Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 34
  • Poslední: 22.10.2012 9:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
no

no

-

Autor oslavuje Janečka, který neplatí své daně v ČR, ale naopak je platí(neplatí) v Karibiku. Takto si já rozhodně slušného člověka nepředstavuji.  

"Slušný člověk" vs. svoboda pohybu (i kapitálu)

Nemyslím si, že byste měl upírat právo jednotlivci vybrat si slušný stát jako sídlo firmy, kde bude platit daně. Možná že utíká právě před "slušnými" voliči, jako jste vy. ;-)

to jste není možné. Bohatý

to jste není možné. Bohatý podnikatel uteče do danového ráje a prostý člověk tomu ještě tleská. To je vidět úpadek naší republiky. Ve všech vyspělích zemích by Janeček byl veřejností odsouzen, natož aby si mohl hrát na morální osobnot. To je možné jem v ČR. 

Proč by měl Janeček platit daně v ČR?

         Je všeobecně známo, že Janeček zde své peníze nevydělává, a tak není důvod proč by zde platil daně. A proč taky? Aby se těšil z trojnásobně předražených dálnic, které se ihned po postavení začnou rozpadat?

ad potřeba protektorátu

Diktatura je efektivním nástrojem řízení společnosti v představách fašistického šéfa poradců premiére Nečase - Jocha. Kupodivu míra rozvratu české společnosti kulminuje právě za Nečase ... http://respekt.ihned.cz/respekt-doporucuje/c1-45855760-nezkracena-verze-rozhovoru-s-romanem-jochem 

Příspěvek pana Choulíka možná něco naznačuje.

Jeho článek by mohl znamenat jistý názorový odklon našich top-manažerů od stávajícího pokřiveného dogmatu, že finanční podpora pravice ziskovými organizacemi pomáhala od počátku 90.let budovat val proti návratu socialismu/komunistické strany. Z podpory pravice jsme si vychovali pořádně nenažranou několikachapadlovou potvoru, kterou bude obtížné vyhladovět. Navíc není pravicová. Je to jen potvora. 

Linde ?

To mi připomíná nářek zklamaného zloděje z kasty Havlovců, které jejich politici (Němec, Ruml, Pillip) opustili a přestali jim šoupat peníze (tedy státní zakázky) a již nešijí zákony na jejich míru. Kromě politiků a jejich famiglií by měla tvrdost zákona dopadnout i na kořistnické firmy, k nimž se Linde může klidně připočíst.

Jak to vyhodnotil superpočítač?

Vědci do něj vložili maximum informací o lidstvu a zeptali se,co dál..Počítač pracoval a pracoval..a vypadla z něj odpověď ""Všechno špatně,zpátky na stromy a začít znova"!A ještě jedno: "Spolky stvořil čert a byl sám rád,když z nich utek"..

Ti vrazi už dnes zemřeli stářím anebo jsou zalezlí hluboko v norách. Martine, já nejsem a nikdy nebudu komunista, to mi však nezabrání vidět skutečný stav věcí veřejných. Pro mne určitá podpora současných komunistických tahů není módní záležitost, o sociální politice komunistů jsem začal hovořit už docela dávno, pokud by oni naplnili alespoň z poloviny sliby, ke kterým se v současné době zavazují, zvrátili by marasmus, ve kterém žijeme. Kuráže na to mají dost, v nedávné minulosti to nejednou potvrdili. Možná už nadešel čas vyrovnání se s minulostí.

Na místa starých zlodějů se zčásti došoupali noví a ...

