Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 57
  • Poslední: 3.9.2012 15:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
http://zivot.azet.sk/clanok/11812/

Půjčil jsem si od Britských listů. Poučení ze Slovenska

Státní majetek je rozkrádán politickou garniturou, spřaženou s kriminálníky. Rozkrádaný majetek bych viděl raději v rukou církve, než Janoušků a podobných gaunerů.

Co komu závidím?

Určitě pro vás nebude problém uvést, kde komu co závidím.

majetek

Malinko se mozna Ceska pozice mohla i zajimat, kde sidli ona Ceska provincie....a jak pracuje ctihodny otec Juan - mohl se pri rozhovoru trosku pochlubit jak je uspesny manager. Byl jiste vybran pro presidleni do Prahy velmi dobre. Sve schopnosti dokazuje na existenci petihvezdickoveho hotelu v prostorach radu. Onen chudy rad myslim velmi pekne vydelava na pronajmech (snad na 50 let?), mozna az tak, ze to fungovani hotelu dost dusi - to by mohl zodpovedet nemecky skutecny majitel hotelu, no ale to rad nemusi prece zajimat, kseft je kseft. A taky cirkevni povinnosti radu se daji pretvorit do slusneho kseftu. Samozrejme nejde mne o bohosluzby, ty se tam konaji jako kdekoliv jinde a dokonce i v jinych recech nez je cestina (latina). Lec svatby to je pro bratry augustiniany solidni kseft a bez skrupuli (nejaky venkovsky farari by se mozna divili), nota bene kdyz se to spoji s pruchodem rovnou do hotelu. Bratr Juan je muz na svem miste a i bez nejakych dalsich pomocniku na nadchazejici restituce si s tim bude vedet rady; Vatikan nesedi s rukama v kline, jiste uz roky se pripravuje na prevzeti majetku a jen naiva si muze myslet, ze hlavnim cilem je charita, s velkym pochopenim perspektivy ktera se tady otvira podnikani - cirkev je podnik jako kazda jina a.s., korporace atd. atd. ; drtiva vetsina vericich z teto skutecnosti nebude mit opravdu vubec nic (jako v kazde jine partaji) a dale si mezi sebou budou naivne sbirat na zvony, opravy strech. Mozna by se tenhle pribeh mohl brat jako ukazka, co by se mohlo dal dit.

Eldorf

Správně odkazujete na historii. Velikou škodou je však to, že jste studium dějepisu zřejmě skončil v páté třídě ZŠ.  Pouze bych vám rád připomněl činnost Říma v období obou světových válek a téměř všech válečných konfliktů. Ale to vás asi nebere, že?Vám nenávist a závist zatemňuje mysl. Je mi vás líto. Vy jistě nemáte lehký život.

Doporučení.

Doporučoval bych vám změnit místo trvalého pobytu. Vaše nová Adresa Vatikán. 

nerozumím

Asi jsem mdlého ducha. Mně připadá názor pana Němce konzistentní.

Pane Křivane… Petr Němec (což není jeho jméno) nikdy nepochopí, že lidé do kostela nechodí ze stejných důvodů jako on – aby kontaktovali faráře a zjišťovali možnosti jak protočit anebo vyprat své vlastní stamiliony. Náš Petr zřejmě s Augustiány nedávno jednal (ví, kde mají sídlo) a podmínky pronájmů asi nic moc, tak si maličko přisadil na netu, rejpnul. Petr je jedním z těch novodobých zlatokopů, kteří by si církevní restituce velmi přáli, čekají v záloze a těší se na kšefty, mapují možnosti, slídí a předběžně testují, zatím nevyjednávají, jen lehce konverzují. Petr uvádí, že jeho příběh by se mohl brát jako ukázka, co by se mohlo dále dít… tak to je dobře, protože zdá se, že Augustián ho od kšeftů docela slušně odradil :)

Děkuji, promiňte mi mojí

Děkuji, promiňte mi mojí naivitu a delší vedení. Já jsem s augustiany nejednal, fakt je, že výroky pana Němce na netu nesleduji, na restitucích se nepodílím, o jejích rozsahu mám ale pochybnosti, počet věřících z mě neznámých důvodů klesá, a proto myšlenku, že jde především o majetek sdílím.  Vychází mi, že až bude dokonáno, bude církev po státu druhý nebohatší spolek v Čechách. Její vliv bude dán velikostí majetku a nikoliv myšlenkami. Je to ta správná cesta pro obrodu křesťanství v Čechách a nebo nový diktát o jehož rozsahu zatím nemáme ani představu. Nerad bych se dočkal další VŘSR, ale někdo nás tam tlačí.

