Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 13.9.2012 15:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Dopis, který adresoval jeden chemik chemikovi,

totiž Jarda Pepíkovi, zčistajasna sublimoval... 

Kterak Necasovi nic nebyla platna jeho servilita

Pan Necas sveho casu pravil, ze by pana prezidenta nikdy nevymazal, "ani ze svého mobilu, ani ze svého srdce". Tezko rict, jak uprimne to myslel, ale i kdyby si tim jen chtel zajistit Klausovu loajalitu, zjevne se mu to nezdarilo. Dobre mu tak.Na druhou stranu, myslim, ze za verejne proneseny hloupy vyrok se slusi verejne se omluvit. Kdyz tedy pan Necas jeste nerezignoval na hledani cesticek k pane prezidentovu srdci ...

A kde ho v srdci měl?

      To je vtipné. Dovedu si představit, že katolík Nečas má v srdci Václava Klause přesně na místě, které bylo předtím "nepřínosně" okupováno Ježíšem z Nazareta. Co by se s ním tak stalo kdyby Klause vymazal? To by mohlo přinést jedině spoustu nepříjemných výčitek.      Navíc ten Nečasův výrok byl jen napůl "hloupej", málokdo si dává takovou práci s podáváním důkazů o své ekonomické debilitě jak to neúnavně činí ve svých textech Václav Klaus, na druhou stranu by byl politicky debilní ten, kdo by neviděl, že zákeřností a úskoky, kterými zničil mnoho lidí a sám se přitom udržel na hladině, připomíná spíše geniálního politického netvora.

Píšete nesmysly. Nečas se

Píšete nesmysly. Nečas se omluvil Klausovi za to, pokud ho jeho slova urazila osobně, což neměl v úmyslu. Takováto lidská omluva mezi dvěma lidmi je soukromá a nemá na tom co "prasknout". Není na tom nic neslušného nebo zavrženíhodného...

Trochu jinak

Nečas se topí v problémech a chce mít alespoň nějaké spojence,když ho ani rodná strana nepodrží..Pokud něco "idiotského" prohlásil, je to o tom, že takové vyjádřenií vůbec neměl  použít..A není to poprvé,co se mu to stalo.A že si pospíšil s omluvou Klausovi? Podle mne se Nečasovo vyjádření dotklo nejen Klause, ale i dalších lidí..Omluvil se nebo se omluví  Nečas i jim?Podle mne se dají v Nečasově omluvě Klausovi najít dvě roviny:1) došlo mu, že zas něco "pohnojil" a chtěl se pojistit proti případné  kritice,která stejně proběhla2) zvolená "osobní " forma nebyla šťastným výběrem, protože je to o politickém vyjádření , premiér a prezident nejsou soukromé,ale politické osoby, nejsou to "kamarádi od piva"Ještě k tomu ta písemná forma..Nebylo jednodušší  vzít telefon a prostě Klausovi zavolat?Od Nečase chaotický výkon..To je premiér?

Když někdo veřejně urazí

odpůrce svého ekonomicky škodlivého výtvoru, nemůže se divit posměchu a jízlivosti veřejnosti když se za svůj hanebný projev tajně (soukromě) omlouvá prezidentovi a praskne to. Kdybyste pane Kalino měl z mé reakce pocit ublíženosti, veřejně prohlašuji, že se necítím  jeho výrokem uražen protože jsem přesvědčen, a nijak se tím netajím, že Nečas se už do stavu jisté debility dostal. A pokud jde o to že se jeho srabácké jednání dostalo na veřejnost? Asi ani tu abelizaci státní správy nedovedl dotáhnout do konce.

Pro p. Schneidera

Rozohnivší se pane Schneidere,i předseda vlády může napsat jinému ústavnímu činiteli osobní, soukromý dopis! NAvíc diopis není reakce na kritiku, ale pocit potřeby omluvit se jednoho člověka jinému za to, že jeho výroky ten druhý možná vzal jako osobně urážlivé. Co je proboha špatného na tom se v takové situaci normálně lidsky omluvit? Ono se všechno nemusí tahat do novin, zvláště když něšlo v podstatě o politiku, ale o lidské gesto elementární slušnosti. O soukromém charakteru navíc vypovídá to, že jde o dopis psaný rukou. Čili ještě jednou, dva kolegové a letitý známí mají jistě právo napsat jeden druhému soukromý dopis, a to i v této situaci. Je naopak sympatické, že Nečas své lidskou omluvu neměl potřeba nějak mediálně zviditelňovat a honit na tom politické body...

