Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 26
  • Poslední: 12.10.2012 8:49
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Ad amnestie

Havlem amnestovaní trestanci se podíleli v roce 1990 na kriminalitě z 9 %.U úmyslných trestných činů byly prominuty tresty do dvou let, při trestu za vraždu, loupež, znásilnění ad. recidivě se pouze 1 rok škrtal (přičemž flastr za vraždu byl reálně od 12 let až po provaz, za loupežné přepadení byť kvůli pár korunám bylo běžně i 5 let natvrdo). Příslušný prováděcí zákon si může přečíst každý.Nebyli tedy propouštěni žádní násilníci, vrazi, ani recidivisté, kteří by to neměli stejně "za pár". Mimochodem často se zapomíná na poslední Husákovu amnestii z prosince, která propustila čistě politické vězně a lidi vězněné za hospodářsko-ideologické delikty typu ohrožení devizového hospodářství a neoprávněného podnikání. Klausova věta o tom, že nelze definovat špinavé peníze byla tedy z právního hlediska irelevantní (Pomíjim fakt, že měl fakticky pravdu). Pokud se někdo zeptal invalidního důchodce, kde vzal na malou privatizaci těch pár mega v igelitce, mohl s úsměvem odvětit, že v 80. letech veksloval, na což se vztahuje amnestie soudruha Husáka.

Proč se toto médium jmenuje Česká pozice?

Že by záměr české čtenáře oklamat a nepozorovaně jim vsugerovat názory, jako že "Češi si vládnout neumí", aby se podařilo snadněji prosadit cizí zájmy, oslabit suverenitu ČR, pak stát zrušit a nakonec rozpustit náš národ v multi-kulti kotli individuí bez tradice a kořenů? Redakční tým mě soustavně přesvědčuje o tom, že české zájmy  nehájí. Logický by byl název "Zednářská pozice" nebo "Kosmopolitní pozice".Kdo jednoznačně hájí Českou republiku a Čechy proti soustavným útokům na naši státnost ze zahraničí a ještě více ze strany zde žijící páté kolony, je prezident Václav Klaus. Jeho samostatná politika nepodléhající přání cizích mocností byla nejpodstatnějším důvodem nepřátelství mezi ním a světoobčanem Havlem.Přes všechnu snahu médií (vesměs vlastněných cizinci) Klause očernit se většinu národa obalamutit nepodařilo. Podle průzkumu veřejného mínění STEM ze září 2012 je nejdůvěryhodnější politickou institucí  pro občany prezident, jemuž důvěřuje 70 procent občanů. Klausovi věří většina sympatizantů stran napříč politickým spektrem. Takže žádné "Těch deset let stačilo, pane prezidente", ale: HODNĚ SÍLY A ODVAHY DO DALŠÍHO BOJE, VÁCLAVE! 

A němci nás v 38. přišli osvobodit.....

Pane Bednáři, máte svobodu na internetu, vygooglujte si pár informací, o kterých Knight píše. Aby jste se za svou naivitu nemusel jednou stydět. Pokud nejste nějaký agent z hradu. Přesto pěkný večer.

Informován jsem velmi dobře,

ale nebráním se novým vědomostem. Které informace Knighta si mám vygooglovat - tu, že "Ten clovek nesaha Havlovi ani po spicku boty" nebo tu "kdyby si do hrobu nesl pulku nasi republiky"? 

