Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 35
  • Poslední: 17.10.2012 15:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení

Z důvodu svého přesvědčení, Wopi :)

A proč to děláte?

:-)

a co děláte vy, smím-li se zeptat?

;-)

Já stavím anebo omývám ty sloupky.

Kurva, Kocourkovskej, vy si prostě pořád představujete, že všichni ti komouši a svazáci byli debilové. Jenže takhle to prostě není, já nevím proč, ale byl jsem řízením osudu leckdy hodně blízko při tom, mohl bych vyprávět. Už mě nebaví permanentně čelit vaší negativní energii, i když vím, že je mým osudem takovou energii ničit a pomáhat od ní lidem. Vykašlete se na ty věčně spiklenecké historky, Kocourkovskej, prosím :)

...

Ale já přece nic takového netvrdím. Jenom to, že debilní byl komunistický systém a Čuba s JZD agrokombinátem Slušovice byl jen systémovou poruchou pravidel komunistického hospodaření. Čubovou zásluhou a aktivitou. Na tom přece není nic spikleneckého. Jeho éra skončila a nelze ji opakovat v dnešních podmínkách. Leda tak Zemanovy "ostrůvky pozitivní deviace" (viz Technický magazín tuším ze srpna či září 1989) by mohly najít uplatnění i v dnešní praxi... :-D

Ale kdepak… jenom pořád obíháte a obechcáváte všechny sloupky nějakou pesimistickou močovinou, vydržte ještě měsíc a budou smrdět i servery v Austrálii, nebo kde to má Česká pozice ty svoje cloudy :)

Škoda vaší poslední věty, Kocourkovskej, jinak bych souhlasně zavrněl. František Čuba nezískal žádné výsady, on si je dokázal vydupat, vybojovat. A to je sakra velký rozdíl v nazírání. Čuba to uměl především s lidmi, důvěřoval těm schopným, dával jim volné ruce, což mu tito lidé stonásobně vrátili nazpět, druhého takového Čubu jsem potkal až po mnoha letech v AAA AUTO PRAHA :)

Čuba nezískal žádné výsady, on si je dokázal vydupat, vybojovat.

Neznám detailní postupy, jak, lze na zabedněných komunistech v podmínkách zakazujících soukromé aktivity a podnikání jako kriminální činnost, něco "vydupat, vybojovat". On mohl jako vážený člen KSČ leda tyto zábrany pod krytím JZD Slušovice nějak obejít a ustát politicky porušování principů, na nichž byl komunistický režim založen (chráněn vlastním právním řádem, který byl v plné šíři v rozporu s právním řádem kterékoli standardní demokratické země). Takže on dělal "černotu", a měl pro ni politické krytí.To ovšem není metoda, na níž by se dal založit rozvoj hospodářství, tedy aby takovou možnost měli všichni bez ohledu na příslušnost v KSČ. Čuba byl pro komunisty trpěnou výjimkou a snad i Potěmkinovou vesnicí, která se komunistům na ÚV hodila jak "vzor socialistické prosperity". Jakmile takovou možnost dostali všichni, Čuba skončil. Nebyl už se svými konexemi v KSČ potřebný. Nepopírám, že za vlády komunistů to mohl být velmi schopný člověk, který se v komunistické totalitě dokázal pohybovat a sobě i svému okolí přinášet prospěch. Není to však nic, co by se mohlo jako "systém" vhodný k následování zapsat do učebnic moderní ekonomie. Byla to jenom jakási anomálie komunistického režimu, která v té době snad pomohla ukázat, jak je komunistický režim postavený svými principy a omezeními na hlavu. Nic víc. A v tom má Čuba nejspíš velkou zásluhu. Jako signál perestrojky hlásané z Gorbačovova SSSR.Jestli ale po tolika letech Čuba tíhne ke komunistům (Zeman a spol.), pak je otázkou, jestli vůbec sám pochopil svou vlastní roli v době, kdy byl na vrcholu svých sil a kariéry. Mám obavy, že v jeho věku (v současnosti) už se od něj nic, co by stálo za pozornost, nedovíme.

