Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 7.9.2012 22:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Vážení přátelé kultury,

co tady o ní tak hezky diskutujete mnohdy totiž ani netušíte o co jde. Existují totiž žánry, které z principu bez subvencí existovat nemůžou... Světe div se ale i taková MET v New Yorku se bez nich neobejde. Vtip spočívá v tom, jaký systém je zvolený, jak je funkční a především jak je nastavený. Bohužel s tím co vidíme každý den kolem nás v naší banánový republice, jsou po hříchu prakticky veškerý dotace kamkoliv nasměrované - máme na to takový hezký český termín - nehorázně tunelovaný, a je jedno jestli se to děje klientelisticky orientovanými mafiemi, které operují když ne na, tak za hranicí zákonů nebo čistě z prostého důvodu nekompetetních vedení, která pro mě z nepochopitelných důvodů, přestože se na jiných postech neosvědčili, dostávají dále příležitost likvidovat, to co nám naši předkové zanechali... Divná doba :-(

Financování divadel

jim mají zajistit jejich diváci - a neměly by se cpát nenechavé ruce státu stále hlouběji do kapes těch, kteří si své kulturní potřeby zajišťují jinak.Jsem proti tomu, aby se z mých daní financovala zábava druhých, ať už jde o golfová hřiště, nebo o tzv. kultůru. 

Už se na vás vždycky těším

A dneska jsem měla nutkání napsat do článku, že názor nedotovat nic, jak si přeje Peterczech, je taky legitimní, pokud se na něm demokraticky zvolená reprezentace shodne, a laskavě to svým voličům oznámí ještě před volbami. :-) 

Já zase obdivuji Vaši

vytrvalost, s níž byste pořád chtěla někoho pumpnout, aby za Vás platil Vaši kratochvíli.Vámi zneužitý pojem "demokratická většina" je dost nechutný, jedná-li se o krádež - stát totiž daňového poplatníka pod hrozbou nabité zbraně a kriminálu násilím demokraticky obere o značnou část, téměř polovinu, jeho výdělku - a lobisti si pak rozporcují (ukradeného) medvěda.Takže máte-li pole či louky, demokratická většina Vás odsoudila k tomu, že se Vám na Vašich pozemcích budou pást (a škodit) srny a rýt divoká prasata a demokraticky jste rovněž povinná strpět, aby Vám po Vašem majetku běhali a pro svoji zvrhlou zábavu stříleli vrazi zvířátek.Něco mi našeptává, že demokracie i placení daní měly původně sloužit něčemu úplně jinému... 

Moje kratochvíle?

Vážený pane, 90% produkce českých divadel mě nekonečně nudí. Chodit do nich je je z mého pohledu skoro masochismus. Ale představte si, že přesto - kvůli těm 10% - které by jinak nevznikly a které považuji za životně důležité, si myslím, že posílat ze státního rozpočtu na kulturu peníze, je správné. A samozřejmě nejde jen o divadla.

ten chce to a ten zas tohle

Já zase, milý pane, nechci, aby se z mých peněz dotovaly dálnice a to jsou jinačí prachy. Takže to máte jedno. Myslete si, že z té vaší části daní to jde na dálnice (a úplatky) a z té mojí na divadla.