního města Prahy č. 13/1 ze dne 26. 1. 2012 Zastupitelstvo hl. m. Prahy schvaluje návrh, aby hl. m. Praha bezúplatně zajistilo závazky Dopravního podniku hl. m. Prahy, akciové společnosti, v rámci programu financování prostřednictvím finančních směnek v maximálním objemu do 4 mld. Kč s konečnou dobou splatnosti nepřesahující 1 rok (směnečný program), a to formou přijetí závazku hl. m. Prahy k odkupu směnek vystavených v rámci směnečného programu za podmínky, že získané prostředky budou výhradně použity na investiční program nákupu tramvajových vozidel Škoda 15T. A kdyby se Magistrát nezaručil, tak asi víme, pro jaký majetek by si Škoda se směnkami v ruce přišla, že? Já Vám rozumím, reality showmane, líbíte se mi, opravdu líbíte:-)) Fakt je ten, že firma je závislá na dotacích a kompenzacích od Prahy, na komerční úvěr si bez nějaké garance nesáhne, protože ze svého provozu utrží cca 4,3 mld. za rok, ale osobní náklady má na 5,4 mld. Vykáže zisk, protože od Prahy dostane 11 mld. na kompenzacích a dalších 3,5 na dotacích ze státního rozpočtu, Prahy a EU.   Jen pro dokreslení - klucí ze šachty, pokud je má kalkulačka funkční, inkasovali od jistého reality showmana ve firmě, která by měla dost brutálně šetřit, cca 88.000 za jeden jednotlivý kalendářní den bez ohledu na soboty, neděle a státní svátky po dobu 5 let:-) Turnikety uvádím v této souvislosti jen proto, že reality showman o ně tuze stál a proti marketingovým, poradenským službám, dodávkám výpočetní techniky a software, pohonných hmot etc. byla tato transakce jediná zmařená, což je hrozná škoda, vezmeme-li v potaz, kolik dělá 10-15% ze 2-3 miliard. Určitě by se našla nějaká firma založená před půl rokem se šikovným patentem, který by jí zajistil exkluzivitu:-))

Dotaz

Mohl by jste mi prosím objasnit (jak jsem se ptal už dřív) toto: Řekněte mi prosím, jak směnkou, kterou zaplatím závazek po splatnosti, vyvedu z firmy to co má hodnotu? Znamená tedy každá platba závazku gen. randákem definované "vyvádění"? A co to vlastně je?

Ale ano, kolego ze šachty, o

Ale ano, kolego ze šachty, o Licheho domovské firmě a smrkaní analýz, nebo třeba posudků, na jehož základě Vaši kamarádi z Appianu a insider státem dosazený koupili firmu za 800 mil., o tom se ví... Chápu Vaši frustraci, když jiní kradou, jak to že my nemůžeme "investovat" - zvelebovat veřejnou dopravu, uzavírat poradenské, marketingové a právní služby a tak dále a tak dále... Holt špatná doba, mnóó:-))  Použít zrvna směnky jako součást komplexního plánu u firmy, jež je plně závislá na cizích zdrojích a dobrovůli magistrátu - to je opravdu, drahý kolego, součást komplexního plánu, jak vyvést z firmy to, co má nějakou hodnotu...  Nejvíc mě rozesmívají páni typu Dvořky nebo Žaludy, když líčí své manažerské úspěchy a zlepšování hospodaření, ovšem už pomlčí o tom, že je docíleno jen kvůli tomu, že do jejich firmy nasypávají magistrát či kraje pořád větší a větší peníze. A k tomu ještě nepokrytě odklánějí, protože když to dělali před námi, tak proč ne my?

Těch tzv. analýz Vám kdekdo

Těch tzv. analýz Vám kdekdo vysmrkne mraky, za příslušné palmare, to nevíte? V Čechách dobrý způsob, jak situaci znepřehlednit a vyklouznout ze zodpovědnosti, je odkázat se na nezávislou analýzu, audit etc. To, že to pak v životě nefunguje tak, jak je nastíněno v analýze, to už nás nemusí zajímat, my jsme měli posudek, že se ta investice vyplatí a o tom, že nám zůstane za prsty řádově 10-20% provize, o tom žádná...   Ohledně směnek a odprodeje, opakuji, že byste se s Vaším kolegou ze šachty měli nějak zesynchronizovat, tento Váš kolega brojil proti odložení nákupu tramvají kvůli inflační doložce s tím, že jako kapitál na profinancování se už bna podzim 2011 ( to tam Liche asi ještě nebyl, že?) se uvažovalo o směnkách či odprodeji zbytného majetku...