... na místa starých vrahů si dělají zálusk noví vrazi. Špatní lidé nejen umírají, ale, jak nám ukazuje historie, také se noví špatní lidé rodí. A rodí se stejně dnes jako před sto lety.         Bylo by nebezpečnou iluzí považovat komunismus za málo nebezpečný výstřelek minulosti, který se nemůže opakovat. Právě v této chvíli komunisté v koncentračních táborech v KLDR někoho krutě mučí, někomu znásilňují dceru, někomu zabíjejí syna. To se děje právě teď a to jen několik hodin cesty letadlem od našich hranic. Může se to stát i nám.         V každé společnosti je určité množství lidí komunistického typu, kteří čekají na svojí šanci. Je jen na těch tzv. slušných zdali jim dají šanci. Jak ukázala naše vlastní nedávná historie, je sociální program komunistů jen vějičkou na voliče. Jakmile dostanou moc rychle vyvraždí nejlepší lidi, čímž zlikvidují vnitřní strukturu společnosti. Ta se začne hroutit. Zhroucení společnosti následuje ekonomický chaos a na špatnou situaci odpovídají komunisté vládou teroru.         Zcela souhlasím s tím, že neo-komunistické strany, které uchvátily moc, jsou ze své podstaty také anti-demokratické a zločinecké, ovšem alespoň ne otevřeně a lze je ještě porazit v nějaké nové sametové revoluci.         Chtít po nějaké straně, aby plnila svůj program je v demokracii značně neprozíravé. Demokracie je postavena na demokratickém kompromisu, kde se zástupci jednotlivých částí společnosti dohodnou na svých zájmech někde na půl cesty. To je rozdílem mezi demokracií a diktaturou, v demokracii, žádná strana nebere vše, v diktatuře jedna strana bere vše nastálo bez možnosti změny.         Člověk nemůže zároveň požadovat úplné plnění programu zájmových skupin a zároveň být demokrat. To se vylučuje.         Navíc, krajská zastupitelstva nijak neformují sociální politiku, ale zato jsou podle BIS plná ruských agentů, a nejblíže k rusku měli v naší historii vždy největší zrádci českého národa - komunisté.

česká pozice nebo bloggerská pozice?

Na ČP je poslední dobou čím dál více článků připomínajících osobní názorové blogy.  Málo argumentů a málo faktů, pouze obraz reality jak ji autor vnímá. Nic proti tomu, ale na ČP?

Není Linde druhá Skanska ? Náhle procitnutý šoupač všimného ?

Pane Choulíku, moc rád bych Vám fandil, ale to byste musel povyrážet polovinu šéfů prodejů, kde se točí erární peníze. Jestli to není spíš tím, že erární peníze docházejí a úplatky už nenesou toliko versus podstoupené riziko. To najednou vyleze šéf a začne "jít příkladem".  Už se Vám to podplácení (samozřejmě Vaši chlapci tomu říkají provize) přestává vyplácet ?   Zítra začne možná proti podplácení jít příkladem Aleš Řebíček z Viamontu. Hodně jste mě rozesmál.

Jakýkoliv výrobce či distributor lékařských potřeb v ČR,

by měl zalést a mlčet, protože nevěřím tomu, že při stávajícím systému, byl někdo čistý... 

A kde by se v Česku vzala standardní pravice? Po půlstoletí

totalitních vlád nacistů a komunistů? V národě s komunistickou ideologií a komunistickým systémem hodnot a preferencí infikovaným myšlením?Sám autor článku nemá jasno v základních pojmech, jinak by nemohl napsat, že nastala zásadní změna společnosti od socialismu k demokracii, když se zhroutil totalitní komunistický režim a společnost náhle osvobozená od ideologických totalitních nesmyslů vnucovaných komunistickým režimem se začala vyvíjet směrem k demokracii. Jenom ten socialismus nám zůstal a s hrůzou pozorujeme, že byrokratický socialismus nám místo soudruhů orientovaných do Moskvy předepisují soudruzi orientovaní do Brusele.Tak nevím, jestli tento vývoj má vůbec nějaké východisko. Léčba byrokracií přebujelého systému dalším zatěžováním nesmyslnou byrokracií, je evidentně slepou uličkou dalšího vývoje. Ať už jsou to "energetické štítky budov" tak ochotně protlačené sněmovnou vládní koalicí, nebo majetková přiznání založená na závisti a ekonomické negramotnosti komunistů, kteří je prosazují jako paralelní metodu ke standardní daňové správě... Kdo tu byrokracii bude živit? Z čeho?

přesně

Jen bych doplnil, že bohužel podstatná část (možná většina) obyvatel této země považuje současný model za kapitalismus a veškeré projevy selhání státu za chyby tržní mechanismů.Dokud si lidé neuvedomí, že na území ČR kapitalismus, svobodný trh, ani nic, co by se mu alespoň přibližovalo, neexistuje a nikdy neexistovalo, tak se stále bude motat v kruhu kolektivistických slibů a života všech na úkor všech.