Vážený pane Ducare

 Netykejte mi prosím, nejsem Váš soudruh ani kamarád. Je vidět, že se snažíte prezentovat komunismus s lidskou tváří jako před 1948, jak to dopadlo víme všichni. Dopouštíte se velmi nebezpečné demagogie. Jak sám jistě víte, vaši soudruzi povraždili více lidí než nacisté:http://cs.wikipedia.org/wiki/Komunistick%C3%BD_re%C5%BEimMě označujete za pacienta? Lidé, kteří mají odlišný názor jsou podle Vás nemocní a je třeba je zavřít do lágrů, pracovních táborů nebo blázince je to tak? Dobře že to říkáte, alespoň lidé vidí co jsou komunisté zač. Očividně se ve Vašem názoru od 1948 nic nezměnilo.Moji předci byly Vašimi soudruhy stíháni a trestáni a nebylo jim umožněno studovat ani střední školu.Nerad bych abyste nyní Vy a vaši soudruzi teď aplikovali to samé na třídních nepřátelích (nebo jak to nazýváte demokraty a lidi s odlišným názorem) a mých dětech.Pokud chcete založit armádu nebo obnovit lidové milice a povraždit kapitalisty, které nazýváte zloděje jak popisujete výše, měli byste začít nejprve v tom Vašem spolku proletářů a přátel Stalina a Lenina:http://aktualne.centrum.cz/domaci/podzimni-volby-2008/krajske-volby/clanek.phtml?id=759832 Pro mladou generaci a lidi postižené ztrátou paměti doporučuji shlédnout toto video:http://www.stream.cz/uservideo/612377-www-zlo-cz-pribeh-rudeho-zla. 

Who is Who: virtuální Pacient (alterego)

Vážený pane Přemysle Houdo

Vážený pane Přemysle Houdo, vaše úvaha o salónním neomarxismu je opravdu směs romantiky a teoretizování. Žižek jen mluví a kde nic tu nic...např. jeho názor na křesťanství se vůbec neliší od toho Marxova či Leninova, a kde že tedy je ta lidská svoboda ? Prosím odpovězte mi raději na jedinou otázku. Jak se bude KSČM chovat, až bude mít volební výsledek 51 % a bude sestavovat vládu a co nastane potom ? Zatím máme zkušenost jedinou, i když starou 64 let. Jan Chramosta

Polybiova teorie vývoje státu

" Polybius'' sequence of anacyclosis proceeds in the following order: 1. Monarchy, 2. Kingship, 3. Tyranny, 4. Aristocracy, 5. Oligarchy, 6. Democracy, and 7. Ochlocracy. " Polybios ovšem nepočítal s existencí "otevřeného" a přitom "definovaného" státu  jako byla česká kotlina po posledních 200 let. Komu se tu nelíbilo, odešel a naopak byla období, kdy mnozí docela rádi přicházeli. Takže tu máme především oligarchii a  ochlokracii tak nějak najednou a pomíchaně. :-)

Paní Marie

ale nikdo a  nikde se nemluví o zakládání polovojenských organizací typu LM. Tady se jedná o sjednocení ideí, poctivost,odvahu,komunikativnost,asertivitu.....Já jsem to pochopil jako boj legálními prostředky počínaje policí,justicí ,pak likvidací tajných kmotrovských struktur, jejich uvěznění...... Takže paní Marie, já to vidím v souladu s naší demokracií a ústavou.Přeji pěkný den.

Pozoruhodné

Ano, to celkem dává smysl. Můj názor na komunisty to nemění (mám jednoho ortodoxního v rodině a řeknu vám... nebo neřeknu, nevěřili byste té směsici namyšlenosti a paranoie), ale dává to jinou perspektivu budoucnosti. Třeba jednou budeme mít v Česku aspoň rozumnou levici, když už tu nemáme žádnou pravici :(Dodávám, že bohužel... jak rád bych volil nějakou rozumnou pravici! Ale žádná taková tu není. (Abych nenadržoval KSČM, ani ODS/TOP09 nejsou schopny sebereflexe a sebestřednost, namyšlenost a tupost by mohly prodávat po vagonech - kdyby to někdo chtěl koupit).Samého by mě zajímalo, koho budu volit v parlamentních volbách.

