Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 23
  • Poslední: 11.11.2012 16:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
88 tisíc

sakra, co mi to číslo připomíná :) chybí 500 hlasů

Ladislav Jakl se mě jako prezidentský kandidát netýká. Moji favorité jsou Miloš Zeman anebo Jana Bobošíková, ještě se rozhodnu. Chilské pero Václavu Klausovi ze srdce přeji, dokážu pochopit vášnivého sběratele, Lojzo z paseky.

MottojgIII: "zatim jsem se nedozvedel, jake (politicke) nazory Franz vlastne zastava" ......................................... Což o to – seznam názorů anebo politických názorů si Vladimír Franz může na základě průzkumu poptávky své "voličské" základny interaktivně vytvořit, vygůglovat, což také pilně činí, upravuje, přizpůsobuje a ohýbá průběžně svůj životopis, pokoutníci a uživatelé smartphonů Franzovu "anamnézu" na síti ochotně zviditelní a upředou, i fenomén lajku (bezcenného populistického kliknutí) lze takticky povýšit nad hodnotu žalostně nízkého počtu smysluplných komentářů, zabývajících se osobou našeho pseudointelektuálního manekýna… co však bude nadále a navěky problémem milého Franze, je kvalitní dabing pro jeho obsazení v dalším z bulvárních seriálů, Franzova nepříliš uvěřitelná dikce – i když Václav Havel ráčkoval, huhňal a bojoval s obsedantními manýry při tvorbě slovosledu, přesto byl uvěřitelný, autentický, ve svých proslovech autorsky původní, nepotřeboval profesionální dabing. Pokud někdo podvádí, papouškuje a nemá hereckou praxi z dabingu, nedokáže nasadit ani přesvědčivý, charismatický tón. Jako Toruk Makto může "prezident" Franz jen a jen vypadat. Cokoliv doposud pronesl Franz na veřejnosti, je možné se stejným nezájmem vyslechnout z úst neškodného opilce bez energie, loudícího o pozornost na tramvajové zastávce… šroubovaná mudrování, prokládaná krátkodobými abstinenčními blikanci. Mne nezajímá, zda je tento pán pasivně sečtělý anebo zbytečně vystudovaný, nemám potřebu kritizovat jeho amatérské mazanice ani hudební díla, která mají se skutečným uměním společné snad jen záchodky a kuřárnu, proč bych měl ubližovat? Moje přání je zcela prosté: Ať se Franz buďto probere, rozduní zvony svého srdce a zasáhne skutečné vírou naplněné občany – tedy nejen děti v období Halloweenu a plnoleté studenty – nebo ať sklapne a nedělá z ostudy mezinárodní kabát mírumilovnému, dnes sužovanému národu. Tedy zatím mírumilovnému. Přímá volba hlavy státu – to nemá být prdel pro serfaře na netu, jak pro nás (sebevědomě v množném čísle) tipuje redakční šotek Koutník, první přímá volba hlavy státu v historii samostatné České republiky by měla být něčím jako obnova Mariánského sloupu.

Nujo no, to víte

Kandidáta s tak jasnými politickými názory jako je kupříkladu Jakl, takového druhého nenaleznete v celé galaxii.Naštěstí je tedy tak lenivý, či tolik nenáviděný, či možná i nedostatečné inteligence, že podpisy nesesbíral. A to je pro tento národ hrozná škoda. I když zase na druhé straně získal, dle vlastních slov podpis Péročmajza I. A ten by tedy měl platit za několik miliónů podpisů jeho poddaných.  

Stát se prezidentem Kocourkova je velkým lákadlem...

i pro Táňu Fischerovou. :-)  Co kdyby to vyšlo a měla by zajištěné živobytí i s vysokým prezidentským důchodem? To ostatní potřebné už by zvládnul tým placených poradců. Aby ostuda z nemístného blábolení a plácání nebyla veliká. :-D

Není to nic překvapivého.

