Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 52
  • Poslední: 8.10.2012 13:18
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
tak jestli pokusem o atak na život druhého

myslí autor opravdu tu střelbu na p. presidenta (explicitně to v jedné větě nenapsal), tak by raději snad tu UK ještě dokončovat neměl...

Na hřišti hraje spousta hráčů, anebo ne? Tedy kromě kapitána.

Dobrý den,   také mám dojem,

Dobrý den, také mám dojem, že mají na České pozici možnost vyjádření  pochybní autoři. Dále Vás také nebudu otravovat svými názory, pane Léko.  Nepřekvapilo by mne, kdyby se na tomto portále třeba k výročí 17. listopadu 80% bolševiků a jen 20% bývalých chartistů. Pane Drdo, objevte Britské listy. Většina nás, co jsme kdysy objevili Českou pozici, jsme dávno tam. Pěkný večer.

Uvědomujete si,

jakou šílenou nehoráznost jste napsal? Toto je ryzí výron bolševismu! Prý "pochybní autoři"! To je děs! A co jste vy? Kádrovák? Politruk? Cenzor? Po čem se vám zastesklo? Nechtěl byste se někdy kouknout do zrcadla? Co kdyby vás někdo někdy začal nálepkovat jako "pochybného autora"? A pak by se k tomu začaly přidávat určité konsekvence, nenápadně, začal byste ztrácet přátele, kterým by takové "pochybné" známosti nemusely být ozdobou jejich kádrových profilů ... kurvaštelung, uvědomujete si, do jaké šílené koleje jste najel? 

Objevit Českou pozici a hned poté Britské listy, které zde máme od roku 1996? Čemu všemu říkáte názory, pane Marku? :) Víte co je na Britských listech špatně? Je tam nuda, nemají obrázky u článků, většina nejslavnějších kreslířů 19. a 20. století se živila tvorbou novinových ilustrací, černobílé pérovky na vysoké umělecké úrovni, bez kresbičky jsou sebelepší články jako bez duše, pane Marku, atentát na Klause bez Jiránkova králíka je o ničem.

Váš smysl pro humor

obdivuji.

Děkuji, pane Bednáři.

Asi byste

si měl vyměnit obklad. A pokud nemáte horečku, pak jste - no, patříte na nezajímavé a neprofesionální Blisty.Běžte tam, kam patříte.

Špatný vtip

To se už Česká pozice asi úplně zbláznila. Proč pořád zveřejňuje články hradních ubožáků. Mě by zajímala reakce pana Janečka nebo někoho z NFPK, paní Marvanové, pana Peheho či pana Hnízdila. Prostě někoho normálního. Použiji li text písně Daniela Landy - proč má prostor tento andílek trošku debílek.Opět souhlas s Knightem.. Nevím, kdy už lidé konečně pochopí fakt, že je prezident regulérní zločinec a psychopat.  Do včerejška jsem si myslel, že JuDr Malina konečně zakalil, ale on se inkarnoval do Ducara. To je počteníčko. Kam až se dá ve světě relativně svobodného přístupu k informacím klesnout.

Budeme zveřejňovat, co uznáme

Budeme zveřejňovat, co uznáme za vhodné. Pokud se vám to nelíbí, tak nás nečtěte a neotravujte svými komentáři.

Knight je můj sympatizant, pane Drdo, sleduje moje texty a občas polemizuje anebo oponuje, mám Knighta rád, je to můj oblíbený radikál. Vás mám taky rád, pane Drdo, jste můj oblíbený obdivovatel mého oblíbeného radikála. Pokud tomu správně rozumím, Jane, od včerejšího dne držíte bobříka myšlení. No to mě poser… to jste vlastně vydržel téměř čtyřiadvacet hodin, než jste začal myslet a zjistil, že Česká pozice se asi úplně zbláznila. Blahopřeji :)

.-)

.-)))))))))))))))

Appalacio, chtěl bych se vás na něco zeptat a skutečně nelžete… vy jste opravdu policista?

Pane Ducare, ale my už

Pane Ducare, ale my už rozeštvaní jsme. Když od počtu nezaměstnaných odečtete počet volných pracovních, tak získáte minimální množinu těch co určitě nejsou spokojení. Bez  nadsázky dříve jste mohl v hospodě potkat ministra s mistrem z fabriky. Ukažte mi takovou hospodu dneska. 

