Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 42
  • Poslední: 21.11.2012 13:27
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
no nevim pane Léko

Topolánkovo vojenské vzdělání a působení v „zeleném“ prostředí jej naučilo udělat si spojence z každého.protoze jsem s topolem absolvoval tento ustav, a to dokonce ve stejne tride, ba co vic i na stejne cimre,  tak Vam muzu s klidem napsat, ze nemate pravdu. s tim se uz narodite. 

Pane Leko

Pane Leko nezaslouzilo by si to nejaky clanek nebo vysvetleni? To je docela vysoka hra. Nekdo Vas obvinuje ze lzi. Dikyhttp://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=762396

Zdravím, tohle by bylo na

Zdravím, tohle by bylo na hodně dlouhou diskusi. V mnoha ohledech s vámi souhlasím, sám jsem napsal stovky článků o těchto problémech. V současnosti mne štve, že pravice, která řídí stát, nedokázala nabídnout kapitálu a lidem dohodu, která by přinesl růst a rostoucí napětí mezi nimi zmírnil. A levice, bohužel, rovněž nevidím státníka, který by něco takového dokázal vymyslet.

Čtivé ale..

 v mnoha  ohledech  diskutabilní.  Pokud jd e o Nečase  - t není nic  loajální klotový  rukáv.  Děla  zeď  všemu  šmé  za  Klause a  nehnul brvou. Byl  loajální. Totéž předváděl  za  Topolánka. Dělal  zeď  všem  tahům  Dalíka,  všemu,c o s e dálo na  regionech , opět s plnou  loajalitou.Ta  ho ovšem opustila v okamžiku, kd y mohl  Topola  zaříznout. Udělla  to naprosto  chladnokrevně.OD S byla  Klausem  založena  jako  spolek, kterému  opradu nic  lidského, zejméan z  temnější  stránky,  není cizí. A  stále  othle  svoje  základní  poselství  stupňuje. Ta  strana  nikd y nevygenerovala  nic  než  dalšího,  ještě  většíhoa  rafinovanějšího odkláněče.  Nečasovi  to  zjevně  nikd y nevadilo. Na  rozdíl od  Rumla  neboe  Zielence. Ti  zkusili  ptákostranu  obrodit. Neměli  šanci. Neča s to ani nezkusil.  Vondr a klidně nechá  rozkrást   půlmiliardy  a  přesto  Nečas  ho drží  zuby nechty a  národu  vykládá  o nutnosti  šetřit a  tvrdě  jít po těch, co  zneužívají  sociální  dávky...  Kmotři mu  nanominovali  ministry  a on  ani  neceknul. Na  ptákosletu  vyhraje.  Prootže  modří nemají nikoho jiného,  kdo by  na první pohled  nebyl snadno identifikovatelný podvodník. Bavím s e pane  Léko vaší  hrůzy  z   příští  vlády  levice.  Ta  už tady, jak si  račte vzpomenout,  vládla.  A  celkem  s  dobrými  výsledky.  A ve  srovnání  s   tím, co přišlo po ní,  dokonc e skvostně.  Nezadrátovala  republiku, neznárodňovala,  nezavírala  své politické  odpůrce,. Nezkoušela na oposici  ani  omezení  diskus e v parlamentu, ani  legislativní  nouzi. Nejen  že nezavřela oposičního  poslance / poprávu basa/, ale hlavně  jí ani nenapadlo , aby  jeho vazbu  naprosto  účelově  a  vědomě  prodlužovala.  Nestalo se, že  by  naprosto bezdůvodně  inovovala  státní  agendy  s  výsledkem, že  přestanou  fungovat a tím  je  rozvrácen  elementární  výkon státní  zprávy. jakos  eto povedlo  Drábkovi s  Dobešem. Nepokusila  s e vytvořit  si  svou  soukromou a nekontrolovanou  vyšetřovací složk  typu  FAO.  Tohle  všechno  pae  Léko  až  za  panování  zdejší lumpenpravice.  Co  vás na  možné  vlád ě levice tak  děsí? 