HDKN… ať dělám co dělám, vidím jen názorovou shodu, popsal jsem deset řádků, ale vyjádřil jsem rámcově totéž co vy, i když lapidárně. Shoda je mimojiné v tom, že Havel po sobě nezanechal žádné umění, byl to formální textař, fascikl proslovů, které po sobě zanechal, jsou jeho vrcholným dílem a to v nejlepším slova smyslu. Byl jsem jedním z prvních na netu, kteří se adoraci jeho divadelních scénářů otevřeně bránili, oceňuji však Havlovy rukopisy, které mají skutečnou filosofickou hloubku. Byl to frajer a humanista – to jsou slova, která jsem pověsil na zeď v den prezidentova úmrtí. Pokud Klaus lupne provizi z Temelína, vrazí ji obratem do svého projektu (institutu) anebo pomůže synovi s gymnáziem, vrátí to zpátky lidem, Klaus není typ člověka, který by si začal mazat rohlíky kaviárem. Já věřím na jeho velkou prozíravost. S tím pětadevadesátým si to ještě promyslím. Svým rozsahem světově ojedinělá amnestie může dlouhodobě perzekuovanému anebo kriminálem deprivovanému člověku pomoci od hodně velké frustrace, psychózy, která o dvacet let později po neúspěšné filmové premiéře údajně nastartovala sešup a skon. A Václav Havel byl poměrně těžce postižený psychotik, to rozeznal podle chování i amatér. Existují vnitřní muka, která se jen penězi vykoupit nedají. Jen si s vámi povídám, HDKN, neberu si nic osobně, proč taky. PS: Lillehammer, Oslo, Vikersund, Notodden, Holmenkollen, Anette Sagen… byl jste se někdy podívat na skoky na lyžích? Pokud ano, máme něco hodně společného :)

......

....viz  níže

OK

Pane Ducare,

na mě osobně působily slavné Klausovy výroky jako populistické výkřiky. Vůbec neměly nic společného s Laisses-Faire, Jeho výroky měly upozornit bývalé komouše a estébáky, že se s nimi počítá a že nikdo nikoho nebude věšet na kandelábrech. Nerozlišitelnost peněz byl signál vexlákům apod., že s prachama můžou ven a můžou je začít točit, což ostatně ekonomika v té době potřebovala jako sůl. Klaus si je tím získal na svou stranu. Ze stejného důvodu má dnes největší šanci na zvolení prezidentem bývalý komouš (něco jako bývalý černoch) Jan Fischer. Už se tu o tom mluvilo jako o "Komplexu bývalého komunisty". Na ten lze ulovit hodně hlasů. Klausovi se na komoušském másle na palici podařilo do strany nasát spousty bývalých komunistů. ODS díky tomu dodnes funguje jako pionýrský oddíl. Dodnes tam zvedají pacičky staré báby a dědkové dříve než jejich předseda stačí vyslovit o čem dá hlasovat. Bývalí komouši mají dobrý pocit, že se členstvím v ODS mohli sami před sebou vykoupit z hloupé/naivní minulosti.Jisté úspěchy Václavu Klausovi upřít nelze. Kdyby měl Česko-slovensko rozdělovat Topolánek s Dalíkem, asi by to dopadlo jinak. Klaus je profesionál. Topolánek je hamižný blb se slámou z bot. Topolánka navíc můžou klidně zabásnout. Klause těžko.Na hodnocení Klausovy éry je příliš brzo. Nevěřím, že ho historie nějak neocení. Nelze všechno házet na jednoho. Co tvrdím je, že Klaus už se vyčerpal a už jen škodí. Společnosti škodí. Co je mi do toho, že se mu nahoře zalíbilo a že chce ještě lupnout provizi z Temelína? Ať už osobně nebo přes Zemana se Šloufem? Peníze ve Švajcu Klaus umí. S takovýma prachama si zaplatíte Weiglů, Jaklů a podobných dobrmanů, že vám kotce na Hanspaulce nebudou stačit.S Havlem na mě nechoďte. Z amnestie Havel nic osobního nezískal. Jeho uměleckému odkazu nerozumím, ale jeho politický odkaz je pozitivní. Inspiruje nás k činům, které bychom očekávali od druhých, pokud bychom byli sami v nesnázích. Žijte chvíli v Norsku a pochopíte. Klaus svým zemitým smyslem pro prodej zboží všeho druhu měl zůstat ministrem financí. Aspoň tedy do doby než rozpustil penzijní fond ve státním rozpočtu a ukazoval to jako úspěch v dosažení vyrovnaného státního rozpočtu.Neberte si to osobně, ale Klaus měl po roce 1995 vypadnout z politiky a dneska by byl býval v učebnicích. Kdo chce víc, nemá nic.

