Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 14.11.2012 20:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
no já nevím

to co se děje nyní v Evropě myslím NENÍ pravolevý boj, ale jiné téma a více méně všude stejné...lidi na náměstích křičí, přestaňte krást, zdá se, že evropský volič má zkrátka problém s tím, že nevěří obecně svým vládám a to ne z ideologických důvodu ale čistě pragmatických, korupční aféry, neplacení daní "vyvolených", atd. v článku zmíněný italský soudce di Pietro v čele hnutí? Kozel zahradníkem? Při akci "mani pulite" to "čistil" jen do určité úrovně, tak co teď křičí?

Pane Kučíku, vy si nepokládáte ZÁKLADNÍ OTÁZKU – k čemu totiž pravolevé politické strany ve skutečnosti slouží: K organizaci rozkrádání veřejných financí pod zástěrkou společenské hry na demokracii. Žádný jiný význam politické strany nemají, nikdy neměly a nikdy mít nebudou. V takovém světle jsou pravolevé politické strany samozřejmě aktuální, aktuální byly a aktuální vždy budou!… protože vždy bude existovat společenská vrstva parazitů, která osvědčený model vysávání spoluobčanů prostřednictvím vysokých politických funkcí a korupce bude všemi silami udržovat při životě, vítězové a poražení mezi parazity se budou organizovat do pravolevých politických stran, aby bylo jasné, který parazit zrovna krade a který parazit musí dočasně potupně pracovat. Oproti tomu alternativy, respektive politická hnutí, Vítku, nestojí na principu parazitování, člen alternativy nejen dočasně, ale vždy pracuje, vytváří hodnoty a krmení pro parazity. Pro politický underground tedy postrádá smysl i dělení na družstva vítězů a poražených, jako je tomu mezi parazity, dělení na pravolevé politické formace. K účinné ochraně veřejných financí před politickými gaunery je zapotřebí jen DOBRÁ VŮLE, což je pojem, který nemá politický obsah, tedy pravý ani levý, pojem mající pouze LIDSKÝ rozměr a nejlépe se prosazuje LOGICKY v rámci alternativních občanských formací, případně politických hnutí. Zapamatuj si, Vítku: Alternativa/politické hnutí = Všichni lidé dobré vůle. Takže kdybyste myslel logicky, pane Kučíku, zřejmě bych ve vašem textu nenarazil na propojení slov ALTERNATIVA a POPULISMUS. Populistické (přesně ve smyslu definice tohoto slova) mohou být ze své podstaty parazitismu totiž jen politické strany, které PŘEDSTÍRAJÍ občanům, že neusilují o rozkrádání veřejných finančních prostředků, nýbrž naopak a lživě – o jejich správu ve veřejném zájmu. ......................................................... PS: Definice pravých a levých politických stran, pane Kučíku, je pouze formální druh beletrie (občas nějaký megaparazit sepíše levicový manifest, jindy zase ultraparazit významnou pravicovou publikaci a podobně). Stejně jako Pravé a Levé, mohou se nazývat družstva vítězných a poražených parazitů například Horní a Dolní, anebo Přední a Zadní (příslušnou beletrii modifikuje superparazit, gigaparazit… historicky nejúspěšnějším autorem stranické beletrie je makroparazit).

Pana MartinkO1,  se zaujetím

Pana MartinkO1, se zaujetím jsem si přečetl váš blog.Musím uznat,slušné a dobré!Je radost,když blog  má formu a hlavně člověk se v tom vyzná,co tím chceteco nejvíce říci.Posiluji vaše názory a musí se začít moderní změnou ÚSTAVY!Bez toho vše k ničemu.A úplně nejdříve z toho změny kompletně zákonů v PČR a SČR!Poslanci a senátoři jsou ukázkově poze byrokratickými loutkami.Všichni to vědí a nikomu to nevadí.Tímto krokem by se dozajista mohla začít rozplétat pomalu vámi tentokrát vybraná temata!!!Díky,ale opravdu!

To je otázka...

