Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 126
  • Poslední: 29.10.2012 10:00
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Demokracie je luxus

její penetrace do společnosti jde ruku v ruce s životní úrovní.  A každej demokratickej systém má ve své demokratické ústavě nedemokratické pojistky po případ náhlého poklesu životní úrovně v důsledku, přírodních, ekonomických, či politických kolapsů. Tzn demokracii lze udržet jen pokud udržíme životní úroveň. A to a samé platí i pro další povznášející myšlenky.  Při posuzování možného a nemožného ve společnosti je třeba uvažovat reálně, hlavně v tom s jakým materiálem pracuju. 98,5 % lidí nemá páru o Světě ve kterým žije, nemá páru o své vlastní hodnotě a nemá páru ani o přímém okolí. Tzn aby společnost mohla postoupit do dalšího levelu musí taky do dalšího levelu postoupit životní úroveň. Pak mohou vznikat další nové motivace . Ale zatím s polečnost řídí základní obavy, abych nepošel hlady, aby mi nepršelo na hlavu a strach z toho aby mne někdo nezapíchl. A s touto motivací se nedá společnost nijak výrazně posouvat. Taky je třeba chápat odkud všechny ty povznášející myšlenky jsou. Když se napapám, nemám žádné starosti, tak mám čas špekulovat nad nesmrtelností chrousta. A tam vznikaj ty teorie o společenské evoluci atd.  Jo a určitě by to dopadlo na úrodnou půdu , plánování budoucnosti na generace, řešení společnejch problémů ku prospěchu celého lidstva v případě těch  napapanejch. Nejdřív je třeba dovzdělat 98,5% lidí, naučit je jak se napapat a pak můžem myslet na nějakou společenskou evoluci a nové motivace. Zatím jsme stále blíže středověku než vysněné společnosti 21 století. Tzn dnes není nic aktuálnějšího než vzdělávání lidí. A to je třeba plošně vyřešit. Pak až to ostatní. Vzdělávání je místo pro působení visionářů v tuhle dobu, vše ostatní až pak. :-).

zamyšlení?

Už to bylo kdysi nepsáno v dnes jistě vysmívatelném textu písničky - "vždyť my to naše štěstí denně prodáváme za úspěch, za novou značku auta, za exotické diapozitivy z naší báječné dovolené. Proč mi někdy nekoupíš třeba Polárku?" Podobná prohlášení na vlnách to jistě nezmění, ale přečtěme si je. Vždyť všechna zvířata kromě člověka vědí, že smyslem života je radovat se z něj ( kor když se máme tak dobře a narodili jsme se v té mnohem šťastnější části téhle planety). 

NN, na poslední účinnou kampaň se teprve chystám.

Ještě nejsme v pytly. Díky

Ještě nejsme v pytly. Díky pane Janečku.  Bohužel se vždycky vyrojí hejno čecháčků, kteří jsou nasraní na nomenklaturu, ale ještě víc na někoho, kdo vypadá slušně a začne říkat fakta - a ještě k tomu ty fakta mají hloubku a duchovní rozměr. To je na čecháčky fakt vopruz. Díky Knighte! Si jediný opravdový punker. Ostatní si nezaslouží Janečka, ale tuhle rudou střechu, která jim úspěšně vymývá mozky. Václav Havel se asi minul o století, protože těmto čecháčkům nevadí sraní na hlavu, ale mnohem víc ti, kdo jim svým příkladem ukazují, že i to sraní na hlavu nemusí být věčný, že se stačí pohnout.  Pro vymyté mozky této diskuze připomínám: Janeček platí daně mimo republiku, je to jeho svobodný rozhodnutí. Utrácí svý poctivý peníze zcela svobodně v náš prospěch. Narozdíl od těch, co tunelují veřejné finance, který utrácí za SUV, kurvy a drahý dovolený a vily v Toskánsku a v Chorvatsku a svůj volný čas věnují politice. Vím, je to těžký pochopit, třeba v příštím životě. Zona A - Slovak Punk Legend : Jebe , jebe všetkým nám tu jebe...... Punku zdar! 