Situace je vážná. Rozpočet je

Situace je vážná. Rozpočet je rozkrádaný, je to vidět, ale zatím  to není tolik cítit. Až dluhy narazí na svůj strop, tak se to zhroutí a pro mnoho občanů to bude katastrofa. Může to trvat ještě 10 let, ale situace pak bude horší než v Řecku, protože už nebude kdo by nás zachránil. Po Klausovi byl dluh 10% HDP, ten měl ale příjmy z privatizace a dluhy schované v bilancích bank. Po 8 letech ČSSD byl dluh 25% , po 6 letech ODS bude 45%.  Země našeho postavení má kapacitu 60-80%, pak nám to trhy dají sežrat. Až ale nastane jakákoliv změna, bude to ještě 3-4 roky trvat, než se projeví. Máme tedy dvoje, maximálně troje parlamentní volby na to, abychom pád do propasti zastavili.http://cs.wikipedia.org/wiki/Státní_dluh_ČeskaKoho volit bohužel nevím. Obecně je třeba si všímat lidí, kteří vystupují proti systému a svými činy a postoji potvrdí svůj kredit. Mé osobní tipy jsou například Janeček (NFPK), Michálek (kauza fondu životního prostředí), Robert Pelikán (vyhozen lobbisty z ČTÚ, blog  http://robertpelikan.blog.idnes.cz/), novinářka Jana Lorencová (systematicky odhaluje mafiánské praktiky a nenechá se zastrašit, prezidentský kandidát Franz, z justice soudce Šott (soud s Bártou).  Určitě jich je víc, každý ví o někom. Naopak, nemusíte se mnou souhlasit, já také nemohu za nikoho, koho osobně neznám, dát ruku do ohně, ale když budeme podporovat lidi, kterým věříme, tak něco vykrystalizovat může.Můžete namítnout, jako petr.pavlik, že z byznysmanů jsou korupcí nasáklí všichni.  Možná ano, ale souhlasím s panem Choulíkem, že v tuto chvíli je ze všeho nejdůležitější, aby se k moci nedostali stávající struktury, ODS a ČSSD, což jsou sesterské strany, které se drží u moci tak, že vyvolávají hysterii a navzájem proti sobě štvou voliče. Klidně riskněme, že vítěz následujících voleb bude nadále krást nebo využívat republiku jako podnikatelský záměr. Pro vítěze těch dalších voleb to ale bude signál, že pokud se nebude chovat správně, tak ho voliči vyhodí. Nejlepší by tedy teď bylo, aby se ODS vůbec nedostala do parlamentu.

"Obecně je třeba si všímat lidí, kteří vystupují proti systému a svými činy a postoji potvrdí svůj kredit." Souhlas i s vašimi tipy, Pantaleone, s jedinou výhradou – Vladimír Franz nevystupuje a nikdy nevystupoval proti systému. Jeho osoba je mi poměrně záhadou, protože jako malíř je to amatér, kdejaký nadšenec z mediálních serverů maluje nesrovnatelně lépe (mám připravenu Franz-galerii pro ilustraci), hudba z jeho dílny je podkresového charakteru, zvládne ji kdejaký muzikant s řemeslným vzděláním, Franzovy filosofické úvahy obsahují podstatně více balastu než hlubokomyslných ponorů a ani ty nejsou kdovíjak původní a nedokáže je obhajovat při proslovech (viz. Uvolněte se prosím, doslova katastrofa, omluvy Martina Rychlíka ve vedlejším článku jsou tlačeny silou a nezabírají). Mám jedno důležité pravidlo – pokud nemůžeš pomoci, neubližuj. Pokud se budou tohoto pravidla držet i Franzovi propagátoři (protože Franz bude v čele českého státu pohromou nikoliv skrze zjevu), budu se ho držet i já. Vladimír Franz boduje a sbírá podpisy u potenciálních studentů VŠ, kterým se pokusí minimalizovat finanční náklady na vzdělání, to je veškeré tajemství fejsbůkového mystéria jménem Franz. Namísto laxního Vladimíra Franze bych v roli osoby vystupující rázně a důsledně proti systému viděl jednoznačně Janu Bobošíkovou, možná i Karla Randáka. Jana Bobošíková je tygr v rouše beránčím, skutečná dáma s noblesním vystupováním, žena jako stvořená pro budoucí Evropu na bázi ekonomického holportu Německo - Rusko - Čína - Indie - zbytek Evropy a já pevně věřím, že především České republiky, která postoupí řadu svých pravomocí do federativní Evropy… jak se tady níže panu ZONZZimu stýská po nějakém protektorátu OSN :) Federativní Evropa pod vlídnou knutou německých vlků je v podstatě jediným řešením pro odstřel českých politických gaunerů a zlodějů.

