Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 3.11.2012 2:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
článek nesleduje realitu ale cíle

celý článek je fantazírování bez náznaku racionální úvahy, neboť ta by musela vycházet z reálných faktů.1. má Evropa duchovní kořeny v křesťanství?Ústavy evropských zemí jsou založeny na svobodě jednotlivce, ať už v jednání, kterým nezasahuje do práv ostatních, tak ve svobodě projevu nebo vyznání. Ale křesťanská církev se v minulosti chovala vždy přesně opačně, pronásledovala odlišné názory, byť byly správné, podporovala feudalismus, na kterém zázračně bohatla. Nebo těmi duchovními kořeny je myšleno snad upálení Jana Husa ve jménu křesťanské církve, protože říkal pravdu? Nebo je to jen náhoda, že vznik suverénních národních států se svobodnými občany a sekularizace probíhala současně? Bez sekularizace bychom neměli ani desetinu svobody, kterou máme dnes, ne náhodou jí prosazoval Masaryk a zakladatelé československé státnosti ("Pryč od Říma!").2. je ateismus odpovědný za ztrátu evropské identity a křesťanství ji bude před levicovým multikulturalismem bránit?Stačí primitivně porovnat tzv. křesťanskou západní Evropu (v době zahájení masové imigrace zde žilo několikanásobně více křesťanů nežli ateistů) a tzv. vulgární ateismus Sovětského Svazu (100% vláda antiteistů, ne ateistů jak se pan Semín mylně rozepisuje).Evropa otevřela své hranice imigraci dokořán, nikoho nezajímalo jaké mají imigranti postoje ke společenskému uspořádání (cca 30%  jednoznačně negativní), a tito imigranti zde zůstali natrvalo a přizvali své příbuzenstvo, rovněž již natrvalo. Nezdá se mi, že by křesťanská Evropa něco vůbec kdy bránila.SSSR umožnil omezenou imigraci výhradně skupinám sympatizujícím s komunistickou ideologií, a to v drtivé většině pouze dočasně za účelem vzdělání, aby zlepšili životní podmínky v zemi původu a také aby šířili svou ideologii a upevnili její postavení ve světě. Byť byl komunismus chorou ideologií, antiteismus neměl negativní vliv na národní ani územní identitu, spíš naopak.Závěr: pan Semín musí mít své duchovní kořeny ve feudální Evropě, ať laskavě tedy nemluví za Evropu jako takovou, ostatně v té době nejvíce křesťanů pozabíjeli zase jen jiní křesťané, tolik k tomu duchovnu, které bychom tu s jejich vládou měli, byť se zpočátku vtírá jako obrana našich hodnot. Není divu, že se za lidi, jako je on, křesťanská obec musí stydět.

Dobrý den. Máte bezesporu

Dobrý den.Máte bezesporu zajímavé argumenty a postřehy. Já bych si Vás dovolil doplnit - nějak jsem od pana Semína či pana Hájka a dalších podobně smýšlejících lidí neslyšel nějakou praktickou a konkétní definici toho, co to vlastně evropská kultura, tradice, hodnoty a evropský duch je. Vždy jsem se jen dočetl, co všechno je od evropské kultury odpadlé hadí plémě, které ji dnes a denně ze všech stran ohrožuje a proto to musí být zavrženo.Jak píše K. R. Popper, neustálý strach ze změny a hrůza z úpadku od nějakého abstraktního ideálu jsou charakteristické znaky uzavřené společnosti, tedy takové, která se s demokracií a svobodou zrovna dvakrát neslučuje. Mne osobně navíc poněkud děsí, když si jedinec či úzká skupina osobují nárok na deklarování, jak má ta či ona společnost nebo kultura vypadat.Zdravím, TD