Češi si odjakživa potrpěli na excentrické prezidenty a pan Franc není žádnou výjimkou.Nevím, proč svět, který neustále mele o demokracii a volí přitom pořád dokola na vysoké politické posty zalobované bafuňáře, si dovoluje kritizovat tuto specificky českou "vůli lidu". 

Kdybych byl

pravdolaskarsky novinar napriklad formatu Zitneho, ktery vam sem nekdy pise, (rad se tituluje terminem "Bezpecnostni analytik" - v soucasne dobe ve sluzbach americkeho imperia, z cehoz vyvozuji, ze uz vam sem asi psat nebude - nejspis ho preplatili americti zplnomocnenci (roz. agenti) z americkych, na vlade nezavislych fondu, ktere jsou vladou pouze ovladany, ale jinak zcela "nezavisle". Nechci tady pouzivat slovo korupce, to by bylo mimo tema, ze...)rekl bych neco o Franzove volicske zakladne, o jeji nizke inteligenci, babkach demokratkach, nebo jinak bych ji ponizil, snizil, a poplival, jak to my demokrate umime. Ale protoze nejsem demokrat formatu takoveho cloveka, jakym je tento bezpecnostni analytik a jemu podobni, utrousim jen, ze zatim jsem se nedozvedel, jake (politicke) nazory Franz vlastne zastava...Mozna bych mohl jeste steskne poznamenat, ze progresivisticky kycovity jev Velke Zmeny (ktery zde znamena, ze kdyz prijde potetovany clovek na Hrad, zmena nepochybne nastane) se z ceske politiky stale ne a ne vytratit.

Citoval jsem z vašeho textu.

Citoval jsem z vašeho textu.

Mluvite

o filmu s Petrem Sellersem v hlavni roli? Vytecny film.

Jen jednou dostat Chanci, (a víc ji nepustit )

U dobrý kapely To byste nevzdělanci To byste vidělihttp://www.youtube.com/watch?v=TynTnSFduQ0  BYL JSEM PŘI TOMKosinski vypráví příběh o tom, jak stačí pár náhodných událostí a fatálních nepochopení, aby byl mentálně zaostalý Chancy, zahradník bez práce i domova, katapultován do vysoké politiky, stal se televizní hvězdou, odborníkem na ekonomiku a čerstvým kandidátem na prezidenta Spojených států. Chancy je však pouze jakýmsi nástrojem, na kterém Kosinski poukazoval na silný vliv médií. Stejně jako tomu bylo v reálném světe s Kennedym, také zde je Chancy díky televizi považován za jiného člověka, než jakým ve skutečnosti je. Stává se ikonou, nadějí světa potácejícího se v ekonomické krizi, optimistickým Mesiášem, kterého všichni zoufale potřebují.http://www.ceskatelevize.cz/porady/46992-byl-jsem-pri-tom/29738142027/ http://aktualne.centrum.cz/kultura/umeni/clanek.phtml?id=739693 Zdravím, murdochu. Čeká nás pěkná mela.

Asi to ještě nikdo nenatočil,

Asi to ještě nikdo nenatočil, ale třeba příběh koloťuka - premiéra  Standy Grosse by za to stál určitě taky.Jen bychom měli tuhle debatu vést jinade, poněvadž zde jsme silně OT.

Zdravím, nevím, jestli je

Zdravím, nevím, jestli je onen Venca opomenutým kandidátem, ale koukám, že Švejnar se možná vrací do hry! Šok je každopádně Tomio, že to dokázal sesbírat během 14 dní - hmm, těžko uvěřit...  