No, to není špatný nápad pane Janečku ta debata o morálních hod

hodnotách. Jen, aby to neskončilo špatně. Čí život jste dnes obohatil? Váš? A koho ještě, hraním na burze? Toho kdo proti Vám prohrál co měl? No, asi si to zaloužil. Nevěděl tak moc co nastane jako Vy. Neuměl si to zřejmě spočítat. No, to nevadí. Hlavně, když máte na to, abyste rozdával. Napadla mě bizradní daň. Opožděná daň. Boháči by platili daň z úspor. Lépe řečeno platili by daň z toho co nespotřebují, tedy co neinvestují, i kdyby to mělo být postavení dalšího domu a pořízení si k němu armády zahradníků. Tedy inflace takovou daní je, ale je málo viditelná. Zaplatit extra peníze za úspory nad, by bylo větší pobídkou k tzv. "prokapávání" peněz od boháčů k chudákům než ubohá inflace držená na 2%. Kdyby tuhle daň museli boháči platit, měl by stát víc peněz k dispozici nebo by se víc peněz dostalo k rukám chudších, hledajících práci. Jenže oni chtějí taky tolik jako mají boháči. To je ovšem jiná věc. Kdyby stát vyhlásil takové zdanění za třeba deset let, to znamená z desetiletých úspor, tak by se dnešní boháči na své bohatství začali dívat jinak. A myslím, že by to pomohlo oživit hospodářství.  

Tak teď já: Buďto je pravda, že… 1.) ve druhém kole senátních voleb přišlo k urnám 30% voličů a zbytek na to zvysoka sere, anebo to není pravda, a 2.) přišli všichni voliči a ta vaše finanční oligarchie tajně zlikvidovala 70% hlasovacích lístků. Voliči se o tom samozřejmě nedozví, protože se nemohou vzájemně přepočítat. Vidím to na variantu č. 1, za prezidenty a dosazené politiky si mohou jedině občané sami a nikoliv nějaká světová finanční oligarchie. Nevěřím, že nějaká světová finanční oligarchie v našem státe dohlíží na manipulaci při volbách, jako se tomu údajně děje v některých post-sovětských republikách.

To si nerozumíme.

Manipulace neprobíhá ve volebních místnostech. Manipulací mám na mysli soustavné, systematické vymývání mozků obyvatelstva. K volbám přijdou už zpracovaní voliči. Konečně i ti, kteří nepřijdou, jsou zpracovaní médii či jinak, a právě proto nepřijdou.  Existuje VELKÉ MNOŽSTVÍ různých manipulačních postupů. Jeden z těch, který jste asi zaregistroval,  jsou nepřesné volební odhady.Kdysi jsem četl článek o pokusu  psychologa s vysokoškoláky, někde v USA. Šlo přibližně o toto: Promítal jim na stěnu dva kruhy, jeden zřetelně menší. Měli pak hlasovat, který je menší. Ve skupině byl vždy jeden pokusný králík-VŠ, ostatní byli s psychologem domluveni, že budou hlasovat špatně. Když králík viděl, jak hlasují ostatní, v naprosté většině hlasoval stejně. Rozumíte, kam mířím? To byli vysokoškoláci! Uvažte, že 50 % voličů má podprůměrné IQ.Agentury na průzkum veřejného mínění jsou především agentury na ovlivňování mas. Dvacet let do nás např. hustily, že komunisty volí důchodci a lidé se základním vzděláním a podprůměrným příjmem. Prostě ti, se kterými se každý nerad ztotožnoval. Masa pak dává podvědomě svůj hlas stranám, o kterých se dočtou, že je volí většina, a to lidé úspěšní, s VŠ vzděláním.Další důsledek manipulovaných volebních odhadů bylo, že strany mající podle průzkumu málé procento voličů, nebyly zvány např. do rozhlasových debat. Skutečné výsledky voleb se lišily snad až o 14 %. Pokud by se ale debat v médiích zástupci těchto stran zúčastnili, lze předpokládat, že volby by dopadly ZCELA jinak.To byl jen malý příklad. Jsme manipulováni (nejen kvůli volbám) do té míry, že je zázrak, když si  někdo zachová zbytek zdravého rozumu.

Ten systém voličů a jejich potenciálních manipulátorů je tak obrovský (početný), že bych se divil, kdyby dodnes neunikly nějaké konkrétní důkazy o podvodech anebo manipulacích, že by někdo nevynesl zevnitř agentur citlivé informace, důkazy typu "Watergate", vždy se potýkáme jen s domněnkami. Tahle skutečnost téměř vylučuje existenci celosvětově organizované manipulace. Ještě nedávno jsem se pohyboval pracovně mezi lidmi, kteří navrhovali volební kampaň pro ČSSD, byla to banda ztracených existencí, alkoholiků, PR agentury jen tahají prachy ze svých klientů, poslední skutečně účinnou kampaň v česku měl králíček Azurit :)

Poslední účinnou kampaň měl Janeček.

