Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 164
  • Poslední: 14.10.2012 12:03
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Dozvuky chrastavských výstřel(k)ů

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Vladimir-Hirsch-Dozvuky-chrastavskych-vystrel-k-u-249503

Po té co Nešťastný Borisek začal strašit samopaly

Po té co Nešťastný Borisek začal strašit samopaly a bombovými útoky, by mě při vzpomínce na předvolební bombový atentát z počátku devadesátých let vůbec nepřekvapilo, kdyby nakonec i na ty, jak říkáte „spektakulární činy“, ještě došlo…

Pan prezident mel stestí........

Kdyby se hopsanda konala ve  Staré Boleslavi tak nevím nevím...............

Vynikající článek

Jako vždy vynikající článek pane Schneidere a obdivuji Vaší trpělivost s diskutujícími. Ostatně interakce s autory je spolu s kvalitou článků, jejich autorů a volbou témat něco co odlišuje ČP od ostatních medií. Dobrá práce celého týmu v čele s panem Léko, bez projevů typických českých vlastností, klobouk dolů za to. Vzpomínám si, že už v dětských letech jsem měl rád týdeník Euro pod tehdejším vedením :)

bohužel, nějak se to zvrtlo a

bohužel, nějak se to zvrtlo a kvůli tomu jsem necinkal..........

Vy jste totální mimoň.

Vy jste vnesl do "debaty" (jestli se to z vaší strany vůbec tak dá nazvat, tu snůšku améboidních výpotků) cosi o "radikálech", nikoliv já - to vy lidi "rozdělujete", a pak se zlobíte na to gogolovské zrcadlo. Takže prrrr, vedete leda tak krávu za ocas. Až vyrostete z toho pubertálního štengrování, přihlaste se.

Chápu, že byste potřeboval vytvořit zmatek, aby vyznělo moudře něco z vaší kuchyně. Používáte stále stejný recept na dva odstavce – v prvním odstavci se věnujete demontáži auta, co jezdí na benzín, ve druhém odstavci nabízíte samohyb, co jezdí na šlapací pohon :)

:))… paráda, zatím vedete, pane Mikesko.

Už i ochranka má politiků

Už i ochranka má politiků plnou hubu a kašle na ně, místo aby je bránila!

Opereta Šalamoun

Spolek Šalamoun podal trestní oznámení na ministra vnitra Jana Kubiceho  http://www.literarky.cz/domov/politika/11731-spolek-alamoun-podal-trestni-oznameni-na-ministra-vnitra-jana-kubiceho Pomozte ČR a znovu kandidujte, vyzývá Klause spolek Šalamoun http://www.novinky.cz/domaci/277852-pomozte-cr-a-znovu-kandidujte-vyzyva-klause-spolek-salamoun.html 

Lidé se nedělí na radikály a přemýšlející, protože je nic nerozděluje (to vy se je snažíte rozdělovat), radikálové mohou přemýšlet a přemýšlející mohou jednat radikálně… ovšem takový úhel pohledu předpokládá kvalifikaci z vyšší dívčí, pane Schneidere :) Nemohu si dovolit něco jen tak zkoušet v okamžiku, kdy hraju na výsledek. Až nepůjde o výsledek, můžeme si zatrénovat. Vedu? :)

Návod k použití :)… Appalacio, až se mi nechce věřit, že byste byl nějaký obyčejný řadový policajt, dost slušný tah na bránu při vytváření textu, obdivuhodné. Takové komentáře dávají jinak průměrným článkům reálnou žurnalistickou hodnotu. Jen si to musíte uvědomit.

Díky za vaše uznání -

a naopak přijměte mé uznání za vaši sebekritiku.Ale nenuťte se za každou cenu k diskusím, šetřte své zažívání. Pěkný den přeji.

Se zjevovanou Boží pravdou se

Se zjevovanou Boží pravdou se vždycky blbě diskutuje :-)

Já vám to vysvětlím.