Zajímavé.

Hezky jste se vcítil, díky za tento pohled. Zdá se mi, jak nad tím uvažuji, že to je asi jediné vysvětlení! Má to i ty příznačné psychologické atributy. Fakt dobré! Díky!

Ajta!

To pasuje jak sedinka na nočníku. Baxa by byl velmi zajímavý kandidát!Pokud jde o detailní názory prezidentských kandidátů, myslím si, že u nich naštěstí nejsou vlastně ani důležité. Prezident by měl umět to, o čem Havel psal, (a kdysi dávno i dovedl), totiž jakýsi pohled "za horizont dní", odhlédnout od toho denního pinožení; nikoliv ovšem prosazovat svou vizi, ale systematicky a neúnavně iniciovat její vznik, alespoň v hrubých rysech, být tím, kdo lidi spojuje, nikoliv rozeštvává. To by byl balzám!

Havel

Ten clovek nesaha Havlovi ani po spicku boty a jeste se o nej bude otirat.Nepochopil jednu vec. Tu sit zlodeju co on tu budoval 20 let muze semlit jeden vetsi vanek protoze se kazdy stara sam o sebe ale obcanska spolecnost je trvala hodnota. Nemuze vyhrat. I kdyby si do hrobu nesl pulku nasi republiky na sporicim ucte bude jen obycejny zlodej a vlastizradce. 

Přesně tak,

Přesně tak, Knighte. Vyrovnaný rozpočet nikdy něměl, díry lepil prodejem z privatizace. Všechny prostředky co měl, tak promrhal - peníze z privatizace použil na lepení děr v rozpočtu a dodnes mu prochází lež, že měl vyrovnaný rozpočet, promrhal hlavně nadšení lidí utáhnout si opasky. Slovo sarajevský atentát bych zakázal, vždyť šlo o vzpouru slušných proti nelegálnímu financovánív ODS, důsledky vidíme dnes. Václav Havel ho veřejně více nekritizoval z jednoho prostého důvodu - potřeboval, aby ČR byla co nejdříve ve všech evropských a euroatlantikých institucích, to bylo pro Havla důležitější než vleklý veřejný konflikt s Klausem. To jak si u nás politická elita váží Václava Havla, vypovídá o jejím stavu. To, co Klausovi prochází, je také divné. Ale blíská se na lepší časy. NFPK či další nevládní organizace dělají výbornou práci. Uvidíš Knighte, že se to na Klause za chvíli provalí a půlka národa tomu stejně nebude věřit. Stádo nepřesvědčíš.  

Ja bych to stado nepodcenoval

Souhlasim s vami, ale ja bych to stado nepodcenoval. Dochazi ke spolecenske zmene, prichazi nova generace a uvidime jaky to bude mit efekt. Lidem prestava byt jedno jake lidi voli a zacinaji mit cim dal vic informaci. NFPK se dari pronikat do kseftu s upozornovat na ne. Pan Janecek dela opravdu velice zasluznou praci. Skoda, ze takovych lidi neni vice. Bude to ale jeste tuhy boj se systemem. Myslim, ze co jsme presli pomoci sametove revoluce musi jit nyni na krev. Doufam, ze ted to bude ta prava revoluce co splachne ty svine do hajzlu.

