Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 19
  • Poslední: 28.9.2012 21:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení

Ani ne tak pod- jako spíš s-, a to je sakra velký rozdíl, vy paviáne :) Na Kavkaze to znám: Na Kavkaze jest gara, pad garoj dalína, čto ty smatryš na meňa, ja ně mandolína, a čto těbě nůžno, a čto těbě nádo, ničevo ně nůžno, ničevo ně nádo. Vyčistit zuby, umejt zadek a švihej do postele, Monty :)

Určitě umíte i jinou ruskou

Určitě umíte i jinou ruskou písničku, tahle je už obehraná.

Umím spoustu ruských písniček, můj otec je Rusín a babička, která provázela naše dětství, česky neuměla.

celkem vtipné ale...

Stanislav Kostka Neumann: "Rusínský lid rusky neumí, s Moskaly nikdy nežil na dobré noze, rusínský lid tedy nemůže náležeti k ruskému národu, leda v záludné fantazii některých politiků.

Mám tedy věřit S.K. Neumannovi anebo lidem z vlastní rodiny? :) Po předcích z rodiny mám především vztah k ruskému umění, zejména hudbě. Otec má Rusko velmi rád, babička byla v podstatě negramotná žena.

konec legrácek

Nechtěl jsem se Vás dotknout, můj šéf, který mne hodně naučil byl Rusín jako poleno. Jen jsem chtěl ukázat jak jsou zdroje z internetu gumové.Kavkazký separatismus je můj koníček.PS. jinak jsem Pražák v třetí generaci, vychovený na vesnici. 

Se Sovětským svazem na věčné časy

jsem si prožil 24 let, ale podle komentářů tady se zdá, že to někomu asi bylo málo. Ještě že mám kde bydlet i jinde :-)Na druhou stranu je onen Ševčenko téměř slovo od slova dokladem iracionálního ruského uvažování. Fascinuje mě fakt, že po desetiletích převádění dobového ruského přesvědčení do české (slovenské) praxe na to pořád ještě někdo může skočit. Inu, kdo chce kam...

ČESKÁ POZICE: Nepodceňujme ovšem ani ruský nacionalismus. Ten se citelně zvýšil a svůj hněv si vylévá především na obyvatelích Kavkazu, jak o tom svědčí i takzvané „ruské pochody“… ŠEVČENKO: Tyto demonstrace mají dva vzájemně si odporující směry. Jednak jsou tu představitelé ruského etnického faktoru, řekněme v čele s Dmitrijem Djomuškinem. To jsou skutečně ruští nacionalisté. Kromě nich na tomto trhu ovšem působí i „národovci“, za nimiž ve skutečnosti stojí takové politicky činné subjekty, takzvaní analytici, kteří mají úzké styky s Izraelem a prostě jenom nenávidí islám. Takže jednak jsou mezi nimi takoví, kdo se tak či onak zasazují o ruské zájmy a o ruský lid, a jednak je tu takřka nezaobaleně sionistická skupina v nacionalistickém hávu. Ti první s Kavkazany sice nejsou smířeni, ale byli by s nimi schopni žít, zatímco ti druzí nejsou ochotni k žádným kompromisům. ............................................ Zkus mi prosím vysvětlit tvoje řeči o demenci a destabilizaci mozku Maxima Ševčenka. Díky.

Rozumím tomu dobře,

že Rusům jedna Čečna nestačila, a že budou v útisku Kavkazanů pokračovat do jejich úplného vyhubení? Neříká se tomu náhodou genocida?

Proč v tom článku není ani slovo

o dlouholeté systematické snaze zahraničních skupin destabilizovat Kavkaz? Je de v tom Turecko, Saudi, EU, Usa, .... i Česko. Zeptejte se Karla.

Maxim Ševčenko se o destabilizaci Kavkazu v článku nepřímo zmiňuje, možná to vyslovil původně i naplno, ovšem buďto Gábor Stier anebo někdo z redakce ČP poupravil vyjádření, že na destabilizaci Kavkazu se podíleli především nacionalisté spřažení s izraelskými sionisty! Je to tam a proto je to skvělý článek, konečně se bude psát o Ruském impériu popravdě.

Jestli to ten ševčenko řek

tak je to dement až na půdu. Nejspíš mu chlast destabilizoval mozek.

A jinak jste zdráv?

co se takhle sebrat a tak na aspoň na měsíc si na Kavkaz zajet? Možná byste přestal žvanit z cesty. (I když u člověka - jestli se to tak dá říct - který se těší na nový šťastný svět pod Putinem a Ahmadínežádem - se dá asi těžko čekat, že by nějaká realita mohla změnit jeho demenci.)

hurá na Kavkaz

To je rozumné zaletět si na Kavkaz pro informace. Vy jste tam už byl? Nebo to je jen řečnický obrat?

I to pořadí je nespíš

I to pořadí je nespíš správně.

Tleskám!!