Ať se pro mě za mě pobijou mezi sebou

no

Pochybuji, že samotný soukromý omluvný dopis se jako nápad zrodil v hlavě Petra Nečase a ten, kdo Nečasovi v rámci jeho osobní PR strategie radil, zřejmě i mluvil někde, kde neměl… anebo mluvil schválně, kde neměl. Premiér Nečas je v obklíčení vlastní smečky už delší dobu, zchromlý kus nepřežívá. Václav Klaus nemá zapotřebí provádět klukoviny, o post předsedy vlády nestojí, jak uvedl v televizním interview a tyto spekulace označil za mediální kachnu.

Nečas je trapný..

Nečas se přestává úplně orientovat v tom,co se kolem něj děje. Tím, že začal poklonkovat Kalouskovi,stala se z něj trapná figurka. A toho využili jeho kritici v ODS. Ten jeho "osobní" dopis je dokladem toho, že si plete pojmy soukromá osoba.politik. A nemyslím si, že bylo nutné se omlouvat, "lepší" je být hulvát (po vzoru Kalouska,ten se neomlouvá),  než se instalovat do role posery..A Klaus,jak to vidím,nepotřebuje dělat nějaké tanečky,myslím si,že ví že Nečas už dostatečně ukázal svou nemohoucnost.. 

Na vojně mívali staří psi pro vyklepané bažanty taková přísloví: Voják se neomlouvá, voják si pamatuje (anebo neděkuje a pamatuje). Do vysoké politiky rozhodně patří maximálně vzdělaní a inteligentní lidé, což Petr Nečas objektivně naplňuje, ovšem nejlépe takoví lidé, kteří už po krylovsku alespoň trochu "poryli držkou zemi", to je veledůležitá součást státnické kvalifikace, protože obrousí nevhodné hrany superkorektního chování, postačí jen to přiměřeně korektní, které nevzbuzuje podezření z falešné pózy (dere se mi na jazyk jméno Josefa Luxe, ale o mrtvých jen v dobrém). Lépe než hulvátem je býti vtipným, ironickým až sarkastickým hráčem, na úroveň hulváta dokáže klesnout kdejaký votrapa, rozsekat protivníka silou vtipu svědčí o talentu.

Upřesnění.

Částečně souhlasím..Komu není z hůry dáno,v apatyce nenakoupí, a přes vzdělání pana Nečase  jsem ještě nezažil,že by byl vtipný..tedy na úrovni..Prostě to neumí, nemá ten dar. Takže můj komentář směřoval jen k němu. Máte pravdu, že je lepší být vtipný, třeba se zžíravým humorem, než být hulvátem. To je obecná pravda, vtip je koření života. Ale umět být vtipný je dar, který se nedá koupit.. 

Trapas. Nečas.

Připadá mi to jako psychodrama z léčebny. Hergot, ten výrok řekl jako premiér v reakci na to, když ho kritizoval prezident! Tak jaký soukromý dopis? To je vidět, že Nečas vůbec nepochopil, do jaké role ho politické a jiné větry zavály. Neslaný, nemastný. To Topol byl aspoň hulvát, běží bonmot na konto srovnání těch dvou.

Souhlasím

Sohlasím s vámi pane Schneidere, Jene, když to byl soukromý dopis, tak proč nám o něm říká ? Prezidentovi se v něm prý omlouvá. Neslaný a nemastný, ale kluzký ve svých výrocích. Ty jsou dvojsmyslné jako on. To bych uměl také něco pravidelně na veřejnosti říkat         "mým národům" a vědět, že na to nikdo nebude - nesmí reagovat.....Zdravím Honza Chramosta 

Pozoruhodné!

Pokud prezident republiky posílá Tluchořovi, Šnajdrovi, Šťastnému a spol. „kompro“  na premiéra Nečase, měli bychom se mít na pozoru. On se totiž „taťka Klaus“ asi fakt vrací. ;)

Na pozoru před čím ?

Dobrý den pane Léko,na pozoru před čím ? Lepší sebestředný, ultrakonzervativní, inteligentní Klaus s kleptomanskými výstřelky, než ten nevýrazný a beztvarý sliz..... Když připustím, že by to tak bylo, tak bych alespoň měl jistotu, že první půjde pryč Kalousek, toho by si "taťka" vychutnal". Ale nemyslím si, že Klaus se vrátí ve stejné podobě, na to je moc inteligentní ...Chramosta

Tož to je ta ezoterika!

Zdá se, že naši politici jsou vskutku výjimeční: umí zjistit skutečnost z kávové sedliny, z hvězd, ze zavřených a "nikomu nepředaných" dopisů... Nebo možná prostě jenom zase mlží a lžou. Hm, jak se tak na to dívám, tak asi bé je správně. Zázrak se zase nekoná...

Divíte se tomu?

Zkrátka se jen ukázalo, že se u nás všechno, alé úplně všechno vykecá..