Osobně si myslím, že pravolevé uspořádání není přežité. Jde o to, že ti co se považují za pravici se tak nechovají. Zůstaňme v Česku. Jako pravicové parlamentní strany sebe sama považují ODS a TOP09. Nic proti tomu...pokud se tak pánové vidí je to jejich věc, ale jejich reálná politika je naprostým opakem. Pominu jejich pohrdání morálními zákony, protože to by bylo na dlouho a zůstanu u toho co tyto strany hlásaly a jak se chovají. Zvyšování daní, tzv. milionářská daň (nebudu slovíčkařit a budu to takto nazývat)..tohle nejsou kroky pravicových stran. Navíc zde neobstojí ani argument, že jsme v době krize a toto je nutnost. Pokud nemá pravice ve svém repertoáru nic jiného čím léčit krizi než jsou levicové ideály tak kde je potom ona hranice mezi levicí a pravicí? Pravice nám vlastně dnes splývá s levicí (myšleno v ČR). Proto vznikají nálady a myšlenky a hlavně snaha najít něco co se vymyká dnešnímu zdegenerovanému světu politiků. Můžete to nazývat populismem, ale politici jsou zde od toho, aby vedli stát tak jak je o to ve volbách požádali jejich voliči. Proto si dnes pravicově orientovaní lidé vyčítají svoji volbu, protože byl na nich spáchán podvod. A že jich není málo... Tady vzniká to hledání poctivých a živná půda pro lidi, kteří se zdají být jako čestvý vítr. Koneckonců jak byste označili mě? Jsou mi sympatické věci z obou táborů. Namátkou - privatizace (stát nemá podnikat), majetková přiznání a doložení o způsobu nabytí majetku (kdo nemá černé svědomí nemá se čeho bát), omezení státních podpor v nezaměstnanosti, ale s aktivní pomocí státu (tzn. tlak na ÚP, aby konaly jak mají...) Úmyslně jsem vybral témata, která jsou kontroverzní, jsou jedněmi z hlavních myšlenek pravice x levice a nemyslím, že jsou neslušná...

Pravo-levě už není co dělit. Alespoň v Česku.

Máme tu levé komunisty a pohříchu levou dělnickou stranu a napravo nic. ODS dělá levicovou politiku a tvrdí, že je pravicová. ČSSD ji kritizuje zprava. Jaký tedy má smysl dělení na pravé a levé, když se pravicová strana chová levicově a levicová pravicově? Vždyť je to zmatek, jako by politici nevěděli čí jsou. Toto dělění ztratilo smysl, protože nevyjadřuje skutečnost ani za mák. Nevyjadřuje nic.

souhlas

Přesně tak. A pokud pravice má být TOP09, tak potěš pánbůh. Ta je sice všechno, jen ne populistická, ale v tom nejhorším slova smyslu, jaký si lze představit.

Souhlasím.

...

Zajimave cteni, jako vzdy

Souhlasim s autorem ze pravo-leve chapani politicke sceny ruzna hnuti typu "ani prase, ani mys" nenahradi. A autor naprosto spravne poukazuje ze vsechny "stredni" politicke smery se nakonec ukazi jako leve.Jako katolik co obdivuje americkou ustavu jsem presvedceny ze nalepky ''napravo'' a ''nalevo'' se maji nahrazovat charakterizaci ''vice obcanskych svobod a zodpovednosti'' a ''mene obcanskych svobod a vice statni moci''.Statni moc budou ale ti co na ni spolehaji respektovat jen do momentu kdy prestane byt schopna se starat o jejich ''jistoty''. Tedy - kdyz statu uz nikdo nepujci, a ti od kterych stat drive bral bud zmizeli anebo jsou tez bankrot.Recept na ''nefunkcni spolecnost..''Martin Horsky