Swarm intelligence

Neschopnost sebereflexe, sebestřednost, namyšlenost, tupost - to jsou způsoby, jak si zdůvodnit stádové chování abych si nemusel připustit, že se chovám, řekněme, bez vlastního nezávislého intelektuálního vkladu. Zajímavé je, že  společný termín je hejnová inteligence - swarm intelligence.Češi jsou dlouhodobě stádového chování spíše neschopni. Takže mezi nimi v demokracii vítězí ta část, která je stádového chování schopna. A o tom jsou výsledky letošních voleb. Žádné intelektuální rozklady na tom nic nezmění, s věkem a nižší schopností sebevzdělání podíl stádového chování na celkovém chování narůstá. Čechům vyhovuje monarchie vůči níž jsou v opozici. Ta pak plodí vynikající intelektuální výkony které monarchie buď využije, nebo vypudí. Dokonce jsem nakloněn si myslet, že právě tato situace český národ ve skutečnosti vyselektovala. Kdo se tak nechoval, byl do dvou generací Vídeňák. :-)

Stádové chování je v přírodě evolučně vyvinutá ochrana přežití

a funguje i v lidské společnosti, navzdory civilizaci, svobodě a individuální volbě. Potíž je v tom, že stádo se někdy v panice vrhne ze skály do propasti a tím popře smysl ochranné strategie "stáda". Ochranná strategie rudého stáda v demokracii spočívá ve schopnosti bezpracného přežití na úkor menšiny a rozfofrování veřejných peněz systémem "po nás potopa". Není to nic nového, přišli na to "již staří Řekové" a dokázali tak úspěšně zbankrotovat už tehdy svůj stát (v primitivnějších podmínkách). :-)

Vtipné. Ale nic to nemění na

Vtipné. Ale nic to nemění na tom, že má pulec politologický pravdu. Komunisté jsou součástí současného establishmentu a žádná alternativa. Akorát bez funkcí a bez odpovědnosti. Jsou jen občas využívání k protlačení konkrétního návrhu zákona nebo k  podpoře konkrétního prezidentského kandidáta. Je nejvyšší čas, aby taky dostali šanci si to zkusit, aby byli vystaveni korupčnímu pokušení a v tomto smyslu hezky otestováni. Jen mám trochu obavu z toho, kdo příště sklidí protestní hlasy zklamaných komunistických voličů. 

Kdo asi

Pak už zbývají extremisté mimo establishment: různí (neo)nazi, rudé gardy jako je třeba Komunistický svaz mládeže (nebo jak se to jmenuje, tuším, že to kdysi chtěli rozpustit) a podobně.

Myslím, že to ministerstvo

Myslím, že to ministerstvo vnitra dokonce i rozpustilo a soud mu to pak zrušil s tím, že sice jde o extrémisty, ale tak marginální a neškodné, že je ani nemá cenu rozpouštět.  A já s tím můžu souhlasit. Rudí ani hnědí žádní riziko nepředstavují. Spíš bych se bál, že se objeví něco úplně nového.   

Pokud zůstaneme u tradičního významu slova "establishment", pak komunisté vládnoucí třídou po ''89 nikdy nebyli, přestože na to procenta ve volbách měli. Jinak… nevidím nic jiného, než shodu v názorech. Komouši jsou ostří lidé, pokud vím, tak ostří lidé dokážou přijímat zodpovědnost, jsem přesvědčen, že ve vládě uspějí. Čuba byl taky komunista, Georgi.

Dobrá, řekněme, že komunisté

Dobrá, řekněme, že komunisté nejsou plnohodnotnou součástí vládnoucí "třídy", ale úplně mimo ni (a proti ní) také nejsou, alespoň tedy ne pragmatici ve vedení strany a ti, kteří za ni sedí ve sněmovně.  Nepochybuji o tom, že mezi komunisty v minulosti bylo (a možná stále je) mnoho inteligentních a  schopných lidí, ale nějak nevěřím tomu, že by byli jako celek výrazně schopnější, slušnější a pracovitější než ostatní.  Čuba byl komunista, ale z toho mála, co o něm vím, soudím, že v moha ohledech docela netypický komunista. Taky už komunistou nějakou dobu není. Ono je vůbec otázka, jestli z oněch asi 1,5 mil. členů KSČ v roce 1989 všichni ti schopní již dávnou nejsou někde jindy. A nemyslím v jiných stranách, ale spíš v byznysu.  

