Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 22
  • Poslední: 12.9.2012 8:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Tuhle definici terorizmu jste

Tuhle definici terorizmu jste vyčetl na wiki? Možná je na čase začít používat serioznější zdroje. Tento článek by se hodil tak na Novinky.cz

Ale to je vyloženě teroristický požadavek, pane Schneidere, pro koho pracujete?

Terorismus je také

Terorismus je také humanitární bombardování, "ochrana lidských práv" tam kde se to zrovna hodí, lítající drony, shazování baráků s vlastnémi lidmi, waterboarding a další .... prostě pax america

ruplo?

Zatim naposledy poradne ruplo americke vlade 9/11

Čtvrtá berlička :)

zadost, reakce a doporuceni

Muzu se zeptat na vycet zdroju pro tento clanek? Tematem se zabyvam v bakalarsky praci, tak bych se pripadne  rad obohatil o kanaly zatim neodhalene. Predem diky i za pripadne dalsi profesne znale tipy.K vami zminene prevenci: dokud se budou v usa zavile drzet spolecenskyho liberalismu a nevyprdnou se na druhy dodatek vhodny maximalne v dobe divokyho zapadu, bude svoboda jednech (pravo na zivot) stale snadneji koncit tam, kde zacina svoboda druhych (pravo vlastnit bambitku). I kdyby jen jedný tisícině procenta americký populace ruplo v bedne a sli ventilovat svoji politickou/etnickou nenavist za pomoci legalne vlastnenyho majetku, porad bude v zemi behat 8 tisic breiviku (zbran tam vlastni kazdy ctvrty clovecina). Kdyby konecne zasadne omezili pristup k nastrojum umoznujicim mnozstevne efektivni eliminaci lidi, nemusela by pak napriklad FBI vyuzivat tolik spolecensky invazivnich metod pramenicich z ospravedlnitelny paranoji a vic svobody a soukromi by si tak obcane Statu mohli uzivat. (stoji za precteni Stewartuv clanek z 12 rijna 2011 na Stratforu nebo nebo Bergeruv vcerejsi na FP). jen jeden z napaduPS. skoda vest diskuzi s nekym, kdo konstruuje pricinnou souvislost jen k parcialni informaci a ignoruje esenci clanku. nehlede na to, ze pan Ducar pripomina objektivniho analytika z dob slavy mandelinky bramborovy  

Třetí berlička pro chudáka pana Schneidera :) PS: "Es em lomos, es em lomos, ohlaš se." "Přečte myš." … jak se jmenoval ten přiblblej robot z rodiny Smolíkových, pane Dunaji? Nuny z 23. století?

Zdroje

jsou povýtce otevřené. Stratfor znáte, za ta léta toho publikoval dost. Wikipedie poskytuje docela dost dobře ucelenou síť klíčových slov, a pak už jen googlovat a archivovat. Zdrojů je mnoho, klíčové pojmy jsou důležitější. Proto jsem jich tam pár uvedl, přestože odmítám dělat teroristům reklamu: toto bylo opravdu z důvodů argumentačních, event. studijních. S novými zdroji vám asi nepomohu, jde spíše o vytypování těch spolehlivých, a v pravidelném sledování několika z nich...

:)… čekal jsem, za jak dlouho se přiřítí na pomoc i MartinS.

Co Evropa?

Co místo popisu terorismu v USA, včetně výčtů zločinů, které se staly před takřka 20 lety, udělat podobný přehled o současném nebo nedávném terorismu v Evropě  nebo EU?  Bylo by to zajímavější... Po přečtění některých reakcí níže doplňuji - ano vím, že tento článek je o USA :-) Jen dávám námět na téma, které by mě zajímalo více :-)

Rozumím,

ale ještě bych to upřesnil: tento článek nebyl popisem amerického domácího terorismu (s ambicí na úplnost), byl spíše atakem na stereotypně používané klišé terorismus=džihád.Co se vašeho nápadu týče, bylo by to dobré téma pro naši "civilní" rozvědku, že by mohla publikovat každoroční přehledy, a čas od času i hloubkové studie. Činit by tak mohla i leckterá akademická pracoviště - a leccos v tomto směru jistě publikováno je. Zkusím popátrat a budu-li úspěšný, rád udělám recenzi s upoutávkou.

Stačí odstranit velkého satana Ameriku

a budeme se mít všichni jako v ráji. Tohle nám říkali při občanské nauce dlouho, ale pak nějaká banda mamlasů naběhla na náměstí zvonit klíčema a teď to máme. Někteří z nás by sice rádi přilezli ke křížku, ale chudákovi Putinovi mezitím trochu zrezly rakety. Kdo nás už konečně zbaví té americké tyranie a terorismu? (to měla být reakce na úplně spodní příspěvek pana Ducara, ale nějak mi to přeskočilo. Slzy utrpení mi zakryly klávesnici...)

