Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 19
  • Poslední: 20.11.2012 7:49
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Tento text jste recyklovat nemusel

Na par mistech vtipne, vetsinou trapne, obcas nestoudne ... Pane profesore, tento text jste recyklovat nemusel.

zásadní otázka

Mám s tím rádobyvtpiným článkem opravdu problém. Je v něm hodně pravdivých věcí, ale taky naprosté bláboly a tvrdošíjně opakované mýty a lži. Celkově tedy váhám, jestli ten článek sesmolil ideologický komunista (ten nemusí mít ani průkazku a dokonce si o sobě ani nemusí myslet, že je komunista) nebo přímo kovaný bolševik. 

Skvělé (a vtipné), díky, pane profesore.

:-)

Děkuji Vám, S.Š., ale já nejsem profesor :)

Není zač..

.. naštěstí jste ten článek nepsal vy.

Článek jsem nečet, já takový druh škváru nečtu, neodkazuji na článek.

23. vyročí

89 rok byl zlomový rok, svoboda pro českou republiku. Lidé však zapomínají a mají tendenci brát jen negativní věci a to co se jim hodí. Každý je však zodpovědný sám za sebe. Hospodářská krize je celosvětový problém, velké problémy má nejen česká republika ale spoustu jiných zemí. Korupce je stará jako lidstvo samo, byla je a bude..... Situace v ČR není ideální avšak na vině není nynější vláda, současný politický režim ale neuvážené některé kroky po sametové revoluci - unáhlené restituce, restituční zákon, odškodňování politických vězňů, propouštění a udělení amnestii pro vězně.  Jak moc hluboko tyto akce zasáhli státní rozpočet ? Kdo s těch kteří dnes protestují na Václavském náměstí si to uvědomuje. Zadluženost státu nevzniká ze dne na den…je to dlouhodobý proces.  Lidé však potřebují viníka, hledají negativní věci ale pozitivní nevidí. Zapomínají co bylo před rokem 1989  - omezené studium, uzavřené hranice, žádná svoboda slova…       

Aha, takže současní členové

Aha, takže současní členové vlády / a předchozí vlády/ jsou plné andělů"?? Nepodvádí , nekradou , nelžou a pracijí pro blaho státu???

Každý je však zodpovědný sám za sebe

Pani Aleno ano, každý je zodpovědný sám za sebe. Ovšem je tu i druhá strana mince - to co nám tu nastavili a nastavují politici  a vlády   schvalovanými zákony  tuto možnost mnoha lidem již vzalo, či v budoucnu dalším lidem tu možnost být zodpovědný sám za sebe vezme. Jako příklad uvedu nezaměstnané - věřím tomu, že většina by dělat chtěla, ale oni v regionu, kde práce není a oni zde mají rodinu ji neseženou. Můžete namítnout, že mohou odejít za prací jinam, ale to může bez problémů mladý člověk bez rodiny, v ostatních případech to již tak jednoduché není. A ona se dnes ta práce špatně hledá i ve velkých městech. Navíc tu dnes jak černá ruka řádí  zde tzv. agentury práce (zásluhou Topolánkaboys/, které do firem dodávají zakzvaně vlastní zaměstance. A po tom, co jsem se seznámila v několika případech, jak tyto agentury fungují, tak já osobně bych jejich zaměstnancem být nechtěla , neměla bych totiž jistotu, že na stáří budu brát nějaký důchod. Našlo by se mnoho dalších případů,  ale to by asi bylo dlouhé psaní, vybrala jsem jen tento jeden případ, protože dle mého názoru v tomto funkce státu značně selhala, dnes úřady práce vůbec neplní svou funkci - tzn. mít alespoň snahu zajistit práci. Já např. považovala za docela dobrý nápad umísťování mladých lidí po určitou dobu do firem, kdy jejich minimální mzdu na základě smluvního vtzahu s firmou platil úřad práce, to dnes již nefunguje. Zde byla totiž šance, že po skončení této smlouvy ti mladí, osvědčí-li , zůstanou. Dnes za peníze z EU se provádí školení (samozřejmě přes různé firmy) jak sehnat práci- což považuji za nebetyčnou blbost.

