Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 24
  • Poslední: 27.10.2012 14:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení

Robíku, já se Německu neobdivuji, kus germánství je ve mně samotném.

Jen připomínám "stádnické"

Jen připomínám "stádnické" rozhodnutí toho Nečase.. kdy podepsal bianco směnku na minimálně 350 miliard CZK v červnu tohoto roku  pro ECB !! Když vidím toho idiota Van Rompuye s Barrosem, tak se mi kudla otevírá" Jeden maoista a druhý jezuita! A oba dva nevolení a nevolitelní bez skrupulí a morálky::

I kdyby komouši přitáhli dělo na některý z vltavských parníků, pochybuji, že by se přes baráky trefili do Strakovky… to spíš Klausovi na nádvoří.

Nevím... ekonomii moc nerozumím, ale

...selskej rozum mi říká- buď zapomenout na naše/vaše a spojit to se vším všudy (na tom se mi nejvíc zamlouvá, že by českou politickou scénu nahradila mezinárodní a naše senátoparlamenty by nahradil nějakej guvernér :-) - nebo tohohle kočkopsa dokonale rozpustit a každej ať si hraje na svém písečku

všichni máte pravdu

Zbývá jen VŘSR.

Bon jour pane Bednáři,

Dobrý panovník - to je řešení. Nemáme takovu osobu dnes nikde vidět v Česku tedy zrovna bohužel. Takže co takhle dobrá parlamentní monarchie? Přece jen v důstojné Evropě je jich dnes hodně, proč ne zde. Není to ani ještě 100 let od zrušení sice dobově pokulhávající monarchie, ale prověřeně efektivně fungující středoevropské integrace včetně společné měny a bankovnictví. Ta tehdy ve skutečnosti byla předmětem likvidace jako vlastní podstata.

Pokud vím, tak monarchii požadoval kdysi hodně dávno – možná to byly ty zcela první svobodné volby – Ivan Magor Jirous, do čela státu snad navrhoval knížete Schwarzenberga anebo hraběte Kinského. Tehdy jsem si myslel, že je to magor nejen vulgo, anebo si dělá srandu. Nedělal.

Hraběte Johannese Kinského ...

... měl jsem kolegou  v oddělení investment banking v Deutsche Bank pobočka Praha. Fantastický člověk - bohužel zemřel mlád (44) na infarkt v čerstvém postu člena představenstva České spořitelny. Asi máte na mysli jinou větev. Johannesův otec - kníže  Ferdinand Kinský -  mimochodem bude přednášet tento pátek pro Konrad Adenauer Stiftung zde v Praze.

Upřesnění

Souhlasím s charakteristikou Johannese Kinského, ale pro přesnost uvádím, že se jednalo o čerstvý post předsedy dozorčí rady České spořitelny,a.s. J.Kinský byl současně členem představenstva ERSTE Bank.

Mluvil-li jsem o panovníkovi,

Mluvil-li jsem o panovníkovi, neměl jsem na mysli nějakého reprezentanta staré, dnes již přežilé a pramálo české šlechty. Ta doba minula, a nedá se vrátit. Aristokraté mravně degenerovali a metamorfovali do finanční oligarchie druhé kategorie. Šlechtické rody všude v Evropě – až na malé výjimky – jsou toho dokladem. Skandály britské královské rodiny, propojení s bilderbergiány – ne díky.Takový Schwarzenberg je jen trapnou figurkou podporující neomarxismus a Nový světový řád. Když se vyjadřoval pro sňatky homosexuálů, jistě se jeho otec, dobrý katolík, obracel v hrobě. Šlechtic musí být především šlechticem ducha. Jestliže zmiňuji panovníka, myslím zcela novou krev. S námitkou, že nikdo vhodný na obzoru není, bohužel nemohu nesouhlasit.

Se svou vlastní námitkou také nesouhlasím pane Bednáři.

Dobrý den,také se mně moje námitka nezdá. Jako námitku ji beru zpět. Je to jen  poznatek.Ale v současné nejnovější reality show "Česko hledá prezidentský talent" jsem si nevybral ( kromě K. Sch., ke kterému jsem se přihlásil již v článku v EURO - letní dvojčíslo 2010 -  a názor zatím nehodlám měnit).A vůbec se mně nelíbí  jak naložili zástupně  s českou ústavou (a přímou volbou namísto sjednání důstojnosti konkrétním aktům  způsobu původního) jenom kvůli tomu, že není ochota přiznat ty nehoráznosti konkrétních lidí v průběhu předchozích prezidentských voleb v PČR.

...

Dobrý den, pane Studýnko,Vaše podpora K.Schwarzenberga mě udivila (článek v EURO nemám k dispozici). Podle mě české ani evropské zájmy nehájí, jen eurounijní.