ZONZZi, dobrý pokus, ale pište raději ve dne, v noci na vás doléhá břímě samoty :)

Vážený pane Léko, čtu občas

Vážený pane Léko,čtu občas Vaše články, protože mezi českými komentátory patříte k nejlepším. Bohužel tento Váš článek přesně ilustruje obrovský  kvalitativní rozdíl mezi českou špičkou a dobrými politickými komentátory v Anglii nebo Německu. Je to hezky napsané povídání, ale není tam jediná nová faktická informace. Proč zůstáváte na rovině tisíckrát omletých abstrakcí (jen místo "kmotrů") píšete o "Topolánkových pohrobcích" a "velkých klucích"? Promiňte, ale Českou pozici čtu proto, abych se dozvěděl buď nová fakta (předpokládaježe lidé jako Vy mají jiné a lepší zdroje informací než já jako běžný občan), nebo aby se mi nabídla možnost nahlédnout fakta v nových souvislotech. Váš článek nepřináší první ani druhé.

Vážený pane "staříku", já

Vážený pane "staříku", já anglicky umím, ale v jejich komentářích také nejsou nová faktická informace, jsou ve zpravodajství či v reportážích, což je jasné. Já píšu obojí, dost často, a v těchto žánrech nová informace přináším. Avšak pokud máte k mému článku tak zásadní výhrady, tak čtetě anglické a německé komentáře a neztrácejte čas - například - s Českou Pozicí.Mějte se hezky.

Mimo téma, technická poznámka

ČP by měla umožnit uživatelům registrovaným podle skutečného jména (ale i nickům) zakládat si strukturované osobní profily, obsahující: • archivy vlastních komentářů (komplet) • archivy oblíbených článků (komplet) • seznam naposledy navštívených článků (alespoň 10 položek) • archivy oblíbených komentářů (komplet) • komunikační centrum ve vlastním profilu • seznam více než 2. posledních reakcí na vlastní komentáře (avíza, 5 položek) Chápu, že se jedná o vícepráce pro programátora, ovšem počty prokliků (rating) pak půjdou geometrickou řadou nahoru, což je velevýznamná priorita pro majitele a jeho závislost na inzerentech, nehledě na spokojenost uživatelů.

Zdravím, díky za nápad,

Zdravím, díky za nápad, který vůbec není špatný, podíváme se na to.

(Paráda, děkuji, není to můj nápad – jedná se o cca desetiletý sběr poznatků z českých komunitních, zejména literárních serverů, co dělají na iDNES a podobných virtuálních hřadech je jejich problém. Zajímavé a účinné know how na serverech je většinou jednoduché jak facka a když komunita zareaguje pozitivně, jedná se o výhru v loterii.)

Není třeba dlouho hledat,

podívejte se jakým způsobem probíhá diskuze na www.akcie.kurzy.cz, tam se každý diskutér může pouhým kliknutím na své jméno nebo přezdívku podívat na své příspěvky k různým tématům třeba pět let dozadu. Je to zajímavé sledovat  odhad jednotlivých přispěvovatelů na pozdější průběh událostí, pro diskutéry i určité poučení z toho, zda reagovali s dobrým odhadem.

Pro Českou pozici je ideální formát osobního profilu ± podle Zpovednice.cz (samotný obsah Zpovědnice je o ničem), registrovaní uživatelé i anonymní čtenáři mohou nahlédnout do profilů registrovaných uživatelů se všemi jejich deklarovanými seznamy a velmi snadno tak dohledávat příspěvky svých oblíbených komentátorů, osobní profily na ČP samozřejmě nebudou autorské jako na Zpovědnici, jen uživatelské + seznamy a archivy. S programováním modulů navíc je práce nad hlavu, nic jednoduchého.