Je to dáno vaším způsobem zapojení se do debaty. Všimněte si prosím pozorně, že reagujete vy na mně, nikoliv naopak. Styl udáváte vy a mně, přiznávám, nedělá problém přišít na hrubý pytel hrubou záplatu. Když se budete vyhýbat osobním invektivám, nebudu mít důvod k reakci. Nejsem ovšem na pranýři, takže si vyhrazuji právo na ně reagovat stejně. Takže si vám dovolím připomenout výrok klasika. Gogol napsal: "Nemrač se na zrcadlo, když máš křivou hubu."Je pravda, že žádným policejním cvičením jsem neprošel, v té době jsem byl spíše objektem policejních zásahů, než jejich subjektem. V tomto směru se do mě můžete strefovat podle libosti, jako újmu to rozhodně necítím. Zato jsem organizoval návštěvu ředitele velmi významné zpravodajské služby v Praze, takže jsem k čemusi "trochu čuchnul", ale nebudu se - na rozdíl od vás - holedbat, protože takovouto příležitost jste neměl. Jenom pro ilustraci - bodyguardů tu přistálo celé další letadlo, a museli jsme skloubit jejich činnost s naší, včetně ožehavé otázky jurisdikce a podobně. A onen ředitel se tu sešel s nejvyššími státními činiteli (prezidentem, premiérem) a mnoha svými kolegy. A přežil to a odletěl a dodneška o tom tisk nenapsal, přestože již druhý den nebylo utajovanou skutečností, že tu byl. Nestrannému pozorovateli by se proto možná mohlo jevit, že mám zase jiné - od vašich rozdílné - zkušenosti, jimiž mohu též do diskuse přispět.Váš způsob "debaty" je bohužel úděsný. Když se ptám, kde si ty "best practices" naše ochranka měla možnost v posledních deseti letech "stokrát prověřit", najednou melete cosi o "case studies" (to je ale teorie, vy praktiku!). Asi cítíte dobře, že jste to přepískl, a už jenom zkoušíte urážet - možná abyste potvrdil to, co jste tvrdil (a tudíž v tom máte vždycky pravdu, a když se sám nepochválíte, nikdo to za vás neudělá), totiž že každá výměna názorů mezi námi končí urážkami. Ano, vašimi urážkami, respektive pokusy o ně. Jsou to ale jenom takové anonymní pšoučky. Mohu vám snad popřát lepší zažívání? Bylo by to možná pro oba komfortnější.

....

Takže jako obvykle, moudřejší ustoupí a hlupák se holedbá dál..... nashledanou u dalšího článku

Pochvala pro pana Schneidera

 Děkuji panu Schneiderovi, že vybočil z jednotného tónu medií a upozornil, že tu něco strašně smrdí.Jenom bych k tomu dodal, že když střílel Gavrilo Prinčip na vévodu, tak byl tak špatný střelec, že mu musel řidič vévody zastavit přímo u nohou, aby něco trefil.V dějepisných knihách se o tom nažvanilo spousta kydů, ale to, že vévodovi slíbil čtrnáct dní před střelbou německý císař pomoc při státním převratu se mlčí. Rodině potom nezbylo, než aby se urychleně začala bránit (trochu to upomíná na lady Di).

On se nějaký blb vždycky najde. Viz podobné případy v zahraničí

A buďme rádi, že to nedopadlo jako kdysi útok levičáckého magora na Aloise Rašína (že by inspirace?), nebo třeba vražda švédské ministryně zahraničí  téměř na den přesně před devíti lety v roce 2003.Viz také Zákon na ochranu republiky, který nás před komunistickým pučem 1948 stejně neochránil.Že se jednalo o fatální selhání ochranky prezidenta, poukazují bezpečnostní specialisté. Nevím, zda ochranka Českého prezidenta je připravena chránit jeho život na podobné úrovni, jako prezidenta USA. Stupeň reálného ohrožení je zřejmě nesrovnatelně nižší. Rozhodně však měla být na podobné výstřelky připravena okamžitě reagovat. Co kdyby...?

Nejsme

rádi

"Ten kluk s tim vymastenym mozkem udelal pro nasi politickou kulturu a demokracii mozna vic nez kdokoliv z ODS nebo jine zlocinecke organizace."… a proto si zaslouží úctu a obdiv, což jsem vyjádřil na jiném místě. Je to magor s vymaštěným mozkem… protože mohl zůstat na dlažbě s vystřeleným mozkem a minimálně půl roku by se v celém světě psalo o Česku jako banánové republice. Čtěte celou diskuzi, Knighte, spousta reakcí je ve vzájemném kontextu.

Ok

Necetl jsem vse, co jste napsal to nepopiram. Kazdopadne my bananova republika jsme a jediny kdo si mysli, ze ne, jsme my sami. Nikdo nas diky Klausovi a politicke reprezentaci nebere vazne a pokud ano tuka si na celo. Veskery vybudovany kredit jsme ztratili. Jsme zumpou Evropy i presto, ze je u nas 9,5 milionu sikovnych, pracovitych a slusnych lidi. Ano je to magor a tech magoru potrebujeme vic aby se neco zmenilo. 

Pane Drdo

Dekuji je mile vedet, ze v tom clovek se svym postojem sam. 

PS: Je mi jasné, že ta část

PS: Je mi jasné, že ta část vašeho článku o finančních tocích, byla pravděpodobně nadsázka, myslím ale, že o možnosti skryté organizace tohoto kuličkového "atentátu" jste psal vcelku jasně.