Vážený pane Ben, ve Vaší

Vážený pane Ben, ve Vaší odpovědi je pravda v pochybení a nedomyšlenému systému v přístupu pracovních úřadu, který je spíše o administrativě..než řešení či zajištění alternativy pro občana.  Co se týká nezaměstnanosti v České republice s vysokou nezaměstnaností se nepotýká nejen česká republika ale je to celosvětový problém.  Okolní státy Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko atd. Je hospodářská krize. Jsem občanem české republiky momentálně žijící ve Švýcarsku, nezaměstnanost je tu celkem nízká ale i zde je značný problém. Citace rodilého Švýcara " Já sám žiji v bohaté zemi ale bojuji o přežití".  Problém s prací je značný ve všech státech po celém světě vlivem hospodářské krize. Ve všech zemích se propouští a je nedostatek pracovních míst. Ve Švýcarsku je zaveden systém pracovních míst již od školství příklad student které je na střední škole obchodní akademie se učí a zároveň má praxi v bance či firmě a pokud student vyniká nebo má snahu příslušná firma či banka mu po dokončení studia zajistí pracovní poměr.

Nelíbí

Nelíbí se mi nesourodé lamentování tohoto druhu... do jednoho hrnce semeleme vepřové, sóju, okurky, smetanu, sýr, paprikáš, nugát a brambůrky, však on si v tom každý najde to svoje. Nakonec z toho ale jenom prostě bolí břich, v tomto případě hlava.

Politolog Zbořil FOREVER

Dobrý den, pane profesore, rád bych vám položit otázku: Politolog Zdeněk Zbořil se nedávno vyjádřil posměšně o politickém aktivismu v internetových médiích ("Lidé do ulic nevyjdou. Stačí jim onanovat na internetu"). Jaký je podle profesora Hořejšího rozdíl mezi radikálním vyjadřováním názorů na ulici a radikálním vyjadřováním názorů na internetu? Měl bych myšlenku politologa Zbořila pochopit třeba tím způsobem, že by lidé neměli používat pro komunikaci počítače, ale vyměňovat si informace pouze při osobním kontaktu? Jelikož nejsem politolog a neumím myslet v kdovíjak vysokém levelu, pochybuji o zdravém rozumu pana Zbořila, potřeboval bych poradit, protože se zcela jistě mýlím – pan Zbořil je renomovaný publicista, moudrý muž, takový člověk přece nemůže tvrdit nesmysly. Neleze a neleze mi do hlavy, proč je podle politologa Zbořila důležitější, aby si můj názor vyslechlo deset lidí ve frontě na párek, než přečetlo 100.000 lidí na netu. Anebo ta hesla, ty slogany, které se provolávají v tisícihlavém davu… to jsou také názory? Třeba: "Máme holé ruce, máme holé ruce!" Na mne působí demonstrace spíš jako rituály, kde není mnoho prostoru pro vyjádření názorů. Možná je podle Zbořila důležité vyjádřit názor na internetu a doplnit rituálem na ulici. Svým způsobem bych tedy očekával, že váš článek je součástí pouličního rituálu. Máte připravena ke svému článku nějaká zjednodušená rituální hesla, pane profesore? Podle politologa Zbořila bychom s Vámi měli vyrazit do ulic :)

Jak to i bylo v podhradí

  89 jsem věřil,že bude lépe.Znal jsem ve svém okolí dost komunistů s průkazkama...9 z 10 byli slušní-prostě normální lidé,ale JEDEN z deseti byl hajzl.Jak to u nás lidí bývá.No a o těch dnes mluví protikomunistická propaganda.Oni totiž byli nejvíce vidět a slyšet.Já měl na pracovišti oboje.A když v PRACOVNÍ době odešla paní XY na poradu vyhražený jen členům KSČ a druhý den nám důležitě říkala,jak nám to v podniku nalajnovali-- lidé se mračili,protože zrovna ona velký pracant nebyla.Já se mračil také .Tito fanatici co lezli SSSR do zadku-(jako dnes ODS/TOP západu-) nebyli ochotni s nikým diskutovat..V obchodech bylo všeho dost,aby člověk nasytil sebe i rodinu a i se oblékl-bez Vietnamců a měl na to...TUZEX byl pro vyvolené,kteří měli buď příbuzné na západě nebo tam i pracovali na-tzv. BONY nebo valuty...také se s tím šmelilo a myslím,že hodně tzv.vexláků po sametu se stali mnozí díky vypraným prachům uctihodnými  podnikateli a politiky.