Jenže Nečas toho zneužil a to není totéž, jako když cikán zalže v hospodě, Nečas je premiér. Je to doslova neuvěřitelné svinstvo, které může "vlivného novináře", a to István Léko je, dost hodně poškodit. Tohle nelze přecházet mlčením, v Parlamentních listech už to s gustem rozmazávají.

Já to nedokážu nijak

Já to nedokážu nijak komentovat, ale platí, co jsem řekl redaktorce Slonkové. Pro mne je to uzavřená záležitost, navíc s celou kauzou nemám nic společného. Samozřejmě, že každý věří tomu, čemu chce.

Paráda, konečně článek se vším všudy – fakta, pointy, dramatický oblouk, kvalitní beletrie, myslím to upřímně. Obsah je výsadním právem autora na úhel pohledu. S tím Randákem vás to ale zřejmě moc nepotěšilo, pane Léko, pokud Nečas skutečně lhal, konečně se vybarvil a přihlásil k politické galerce. A já vám tu vaši verzi věřím.

Za všechno zlo v ODS může Topolánek? Ale jděte...

To může tvrdit snad jen někdo, komu už neslouží paměť nebo si pro svůj nízký věk nepamatuje devadesátá léta a vývoj ODS až ke smlouvě o rozdělení pozic ve státě ODS+ČSSD. Topolánek ODS přebíral ve stavu, kdy hrozilo, že ODS už nikdy nevyhraje volby nad ČSSD. Topolánek nadělal spoustu chyb, ale byl to alespoň bojovník, který by snad nikdy nešel do pochybných politických kšeftů s levicí jenom proto, aby si udržel místo a plat v politice jako třeba Klaus a jeho věrní vyslaní do EU parlamentu, kde nám jsou stejně platní, jako Špidla ve funkci komisaře EU. Nemám rád příliš zjednodušující články, ale s tím, co předvádí Nečas, ODS už žádné volby nevyhraje. A že si v nouzi vzpomněl, že tzv. Švarc systém by neměl být zatracován, a že zbyrokratizovaný stát plný zbytečných zákazů a certifikátů podle vzoru EU generuje nezaměstnanost těch, kteří "nemají razítko", vypadá na první pohled směšně. Šípková růženka se probudila z dlouhého snu. :-)

Vážený pane "kocourkovskej",

Vážený pane "kocourkovskej", nevím, jak to vidíte vy, ale Nečase nelikvidují pohrobci Václava Klause, ale Mirka Topolánka.

Nečas se likviduje sám

ODS se likviduje sama postupným odklonem od původních ideálů svobody, na nichž vyrostla. Podle mě už od poloviny 90. let. Dávat to za vinu Topolánkovi je nefér. Že Nečas nedokáže ODS úspěšně vést, bylo zřejmé už při odchodu Topolánka. ODS nemůže vést "úředník s klotovými rukávy", ODS nemůže vyhrát volby, když jednomyslně schvaluje v parlamentu nesmysly typu "energetické štítky budov" a ani při tom necekne.

Pane Léko,

Nečase likvidují pohrobci obou.A hlavně se likviduje sám,svým bezbřehým slabošstvím a neschopností analýzy skutečného stavu věcí.

Dobrá analýza

Jen jedna poznámka. Nečas sice přijal "dědictví po Topolovi", ale učinil minimální kroky, aby rozsah toho průšvihu zmírnil. Tím, že převzal nálepku "pan Čistý" si vlastně sám zadělal na další malér..Ono držet se hesla: "kdo nic nedělá,nic nezkazí" není pro politiku vhodné..On sám byl jen hlásnou troubou svých podřízených, na které delegoval pravomoci. Bohužel, nefungovala zpětná kontrolní vazba a tak to i dopadlo. Největší Nečasovou chybou bylo, že se nedostatečně distancoval od kmotrů ODS a umožnil jim další existenci na úkor státu..Tím se on a ODS zkompromitovali v očích veřejnosti, která jim to dala "sežrat". Totální znevěrohodnění ODS ještě podtrhl návrat "Íčka" Langera do vysoké politiky..Uvidíme, co kongres ODS a následné hlasování o "balíčku"..Hodně dobrý článek, pane Léko..