Být presidentem po Klausovi

Jest úkol věru snadný. Nastavil laťku tak nízko, že chcete-li ji přeskočit, musíte kopat pět metrů pod zem. Z plna duše nenávidím osoby, kteréžto se rozhodly, že jsem na světě od toho, abych je živil. To činí ku dnešku k sedmdesáti procentům práce schopné populace. Nemohu tudíž milovati ani pana Franze. Ale lidi, představte si to čóro móro. Opět bychom měli slavného presidenta. Už vidím titulky novin.Handelsblatt: „Čeští indiáni chtějí, aby jim vláda povolila kasina na jejich území“.Evening Star: „Cooper se mýlil, poslední Mohykán ještě žije“.The Times: „Potomci kmene Hurónů vypátráni v Čechách“. A to nemyslím ironicky. Když si představím ty ksichty euroboševické, kterak sedí s panem Franzem u jednoho stolu, vědomy si jeho převahy vzdělanostní, stěží přemáhající odpor k jeho zjevu - myslím, že po patnácti létech opět půjdu k volbám.

mluvil jsem s jednou

dámou, má svoji malou firmičku, zaměstnává asi 5 lidí, víc ne, ale táhne to takto něco přes 15 let, v minulosti volívala ODS,  již 2 - 3 období je nevolí, prý není koho volit,  zatěžuje jí byrokracie, tápe v daňových zákonech, nadává na  neschopnost komunikace úřadů (sociálka, FÚ) mezi sebou, nechápe proč vůbec existuje DPH, prý svoji práci komplet vymyslí a udělá sama či její lidi a ještě za to má odvádět daň z přidané hodnoty, kterou do výrobku vnesla sama státu, když už DPH zaplatí na vstupu? a jiné "vymoženosti" dnešní doby ..tahle dáma mi řekla, 100 x raději pomalovanýho presidenta, který se uživí sám, než nepomalovanýho ksich.a, co se musí přisát na erár, aby nechcíp..l hlady, protože by se skutečnou prací neuživil, obvykle tato dáma nemluví vulgárně, asi však měla potřebu svým slovům dodat větší důrazté dámě táhne na šedesátku, něco mi říká, že podobných dam bude v krajině zdejší víc a jsem tomu rád

To je v pořádku, ať každý

To je v pořádku, ať každý volí, koho chce. Ale váš kandidát se jmenuje Dienstbier :)))

... a na druhou stranu pošťák

... a na druhou stranu pošťák není asi křestním jménem Václav:-)

ad Václav

Vidíte, že by opominutý kandidát? ;) díky za upozornění, v textu jsme opravili. Zdravím, David Kasl

Diensbier

je můj kandidát.Slušný,inteligentní bez korupce a výstředních exesů...

Satan nás ochraňuj

před tímto bezohledným kravaťákem, který je přesvědčen, že bezohlednost je základní lidské právo. Seriozní image je pouze obálka.

dám si Fraczovu fotku na skříń s dárky

a vím,že se k ní vnuci,ani nepřiblíží....taky plánuji pozvat toho pána na Haloveen,protože sousedovic klučina zlobí a nevěří na strašidla..jen doufám,že to s dítětem nesekne,až jej spatří...

vnuci

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-volba-prezidenta/179199/prezident-franz-by-deti-zaujal-a-rikaji-neni-to-bubak-je-srandovni.htmlAbyste se nedivil, az vam vnuci tu skrin s nadsenim vyrabuji :)

Gratulace, ale...

Předně gratuluji. Franz dokázal, že když je kvalitní kandidát, je pro něj 50 tisíc podpisů hračka. Moc hezké zrcadlo nastavené třeba takovému Randákovi. Ale... teď bych přece jen uvítal, kdyby Vladimír Franz začal prezentovat své názory na některé zásadní sporné politické otázky, u nichž například využití práva veta prezidentem může být onen jazýček na vahách. Namátko: jaderná energetika, podpora zelené energetiky, rovné daně nebo progresivní, jedna sazba DPH nebo dvě, perspektivy vzdělávání, atd. Díky :-)

Nonsens

Toto jsou otázky vhodné pro kandidáty do zákonodárného sboru. Prezident by měl být z jiného těsta. Upřímně - prezident z uměleckých kruhů mi přijde jako dobrá tradice. Dokonce se dá říct, že tu po něm něco hodnotného zůstane - zato po ostatních politicích (včetně Klause) tu spíš něco hodnotného chybí.