Máte docela dobré postřehy a názory,

ale s podporou Jany Bobošíkové jste to přehnal. Nastudujte si její historii, šla nejdříve s Klausem, pak s KSČM, spojí s kýmkoli, je jak Rath, kam vítr, tam plášť, hlavně že to sype.

Už druhý den usilovně přemýšlím, co vám na tohle odpovím, Milane, a děkuji za uznání. Ani čertu, ani Václavu Klausovi, ani komunistům se Jana Bobošíková nikdy neupsala vlastní krví, brala to pragmaticky, vnímala se jako součást určité společenské mašinérie. Janu Bobošíkovou sleduji od nepaměti a je pravda, že jsem ji neměl rád, provokovala mě svým sebevědomým, až lehce povýšeným chováním, zdálo se mi, že to poněkud přehání. Ale tehdy při tom památném vystoupení v televizi, když se vzdala kandidatury na prezidentku (což byl jen taktický tah komunistů ve prospěch zvolení Václava Klause), ten způsob, jakým to oznámila a co řekla, mě zlomil a přesvědčil, řekl jsem si: Tahle ženská na to má. Ke komunistům anebo Václavu Klausovi se vyjadřuji na jiných místech v rámci ČP, zjednodušené pohledy jsem nikdy nehledal, snažím se vidět pravdu, přemýšlet, nelhat, neuchylovat se k propagandistickým žvástům. Prozradím na sebe ještě něco velmi osobního: Tehdy, opakuji tehdy v roce 2003, když byl ve Španělském sále prohlášen Václav Klaus po dramatickém třetím kole opakované volby za druhého prezidenta České republiky, jsem byl tak šťastný a hrdý, že mi ukápla i nějaká ta slza. PS: Nedá mi to, cvičně si jeden zjednodušený pohled dopřeji :)… kdyby se na politické scéně dnešních dnů, s etablovanou levicí a pravicí a Kalousky a Sobotky, vyloupnul mladičký Václav Klaus anebo Miloš Zeman, nedotáhli by to tihle dva mládenci nikam, ty "velikány" z nich udělala historická příležitost, možnost tvořit nový svět, nový řád, byli jen ve správný čas na správném místě, český Klondike, možná – a teď se pouštím na hodně tenký led – kdyby se moc ponechala v ''89 nadále komunistům, kradli by taky, ale díky sociálnímu cítění by toho rozkradli méně a měli bychom se dnes všichni lépe (viz Čuba a Slušovice). Co myslíte, Milane?

NAVATYP - SUBTERRA - Janoušek => Kubice

Už to kolem ministra vnitra smrdí příliš: "S Kubicem je ve střetu šéf protimafiánského útvaru" http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=758270 V souvislosti s jízdenkami, metanolem, kolky, falešnými doklady by měly začít probíhat kontroly i přímo na ministerstvu vnitra. A prověřit ministerské zakázky, udělování certifikátů. Potom zajít na NBÚ a procvaknout udělování bezpečnostních prověrek.http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/177343-neograph-nove-jizdenky-dpp-jsou-levnejsi-ale-ne-bezpecnejsi/ http://zpravy.idnes.cz/nove-kolky-na-alkohol-konec-prohibice-dw5-/domaci.aspx?c=A120919_091143_domaci_hv http://www.mvcr.cz/clanek/vyzkum-a-vyvoj-technik-zvysujicich-zajisteni-bezpecnostnich-hologramu.aspxhttp://www.svettisku.cz/buxus/generate_page.php?page_id=7063&buxus_svettisku=a2e58b5953b6c0a97603f58955b4f4fb 

Autor bohužel pouze

Autor bohužel pouze prokazuje, že neschopnost rozlišovat a paušalizování jako základní analytický nástroj ničemu nepomáhají. Prakticky všechna konkrétní opatření, po kterých volá (majetková přiznání, progresivní zdanění, zvýšení důchodů, proaktivní politika zaměstanosti...), prosazuje dlouhodobě levice proti odporu pravice podporované byznysem, tj. těmi "bezúhonými" lidmi, ve kterých vidí řešení. Nereflektovaná příchylnost k pravici (patrná i z touhy po standardní pravici, které by mohli dát slušní (!) lidé ve volbách hlas, čili voliči levice jsou apriori neslušní) prostě vede jen k alibistickému paušalizování (ČSSD je jako ODS) a k nabízení neřešení :-). Když už doufá v očistu prostřednictvím lidí jako je Janeček či Frolík, měl by možná odpovědět na otázku: Je možné, aby zkorumpované strany existovaly v nezkorumpované společnosti se vzornými podnikatelskými elitami? Navíc s příchodem nových lidí z byznysu máme relativně čerstvé zkušenosti: Bárta, Babák, Drábek, Kuba, Besser, Sankot...