Rekonstrukce případu

"Občané by totiž mohli přemýšlet pružněji, méně směrem k honění teroristů a více k prevenci, k otázce, kde a proč a z čeho se (v Americe ti muslimští a antisemitští) teroristé berou." "Zabývá se tím vůbec někdo?" "(Ano, já se tím zabývám). V článku mi schází jakékoliv zmínky o americkém terorismu ve Vietnamu, Afghánistánu, Íráku, izraelském terorismu v Palestině, Jordánsku, Sýrii a aktuálně připravovaném izraelském terorismu v Íránu." "Nenechal se vyrušovat skutečností, totiž o čem ten článek je, a stále melduje o tom, co není." "S výčtem světového terorismu (koncentrujícího se v Americe) bych začal u zásadních položek, tzn. primárních (amerických) teoristických útoků a teprve pak se soustředil na odvetné akce, to znamená všechny ty arabské a palestinské (muslimské a antisemitské)." Ještě pořád nějaké nesrovnalosti v chápání souvislostí, pane Schneidere?

Nesrovnalosti nemám,

pouze s tím, jak naplácal všechno na jednu hromadu a furt se domáhal v řeznictví zmrzliny a nedal pokoj a nedal. Napsal svůj článek, když je tak chytrej, a "zabýval se tím". Takhle to "zabývání" vypadá, že jen zpovykaně vyskakoval, kdo by co měl udělat, a přitom sám nechápal nic. Ani to, kdo začal - pro něj to bylo vždycky jasné. A když je pro někoho něco dopředu jasné, tak se těžko může něčím seriózně zabývat, pouze hledá jen potvrzení svých domněnek, zdání či dokonce bludů. Já jsem psal o tom, že občané by MOHLI přemýšlet pružněji. Toto ovšem zřetelně není jeho případ.

Famózní

Děkuji, pane Schneidře, nádherný styl. Snad Vám to vydrží déle.Ať se daří.

Když půjdu popředu, budete žádat, abych chodil pozadu. Když se budu smát, budete žádat, abych plakal. Když se podívám doleva, budete tvrdit, abych se koukal doprava. Když budu zpívat, budete žádat, abych mluvil. Když napíšu článek, zveličíte význam komentářů. Když začnu komentovat, zveličíte význam článků. Je v tom princip :)… velice průhledný prehistorický princip židovského chování, vyvolávat na cizím území zmatek a ze zmatku těžit vlastní výhody. Já píšu články, pokud mám potřebu psát články. A píšu komentáře, pokud mám potřebu psát komentáře. Pokud mám potřebu mlčet, mlčím.

Podle této logiky tedy žádám,

abyste dlouho a hodně psal, měl hodně peněz, vína a žen. A vůbec, ze všeho nejméně si přeji, abyste se odmlčel.

Bravo, koukám, že jste se

Bravo, koukám, že jste se snad změnil. Sice se stále hádáte, ale když už prohráváte v rovině argumentů, neuchylujete se k vulgaritám jako dříve. Byť jste tuto slovní při s Ivanem v mým očích prohrál, máte můj obdiv, že naurážíte jak dřív. Článek nesahá ani po patu těm politickým z českého prostředí, kde se o pohybujete o poznání lépe - možná tudy vede cesta vyvyrovat se psaní ne-zrovna-kvalitních článků.

No, já mám tak nějak pocit, že posledních 100 let je územím Spojených států CELÝ SVĚT, podle skutečnosti, kde všude si berou amíci místní záležitosti za "své vlastní" a tam, kde neexistují důvody pro spásu světa (rozuměj vojenskou intervenci anebo rovnoměrnou finanční investici mezi znepřátelené strany), rádi si je nad prázdnícími se měšci ve vojenských koncernech vymyslí :) S výčtem světového terorismu bych začal u zásadních položek, tzn. primárních teoristických útoků a teprve pak se soustředil (pokud píšete na počet znaků) na odvetné akce, to znamená všechny ty arabské a palestinské, pane Schneidere. Po všech těch probdělých nocích vám nabízím vitamínovou bombu, něco košer ke kroupám… 5 kilo kiwi?

Docela příznačná reakce, až přízračná.

Nenechal se vyrušovat skutečností, totiž o čem ten článek je, a stále melduje o tom, co není. Pak může dojít o těm "odvetám", což je podle stejné logiky.O manipulaci s fenoménem terorismu jsem psal jindy, o obludné moci vojenskoprůmyslového komplexu mluvil již Eisenhover, jak je jistě dobře známo. Předmětem článku však bylo něco jiného a to by mělo být diskutováno, kdyby k tomu jeden měl co říci.

V článku mi schází jakékoliv zmínky o americkém terorismu ve Vietnamu, Afghánistánu, Íráku, izraelském terorismu v Palestině, Jordánsku, Sýrii a aktuálně připravovaném izraelském terorismu v Íránu.

Tuplovaně nesmyslná poznámka, račil prominout.

Velectěné jeho pozornosti tak nějak ušlo, že tématem je terorismus na území Spojených států, s tamním kořeny a/nebo původci. Krom toho pouhý výčet všech terorismů je nemožný a zabral by více, než tento článek. Jím uvedený "chybějící" výběr je nadto velmi symptomatický a předpojatý, korunovaný "předpovědí" terorismu, což je buď výrok prorocký, nebo vytuhlá umanutost. Zajímavé je, že výčet palestinského a arabského terorismu mimo území Spojených států tak nějak nepostrádá. Doufám, že  nám nezamýšlí poslat do redakce bombu, když článek jím postrádaným ideologickým sítem  nezmrzačíme?