Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 31
  • Poslední: 7.12.2012 22:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
perfektní článek

doporučuju přečít, to vysvětluje v podstatě vše http://ivocerman.blog.idnes.cz/c/304867/V-Gaze-nastaly-verejne-popravy-kolaborantu.html 

Vytvořte si vlastní soupisku manipulačních technik, Petribe, nesnažte se nalepit a rozšiřovat dílo Noaha Chomského, který ho má většího než vy :))

Domníváte se, Petribe, že mi takto naivní hláška stojí alespoň za kousek beletrie pro pobavení čtenářů? Umím vařit doslova z vody, ale zrovna dnes pošlu energii někam jinam, přijměte moji omluvu :)

No jasně… a ufňukánek Federer je podle českošvýcarských médií nejlepší tenista a Jan Fischer největší český vlastenec :)) Monty, napřed se nauč běhat okolo manéže v pilinách, až pak se postav doprostřed a zvedni bradu, být středem pozornosti je smrtelně nebezpečné.

...

jestli vám podle Chomského vadí "Zacházení s veřejností jako s dítětem", pak by jste mohl zapracovat nejprve u sebe.

Kdo způsobil, že i sám náčelník vydával tak zvrácené rozkazy?

 aneb "Quo usque tandem, Catilina?" čili "Jak dlouho ještě, Katilino, nám tu budeš jezdit na tandemu, když tu máme kolo?" (@V+W)Ale vážně - můj dávný spolužák by vám vysvětlil, že za všechno může velkej Žid, co v pozadí tahá za drátky.  (Trochu ovšem tuším, že tuhle pravdu už jste si dávno objevil sám.)Jeden by se neměl vysmívat postiženým, zvláště když jsou z venkova, ale tahle úporná snaha předstírat "nezávislé" myšlení při pohledu zvenčí téměř fyzicky bolí.

Dnešní zpravodajství ČT24 / v pásmu Gazy je zavražděn velitel ozbrojeného křídla Hamasu, vzduchem létají palestinské rakety, židé startují své americké stíhačky, Peterczech sedí doma před obrazovkou a svírá v dlani bobra. Na otázky Martina Veselovského odpovídají izraelský velvyslanec Jaakov Levy a palestinský emisar Mohamed Salaymeh. Jaakov Levy přímo ve studiu demagogicky opakuje stále tutéž frázi o eliminaci strategické hrozby pro sužovaný lid Izraele, Martin Veselovský se svým typicky potutelným způsobem usmívá, chytá za rypák a pokládáním stále jednodušších otázek pokouší vyrazit z Levyho něco pravýho, autentickýho… blahopřeji, Martine, je už skutečně na čase začít vnímat ty izraelské komiky s určitým nadhledem :) Komentář Salaymeha je zprostředkován přes simultánní překlad, otázky Martina Veselovského jsou nepochybně zcela záměrně zkreslovány, Salaymeh totiž odpovídá v podstatě na  jiné otázky, působí dojmem zmateného člověka, Veselovský se místy natáčí směrem k plazmě, aby se ujistil, že palestinský velvyslanec při interview nepopíjí rum. Jak dlouho budeme snášet manipulace a podvratnou činnost v českých médiích? Kdo v ČT zařídil, aby izraelský velvyslanec vypadal jako pan spravedlivý a ten palestinský jako zmatený trouba?

strašlivá manipulace ČT

Jestli se vám jeví palesticnký velvyslanac, který je už starší pán, navíc na simultáním překladu s telemostem do Berlína jako pomatený, tak  je to váše dojmologie. Požadavek na svižný dojem je podobně nereálný, jako kdyby neměl náš ministr zahraničí působit, že co chvíli schrupne . Na mne působí spíš jako kafemlejnek ve stylu "Zeptejte se mne na co chcete, na co chci vám odpovím.", ale i tak zvládl sdělit svá stanoviska šířeji než byl dotazován.http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/Jeví se vám také toto exluzivní interview je manipulace?http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/osobnosti-na-ct24/75925-chceme-zit-s-izraelci-v-miru-rika-palestinsky-velvyslanec-mohamed-salaymeh/

Děkuji, pane Kurasi,

za Vaši vytrvalost při popularizaci svobody a tolerance.Obdivuji izraelský národ jak pro jeho pracovitost a budovatelské schopnosti, kdy z kusu pouště vytvořil doslova kvetoucí zemi, tak i pro jeho vytrvalý boj proti islámskému terorizmu.V Izraeli se bojuje o svobodu Západu - a bojuje se tam denně. 