Já mám také blízko ke

Já mám také blízko ke katolictví a obdivuji americkou revoluci, ale přesto nesouhlasím s pravo-levým dělení. Z několika důvodů:1) politický kompas má opravdu 2 osy, nejen jednu. A jistě by se jich dalo vymyslet i více2) krajní pravice i krajní levice jsou si velmi podobné. Stejné je to na středu3) v 21. století je ideologie hlavních stran vyprázdněná. Pravo nebo levo je jen PR omáčka, nemá to s tím, co strana dělá, absolutně nic společného. Je to zcela umělá dichotomie, přiživovaná médii. Z pohledu ze zahraničí má ČR hned 3 sociálně demokratické strany (KSČM, ČSSD a ODS)4) hra na pravo a levo maskuje, že politici nemají témata, která by skutečně korespondovala s potřebami a problémy lidíPokud národní stát a republika nahradily feudalismus a až poté došlo k dělení na pravo/levo, pak je třeba v reakci na dnešní reálný a nastupující neofeudalismus opět přistoupit k politice jinak - to říkají nová hnutí.Nová hnutí (např. Piráti) vrací do politiky témata a smysl. Jsem alergický na slovo ''populistický''. Je novinářský nešvar označovat cokoli, co má pomoci lidem, za ''populismus''. Podle novinářů je asi užitečná, státnická a důstojná politika jenom tak, která lidem škodí (nebo nám pomáhá, ale my o tom nevíme, protože jsme všichni nejspíš idioti).Populismus jako nadávka neznamená dělat prospěšné zákony, které se budou lidem líbit. Znamená to hledat nepřátele, aby se zastřely skutečné problémy. Populismus je xenofobní, hledající nepřítele.

Naprostý souhlas

Díky za skvělý komentář, naprosto s ním souhlasím. Já si dokonce myslím, že polarizace politiky nebo čehokoli je sama o sobě zavádějící a většinou je i účelová pro zdiskreditování odpůrce. Svět přece není černobílý. Je logické, že na řešení některých problémů má lepší prostředky stát, na jiné soukromý sektor, některé hodnoty je třeba konzervovat, jiné reformovat a jiné zavrhnout.Osobně mi vadí, když se přijímají zákony a normy, které se snaží preferovat někoho na úkor někoho jiného a které apriory zavádějí nerovnost, nebo které někomu něco zakazují a zavádí praxi, kdy např. stát rozhoduje za své občany, co je pro ně dobré a co špatné. Jsem tedy pravičák nebo levičák?

Takhle to nefunguje

Takhle idealisticky to bohužel v praxi nefunguje. Právě už třeba proto, že dnešní pravice má tendenci dávat lidem individuální svobody v ekonomické oblasti, ale v oblasti sociální se snaží pomocí zákonů udržovat "tradiční hodnoty". Pokud jsem homosexuál a budu mít zakázané oženit se se svým přítelem, tak mám snad více svobod? Nebo když jsem žena a nemohu se rozhodnout jít na potrat? Muslimka, která nesmí ve škole nosit šátek, nebo se souvěrci složit na mešitu s minaretem? 

Politický kompas

A co politický kompas?Zajímavý systém, kde se pro rozřazení politických entit nepoužívá jen pravolevá osa (vztahující se k ekonomické svobodě), ale i druhá, autoritářská osa (vztahující se k míře politicko-občanské svobody):http://politicalcompass.org/index

Aktuální výzva pro schopné!!?

Zoufale doporučuji těm,kteří to umí,jsou fanoušky konstruktivních životních výhledů,věnují se něčemu podobnému,aby zasedli a zaměřili se ne na krizový scénář,to je pouze " PSANÁ TEORIE "!Ale na na to,až nebude co do pusy-jídlo,pití,nebudou energie na čem by se třeba to něco málo dalo uvařit či aspoň ohřát/POZOR - v tu dobu již tu nebudou žádné lesy,které budou vykáceny,rozprodány či vyloupeny!/,nebude fungovat žádná doprava,tím se nebudou moci vyvážet případné odpadky a uklízet veřejné prostranství měst a obcí,nebudou žádné naše ani dovážené suroviny všeho druhu,potřebné k životu společnosti,žádná komunikační spojení atd.!Vrcholem bude,že začnou propukat smrtelné epidemie a nastoupí vláda přírody a životní prostředí bude procházet neřízenými,živelnými procesy! První krok vidím rozumný,tak jak to provedli cca před 2 roky v ŘECKU,že byla vydána " KUCHAŘKA " z období 2.světové války se zaměřením jejich možností a regionálních skutečností.Žádná MODERNA,ale realita!!!