Pokud máte na mysli ty skvělé hospůdky páté cenové "za totality", kdy se studenti mohli ožírat kdekoliv za stejnou cenu, pak díte svatosvatou pravdu, pane Křivane, v centru Prahy, na Kampě, u Tygra, na Karlově mostu anebo tak něco, jste mohl potkat, pozastavit se a pokecat si v podstatě s kýmkoliv… od herců z Národního divadla až po slavné muzikanty, fotbalisty, Kocáby, Pavlíčky, Merty, Plíhaly, Nohavicy, a koneckonců i "slavné svazáky" (komunističí papaláši mezi lidi nechodili, to ne), byla to jedna z úžasných světlých stránek bolševické diktatury, která se už nikdy nevrátí, nezopakuje, ledaže by země slehla jako Atlantída a na ruinách vyrostl nový život. Dohromady se jako národ znovu dáme, my dva se toho ještě dožijeme, bez obav.

Takže vyvolání velkého úleku může být považováno za útok na život, waterboarding je postaven na stejném principu, Tomáši. Vím, že nejste hlupák, na netu si lidé prostě rádi povídají, net je nepoměrně svobodnější prostor pro výměnu názorů, než hospoda v místě bydliště (zatímco vaše oblíbená hospoda má 30 štamgastů – a máte-li velké štěstí, najdete mezi nimi jednoho borce, který s vámi udrží krok  – pak virtuální hospoda má několik milionů štamgastů, kde víc než polovina s vámi udrží krok, anebo se ještě častěji sám přiučíte). Mně tedy nepřijdou zvěsti z hradní klaky jako hysterie, ostatně téměř identický postoj jsme vyjádřili v diskuzní části na České pozici podstatně dřívě, než pan Lupoměský včetně pana Jakla (oni to tady stejně čtou). Vyměňujeme si názory, pane Blažku, rozšiřujeme si vlastní obzory výměnou názorů, se kterými můžeme anebo nemusíme souhlasit. Ale nebudeme po sobě plivat anebo střílet antiperlemi, to bychom se vzájemně rozeštvávali :)

Špatný vtip?

Kdybych nevěděl, kdo článek napsal, považoval bych jej za špatný vtip. Takto výstižně vypovídá o tom, v jakém intelektuálním ghettu hradní partička žije. Vrcholem je tvrzení: "Každý člověk musí být pobouřen atakem na život druhého, ať už se jedná o kohokoliv a byť jde pouze o pokus." Jocha většinou moc nemusím, ale tentokrát zabodoval: "rozdíl mezi bouchačkou a airsoftovou bouchačkou je jako rozdíl mezi aktem a pietním aktem."

Mám jednu takovou kamarádku, velice energická žena, zvyklá toulat se přírodou a přežívat jako trosečník, ta se jen tak z něčeho nepodělá, shodou okolností vysoké IQ. Jednou jsem dostal skvělý nápad, lezla mi trochu na nervy, pořád něco mlela, dávala přednášky o latinských názvech lučních bylin… kropil jsem zahradu natlakovanou hadicí s ledovou vodou, z ničeho nic jsem jí poslal dávku přímo do obličeje. Vydala doslova nelidský skřek a padla k zemi, strašně se lekla. Volali jsme záchranku, měla srdeční slabost. Byl to prostě perfektní nápad… Všiml jste si Václava Klause, kterému novináři záhy po incidenu strkali mikrofony přes okénko do auta? Měl zpomalený, těžký dech.

Takže vyvolání úleku je

Takže vyvolání úleku je útokem na život? Pokud to takto začnou brát i OČTŘ, tak bychom měli výrazně navýšit kapacitu věznic, abychom měli kam usadit všechny autory rozličných kanadských žertů.Ale abychom si rozuměli, nechci tu střelbu úplně banalizovat a omlouvat, ať to střelec myslel jakkoliv, šlo o hloupý nápad. Ale ještě hloupější mi přijde ta hysterie hradní klaky, podle níž šlo o atentát, za který mohou nějací nejmenovaní "rozeštvávači" naší společnosti.

"Měl zpomalený, těžký dech."

Ano, a pravděpodobně také bláto na hřišti.Ale to mu ošetřili specialisté ve vojenské nemocnici, že.... 

symbol

Prezidenti pro většinu občanů představují symbol své doby. Útok na tento symbol byl také především symbolický. Mluvit o ataku na život tento článek diskvalifikuje. S nadsázkou lze mluvit o pokusu o sebevraždu z politických důvodů. 