Don''t worry, Father. The Czech Honza se ve světě neztratí… :)

Nic prekvapujiciho,

chyba je vzdycky na strane mimo Izrael, a kdo nesouhlasi je antisemita. Stale stejna pisnicka. Panu Kurasovy doporucuji film Checkpoint (od Izrael. rezisera), kde se muze presvedcit o tom jak "Stát Izrael praktikuje nejpřísnější vojenskou etiku ze všech zemí ve válečné situaci za celé dějiny" 

Zdravím, Benjamine Kurasi… nabízím námět k zamyšlení, hezky to rozeberte a připojte svůj názor. Předem děkuji, budu se těšit :) Noam Chomsky: Deset nejdůležitejších způsobů manipulace s veřejností .................................................................... "Za posledních 50 let vědecký pokrok vygeneroval rostoucí propast mezi tím, co veřejnost ví a mezi vědomostmi dominantních elit. Díky biologii, neurobiologii a aplikované psychologii „systém“ získal vyspělé znalosti fyzické a psychologické povahy lidí. Těchto vědomostí se cynicky využívá k manipulaci s veřejností, jako kdyby to bylo stádo ovcí."

a kdo s váma manipuluje?

 zdroje informací jsou volně přístupné, mozek musíte použít sám.

Starousedlíci a všichni lidé dobré vůle mají poněkud jiné touhy a zájmy, než denodenně, v každou hodinu a vteřinu být neustále ve střehu, přepínat mozek a čelit psychologickým útokům mezinárodního organizovaného zločinu, usilujícího o tvůj poslední groš, poslední kapku tvé svobodné vůle. Hovořím jasně, Larry? PS: Larry, kde je volně přístupný zdroj informace o tom, kdo je to Larry?, rád bych použil mozek a trochu si s vámi pohrál. Nemáte tak trochu pocit, že se mnou díky své anonymitě manipulujete? :))

odkdy jste mluvčím

odkdy jste mluvčím starousedlíků a všech lidí dobré vůle? žeby důkaz ztráty soudnosti?Vaše zájmy mě popravdě nezajímají, stejně jako je pro Vás bezpředmětné to kdo jsem. jestli to považujete za manipulaci, tak Vás lituji.

Larry, přišel jste za mnou do chatu a začal pokládat otázky a vypisovat poznámky, které pro sebe považujete za smrtelně důležité. Na legrační otázky jsem zareagoval, poznámky vzal na vědomí – to je vše, co pro vás mohu udělat, psychoterapii si objednejte u specialisty, na workshop flamewar beru na sparing jen pokročilé psychopaty v rozmezí věku 20-30 let (brněnské psychopaty bez věkového omezení, jako pokročilí se již rodí), anebo vyjímečně krásné, nadané a inteligentní, disciplinované a dobře vychované, sedmnáctileté árijské blondýny. Nezajímá mne, kdo jste, Larry, pokud mi nebudete příliš často předkládat vaše typické zbytečné otázky a hloupé poznámky. Alles Gute, Larry.

možná to v Brně a okolí ještě

možná to v Brně a okolí ještě nevíte, ale chat slouží ke komunikaci. nemůžu za to, že rozpustili lidové milice a na důchod pro nedostatek odpracovaných let nedosahujete, takže v přestávkách mezi znaleckým hodnocením 50tiletých hrošic v podvazkách a tangách máte neodolatelné nutkání se intelektuálně prezentovat na této sajtě. bohužel ty bláboly, nebo spíš intelektuální průjem, nelze minout. za Chocholouškem Vás posílat nemusím, trefíte sám.

Larry, přiznám se, že na základě vaší poptávky jsem přizpůsobil svoji nabídku, předpokládám, že jako bambulína bych vás solidním rozhovorem znechutil :)

manipulační technika

rozšířil bych soupisku manipulačních technik o jednu oblíbenou na diskusních fórech, kdy flamer vypustí moudro nejlépe podepřené známou autoritou s rozsáhlou publikační čiností a  s odkazem na nějakou jeho stať s výzvou, aby si s ním ostatní troufli polemizovat.  Mohla by se třeba nazývat "Můj taťka ho má většího! (heč!)"