Kolego od Randáka

Ke "smrkání" analýz ani nemá cenu se vyjadřovat. Už AT Kearney jich vysoplil dost-nikdo je ale nezpochybní.Směnky si pořídil DP kvůli už dodaným T15.Směnky byly jen část z komplexního materiálu. Měly vyřešit jen a jen staré závazky po splatnosti (asi 2,5 mld). Použít jenom je, bez dalších návazných kroků, a ještě splatné za rok, to nemá chybu.Stejně tak má jistě smysl přesunout dodávky do dalšího roku, kam jsem si naplánoval splatit 4 mld ze směnek.  

Oprava

Trochu lepší úvod:OZT (část podniku) po ukončení smlouvy mělo být prodáno zpátky DP za původní cenu (+- opotřebení/zhodnocení).Prodávaly se pouze zásoby a stroje, nikoliv budovy.

OZT se nemělo prodat

Možná bude stát za zmínku, že OZT po ukončení smlouvy mělo být prodáno zpátky DP za původní cenu (jen zásoby a stroje, nikoliv budovy).Dále k ceně OZT - znalec v posudku konstatoval tohle:Pořiz. cena dlouhodob. majetku:367 milKumul. odpisy: 334 milNetto tedy 33 mil, ale cena obvyklá vyčíslena na 198 mil.Účetní netto hodnota majetku byla celkem 81 mil, obvyklá vypočtena 245 mil.Poníženo o závazky 7 mil, tedy cena celkem 238 mil.Hovořit tedy o majetku v hodnotě 1,8 mld asi není zcela korektní. O zakázce pro Manilu (nejenom) se v DP mluvilo a mluví už hodně dlouho (hlavně odboráři) - nikdo z nich ale kromě keců o zakázkovém krytí nepoložil na stůl jediný vážně míněný dokument....

Ano, tady je to opravnách DPP

Ano, tady je to opravnách DPP a situace je zřejmá. Exředitel Dvořák při plánovaných takříkajíc Tvrdíkovsky odůvodnitelných rozsáhlých investicích do vozového parku, turniketů a podobných nesmyslů zapomněl přemýšlet ekonomicky, tj. jaká bude návratnost kapitálu, kdy a z čeho se to zaplatí. Asi proto, že magistrát to prostě zaplácne a když ne, no tak vždyť tu a tam můžeme podepsat nějakou směnku, nebo odprodat non-core byznys kamarádům z Plzně, vždyť outsourcing se dneska nosí.  Jeden střední manažer mi vyprávěl, jak se jim u nadnárodní firmy outsourcing servisních služeb vyplatil - cca o 50% dražší, než když to dělali sami, až krize je donutila začít počítat a vrátit se k tomu, co bývávalo:-)

Investice

ad "rozsáhlých investicích do vozového parku":investice zahájil starý dobrý Pavka Bém se spolustraníkem Štainerem, moc se nezabývali tím, jak ale objednané vozy zaplatit.Navíc - požadavky na tzv. standardy kvality (to je např. nízkopodlažní vůz) určuje ne DP, ale město prostřednictvím Ropidu. A samozřejmě také blížící se volby, to se pak na plakáty hodí kecy o 300 nových nízkopodlažních tramvajích.... ad "turnikety":na analýzu návratnosti předloženou finančnímu/dopravnímu výboru reagovala podobně tehdejší zastupitelka Kolínská ("... já mám analýzu, která ukazuje opak"). Ovšem nikdy ji nepředložila ad "a podobných nesmyslů":Jakých? Myslíte třeba zavedení signálu do metra? Je zajímavé, že podle průzkumu, který jsme si nedávno udělali, 75% tázaných vítá tento "nesmysl". ad "podepsat nějakou směnku":tu sjednal a ale podepsal Lich/Svoboda, a sjednali to tak, že až budou ty 4 mld na tramvaje viz první bod splatné v létě 2013, DP nebude mít z čeho platit. Stačí se podívat na dokumenty z jednání např. dopravního výboru z ledna 2011 a zjistíte, že z plánu na řešení akutních problémů DP byl nakonec použit pouze tento nástroj, a to ještě bez návazných kroků.