Jeden z mála inteligentních článků na téma

útoku na prezidenta. Hned se pozná, že autorem nebyl novinář.

Přesně tak, je velký rozdíl mezi článkem psaným na humbuk a vyváženou racionální tiskovou zprávou. Zaujala mne i nenápadná narážka úvodem na éru úřadování Jana Fischera, ta zmínka tam má své opodstatnění a není vůbec nevinná.

Demokracie je respekt k ostatním lidem

Vůle lidu nemůže být nedemokratická. Může být někdy hloupá, někdy může být i nezákonná.  Ale demokratická je svým způsobem vždy.Nepochybuji, že se leckdo obává, že současný systém někdy dozná změn. Zda by případné změny byly k dobru je závislé na oněch kokrétních změnách. Byly by ovšem tyto změny nedemokratické i v případě, že by byly názorem většiny? V tomto článku se rozhodně netvrdí opak.Přeci není rozhodující, jak je názor lidí formován. Nepochybně je ohýbán, to ale byl i dříve. A vždy bude. Zdá se, že toto Hrad ani autora netrápí, trápí je směr, kterým je názor ohýbán. Pakliže by to bylo na jinou stranu, tak by to dle této logiky bylo zcela demokratické.  Úžasná logika.Podstatné ale právě je, že svobodní dospělí lidé nějaký názor mají a jsou o něm přesvědčeni. Takový názor je legitimní a netřeba, aby o někdo posvětil. Mě osobně daleko více straší podceňování pozitivního významu názorové plurality. Ať už jde o politiky, média či "prostý" lid společnost se stále více ukotvuje v rámci "je názor dobrý - ten sdílí většina a vše ostatní je názor špatný". Netřeba znovu omílat, že "hradní pán" je typickým příkladem člověka, který názory dělí na ty, se kterými s ztotožňuje a na názory chybné a hloupé.Základem demokracie je upřímný respekt k druhému člověku a jeho názoru. To je základ demokratické společnosti, základ systému. Z toho se zdravý demokratický systém rodí a absencí toho zaniká. Rozhodně netřeba se obávat hrozby "první vlaštovky" v podobě Smetanových tykadel. Naopak je třeba se bát cynické neúcty politiků všech stran k lidem a k sobě navzájem.

Ochranná atmosféra

Čili premisa hradu je, že pan Monarcha je zosobněním či přímo symbolem demokracie. Věty z uzavřeného skleníku už asi nikoho nepřekvapí, zajímavější bude, jaký rozdíl se vyjeví po volbách.

Klaus je zlodej

nejen propisek. Je jedno kdo si co v nasi louzi mysli. Na Zapade uz to poznali davno. To, co nam tady vytvoril nas bude tizit jeste hodne dlouho. 

....

ctít morálku, slušnost nemusí být jen politickým názorem...

Aha!

A ten váš chlebodárce ctí morálku a slušnost, když se nachal zvolit hlasy komoušů?Jste trapák, který se mermomocí snaží zalézt do análu svého chlebodárce, abyste se nemusel nedejbóže živit prací jako 96% obyvatel Klausistánu!

.....

Smysl vašeho příspěvku mi je záhadou.. buď jste úplně tupej nebo jste to psal sjetej...  v obou případech je to váš problém Vy svými kecy nesete kůži na trh

Máte jediný plusový bod

Ovládáte českou gramatiku a syntaxi. To dnes nedokáže ani žurnalista z MF , HN a z Novy.Zda jsem tupý rozhodují moji platící klienti v ČR, SR a Polsku. Asi by mne neplatili za tupost, když je školím v národní legislativě a v národním jazyce, přičemž střídám někdy několik jazyků.Docela by mne ve vaší bohorovnosti zajímalo, čím se budete živit, kdyby k tomu skutečně došlo (vaše hrůzná noční můra!) a nebyl byste přisátý na státní prachy = prachy z mých daní.Je-li vaše chápavost pod úrovní pochopení jednoznačného textu, nechytíte se ani jako městský policajt.  Trávu nekouřím, vaše poznámka je záštiplným výkřikem.P.S.: Máte něco společného s desátníkem L, absolventem PŠ 1975 v Seredi?Pokud ne, jsem rád. Pokud ano, je mi tě líto.