Pane Bednáři,

ten manévr se změnou ústavy namísto sjednání pořádku mně znechutil. Ten článek se jmenuje "Hvězdná hodina Karla Schwartzenberga", EURO 31/32 -2010. Je to můj názor z té doby. Za tím článkem  si stojím stále -  má totiž  širší souvislosti.  Tehdy ještě ovšem nebyla úprava ústavy v dnešním znění.

K Schwarzenbergovi

Na internetu jsem bohužel našel jen část Vašeho článku, ale nemám nejmenší pochyby, že ohledně hodnocení Schwarzenberga jste naprosto vedle. Je stejně jako Havel pod vlivem neomarxistické ideologie, hájí zájmy nadnárodních elit, kosmopolitismus a Unii, rozhodně ne české zájmy a národní stát. Účastní se utajovaných setkání bilderbergiánů, vyjádřil podporu registrovanému partnerství, podporoval humanitární bombardování a uznání Kosova. Sprostě urážel bývalého předsedu vlastenecké iniciativy DOST. Je to nepřítel české státnosti číslo jedna.

Popište někdo přesně, věcně a pokud možno jednoduše celý mechanismus bankovní unie, jinak nemá smysl o něčem diskutovat. Já jsem přes ekonomii laik, ale takových občanů je absolutní většina, především absolutní většina občanů musí pochopit, o co tady vlastně jde, někdo musí předložit srozumitelný popis situace, nikdo neupírá zasvěceným lidem jejich důležité postavení v celém procesu, mají však povinnost své jednání a představy srozumitelně vysvětlit. Jinak si důvěru nezískají. Pro mě je Nečas právě teď poloviční gauner… ale co když právě teď dělá správnou věc a já bych měl změnit názor? ................................... • V bankovní unii budou všechny členské státy EU nebo jen "vybraná elita"? • Pokud má jednoho dne stejně dojít k zavedení bankovní unie, proč k tomu nemá dojít ihned? Co tím odkladem získáme? • Nějaký úředník v Bruselu sebere peníze z českých bank (které ovládají zahraniční majitelé), nasype je do krizové zóny a my se budeme pást na poli, nebo jak? • Jediným argumentem proti bankovní unii je skutečnost, že nemá smysl opouštět národní systémy, které fungují, a riskovat vznik něčeho, co fungovat nemusí? Dnes nám to funguje, co když za pár let budeme potřebovat pomoc? Není tohle smyslem bankovní unie? • Bankovní unie vzniká v krizové době, mezi národními státy existují silní hráči a slabší hráči, některé trhy se rozpadají, jiné posilují… znamená to, že nelze odhadnout vývoj systému bankovní unie, nařídit jednotná fiskální pravidla anebo garantovat nějaké ekonomické parametry? Je to všechno jen ruleta? • Se vstupem do bankovní unie se, předpokládám, otevírá i cesta k novým trhům, i když o tom budou rozhodovat nadnárodní úředníci… nebo ne? A co má být? Stejně o tom rozhodují už teď, pokud se budeme příčit, dostaneme se jen do stále větší izolace. ................................... Pořád pevně věřím, že pokud budou mít ve společenství, jakým je bankovní unie anebo Evropská federace, velké, ne-li rozhodující slovo Němci, bude to fungovat a má smysl, aby se na něčem takovém Česká republika podílela. Ať jdou do háje všichni politici a politické strany, stačí pár schopných úředníků ve státní správě, okresní hejtmani, policie a justice. A bude dobře.

Bon jour pane Ducare,

Dostatečná informace o formách, pravomocech a možné  zrušitelnosti bankovní únie   n e n í. Jasný a jednoznačný popis bankovní únie chybí už od tvůrců. A skoro bych řekl,  že záměrně. V lepším případě uspěchaně - viz námitky A. Merkel.Na to si právě P. Nečas a politici jiných států stěžují. Nechci dělat paralely "o nás bez nás", ale bez naší informovanosti se chce obdržet bianco  český souhlas k čemukoliv. Optimální měnová zóna to není (ani  ta endogenní) - prokazuje to již neoddiskutovatelně vývoj skutečnosti i činů vedení v posledních třech letech. Integrace vzniklá pod vlivem  ukončení WW2 a hrozbou WW3 se po skončení té hrozby poněkud vymkla z reálu. Evropa (euroatlantická -  a contrario -  eurokontinentální) byla přirozenou integrací po více jak tisíc let i bez EMU, včetně nedávno ještě  fungujících EHS. Nic proti přirozené době a  sofitikovaností odpovídají integraci - s vědomím limitů této křehké věci. A možností včasné korekce. Nikoliv postupná instalace nezvratitelných kroků za "point of no return". Ad Petr Nečas:  Nejsem jejich voličem. Je však dnes ústavně oprávněným předsedou vlády ČR. Jiný není, jsou tam ty pravomoce a odpovědnosti. Evropa i ČR jsou na křižovatce a v úzkých. Není času na zdlouhavé  neplodné hrátky naší politické fronty ( téměř Národní f.). Podporu obyvatel svého státu legitimní premiér potřebuje. Dejme mu ji.

