Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 29.8.2012 0:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
nedovolil bych si křičet

dovolil bych si však usuzovat, že aktivity Kellnera a Klause jsou již dávno dávno propojeny, ještě bych si dovolil připojit, že možná spíše po vzoru Ruska než Ameriky ;-(

A co byste měl k dispozici pro českou ekonomiku raději – čínské kapitálové rezervy v bilionech dolarů a ruské přírodní zdroje, anebo prašivinou nakažené americké banky? Sledujete, jak se vytváří drobné zóny volného trhu na hranicích Číny, Severní Koreje a Ruska? Selinuxi, já mám Číňany a Rusy rád, nic proti těmto národům nemám a říkám to už drahně let, chce to trochu sledovat společenský cvrkot na České pozici, rotace místních článků… o Rusku, Číně, Německu, Evropské unii a možnostech vzájemné spolupráce, vzájemného ekonomického propojení, se vedou řeči už delší dobu. Jednou jsem v Brně, pozdě v noci, zabloudil do takové zámecké čínské restaurace. Jejich rodinné klany se vždy ke konci dne scházejí, společně večeří a štěbetají. Seděl jsem u vedlejšího stolu, pusto prázdno, a čekal na své Kung-pao a pelyňkový likér. Číňané jsou velmi společenské bytosti, samotu vnímají s nepříjemným pocitem, přizvali mne ke svému stolu a zdvořile mlčeli, nechtěli hovořit čínsky před stolovníkem, který by jejich zábavě nerozuměl. Vyměňovali jsme si drobné, rozpačité pohledy. Odložil jsem příbor, nechal si podat hůlky, nabral kopičku rýže, popřál "čuonin chaoui khau"… a nebylo co řešit :) Číňani se zachechtali, lámanou češtinou popřáli dobrou chuť, podávali jsme si koření, sykali nad rozpálenými sousty, šramotili hůlkami, kdykoliv jsem nastavil ucho, přeložili mi, o čem po sobě kníkají anebo přešli na český paskvil. Číňané jsou skvělí lidé, Selinuxi :) Totéž platí o normálních Rusech anebo Ukrajincích, jsou dobrosrdeční a velmi společenští, když si tě oblíbí, snesli by modré z nebe.

Proběhlo to tak všude na světě

Václav Klaus je jediný člověk v tomto státě, který by se dokázal znovu postavit do čela politické strany, kterou stvořil, pročistit ji, obrodit, vyhrát naprosto jednoznačně volby a ve spolupráci s osvícenými lidmi typu například Lenky Bradáčové vládou tvrdé ruky zarazit korupci. Já chápu, že v období urychlené transformace totalitního státu na tržní hospodářství se kácel les a létaly při tom třísky, proběhlo to tak všude na světě. V malém státě my nepotřebujeme v čele nejsilnější politické strany nějakého mluvku, dobráka od kosti, umělce anebo pitomce… potřebujeme polovičního diktátora s vysokým IQ, člověka, jehož ego balancuje na hraně mezi rozeným vítězem a altruistou, což se nevylučuje a já to v mentalitě Václava Klause vidím. Systém politických stran mi však nevyhovuje, politické strany bych zrušil a uvítal jednokomorový senát, složený z okresních hejtmanů, vzešlých z přímé volby občany s trvalým pobytem v daném konkrétním regionu. Plus prezident s velkými pravomocemi, nezávislá justice a církev odloučená od státu.

tak moment

já mám s tím diktátorem problém, já ho nepotřebuji! krom toho, nelze vstoupit dvakrát do stejné řeky (možná zaplaťpánbů) a naše společnost je snad už vyzrálejší a že by osoba jak V. Klaus přispěla k obrodě, pročištění a ještě jako jediná osoba? A proč by to dělal? Je dávno za vodou. Stejně jako jeho rodina. To jste snad myslel ironicky (alepoň doufám)? Copak to Petra Kellnera a jeho PPF tak táhne ke Klausovi? Že by sentimentální vzpomínky? Že by osoba jako Kellner skr naskrz tvrdý byznysmen udělal "dobrý" skutek? A že nechystal zámeček i předchozímu prezidentovi? Copak v tom asi bude? Nějaká "slabost" miliardáře pro prezidenty na penzi?  http://zpravy.idnes.cz/prezident-klaus-se-s-hradu-presune-na-hanspaulsky-zamecek-p3r-/domaci.aspx?c=A120620_065429_domaci_skr  

silence please, advantage selinux

V posledním odstavci uvádím, že: "Systém politických stran mi však nevyhovuje…" atd. A proč by to dělal… Václav Klaus bude "za vodou" až na druhém břehu řeky Styx. Pro někoho je být za vodou jen počátkem k naplnění osudu. Někdo si koupí křišťálový lustr a vyzdobí svůj obývák… někdo si koupí zámeček s příběhem a vyzdobí svůj stát. Každý podle svých představ a možností. Navíc se domnívám, že podle vývoje vzájemných vztahů bude Václav Klaus s Kellnerem v rámci jeho podnikatelských aktivit manažersky spolupracovat, v České republice se bude upevňovat a rozšiřovat vliv několika významných podnikatelských klanů podobně jako v Americe.

… spíš s klávesnicí, na které jsou některé samohlásky hned vedle sebe, ale toho si "jazykovědec" většinou nevšimne, jazykovědec se vznáší ve vyšším, humanitně-ignorantním levelu :)

Kdyz chce zrovna pan Koukal

Kdyz chce zrovna pan Koukal reformovat ODS, jsem v klidu. Vidím, že rukavici hozenou Karlem Janeckem a spol. zvedají ti správní lide.

Byl by blázen..

Klaus by musel být padlý na hlavu,kdyby do toho předsedování šel. Myslím si, že je na místě ono: Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Když odcházel, byla už ODS načichlá kmotry, odchod byl i z tohoto důvodu. Teď je situace v ODS mnohem tragičtější,je samý kmotr. Jmenujte mi někoho z vedení,kdo není namočený  v nějakém průšvihu.Ideály, z kterých čerpala ODS jsou dávno pryč, přebily  je peníze,co nesmrdí.. A opírat se o týpky, jako je Tluchoř a Doktor by byla Klausova cesta na definitivní politický hřbitov.Když ještě šlo o ideály a politické spory, byl jsem příznivcem ODS, myslel jsem si,že chce udělat něco pozitivního pro občany. Byla to, bohužel, z mé strany politická naivita, teď to už vidím diametrálně jinak..Doufám, že Klaus není sebevrah..

To je pravda,

Klaus je o level výš - Cappo di tuttu capi. Nemyslím, že by mu spojení s ODS něco přineslo.  

Co je to level,

to asi víte. Ještě si tak umět poradit s jiným krásným jazykem.Capo di tutti capi.

A není? Padlý?

Na hlavu? Zloděj per a spisovatel cestopisů ve stylu Neználkových dobrodružství...