naprostý souhlas

Zdravím,souhlasím s Vámi, kromě toho, že si tato skupina lidí osvojuje patent na morálku a pravdu, mají neodolatelné nutkání podřídit svým nemocným představám chování ostatních lidí.jelikož svůj fašismus nemohou (zatím) projevovat otevřeně, deklarují své mocenské ambice jakožto zájem na dodržování "tradičních" hodnot, "evropských" hodnot apod. fígl je v tom, že těmi hodnotami může být míněno cokoliv, hesla jsou líbivá a dost lidí je dostatečně nevzdělaných na to, aby věděli jak se žilo před pár staletími v "tradiční evropě". vláda církve vylučuje elementární lidská práva a svobody, s touto "tradicí" nemá současnost nic společného. je to cesta do stejné diktatury jako byl komunismus, který se od teokracie v zásadě nijak neliší a mezi nimi vládne čistě konkurenční boj o manipulaci mas.Hezký víkend.

Ateismus

...je podle mě největší hodnotou časké společnosti. Implikuje totiž liberální společenské prostředí. A to je něco, co z ČR dělá jedno z nejpříjemnějších míst k životu...

Výjimečně s Vámi

souhlasím, a to zcela. 

Nu i já souhlasím. Jen s

Nu i já souhlasím. Jen s drobnou poznámkou - v ČR to zatím není tak zcela ateismus ve svém pravém slova smyslu (neboť např. astrologie a věštectví u nás nijak rapidně neupadají), jako spíš sekularismus (tedy především světské záležitosti bez náboženství).

Evropské kořeny jsou

ve starořeckém a starořímském mnohobožství, pohádky ze Sinaje a okolí jsou mnohem pozdějšího data.Kdo je vybaven alespoň průměrným intelektem, ten ví, že pohádky o filištínských jsou skutečně jenom - pohádky.Jenže tento Semín na těchto pohádkách založil svůj pozemský blahobyt. Bez příspěvků, převážně na pohádky nevěřících daňových poplatníků, na klér, by se musel živit nějakou pořádnou prací -  a z toho má spolu s jemu podobnými Duky a Halíky velikou hrůzu - a z té hrůzy z pořádné práce pak plodí takovéto "články". 

Láska je víc než pravda, ale o Lásce pan Semín nic neví...

to je celý problém jeho života a fanatismu....nelze s ním diskutovat.Mrzí mne, že jsem si nechal zkazit neděli takovým článkem - tak rychle na mši :-)

Dobrý večer, pane Semíne, na pravdu (výlučnost řádu pravdy) nestačí jen věřit, takovou pravdu a každou jinou pravdu je třeba hledat a dokazovat, najít a dokázat. Kdo hledá pravdu a dokazuje pravdu, ten se potýká především s nevraživostí těch, kdo na pravdu jen věří, protože nebyli obdařeni pronikavým rozumem. O pravdě, jak ji chápala Panna Marie anebo Ježíš Kristus, se dnes již nic nedozvíme, tito lidé jsou po smrti a jejich možný pohled na věc byl nesčetněkrát zkreslen a přizpůsoben teritoriálním potřebám různých náboženských fanklubů. Já osobně věřím tomu, že Ježíš Kristus nikdy nestál o zakládání svých fanklubů, byly by mu z celého srdce protivné nejen proto, kolik zlé krve mezi lidmi anebo jeho fankluby postupem času nadělaly. Smyslem náboženství, pokud má napodobovat Ježíšovo chování, je umožnit prožívat víru, lásku a naději každému jednotlivému člověku, který to nedokáže vlastními silami. Funkci náboženství tedy nelze povyšovat na úroveň národních institucí (fanklubů), které se zabývají již jen samy sebou a přestávají sloužit jednotlivému člověku. To by si Ježíš Kristus zcela jistě nikdy nepřál, pane Semíne, mezi Koránem, Talmudem, Biblí a Bruselem totiž ve smyslu jejich vlastního smyslu žádný rozdíl není.

„Musí se mnoho změnit, aby vše zůstalo při starém.“

http://www.reflex.cz/clanek/nazory/48306/z-presvedceneho-komunisty-v-kapitalistu-je-to-otazka-psychologie.html