na vytesání do kamene je

Váš text příliš dlouhý pane profesore, bojím se však, že stav Vámi popisovaný je (bude) trvalejší než sám kámen ;-(

Naivně jsme vyměnili

Naivně jsme vyměnili politickou nesvobodu za bankovni otrokářství, můžeme svobodně říkat co chceme, stejně to nikoho nezajímá. Máme banány a jsme jako opice, máme toaleťák abychom se z toho všeho mohli pos...T.  Teď už zbývá jen osvědčená metoda . Necinkat, ale střílet.......U nás je z neznámých důvodů přitažlivá tradice studenta, který se upálí, aby vyburcoval společnost, místo aby po vzoru všech těch bojovníků sejmul někoho, kdo za to opravdu může. V zemi, která se spokojí s takovým sebeobelháváním a kýčovitým larmoyantním přístupem k oběti a hrdinství  si nic lepšího nezasloužíme

trefné

jak lze skoncentrovat myšlenku do několika vět...

Bakala je dnes také samá yronyje a satyra

V jeho redakci tradičně o osvýcence není nouze, ale přesto se ojevily informace, že propagandu vezme do ruky osobně.http://zpravy.ihned.cz/alternativni-listopad/c1-58607550-skyfall-nad-smutnym-osudem-jednoho-agenta 

Astrofyzik Jiří Grygar odmítl Cenu předsedy RVVI

 Před třemi roky v předvečer 20. výročí:16. listopadu 2009  Astrofyzik Jiří Grygar odmítl ocenění Česká hlava za mimořádné vědecké výsledky a popularizaci vědy. Měl jej dostat od premiéra Jana Fischera, který je zároveň předsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Ta podle Grygara vědu spíš poškozuje. Astrofyzik by s oceněním získal půl milionu korun.http://zpravy.idnes.cz/vladni-rada-skodi-vede-odmitl-grygar-pulmilionovou-cenu-od-fischera-11z-/zahranicni.aspx?c=A091116_113913_vedatech_jwV předvečer 23. výročí: Vědci a lékaři se možná dočkají zvláštní agentury pro medicínský výzkum, jež má doplnit Grantovou a Technologickou agenturu ČR.   http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vzdelavani/rysuje-se-vznik-agentury-pro-zdravotnicky-vyzkum-cr Děkujeme - i přes mnohokráte prokázanou flexibilitu - odejděte: (Jak jsme sledovali volby ) http://www.hoschl.cz/foto/210.jpg (Já sám jsem však Euro vítal a vítám jako zázrak. Jsem nyní však ochoten připustit varování některých, včetně VK, že to zázrak není a že to může být veliký problém. Už je to, zdá se, tady! )http://www.fragmenty.cz/iz000994.htmlHappy End: O přehršli dobrých lidí: Došlo k nedorozumění. Ve hře o prezidentský úřad máme několik přátel. Kromě Miloše Zemana ještě Vláďu Dlouhého a Honzu Fischera. Veřejně tedy nemůžeme s manželkou podporovat žádného z nich, protože by to bylo nefér vůči ostatním. Všichni jsou to dlouholetí přátelé a dobří lidé.   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Houslista-Hudecek-pry-podporuje-Jana-Fischera-Je-to-trochu-jinak-249453 

pan Jiří Grygar

je  ovšem naprosto vyjímečná osobnost jako člověk a jako odborník, ke škodě našeho národa, máme více těch, kteří metály z jakýchkoliv rukou sbírají jako motýly, kladné vzory nefrčí ;-(, média se hemží rádoby hvězdama, které ale pro historii nezasvítí, ani kdyby byli napojení na Temelín