Georgi, já nepotřebuji hledat mezi komunisty mnoho inteligentních a schopných lidí, výrazně pracovitějších a slušnějších, než jsou ostatní, mně postačí, když mezi nimi najdu několik velmi naprůměrných vůdců, kteří své řadové stoupence sjednotí a vytvoří z nich armádu, schopnou postavit se na odpor a rozbít současný gang zlodějů, podvodníků, vyděšených kupčíků s mocí. Tohle dokáže jedině armáda. Která z českých politických stran má upřímně oddané stoupence… ODS, TOP09, LIDEM, VV? Jsou to jen účelově zorganizované gangy podvodníků. Lze o novodobých českých komunistech říci, že se jedná o účelově zorganizovaný gang podvodníků? Po netu levituje spousta vyjímečných solitérů, jejichž názory jsou velmi rozumné, inteligence velmi nevšední, přesvědčení velmi silné… ovšem solitéři nikoho nesjednotí, takoví lidé nemají technické možnosti k vytvoření celé armády svých stoupenců, se kterými by se dokázali postavit na odpor současné vládní zrůdnosti, to reálně dokáže jen politická strana s hierarchickým velením anebo občanské hnutí se silnými kořeny, mající svého Jacka Sparrowa. Existují účinné páky, jak solitéry umlčovat, šikanovat, zastrašovat, ekonomicky vydírat, izolovat od společenského života. Proč myslíte, Georgi, že existuje tak urputná snaha kriminalizovat jakékoliv radikálnější názorové proudy ve společnosti, všechny ty Sládky, Dělnické strany, Komunisty? Protože takové komunity jsou schopny sjednotit armádu souvěrců a začít skutečně bojovat za národní svobodu, za práva obyčejných lidí, za jejich životní úroveň, jsou schopny vytáhnout do boje a dosáhout svých cílů, vytvořit reálný tlak, zorganizovat vzpouru, stávku, vzájemně se podporovat a za své názory třeba i trpět, o samotě se nepřízeň osudu snáší podstatně hůř. Pro gaunery u moci je ideální stav, jestliže na netu publikují své pindy drobné úderky pulců politologických, kteří svou hloupostí a nevyzrálostí nanejvýš tak rozesírají lidi, aby po sobě nasraní lidé pak plivali v chatu, ale především nic důležitého a konkrétního nedělali, aby ztráceli svůj čas ťukáním do klávesnice a nepokoušeli se sjednotit, vytvořit armádu, aby byli závislí pouze na iluzi své internetové armády (kterou někdo vypne, kdy se mu zachce), aby to zůstalo jen na úrovni nasraného plebsu a izolovaných solitérů. Sledujete, co se děje na České pozici? Dokážete to vyhodnotit, Georgi?

?

pane Ducare, to doporučujete znovu založit Lidové milice? jinak si teorii o "armádě souvěrců", co začnou "skutečně bojovat", moc vysvětlit nejde.  v souvislosti s úspěchem KSČM v krajských volbách. podivná rada. nějak to nehraje s naší ústavou.  a parlamentní demokracií.

Myslím to samozřejmě obrazně, paní Marie, Dean níže zareagoval správně. Potřebuji své myšlenky vyjadřovat výrazně, na netu mají expresivní prostředky vyjadřování poněkud jiný účinek, než v reálném světě… určitá nadsázka je vždy ku prospěchu věci, správně zvolená nadsázka zvýrazňuje obrysy myšlenky. Na netu se pohybuje nezanedbatelné procento postižených nicků, takzvaných Pacientů. (Nicky jsou lidská alterega ovládaná lidskými egy.) Alterega Pacientů jsou temnou stránkou jejich ega, alterego Pacienta je především zlé, agresívní, zákeřné, nenávistné, nemilující, krvelačné, nihilistické, zrůdné, parazitické – vysávající duševní energii, a především takticky prolhané. Před zlými úmysly "Pacientů" je třeba chránit "Dobré myšlenky" pomocí výrazné nadsázky a beletrie (něco jako ochranné prvky bankovky), aby nedocházelo k napodobování Dobrých myšlenek a jejich zneužívání Pacienty… Pacient se nedokáže zapojit do rozhovoru na bázi nadsázky a beletrie a začít škodit, začne jen pobíhat okolo a nervózně štěkat jako voříšek. Pacienti jsou křupani, paraziti, kteří umí zfalšovat nadsázku, ale nedokáží napodobit beletrii, pacienti jsou bez talentu. Neschopnost originální nadsázky a beletrie vyvolává u Pacientů velké trauma, bere Pacientům energii, což je na netu základní způsob zabíjení, Marie, Pacient bez energie pojde, přestane se hlásit do diskuze, administrátor jeho mršinu (ztuhlý nick) po několika letech tlení odstraní z databáze (zakope do hlíny). Příkladem jednoho z nejaktivnějších Pacientů na netu je nick ZONZZ – "zákon o nestátních zdravotnických zařízeních". Studiem kvičení tohoto nicku, Marie, snadno pochopíte i metody jejich devirtualizace :)

Tohle je přesně důvod

proč by měla být komunistická ideologie postavena mimo zákon a komunistická strana, jelikož se jedná o zločineckou organizaci rozpuštěna. Když jsme u té korupce, asi už ste zapomněl jak si váš vůdce Dolejš říkal o úplatek za změnu loterijního zákona a chtěl vyprat peníze přes komunistické noviný Haló? Nedivím se, že si komunisti napamatují jak to tu vypadalo za totality když si nevzpomenou na kauzu starou pár měsíců.