A co ambasáda pro zlepšení obrazu dělá?

A co ambasáda pro zlepšení obrazu dělá? Včera začala izraelská operace proti teroristům v Gaze, byla povolena mobilizace záložníků, ale na web ambasády mlčí (poslední článek je tam z 1. 11. 2012!).  Kdybych nečetl Eretz.cz, tak nevím nic...

Děkuji za odkaz,

neznal jsem ho. 

Typicky Izraelský reflex sebelítosti.

Byl ten rozhovor určitě s panem velvyslancem Levym? Z textu mám pocit, že se jednalo o svatou Terezu v kalhotách.

antisemitismus je jen nedostatek informací

Arabové tvoří významnou část obyvatel Izraele, slouží v izraelské armádě a studují na izraelských univerzitách. tzv Palestinci, to je jen umělé označení vzniklé celkem nedávno, pořád jsou to stejní Arabové jako např. v Jordánsku.je jen dobře, že srdce Evropy bije za Izrael a hodnoty, které představuje. je pravda, že pro Západ už jsou ty hodnoty natolik samozřejmé, že už si je přestávají vážit, což je prvním krokem k tomu aby o ně přišli.

Přesně tak,

jsem taky ráda, že jako republika stojíme za Izraelem a ne Palestinou, lépe řečeno muslimskou Palestinou. Palestinci si dělají územní nároky, ale Izrael jim nikdy patřit nebude.  Muslimové se roztahují všude, včera jsem četla, že v Bruselu letos ani nepostaví tradiční vánoční strom, aby se nedotkli muslimů. Je šokující, že si muslimové dovolí říct v cizí zemi, která je přijme, že když se to Belgičanům nelíbí, ať se vystěhují! Neuvěřitelná drzost. Kdyby totéž si dovolili např. křesťané někde v muslimském státě, bez milosti by je zlikvidovali.  http://www.novinky.cz/vanoce/284678-brusel-letos-radeji-nevztyci-vanocni-strom-ma-strach-z-islamistu.html

souhlasím

Belgičanům už nezbývá než se vystěhovat, jsou jen občany druhé kategorie, bez práv. jediné co mají, jsou povinnosti - živit stát a občany první kategorie = přistěhovalce. je na to výstižný německý výraz - Zahldronen :)

nová propaganda antisemitismu

Mluvil jsem s levicově zaměřenými studenty, kteří byli velice výřeční, když popisovali prefabrikovanými slovy, co všechno dělá Izrael špatně, o okupaci, genocidě, izraelském fašismu, etc., ale mlčeli, když jsem se jich zeptal : "Co by teda měl dělat?"

Studenti jsou od toho aby

Studenti jsou od toho aby dávali odpovědi na složité otázky? A Nechtěl bys po nich aby ti napsali návod na lék na Aids?Kdyby řekli že by stačilo kdyby Izrael respektoval lidská prava Palestinců, tak by to uplně stačilo a bylo by to na 10000% v souladu se zahraniční politikou Česka!Co se týká prefabrikovaných slov , slýcháme je často od "obětí holokaustu". 

Roztomilé uvozovky

podobná prefabrikovaná slova je sice často slýchat od "obyčejných idiotů", ale vy mezi ně jistě nepatříte.A s lidskými právy Palestinců máte naprostou pravdu - kdyby je Izrael respektoval alespoň z poloviny tak humánně jako to umí Hamas, bylo by dávno po problémech.(a nebojte, až bude po židech, dojde i na křesťany)http://www.youtube.com/watch?v=JRFw1H_eXC4

Tak to je síla,

to video, ale je to tak, jak píšete. Muslimové jdou nejvíc po židech a hned po nich jsou na řadě křesťané. Je to nenávistné náboženství. 

to je u těchto "bojovníků za svobodu" celkem běžné

první co udělali po získání suverenity v Gaze, byla likvidace starých křesťanských hrobů.další svobodomyslnost jsem pozoroval, když vraždili příznivce nevládních politických stran, taky celkem běžný jev.se nedivím, že tolik Arabů se snaží dostat do toho "zlého a ošklivého" Izraele, jediná šance jak žít důstojně a svobodně.