Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 5.10.2012 2:44
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení

Prezident nemusí být génius, postačí, aby měl vynikající tým a pevný charakter, což Karel Gott má, podobně na tom byl i Ronald Reagan, žádný akademik, ale disponoval obrovským charisma. Kecy o podpisu anticharty mě nezajímají, byla to jen komunistická nátlaková akce vůči prosperujícím umělcům, kdyby nepodepsali, poslouchali jsme z rádia akorát tak dechovku a do divadla chodili na maňásky, nikdo tehdy netušil, že se nad bolševikem smráká a k čemu dojde v roce 1989.

Já vím, že tahle země klesla

Já vím, že tahle země klesla za poslední pár let hodně hluboko, ale opravdu si zasloužíme intelektuálně ještě omezenějšího prezidenta, než byl svého času George Bush mladší? Na honění se za kusem gumy to evidentně stačí, ale na prezidentování?!?

Pocono, Jaromír Jágr si tyhle řeči nezaslouží, je to fenomenální hokejový hráč, jeden z nejlepších na světě (žádné honění za kusem gumy), on by dokázal vést lidi do války jako Napoleon. Fred Astaire ani Michael Jackson toho taky ve škole moc nepobrali, neměli na to čas, přesto se jedná o geniální mistry svého oboru. Češi nemají dost peněz na to, aby Jágra ve funkci prezidenta na pět let zaplatili, natož pojistili :)

Obávám se, že si JJ moc

Obávám se, že si JJ moc idealizujete :) Ale máte právo na svůj národ jako sportovní fanoušci na jeho adoraci. Jen se porstě bojím, že úspěch na sportovním kolbišti není všechno. Konec konců, vzpomeňme si na maďarského šermíře Pála Schmitta :)

Nejde o to, že bych Jágrovi svůj hlas nedal, on by nikdy na takovou stupidní hru se svým osudem nepřistoupil. Téma Jágr for president si nevymyslel Jarda, vymyslel to nějaký bulvární pisálek, stejně jako si vymyslel chobotnici anebo prasátko, které tipuje výsledky na mistrovství světa. Ti primitivní pisálkové to berou jako prdel, aby si vydělali na chleba, zatímco netrvá dlouho a někdo Jágrovi s vážnou tváří sděluje, že na presidenta je příliš tupý, aniž by si ten někdo uvědomil, že kdyby stál s hokejkou uprostřed arény v New Yorku před narvanými ochozy, podělá se strachem jako se pokaždé podělá i Tomáš Berdych :) Vzpomínáte si, Pocono, na okamžiky, když dívenka Kvitová vysolila poslední eso na střed velké Márii ve Wimbledonu? Ani netušíte, kolik lidí mělo v ten okamžik stažená hrdla a bezděčně ronilo slzičky, včetně prezidenta České republiky. Prezident často oceňuje vyjímečné sportovní výkony pozvánkou na hrad, ale věřte mi, že ve dvou případech to dělá s pořádnou erekcí – když někdo vyhraje Wimbledon anebo Mistrovství světa v hokeji. Tyhle dva sporty jsou nejvýznamnějším synonymem udatnosti národa, vikingských přilbic, zobrazením národního gladiátora (tenis) anebo nepřemožitelné armády (hokej). Sportu zdar a hokeji zvlášť, Pocono :)

Ani bych se nevsázel, vím jistě, že kdyby Karel Gott ohlásil kandidaturu na hrad, obklopil se vhodnými odborníky a přednesl svůj politický program… lidé by ho na hrad se stoprocentní jistotou poslali. Karel Gott má v Česku srovnatelnou palebnou sílu, jako v Americe ten hollywoodský Ronald Reagan.

Naštěstí..

..naštěstí je KG rozumnější, než by se zdálo. Byť jsou jeho úvahy o světě a politice sice k pousmání, napovídají o tom, že jisté ambice v tomto směru také má (nebo spíše měl). Rodina mu zřejmě prospěla.