Politika je hra, kde je dovoleno vše

Václav Klaus je vždy připraven k boji a vždy bojuje. Bojuje navíc všemi prostředky. A když ne on sám, tak jeho nejvěrnější. Václav Klaus myšlenku klasického liberalismu obhajuje úplně všude. I tam kde by jeden vůbec nečekal, že to vůbec lze. Tedy i v politice. Je otázkou, jestli se svými výroky Václav Klaus o tento stav zasloužil a nebo by se tak stejně stalo. Člověk je tvor velmi podnikavý a svou tržní hodnotu má kde co. Například rozhodnutí soudu, zákon na míru, prostě všechno. Svým výrokem o čistých a špinavých penězí již v rané fázi své politické kariéry odkryl karty, vyslal smuvený signál. V rodinách zelinářů, veksláků, řezníků, ale i napakovaných soudruhů padaly kameny ze srdcí. Výrok o zpětných zrcátkách pak poslal k zemi i kameny v rodinách komoušů a estébáků.Aby jisté transakce probíhaly nerušeně, nesmí do nich kecat občanská společnost. Do dostavby Temelína nesmí hovořit kdejaký zmocněnec. Navenek Klaus vystupuje konzistentně, ale jediným důvodem jsou prachy. Odpor ke zmocněncům má Klaus jen proto, že je nemá podchycené. Za obrýleným ekonomem-všeználkem se skrývá protřelý politický šmelinář s nehmotnými tovary všeho druhu. Dostavba Temelína je silně v jeho režii a za lobbovací činnost si nechá tučně zaplatit.Dle Klause by se každý měl starat hlavně o sebe. Já osobně si myslím, že Václav Klaus už mně nemá co nabídnout. Stejně tak nemá co nabídnout duo Šlouf-Zeman.  Někdo tu provizi za Temelín shrábnout musí. Kdo to bude ?

HDKN… někdo pustí do hry 20.000 veksláků s nezdaněnými úsporami, někdo jiný otevřel vrátka věznice 20ti tisícům kriminálníků; většina z těch kriminálníků byla donucena ke spolupráci a donáší na spoluobčany, anebo našli práci v podsvětí. Který z těch dvou to podělal víc? Ani jeden, oba dva udělali správný tah – dali všem lidem bez rozdílu novou šanci, každý ve své branži – Havel dal svobodu vězňům, Klaus dal svobodu vekslákům :)

Opravte mě, prosím,

ale pokud vím, Rychetský se o funkci prezidenta neuchází. Že by měl Klaus strach, že by se o funkci ucházela jeho oblíbenkyně Brožová? Možná mi něco zásadního uniklo - ?

Třeba se bojí Baxy....

Ten sedí jako Hácha v čele Nejvyššího správního soudu ;-) Ale vážně - Václav Klaus chtěl zřejmě oním nešťastným výrokem o Háchovi vyjádřit svůj odpor k nepolitickým kandidátům na prezidenta jako takovým. V čemž ho ovšem celkem chápu. Nic proti Okamurovi, Franzovi nebo Fischerovi, ale i když si myslím, že sleduji média poměrně pozorně, stále netuším, jaký je jejich názor na výši DPH, progresivní nebo rovnou daň z příjmů, eutanázii ani jadernou energetiku a podporu "zelené energir" z veřejných zdrojů.

Přesně to jsem se chtěl zeptat...

Rozhovor s prezidentem jsem v sobotních Lidovkách četl, dojem z něj mám vcelku podobný jako Vy, ale té háchovské narážce naprosto nerozumím. Skutečně netuším, co tím chtěl Klaus říci, jak to myslel. JUDr. Hácha byl špičkový správní soudce, zcela apolitický a o funkci prezidenta neusiloval. Byl do ní navržen ve chvíli, kdy Dr. Beneš přestal blufovat a vyložil karty (a ukázalo se, že jím vyhlašované "mám plán" je ve skutečnosti eroplán). Hácha byl zcela nepochybně český vlastenec a dokud mu fyzické a psychické síly stačily, snažil se chránit národ co mohl. Kolaboroval, ale vždy za to od Němců aspoň "něco dostal" - tu propuštění zatčených studentů, tu ponechání českých vlastenců v čele vlády. Odpovědnost a hrůzy, kterých byl trpícím svědkem, ho nakonec zlomily, už nevěděl příliš co dělá a míra jeho kolaborace už byla dána tím, že to byl člověk bez vůle. Zemřel krátce po konci války jako dezorientovaný a zmatený člověk ve vězeňské nemocnici (což těžko Benešovi odpustit, že dovolil). Proč tohoto člověka, který si nechal na záda naložit kříž a nesl ho, dokud mu nezlomil páteř, Klaus zmiňuje, nevím..