Vždyť i Vás dostal.

Z otázkv bych udělal konstatování..

Pana Janečka obdivuji, předvedl toho dost, určitě je velmi úspěšný mladý muž, bohužel ale působí v mimostranickém prostředí. To mu sice umožňuje, aby se vyjadřoval jak chce, ale je jaksi mimo hlavní proud..To, že nechce do politiky z něho dělá naivního idealistu, který dělá jen vlny..To je na tohle zasviněné politicko-korupční prostředí, ikdyž je to jistě záslužné, málo..  Možná by měl spojit síly třeba s Babišem, to už by mělo smysl..=======================Ve světle informací p. Bostlové(pokud jsou pravdivé) postrádá Nadace Janečka dúvěryhodnost..

...přišel za ní Pepíček rozšlapal jí košíček...

Trochu tu skupinu podceňujete, i oni mají samozřejmě své černé ovce, ale i tady platí, kdo není s námi je proti nám. Už z principu jim nikdo nepoleze do zelí.

Bohatí lidé žádnou UZAVŘENOU, nepřístupnou skupinu nevytvářejí, kdo umí, ten zbohatne, kdo neumí, ten nezbohatne anebo hodně brzy prošustruje zděděné majetky. Navíc – kdo umí, kolikrát nemá ani potřebu zbohatnout. Problém je v tom, ža ať je příslušník finanční oligarchie bohatý anebo dočasně chudý, rozhodně má plnou hubu keců, díky kterým se snaží udržovat v kontaktu se společenským establishmentem, i kdyby kráčel o žebrácké holi (vzpomeňte si na rozhovory matky a dcery ve filmu Titanic). V tom bych s vámi i souhlasil, pane Křivane – neskočit na lep žvanilům není zrovna snadné, ovšem žádné výsadní postavení ani výhody jim pracně pěstovaná image zazobance neposkytuje, nikdo jim zadarmo nedá ani korunu.

Lehký úsměv:

Pane Ducare, finanční oligarchie, o které je řeč, řídí finanční toky, které převyšují rozpočty států. Vlastní veškerá důležitá média a ovlivňuje, ne, URČUJE veřejné mínění v celém světě, dosazuje politiky a presidenty (to znamená nechá je sugestibilním lidem "svobodně" zvolit), organizuje revoluce, řídí války... A v dnešní době, aby to měla jednodušší, usiluje o utvoření Globální vlády. (EU je jen takový předstupeň.)Proto potřebuje oslabit a zrušit národní státy. K tomu slouží:- politika multi-kulti (která naředí vlastenecké cítění původního obyvatelstva),- ovládaná média (ze kterých  politologové/politruci do národů hučí, že vlastenectví je vlastně nacionalismus, extrémismus, prostě něco hanebného),-dobrým platem zkorumpovaní politici (kteří bez uzardění podepíší Lisabonskou smlouvu nebo bianco směnku na dluhy EU) a- různé novodobé ideologie, které se podílejí na doslova zblbnutí obyvatelstva.- Rozvrat školství je samozřejmě také důležitý.Atd., atd. Dovedete si představit, jaký vztek musí pak mít na politika, jehož ješitnost/síla osobnosti je tak  velká, že se jim vymkne z kontroly?

Selský rozum by Vám měl našeptávat,

že by se policie měla věnovat všem případům trestné činnosti bez prodlevy.

A není to vše nějaká globální "systémová" chyba?

Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank:Čeká nás sáhnutí na ekonomické dno  Z krize a tištění peněz doposud téměř bezvýhradně těžili pouze bohatí a banky a brzy za to možná bude muset zaplatit střední třída, protože cena pracovní síly se nyní v poměru k HDP pohybuje na nejnižší úrovni od 40. let 20. století  http://byznys.lidovky.cz/jakobsen-ceka-nas-sahnuti-na-ekonomicke-dno-f27-/firmy-trhy.asp?c=A121019_120508_firmy-trhy_vs 

iluminát Janeček

http://bostlova.blog.idnes.cz/c/296791/Janeckova-Pozitivni-REvoluce-v-rezii-americkych-tajnych-sluzeb.html  (jablko nepadlo daleko od stromu. Přesně jako jeho otec, rozvědčík komunistické StB. Akorát zdrogovaný synek dělá pro Američany, no.) /p.s. A placeným diskutérům výše: vždyť vy už si to proberete, kdo to jste. Chtělo by to taky nějaký argument. Ale kde ho splašit, když kde nic tu nic, že. Jsem ráda, že se lidi nenechávají už oblbnout. KJ a podobnými ani vámi placenými. Havel i Klaus nám už stačili dost a dost./

Věřit?