Znáte jiné řešení?

Nabídnětě.

Souhlasím, pane Pavlíku, komunisté už minimálně 10 let předkládají velmi kvalitní, sociálně orientovaný politický program, na který však bude nutno z důvodu polistopadového předsevzetí ještě minimálně dalších 10 let plivat a zesměšňovat jej. V Polsku byli voliči mnohem chytřejší, když vyměnili neschopné Wałesovy pravdoláskaře za obrozené bolševiky (a to jsou Poláci katolíci!). Já nemám důvod chválit předlistopadové komunisty, byli to svině, které se po převratu rozutekly do pravicových stran, hard core rudé jádro se zahojilo a pomalu hlásí k životu. No uvidíme, co bude, ale daleko k tomu nemám a nejsem zdaleka jediný… :)

Jak se mohou obrodit vrazi?

         Umyjí si ruce a přebrousí nože, připraveni k nové vlně zabíjení?

Nepravicová pravice

Ano, chybí skutečná pravice. Já jako spíš pravicově orientovaný člověk mám velké problémy - koho volit? ODS a TOP09 jsou spíše podnikatelské subjekty a stát a státní rozpočty berou spíš jako výdělečné příležitosti pro vlastní profit. Skutečná pravice mi chybí tak moc, že nevím, jestli vůbec má smysl chodit k volbám... levici volit nechci a pravici nemůžu. Až si toto ODS nebo TOP uvědomí a zahájí pořádnou očistu, až se vrátí k ideálům, se kterými už dávno nemá nic společného, pak se možná potkáme u voleb. Do té doby nejspíš ne.

"koho volit?"

http://www.svobodni.cz/9-program/61-politicka-filosofie-svobodnych/

Asi vás pane redaktore nepotěším,ale hledáte někde něco

co zde existuje!KSČM založena r.1992 a očištěna od tzv.komunistů-kteří odešli do ODS,ODA,ČSSD,ZELENÍ,KDU atd...neměla za 20 let své existence jediný průšvih s korupcí nebo tunelováním.--a že i v krajích se krade a korupční víme z nedávné době také...i náměstek na ústecku dělal lumpárny..z ČSSD..tato strana má sice název,který hodně vystrašených občanů odrazuje a nahání středové ČSSD,ale svou rétorikou je podle mne moderní  soc.demokratická LEVICOVÁ strana.Přestaňme tahat 60let staré věci  a dívejme se na dobu po 89!!Cožpak 22  let je málo?!Lidé by neměli soudit dle názvu,ale činů té strany-i když je OČIVIDNĚ blokována pravicovými medii v ČELE S ČT!Kolikrát je týdně např.v hlav.zprávách? JAKO OPOZICE středová ČSSD a kdy naposledy KSČM?..ASI BUDETE DLOHO HLEDAT:-)...

Ano je to tak,

čekat nějaký přerod od mafie na Mirky Dušíny je celkem naprostý nesmysl. Bohužel stav české společnosti už dospěl do takové fáze, že jiná alternativa než vámi uvedená neexistuje a to i bez ohledu na nějaké hrátky na pravicové a levicové postoje. Pokud se tak nestane při těchto volbách, tak se stav společnosti skutečně zhorší natolik, že zbude jen opravdu extrémní řešení. Očekávat od současného establishmentu nějakou sebereflexi je jako čekání na Godota. Tento postoj zastávám i přesto, že jsme měli před 89 rokem problémy a soudruzi si na nás vylepšovali svůj kádrový profil. Jaké bylo překvapení, když se tito soudruzi nebo jejich dětičky po 89 roce zjevili coby privatizéři a členové pravicových stran. Kryl na toto upozornil již v roce 92.

Je to tak,

dnes a denně přemýšlím,kdo by se dal volit.Jsem zapřisáhlá antikomunistka.Dnes jsem dospěla k názoru,že než volit ODS ,je lepší volit komunisty.To zjištění mě upřímně děsí!Do háje,vždyť přece musí být cesta k něčemu lepšímu!