Rozumím, ale to by ten článek

Rozumím, ale to by ten článek byl dlouhý, protože někteří lidi nebyli nijak na výsluní. Navíc text není zpravodajský, Dalík je tam rochu jako symbol. Ale byly tam i holky.

Díky, náš art director

Díky, náš art director Richard Cortés si dal záležet. Velmi ho chválím.

Super článek  ale hlavně

Super článek  ale hlavně úžasná koláž, ta se vám vážně povedla!

Výborně

tak tohle je špičková analýza  celé té kalvárie sešupu z nebe do propasti...Doufám,že se mnozí příznivci a " členové" ODS probudí.Docela věřím tomu, že to takhle proběhlo.Teď dává smysl i pobyt v Toskánsku a další úlety Topo-dala. Pane Léko,ještě bych připoměl i morální aspekt p.Topolánka, kdy ještě nebyl rozveden,a už měl dítě s jinou.Tohle si může dovolit nejvýše člověk z lidu, nikoliv však vrcholový politik,sloužící za vzor většině národa.Ale těchto odklonů se dopustilo více vedoucích politiků,žel.Čekám, jak se vyjádří pan JUDr Kalina,který je většinou v opozici.

Dotaz na pana Léko...

Celkem dobrý postřeh, i když k některým pasážím bych měl drobné výhrady.Chtěl jsem se ale zeptat, zda by bylo možné nějak více konkretizovat, koho jste myslel tou partou mladých. Marek Dalík je jasný, ale ti další mi poněkud unikají... Děkuji."...Obklopil se partou mladých, o co méně vzdělaných, o to ambicióznějších kluků, které povýšil do hodností, potažmo funkcí, na něž nejenže neměli, ale při jejich osobnostních profilech ani za normálních okolností nikdy mít nebudou. Jejich sjednocujícím parametrem byla nedokončená vysoká škola, v lepším případě titul bakalář, nebo titul ze zcela jiného oboru, než jim byl svěřen..."