Pánové, ČEZ je jistě zajímavé

Pánové, ČEZ je jistě zajímavé téma, ale článek byl o opravnách DPP

peníze pro ODS

Vážení čtenáři,domnívám se, že je nutno se reálně zamylset nad tím, kdo ovládá DP,resp. jaká partaj. Jaké je stranické zastoupení v této firmě?? Vede ODS.Pak je třeba se zamyslet nad poslední causou, kterou vedl Primátor Prahy a jak to dopadlo, odstřihli ho a v současnosti drží "hubu a krok". Nakonec je jeden z nich.....ODS je zoufale bez peněz a tady je možný zdroj finančních prostředků do stranické pokladny a zároveň při tom pár jedincům vypadné tučné zpropitné, myšleno v milionech EUR.Pokračuje výrpodej podstaty tohoto státu, výprodej aktiv. Už toho není mnoho, tak se naši mocní vehementně snaží utrhnout co se dá........

To je jasné! Za penize v

To je jasné! Za penize v Praze dum, za valuty dva !!!

Milý čtenáři ČP, díky za

Milý čtenáři ČP,díky za reakci, ale opravdu nechápu, co to píšete o vazbách a preferencích redaktorů ČP. Myslím, že jsme první, kdo poukázali na skutečnost, že v DPP se hraje o něco jiného a většího, než jsou obrazovky v metru a apod. Pěkný den, Ondřej

První?

To trochu přeháníte. Ale pozor na konzultace u Kramářů a na "objektivitu" v kauze pračky maželů Peakových. 

Milý Čtenáři, nevím, proč se

Milý Čtenáři, nevím, proč se pozastavujete nad konzultacemi u Kramářů. Každý novinář má své zdroje, krom toho u pana Léko bylo zřejmé, že minimálně v okolí premiéra má nějaký dobrý kontakt... Je to, jako byste se rozčiloval na Pečinku, který evidentně patří už léta do suity Nečasovi věrných novinářů, že občas přinese zajímavé zprávy o tom, že už dávno věděl o odvolání toho a toho ministra... Viz odvolání Fuksy:-) Pan Léko aspoň napíše komentář, když nabude dojmu, že udělal Nečas chybu, toho se u Pečinky nedočkáte...

Diky moc za info. Oni Appianu

Diky moc za info.Oni Appianu ve Svycarsku zatnou tipec. O kauze MUS tady na rozdil od ostatnich medii informuji slusne. Nechtel byste sem psat jako redaktor?:-)

Super Kristek se

Super Kristek se odkopava.Diky, ze se tomu venujete.Az to upecou bylo by dobre hned na Kristka podat trestni oznameni Bradacove. Poruseni povinnosti pece radneho hospodare. Tak to zadna dalsi Laskova trestni oznameni nebudou. Skoda. Dalsich adeptu vcetne Kena je tam na zavreni vic nez dost. Nevite nekdo jak to vypada s vysetrovanim tech zlodejin?

Milý murdochu,

tak konečně došlo na "vláčky". Musím se Vám svěřit, že jsem vazbami a preferencemi některých kmenových autorů ČP zklamán. Přes veškerou skepsi, kterou k novinářům obecně chovám.S chlapci od Appian stále zacházejí v rukavičkách. A přitom to není nutné. Opravdu ne. Jejich hra není tak sofistikovaná, aby nebylo stop a labilních svědků.Jde o to, že některé figury bývají policií dotazovány, ale nikoliv skřípnuty. A teď je přitom situace obzvlášť příhodná. V Albánii nastal problémek. Zahraniční (tunel) expanze narazil na albánskou civilizaci:http://www.rozhlas.cz/zpravy/ekonomikavevrope/_zprava/akvizice-cez-v-albanii-prinasi-dalsi-problemy-zasahovala-i-policie--1138575 Nejsme s generálem Randákem jediní, kdo víme, kdo měl "Jih" na starosthttp://www.cez.al/en/about-us/cez-group/cez-trade-albania/contacts.html Ano, syn tohoto experta: "Jednatel firmy Right Power Jozef Böjtöš popřel, že by měli s Gama Investment něco společného." http://prerov.nejlepsi-adresa.cz/zpravy/clanky/Miliardova-paroplynova-elektrarna-v-Prerove-ma-sveho-prekvapiveho-kupce-9267 Předpokládám, že další rešerši zvládnete ;-).Jejich vazby na ČEZ jsou násobné. Říkal mi jeden známý, že pokud se vytvoří mapa vztahů otce a syna B. + synovce/bratrance P.Š. a zveřejní se naplno v analytickém článku, otřese se i Hrad.P.Š.  http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=645251 