Klaus, jako schopný

Klaus, jako schopný populista, využívá Háchovu nálepku kolaboranta, kterou mezi českým lidem  (nezaslouženě samozřejmě) má. Sám se přitom stylizuje do role Edvarda Beneše, jakožto osamoceného bojovníka za národ proti Německu (EU). Háchovské narážce lze tedy rozumět takto: Silný president budovatel, který vás chránil před Německem (EU) odchází, dejte pozor, aby ho nenahradil nějaký šmudla, který bude loutkou Němců (eurohujerů, pravdoláskařů, atd.)

Zajímalo by mě,

jaká by byla podle vás ta pointa oné háchovské narážky - ? Pokud odmyslím hrubě urážlivou, pak jsem v koncích, nedává mi to smysl. Možná to ale opravdu ani žádný smysl nemá: pak by to ovšem byl přinejlepším jen bohapustý žvást.A ještě k tomu "jednomu tahu napřed" - tady to spíše než šachy připomíná onu otázku, kterou dal žák mistrovi: "Mistře, je lepší mít pomalého nebo rychlého koně?" A Mistr odpověděl: "To záleží na tom, jestli jedeš správným směrem." Tolik asi k tomu Vámi předpokládanému Klausovu "jednomu tahu napřed".

Myslím, že pan Klaus je vždy o jeden tah před svými protivníky

a nevěřím tomu, že by svůj rozhovor pro Lidovky neměl velmi dobře promyšlený, se všemi konsekvencemi... včetně toho Háchy... takže jste mu na to pane Schneider skočil, nebo ne?(Beru to jako zajímavou srandu a hru a jsem prostě jen zvědav, jak to ten fištrón vlastně myslí... Jako kluci z vesnice jsme se už v první polovině 90 let rozhodli se zařídit tak, abychom prosperovali (poctivě a sociálně) ať už bude v té Praze presidentem a ministrem kdokoliv, protože tyhle chytrosti s provokacemi a předvídáním o 15 tahů dopředu jsou jaksi mimo náš životní okruh :-)) jen je mi líto mého kamaráda, který zprivatizoval s Klausovým poradcem podnik, aby nakonec ten poradce ho o všechno připravil a přestěhoval zpět z vily do 1+2. Nechoť Vašku s Klausem na led!)

Inu

..., abych nebyl sprostej.

Novinářské mistrovství,

které stále více, pane Schneidere, projevujete, mě naplňuje jistotou, že až jednoho dne bude Česká pozice placeným médiem, budu jejím prvním předplatitelem. Vy, a mnozí Vaši kolegové, si zasloužíte nejen vysoké ocenění odborné a morální, ale i finanční.Stále více si při četbě Vašich článků vybavuji Jaroslava Haška, který si z lidské pitomosti a malosti dovedl rovněž nádherně utahovat.Přeji krásný den a srdečně Vás zdravím,P.