Dobrý den,paní Bostlová. Přečetl jsem si váš blog. Pokud je tomu tak, jak  tvrdíte, stává se minimálně několik osob ve veřejném životě  nevěrohodnými. Dost mne to překvapilo u pana Petra Havlíka, kterého jsem si docela vážil. Uvedené informace jsou výbušné, zcela mění náhled na Nadaci Janečka. Myslím, že by stálo za úvahu je zveřejnit v masmédiích(pokud se k tomu někdo odhodlá), nejenom jako blog v idnes nebo reakci v ČP.Díky za informaci..

Vy tomu věříte?!?

Omg! To si děláte srandu, pí Petra Bostlová je totálně mimo. Je také autorkou tohoto článku:http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1719--protikorupcni-karel-janecek-a-jeho-aktivni-vzyvani-satana.aspxJestli tohle Vás nepřesvědčilo o její pomatenosti, tak tomu věřte :)Hezký den

Doporučuji..

Doporučuji článek pana Schneidera o naivitě pana Janečka..Bostlovou jsem si proklepl, dá se jí věřit tak napůl,v tom jste měl částečnou pravdu..Její některé názory jsou sice dost extrémní, ale má právo je sdělit, je jen na každém z nás, jak se s těmi info vyrovná..Pokud je její blog nepravdivý, očekával bych Janečkovu reakci včetně tr. oznámení pro pomluvu..Uvidíme, zda se tak stane. A neberu, že je Janeček nad věcí a že se tím proto nebude zabývat..Vyčkejme času,jako husa klasu.. :-)Příjemné prožití zbytku dne..

:))

A jak jste si mě "proklepl", pane Vladimíre? Že už víte, že se mi dá věřit je tak napůl? To je smutné, že už má člověk pocit, že v téhle zemi už žijí jen samí lháři, že? Slyšel jste někdy o placených diskutérech? A víte o tom, že zrovna ČP je jich plná? Pěkný večer.

Názor

Proklepl jsem si vás na Internetu, je tam pár odkazů,to ostatně určitě víte..Já mám svůj názor,vy svůj..A tak to má být, tomu se říká diskuse :-))

Děkuji

Dobrý den, pane Vladimíre, to mi můžete věřit, že nejeden novinář by ty informace rád uveřejnil. To by ale nejprve Bakala v nich všech (masmédiích) nesměl mít prsty. Ještě jednou se zamyslete, máte zato, že existuje masmédium, vzhledem k tomu v textu popsanému pozadí, které by to uveřejnilo? Záporná odpověď je jediná správná. Tak na shledanou  napříště se svobodnými masmédii. P.B. (A buďme rádi za internet. Protože když člověk hledá, tam tu pravdu ze střípků mnohdy složit může.)

psycho

psycho

myslim, ze byste mela dat

myslim, ze byste mela dat karty na stul (tisku) nebo se jit lecit...

Položil jsem dotaz studentce posledního ročníku pedagogické fakulty, která pochází a stále žije v Děčíně, víc než elementární společenský rozhled tedy nepochybně má… jméno Petra Bostlová jí nic neříká. To je poněkud zvláštní.

Taky mi jméno Petra Bostlová

Taky mi jméno Petra Bostlová nic neříkalo, pane Ducare, dokud jsem si nepřečetl její příspěvky v této diskuzi a bohužel i jeden její výplod na blogu. Teď té studentce závidím, že neví, o koho jde. Taky bych byl radši ušetřen:)

PANÍ BOSTLOVÁ OBDIVUJÍ VÁS PRVNÍ VZNIKAJÍCÍ OBČANSKÉ WEBY

podívejte se na www.oi-ceskyraj.cz

Mam svou hlavu a sve svedomi.

Mam svou hlavu a sve svedomi. Ja sem u sebe zacal. Preji vse dobre i Vam.

Vlny a vlnění

bože, to jsou bláboly. Ten člověk musel z těch peněz asi definitivně zmagořit...

Ona prirozene neni nahoda, ze

Ona prirozene neni nahoda, ze o tom ostatni media mlci a ze se tady objevuji velci kritici. Aspon kmotrikum provetrame penezenky. Skodajen, ze se na nas zase zahoji:-)