Díky za tu Albánii,

nějak mi to uniklo.Moc mě to pobavilo.Líbí se mi,jak tito gauneři,kteří posílají na neplatiče gangsterský komanda se najednou,když jim někdo šlápne na kuří oko,domáhají spravedlnosti soudní cestou, prý mezinárodní arbitráže, cha cha pitomečci.V Albánii si jimi tak akorát vytřou.Je fascinující,jak ti žraloci,hledajíc možnosti kam narvat ty svoje nakradený prachy, jdou do zemí, kde ozdobou aktérů obchodních jednání jsou kalašnikovy místo kravat, a pak se diví.Diví diví,neboť narazí na hovada,zatímco oni jsou tímto prizmatem pouze hovádka, maličká bezbranná.Jen tak dál Albánci , víte my Češi jsme takoví ukňouranečci, ukňouraní a máme radost, když špinavou práci za nás dělají jiní. My sázíme na paní Bradáčovou,  že ona jako s těmi gaunery zlodějskými zatočí. My ji v tom podporujeme, z hospod a od počítačů.

to je hodně drsný

cynismus, v Albánii si vylámali zuby větší kádři než komada ČEZu, s Albánskou mafií prý nechce mít nic co dočinění ani kalábrijská Ndrangeta, lézt tam s investicemi by měl někdo pořádně odskákat, ve skutečnosti to ale zase odskáče jen dańový poplatník ;-(

skromný dotaz Vámi zmińovaný

P.Š. je totožná osoba popisovaná v článku viz níže?Se šéfem firmy spravující registr byl Pospíšil v ToskánskuPřestože registr disponuje citlivými údaji občanů, spravuje ho soukromá firma Neutrics. Jejím jediným akcionářem je podnikatel Petr Šikoš. Ten se „proslavil“ i tím, že se účastnil dnes již legendární dovolené expremiéra Mirka Topolánka v italském Toskánsku v roce 2009. V přístavu Monte Argentario se Šikoš potkal i s tehdejším a současným ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem (ODS). „V hotelu, kde jsem byl ubytovaný, jsem na golfu potkal pana Topolánka. Stejně tak jsem potkal i pana Romana, který tam hrál golf s panem Šikošem. A pozval nás, ať se u něj zastavíme,“ komentoval tehdy ministr setkání s majitelem firmy, která Centrální evidenci exekucí spravuje. Pospíšil se také ohradil s tím, že Šikošova firma byla vybrána před jeho příchodem na ministerstvo.http://www.lidovky.cz/ceka-vas-exekuce-registr-vam-to-prozradi-jen-za-poplatek-p2a-/ln_domov.asp?c=A120126_210158_ln_domov_rka 

Bingo

http://zpravy.idnes.cz/nejen-cesky-fotbal-se-pta-kam-zmizel-boss-miroslav-kriz-pid-/kavarna.aspx?c=A100628_131757_kavarna_chu   http://rejstrik-firem.kurzy.cz/25698117/porg-gymnazium-a-zakladni-skola-o-p-s/ 

to je hodně silná káva nejen na noc

ne že by mi všechna ta jména něco říkala,  náklady na Křížův koníček jsou ale děsivý a  že to "štrejchá"  i kolem advokáta "vora v zakoně" a mafiánského bosse Starku vedle něj ;-( dost slušný řetězec

Čtenáři, máte nějaký důkaz,

Čtenáři, máte nějaký důkaz, že Jozef je otcem Zsolta? Přeci jen syn má takové divné křestní. Ikdyž i Bojtos není tak úplně česko/slovensky ladné příjmení:-) Jinak s Albánií to je stará vesta a se zdejšími tunýlky to dle mého vůbec nesouvisí. ČEZáci už tehdy, když tam šli, tak si byli vědomi toho, že míra neplacení je tam vysoká - uvádělo se, že až třetina odběrů je na černo, což byl také důvod, proč si vynutili garance Světové banky, pokud bude privatizace neúspěšná. Nebo to snad zavinil Bojtos, že jim odběratelé, jak je tam dobrou tradicí, nadále neplatí?:-) Spíš je zajímavé, jak se ČEZ vrhla na fotovoltaiku v Čechách, tudy tekly peníze bokem...  To ten odstaveček o B. a P.Š by mě zajímal víc, kdybyste to nějak rozvedl...