Vynikající, pane Léko

Po přečtení tohoto vynikajícího, až mrazení v zádech zůsobujícího článku snad každého normálního člověka napadá myšlenka, kde je počátek všeho toho svinstva, které nás tak dusí. Traduje se se, že starostou byl nejbohatší sedlák, protože nemusel krást. Jenže  v tomto státě  se starosty, poslanci, ministry většinou stali ti(obecně řečeno, nemíním ty poctivé), kteří jen chtěli být bohatí...   a mocní.. Po Klausově "ZHASNUTO" a absenci kvalitní legislativy se k moci dostali lidé bez morálky, bez etiky, bez národní hrdosti, bez jakékoliv vize vývoje státu pro další pokolení těch, kteří jim v bláhové naději svěřili možnost vládnout, jdoucí tvrdě za úspěchem, zvaným peníze a moc. Je logické, jak krásně jste to napsal:" Jsem plukovník......., Váš přítel...........já to tady osm let platím, tak jak se domluvíme...........?"To nemá chybu.Vzhledem k tomu, že jakákoliv změna systému je možná jen legislativní cestou a stávající politické strany jsou nepoužitelné, nezbývá jiná šance, než aby vznikla nová, silná politická strana, která získá absolutní většinu a pohřbí navždy ten hnůj, ve kterém se po krk brodíme. Nebylo by to jednoduché, ti stávající budou okolo sebe kopat, ale je to možné. Jenže je v tom jeden háček. Vznik politické strany a její chod vyžaduje na jedné straně sympatizanty, tedy lidi, kteří ideím strany věří a podporují ji, ale také s tím související finanční náklady. Jen kanceláře pro styk s veřejností ve všech krajích, vybavení, osvěta, prezentace v médiích,režie atd. stojí velké peníze a mnoho občanských sdružení a aktivit, byť s hodnotnými myšlenkami  nakonec na těch penězích skončila. A pokud natáhne ruku, druhá strana řekne...."A co za to?" A tím ztrácíte svobodu rozhodování a to je ten základní problém.A pak se jednou stane, že jeden bohatý"sedlák" se dostane do televize a řekne všem na tvrdo, jak se věci mají (asi toho televize dodnes lituje). Lidi si toho všimnou a požádají ho, ať s tím něco udělá. On, zaskočen pozitivní reakcí lidí nakonec kývne. V tento moment netuší, co jej čeká.A co následuje??Najednou se na něm mnozí hledají chlupy, vytahuje se historie, někteří si na to pomlouvačné svinstvo snad i najímají lidi.Nic o něm neví, jsou líní si o něm najit informace, pátrat....ale je bohatý a automaticky grázl. Co taky od občana s pověstnou závistí a pokroucenými hodnotovými žebříčky z dob totality můžete čekat, když to do něj média cpou horem dolem. A tak se může stát, že pokud český občan neprohlédne, nevycítí skutečnou šanci, kterou mu nyní jeden bohatý sedlák nabízí, že totiž nová strana nemusí natahovat ruce jako prosebník, aby se stala nesvobodnou, ale tenhle sedlák to všechno "zatáhne", že je to sedlák, který je vynikající manažer a ví co je to řízení velké organizace, kde se nekrade, tak se změny nedočkají.A byla by to škoda. Za ním by totiž žádný pan plukovník nepřišel!!!Ano,vývoj nelze zastavit a změna někdy přijde, bude to pak trvat ještě delší dobu , ale to už nebude cesta demokratická, to už dojde na vidle a jak dopadly revoluce v celé historii lidstva, všichni jistě víte.Promiňte pane Babiši toho "sedláka".

Myslim si, ze takto by se

Myslim si, ze takto by se clovek, ktery chce zmenit nasi spolecnost chovat nemel:http://www.novinky.cz/ekonomika/283517-chovate-se-jako-teroriste-obul-se-babis-do-obchodnich-retezcu.html

Myslím, že takto by se.....

No, nevyjadřuje se uhlazeně, ale .......To, že od něj přestali odebírat, to ho nezabije, třeba ho to z obchodního hlediska překvapilo......Pohlédněte na to z druhé strany. To, jakou mají tyto řetězce platební morálku, doufám víte. Splatnost  i 60 dní po odběru zboží, že si diktují ceny, které jsou na ůrovni téměř výrobních nákladů, dokonce v médiích proběhla zpráva , že jim musí dodavatel za možnost odběru platit. Zeptejte se na jejich výkupní ceny a jděte si u nich něco koupit. Budete se divit.Ty"kecy" že se zaměřují na regionální výrobce jim nesmíte zbaštit. Babiš jim na nižší cenu nekývnul, umí počítat,tak nabídnou  odbyt menším a ti, aby měli vůbec práci, půjdou pod cenu a platby za tři měsíce...aby přežili.Ano, jsou to teroristé, protože doslova terorizují naše výrobce.

Tezko predpokladat, ze by mel

Tezko predpokladat, ze by mel nekdo nizsi naklady nez Babis, ktery to ma od pestovani az k peceni a pracuje zcela v jinych cislech. Jinak k tomu, co jste napsal o retezcich, nemam zadne vyhrady. Mate pravdu, ze je to velke zlo. Nicmene si myslim, ze v tech regionalnich kvalitnejsich potravinach budoucnost je. 

Ja bych s tim Babisem byl

Ja bych s tim Babisem byl opatrnejsi. Privatizace Unipetrolu taky nebyla cista jako lilie. Ale jinak ano chce to zmenu.