Děkuji, že jste se o jeho

Děkuji, že jste se o jeho výplod podělil. Vážně. Jenom nechápu, co vlastně je na jeho činu brilantního, nebo vůbec záslužného. Dozvěděli jsme se, že je nespokojen, a vrhání vajíček mu přijde málo zajímavé, přičemž zároveň nechce ubližovat lidem.Přijdete si o tuto informaci obohacen?

Spise cinem

Obohaceni jsme jako cela spolecnost jen timto cinem. Jak jsem jiz psal ten clovek udelal pro politickou kulturu v nasem state vic nez Kikina za celou dobu pusobeni. Nas stat jiz davno nehaji zajmy ceskeho lidu ale tu zajmy Penty, Appianu, JT, PPF, Ruska, Ciny proste vsech jenom ne nas. Volby nejsou k nicemu protoze CSSD rada prevezme fungujici strukturu penezovodu od ODS a jede se dal. Tady uz nic nezmuzou libove keci v politickych debatach. Diky moc, ze jste to sem CtenariCP dal. Diky

Chtěl jsem vám odpovědět, Průvodčí, ale Knight to zvládnul lépe.

Pavel Vondrouš, Facebook profil To co jsem provedl, jsem neudělal na nějakou objednávku, ani pro vlastní zviditelnění. Chtěl jsem pouze poukázat na zhoršující se kvalitu života obyčejných lidí a velký problém s mafiánskými praktikami v České republice, které decimují národ. Nechtěl jsem házet s nějakými vajíčky, neboť vúči tomu jsou politici hluší a slepí. Použil jsem maketu zbraně, né proto, že bych chtěl nekoho zabít či zranit, ale proto, že tento čin bude mít větší váhu než rajčata a vajíčka. Chtěl jsem, aby se politici zamysleli nad svým chováním vúči lidu, ale vidím, že se spíše zamýšlejí nad lepší ochranou. Jsem ochotný poskytnout vysvětlení všem médiím mimo TV NOVA, neboť si myslím, že překrucují zprávy a špiní lidi, aniž by si ověřili všechna fakta! Děkuji Všem za podporu a nebojte se bojovat proti křivdám. Pavel Vondrouš ................................................ Díky Pavle, skvělá řeč, jednoduchá, ale skvělá! Zatímco spousta sráčů jen plká na netu, ty ses nebál otevřeně vystoupit a vyjádřit svůj názor, o tvém činu informovala většina světových médií a mnoho lidí si zcela jistě najde cestu především k tvému osobnímu prohlášení. Hodně štěstí!

Zkuste si přečíst

toho Lochmana pozorně. I z toho je zřejmé, že se moc nelišíme, jen je to mediálně vyhrocené. Jak však může jít o "totální" selhání ochranky, když Lochman mluví o tom, že se to v takovýchto situacích stoprocentně uhlídat nedá - ?

....

Ale však nikdo by ochrance nevyčítal, že by zareagovali s 1-2vteřinovým zpožděním. Zde je vyčítána ignorance, totální a a naprostá.To co tam bylo, je noční můrou ochranek, velký dav, těsná blízkost. Ale ten střelec měl mít čas tak na jeden dva zásahy max, pak měl ležet v krvi na zemi.A  ten závěr, že chráněnou osobu neodvedli, pachatel nebyl  bezprostředně zadržen atd..... to neokecá nikdo, ani v takové složité situaci.

Napsal jsem,

že žádná ochranka není dokonalá, že každá má co zlepšovat - to předesílám. Na druhou stranu mi přijde předčasné kritizovat ochranku za to, co si myslím, že by měli jednotliví členové dělat, aniž bych znal jejich úkoly. Proto mám za to, že je předčasné je soudit. Například ti dva vepředu (ano, asi byli moc předsunutí, ale klestili cestu davem, ono na place to je o moc složitější) ani zbraň vidět nemohli, a v případě nějakého vzruchu se asi mají chovat trochu jinak, než poučený filmový divák soudí. Rozhodně si nemyslím, že by měli pachatele zadržovat ti, co byli na televizních záběrech vidět, protože by kriticky oslabili již tak děravou ochranu: to je asi úkolem jiných. A co se týče těch výlevů alla "měl ležet v krvi na zemi", to nepatří do civilizované diskuse, to je výplod prvobytně pospolných emocí. Dotyční snad ani neví, to píšou. V takovém případě, kdyby se střílelo, byl by to asi masakr - vzdyť ten útočník byl těsně obklopen lidmi. Prosím, zklidněme emoce.