Klaus a údajná KGB

Rozhodně nechci přispívat k nějaké paranoidní náladě. Ale neškodí připomenout několik faktů. Václav Klaus je známý svým vztahem k jistému panu Alexandru Rebjonkovi (společné lyžovačky, návštěvy hotelu). Viz:http://zpravy.ihned.cz/c1-16455290http://zpravy.ihned.cz/c1-53948450-karlovy-vary-nejsou-mala-moskvaPan Rebjonok, který se při dotazu na ruské matriky nikde jako existující nenašel, aby se pak zase našel (což ovšem může být normální ruský šlendrián), se v Čechách objevil v 70tých letech jako ruský specialista v československém uranovém průmyslu.  Zdá se těžké uvěřit, že by v této době mohl podobné místo zastávat ruský občan bez jakýchkoliv vazeb na tajné služby (i když v tomto případě spíše na GRU než KGB). Dokonce by se i dalo spekulovat, že podobné posty bývaly většinou přímo vyhrazeny kariérním důstojníkům těchto složek. Ale to jsou jen takové řeči.Zajímavé je i to, že na konci 80tých let pan Rebjonok náhle nahlédl bezperspektivnost uranového odvětví a přesunul svůj zájem a opět poměrně náhle nabytý majetek k hotelnictví, což korunoval privatizací karlovarského Imperialu (viz odkaz výše). Rýpal by mohl připomenout, že koupě a vedení hotelů (i když vesměs mnohem menšího typu) býval oblíbený krycí manévr GRU v Západní Evropě již dříve. Ale to jsou zase jen ošklivé řeči.Václav Klaus pak o něco později na Hradě tajně přijímá prezidenta původně státní  ruské ropné společnosti Lukoil Vagita Alekperova a stejná firma financuje vydávání jeho knihy.http://cs.wikipedia.org/wiki/Lukoilhttp://dialog.ihned.cz/komentare/c1-55962350-lukoil-na-hradNo a teď za sebe Václav Klaus doporučuje jako náhradu Miloše Zemana. Tedy pána, jehož předvolební kampaň má dva hlavní sponzory:  českého zástupce firmy Lukoil a Miroslava Šloufa, živícího se především lobbingem pro ruské firmy.  Kupodivu má Zeman ještě před oficiálním zahájením finančně limitované kampaně zdaleka nejvíc billboardů ze všech kandidátů.http://domaci.eurozpravy.cz/politika/5945-zemana-sponzoruje-muz-z-ruskeho-lukoilu/Co si z toho vzít? Že by někomu těch deset let s Klausem nestačilo a chtěl by si je v nějaké formě prodloužit? Já vím, samá zlá slovíčka. Ale znáte to - to že jste paranoidní ještě neznamená, že po vás nejdou.(Disclaimer: Osobně si nemyslím, že by Klaus byl nějakým "agentem KGB".  V některých názorech s ním i souhlasím. Jen mi vždycky přišlo, že díky svému zbytnělému egu může být někdy překvapivě snadno manipulovatelný.)

Jsou to zajímavé poznámky,

ale leccos se v této branži dá vyložit i jinak. Například představte si, že jste řídící orgán a máte agenta se "zbytnělým egem". Když mu "fouknete pod pytlik", jistě s ním leccos zmůžete, ale musí to být "fouknutí po srsti". Naopak spoustu věcí s ním nikdy neuděláte, právě pro to zbytnělé ego, které prostě limituje agentovu využitelnost.A když už jste tím řídícím orgánem: koho si vyberete za agenta? Někoho, o kom si to "vrabci štěbetají"? Toho budete využívat spíše jako vějičku, a vázat na něj kontrarozvědné kapacity protivníka. Budete ho vystavovat, připomínat, všelijak podezřele exponovat - aby na něm prostě museli sedět a rozpracovávat ho. Na druhou stranu, pro tu vlastní, delikátní práci, budete spíše lovit mezi mladými ambiciózními podnikateli "bez minulosti" (v případě KGB  a české rozbejkované lustrační atmosféry bude pravicový "antikomunista rusofob" určitou výhodou).Ostatně, István Léko o tom psal ještě v Euru, Alekperov se tehdá na Hradě zastavil krátce, Klausovi asi řekl jen zdravstvujtvujchuj, a pak pelášil do Strakovky za Topolem, tam se zřejmě odehrálo to podstatné -  a pak domů.

Dekuji

Za dalsich par stripku do mozaijky. To, ze se Zemanem se objimali v Prognostaku asi neni tajemstvim, to ze spolu maji stejne kamarady take ne. Chran nas buh od Fisera a Zemana.