Vynikající článek! Vždy jsem se těšil, až se i v Česku začne psát o bývalém Ruském impériu pravda, až KGB otevře archívy, jak slibovala, a dozvíme se třeba něco pravdivého také o okolnostech vzniku II. světové války a podobně. ............................................... "Takže tento ideální ruský stát by mohl být založen nikoliv na principu multikulturalismu, ale interkulturalismu?" Maxim Ševčenko: "Přesně tak. Na spojenectví nacionalismů." "To všechno může obecně platit také v Rusku, jenomže obyvatelé Kavkazu a Rusové si navzájem způsobili tolik ran, že už jim možná nepomůže ani právní stát…" Maxim Ševčenko: "V současnosti dochází k pojmenování skutečných viníků občanské války uplynulých dvaceti let, což může přinést řešení. Vyjde totiž najevo, že skutečnými viníky nebyli Rusové ani obyvatelé Kavkazu." Tleskám!! ............................................... PS: "Ovšem nezapomínejme, že i mnozí Rusové spatřovali zpočátku ve wehrmachtu Stalinovy odpůrce, určitou bělogvardějskou renesanci." Tahle věta vyžaduje formální opravu, pane Stiere.

Pokud by KGB otevřela archívy, tak ...

...bychom se konečně  něco dozvěděli především o něco pravdivého o naší současnosti, a vzhledem k otevřeně nepřátelskému tažení, kterou tato politická policie vede vůči současnému česku, a o kterém informuje BIS, se lze obávat, že by nám pravda způsobila jen málo radosti.         Podobné nesmysly jako spojenectví nacionalismů může vypustit jen prorežimní politruk. Jen se podívejme do historie: český nacionalismus byl proti němcům, sudetoněmecký proti čechům, maďarský proti slovákům, slovenský proti maďarům a čechům, čečenský proti rusům, čínský proti západu, ruský proti slušnosti, dobru a spravedlnosti, takže vlastně proti všem. Nacionalismus je vždy proti a nikdy pro - to je rozdíl mezi nacionalismem a vlastenectvím. Nacionalismus vždy rozděluje a nikdy nespojuje.         Opravdu nevím koho by chtěli Rusové obvinit z rozdmýchání konfliktu na Kavkaze, kromě sebe. Ten konflikt se táhne po staletí, jen se znovu rozhořel, tvrdit že ho někdo vyvolal. To bychom museli hodně zpátky.         Rusové právem viděli ve Wehrmachtu Stalinova odpůrce, to ovšem zároveň neznamenalo jejich zachránce. Byla to obdobná situace jako, když dobyla ruská rudá armáda československo, lidé je přece také vítali jako osvoboditele, a přitom jim přinesla nejhorší teror a největší zabíjení a ničení v našich známých dějinách, takže dnes ji právem vnímáme jako katastrofu.         Rusové a to nikoliv jen neruské národnosti houfně vstupovali do jednotek Wehrmachtu, v dějinách lidstva nebyl zaznamenán případ, že by 1,5 milionu lidí vstoupilo do otevřeně nepřátelské armády a bojovalo proti vlastní zemi. A jak bojovali! Tito lidé, (byli pozabíjeni a byli si svého osudu vědomi předem), si právem vysloužili uznání dějin za svého bojového ducha. Když byli nasazeni na Západě byl jejich boj spíše předstíraný, pokud však byli nasazeni proti Rusům, bojovali s takovou fanatickou silou až do posledního muže, že to vyvolává úžas. Sám Solženicyn popisoval jak je "Hiwis" (německé označení Hilfswillige" v otevřeném boji zahnali na ústup, přestože neměli vůbec žádné střelivo a bojovali pouze rukama a noži. Mnohá Slezská města, která se bránila postupu Rusů až do konce války, byla bráněna výhradně rusy a vůbec žádnými němci. Tito lidé, přestože bojovali i proti nám, si zaslouží trochu našeho soucitu, zato že byli rozdrceni mezi koly dvou obrovských socialistických diktatur.         Když přihlížíme vzestupu českých komunistů, neměli bychom zapomínat, že se to může stát i nám. I proto, že se nám to, již jednou stalo.

Je to mnoho otázek, které otevíráte, Martine, ale zkusím se zaměřit na jedinou: "Nacionalismus vždy rozděluje a nikdy nespojuje." Na příkladu rozdělení Česka a Slovenska – a víme všichni, že z ryze nacionalistických důvodů – lze doložit, jak prospěšným se jeví respektování nacionalismů… naše země jsou přes soukromé podnikatelské aktivity znovu propojené (a stále více), v kultuře mají Češi a Slováci v podstatě už jen znovu společný trh… a co já vím v čem všem dalším. Rozdělení společného státu Čechů a Slováků byl velmi rozumný a prozíravý tah, který lze doceňovat teprve nyní, a kolik se okolo rozbíjení Československa nadělalo povyku. Pokud KGB monitoruje korupcí veskrze prolezlou a tudíž nevypočitatelnou Českou republiku, kde má Rusko jako světová velmoc své opodstatněné teritoriální (vojenské) zájmy, pak já tomu docela rozumím. Můžeme si vzpomenout na americký radar, na vzkazy, které putovaly z Moskvy do Washingtonu a Češi v tom figurovali jako obecenstvo.

Ten článek je psán pro lidi,

Ten článek je psán pro lidi, kteří Rusko neznají a těžko si budou fakta ověřovat. Některá tvrzení jeho celkem positivní  obsah znehodnocují. Namátkou:Podporu Hitlerovi dali pouze některá národy  Kavkazu, jiné naopak proti němu tvrdě bojovali a těch byla většina.To, že mladí lidé v Moskvě neznají Kavkazany je rovněž výrazné zkreslení. Vzhledem ke své vznětlivé povaze se rychle dostávají do konfliktu se svými protějšky.  Viz několik soudních procesů z poslední doby.O islámu někdy jindy.