Bon jour Monsieur

Dobře, děkuji pane Studýnko… mně to tedy s bankovní unií vychází jako za Husitů: Doprostřed náměstí se postavil džber, do kterého lidé povinně naházeli všechny své cennosti, což je de facto morálně semklo do jedné rodiny, protože i kdyby toho později litovali – měli ve džberu své cennosti. Stručné resume: Tím, že někdo v bankovní unii promíchá a přerozdělí peníze národních států – nemusí to být nutně špatně, ale zbaví národní státy možnosti svobodného úniku v případě, že něco začne být špatně a nebudou k dispozici kapitálové rezervy na alespoň částečné vyplacení dezertérů – ledaže by národní státy vystoupily z bankovní unie s holým zadkem, oželely své přerozdělené a rozpůjčované peníze a začaly znovu od nuly. Zadlužené státy by bankovní unii opustit nejspíš nemohly. Pokud se americkému Židovi podaří zadlužit všechny státy bankovní unie, vyhrál a rozdává karty.

Jednoduše řečeno: O nás bez

Jednoduše řečeno: O nás bez nás!! 7 nepostižitelných gubernátorů bankovního dozoru bude přesouvat peníze jiných podle svých nápadů!!

Pořád zde máme naději, že pokud budou gubernátoři přesouvat peníze jiných ve prospěch celé unie, tedy i České republiky, bude to pořád líp, než když je bude přesouvat Kalousek do kapsy svých kamarádů.

...

1. Prospěch Unie není totéž jako prospěch České republiky. Ba většinou to znamená pravý opak. Čím bude silnější Unie, tím bude slabší národní stát. Unie bude čím dál víc podporovat multi-kulti, kosmopolitismus a odnárodňování. Už dnes nám např. vnucuje svoje  názory dokonce i na používání češtiny. Jestlipak víte, že v současnosti se rozhořívající boj proti přechylování ženských příjmení (přípona -ová) má své kořeny v direktivách EU? (Viděli jsme se s panem Novákem a s paní Novák.)2. Gubernátoři mohou (a budou) přesouvat peníze do kapsy svých kamarádů stejně jako čeští gauneři. Jen to budou moci dělat  zcela zákonnou cestou v rámci dotací. Dotace dostanou jen proevropské firmy. Jen ty loajální.3.  Defenestrace, když na to přijde, se snadněji provedeme v Praze než v Bruselu.

No vidíte, pane Bednáři… a mně pořád vrtalo hlavou, jak to ta holka dělá, že i když její strana neprošla volbami a nemá žádný politický mandát, tak přesto rozhoduje o osudu celé vlády a genocidě desetimiliónového národa – ona je totiž jako jediná nepřechýlená a tím podle direktiv Evropské unie zřejmě nepostradatelná :) PS: A to jsem si dal práci a zúčastnil se konkurzu na jejich stranické logo… podle náznaku poslance Viktora Paggia jsem konkurz dokonce vyhrál, ovšem ta paní s pánským příjmením protlačila vlastního koně. Později se bohužel ukázalo, že kůň paní nepřechýlené to obšlehnul od nějaké instituce z EU. Z ostudy kabát, ale 10.000 zinkasoval, takhle se to dělá :)

...

Jeden můj přítel, živnostník, dostal kdysi velkou zakázku. Odmítl ji. Řekl, že jeho práce bordel zdobit nebude.Buďte rád. Třeba byste z toho měl v budoucnu špatný pocit.

Dodnes z toho mám smíšené pocity, protože Rusnok a Paggio jsou slušní, inteligentní lidé, kteří dělají svou práci velmi dobře, kéž by bylo v politice takových talentů víc. Ovšem to by museli napřed dostat velkou šanci, možnost přenášet svá rozhodnutí obratem do praxe, pochybuji, že s LIDEM takovou šanci kdy dostanou, i kdyby to ihren führerka dokázala po parlamentních volbách znovu prokličkovat mezi nomenklaturu.

To bylo slovo muže.

Nečas není prostitut, je to katolík, takže některé věci nedělá, jak si pan šéfredaktor ČP bystře všimnul.  Díky Bohu alespoň za něj. Ovšem mužnost mu chybí, proto si nedělejme iluze.A parlament? Tady nějaké všímání, co je to za lidi, nepomůže. Snad už jen rozprášit. Ale co potom? Občanská společnost, to je definitivní prohra.Co takhle dobrý panovník?