Sleduješ, Lukáši? To je přesně to, o čem mluvím níže… reaguješ jako Pacient.

S vůdci a armádou na mě

S vůdci a armádou na mě nechoďte. Z toho většinou kouká fanatismus a "vylévání vaničky i s dítětem". Kromě toho si vůbec nemyslím, že by komunisté měli výrazně víc oddaných stoupenců než jiné strany. Můj laický pohled na strukturu komunistů (členů strany i neorganizovaných voličů) je takový, že kromě  pragmatiků ve funkcích, kteří ze současného systému profitují už nyní, a já se domnívám, že nebudou mít nejmenší problém ani se zařazením do existujících regionálních korupčních struktur, je mezi nimi velká skupina lidí nostalgicky vzpomínajících na staré dobré časy, které se už ale nevrátí, pak možná pár stovek zapšklých stalinistů, pár  desítek marxistických intelektuálů, skupina dospívajících obdivovatelů Che Guevary a nakonec obrovská masa nespokojených lidí, jejichž hlas ve skutečnosti není komunistický, ale protestní. Tito dnes volili KSČ a příště budou volit kohokoliv jiného, klidně i ČSSD nebo dokonce ODS, postaví-li zajímavé kandidáty. Příkladem budiž situace v Plzeňském kraji, kde zvítězila Pospíšilova ODS, ačkoliv se tamní situace určitě nijak zásadně neliší od situace v jiných krajích. Prostě zde protestní hlasy posbíral bývalý ministr, jenž byl neoblíbeným premiérem vyhozen z vlády za podivných okolností a s velmi chabým odůvodněním. Na Teplicku zase uspěl v prvním kole senátních voleb Kubera, ačkoliv v krajských volbách dominovala levice. Takže to s tou oddaností zase tak horké nebude. Ani s kriminalizací opozice to nebude tak vážné. Sládek měl určitou váhu v 90s a dnes je jen k smíchu, Dělnická strana nebyla nikdy k ničemu jinému než k smíchu - opozicí je nazývat nelze a za tu kriminalizaci některých z nich, jakož i za rozpuštění strany, si částečně mohou sami, a především v případě různých těch "samolepkových zločinců" za to částečně může přehnaný aktivismus některých vyšetřovatelů, prokurátorů, soudců a spol., ale systémovou a systematickou perzekuci bych v tom neviděl.  Komunisté si v klidu sedí v Parlamentu, v obecních a krajských zastupitelstvech, pořádají si prvomájové veselice a tak dále, takže kde je jaká kriminalizace? O jejich zákaz tu ze všech politiků vážně usiluje akorát Štětina, kterého podezřívám z toho, že tak činí jen proto, že nemá co lepšího nabídnout.  A mám pocit, že ve všech případech, kdy byli lidé ochotní ve jménu své pravdy stavět barikády a trpět, s výjimkou situací, kdy šlo o obranu před přímou agresí a bojovalo se doslova o holý život, napáchali nakonec víc škody než užitku. Nemám rád radikální řešení.

Co s vámi, Georgi… kdykoliv stojíte před volbou mezi nadějí a skepsí, zvolíte laciný a bezpracný pocit, tedy skepsi. Skepse je jako mor, zažírá se postupem staletí do genetické výbavy morálně devastovaných rodových klanů, s každým dalším pokolením a skepticistní výchovou ochromuje hrdost jejich potomků, oslabuje jejich vůli, touhu po vzdělání a vlastní seberealizaci, umenšuje jejich společenské postavení, vytváří generace a posléze celý národ shrbených sluhů. Každému co jeho jest – George Kaplana ochrání jeho pastýř, o ochranu pastýře se postará někdo jiný. Díky Bohu.

Čuba je u Zemanovců

někdejšího předsedu JZD Agrokombinát Slušovice Františka Čubu voliči ve Zlínském kraji katapultovali preferenčními hlasy z posledního místa kandidátky zemanovců na první.