Počet věřících z vám neznámých důvodů klesá… natalita českého národa také klesá a to z obecně známých důvodů – mladé rodiny jsou ekonomicky nesoběstačné, nejsou schopny si vytvořit anebo alespoň udržovat zázemí. Je velmi jednoduché ožebračit římsko-katolickou církev, dostat její představitele do ekonomické závislosti a po čtyřiceti letech začít napadat její "špatné hospodářské výsledky" (rozuměj tabulkové počty věřících). Pochopte prosím jednu věc, pane Křivane… člověk, který se živil jako homosexuální prostitut a později napakoval podvodným byznysem na fejkových doménách, tady nebude nikoho poučovat o funkci náboženství, kterému nerozumí, nic mu neříká a jediným jeho zájmem je v církvi hledat partnery pro své obchodní investice. Ten byznys mu budiž přán, proč ne… ty moralistické kecy ať si nechá pro své kamarády nad chlastem a lajnami kokainu.

natalita náš problém

Natalita "starousedlíků" klesá v Evropě a Rusku, s malými odchylkami již od počátku minulého století. V době, kdy Hitler začal hledal nový prostor pro nadlidi, porodnost Němců klesala. Proč, to ale neplatí u "novousedlíků" především muslimů, ale i Vietnamců  Číňanů? Příklad jak se ze srbského Kosova stalo albánské je dostatečně známý, obdobná situace je ve větší části Evropy a Ruska. Nás to teprve čeká. Asi mají jiné, značně odlišné hodnotové priority. Tady vidím dlouhodobou prohru křesťanských církví, především katolické. Nedokázala najít přijatelnou odpověď nejen na průmyslovou revoluci. Utápěla se  ve svých vnitřních problémech, nejspíš i proto jí císař připravil o část majetku.  Pozdě bycha honiti, tím v tomto případě nemyslím ten majetek. Je docela pravděpodobné, že se jedné o přirozený důsledek přírodních zákonů, které vědci umí tak hezky vysvětlovat na myších.Malý příklad. Před několika léty na webu kavkazských separatistů vyšel článek o přístupu Evropanů k lidským právům: Evropany zajímá víc než život našich dětí životní podmínky kuřat v jejich velkokurnících. Ti nás asi nemusí. Pro zajímavost ten web měl tenkrát jen mutaci anglickou, tureckou a ruskou, nyní už i arabskou a ukrajinskou.

"Katolická církev nedokázala najít přijatelnou odpověď nejen na průmyslovou revoluci" Naprosto s Vámi souhlasím, pane Křivane… už dávno měly stát v katolických kostelech namísto oltářů parní stroje. Během liturgie by se spouštěly a poháněly nějaké multivstřikovací (h)lavice, fucking machine, to by už novousedlíci z Vietnamu, Číny, ba ani Muslimska nestíhali, nebo ne? Konečně bychom jako jeden národ našli odpověď na tu průmyslovou revoluci. Pějme společně: Vzpínám paži a v sevřené pěsti svírám pochodeň s hořícím plamenem Zvedám ji stěží, mám-li v ní nésti oheň i povodeň, štěstí, smrt kamenem Můj kříž to je a je to můj úděl mé nebe však blíže je, když hoří ta koudel ................................................. P.S. Nedávno jsem pracoval na článku o metodách porážky hovězího dobytka a výrobě polévkového koření, serfoval po netu a skončil na izraelském webu "Z Krav Magi"… ale podle obrázků to byl omyl, bylo to napsáno arabsky, rusky a čínsky, mladí Židé se tam učili třískat nějakého figuranta v sandálech… sakra, to jsem už někde slyšel, nebo ne? Dobrý den :)

Lituji, našel jsem jen

Lituji, našel jsem jen anglickou verzi. Já vím, rád se posmíváte. Těmi verzemi jsem jen chtěl upozornit na značný vliv Turecka na dění na Kavkaze při jeho reislamizaci.K té naší církvi, já stále více nemohu pochopit proč si Bůh vlastně církev pořídil.

To mne mrzí, doufám, že alespoň obrázky zůstaly vůči přeslámkování netečné. Pějme, pane Křivane: Na Kavkaze jest gara, pad garoj dalína čto ty smatryš na meňa, ja ně mandolína a čto těbě nůžno, a čto těbě nádo ničevo ně nůžno, ničevo ně nádo REPETE: a čto těbě nůžno, a čto těbě nádo ničevo ně nůžno, ničevo ně nádo Jako starého muže načapáte po večerech s nohama v lavoru, tak Boha lze za soumraku vídat s nohama v církvi. Církev, to je taková vana, kam si Bůh po večerech chodí odmočit prošlapanou kůži. Ten kdo má rozum, miluje Boha jen od pasu nahoru, pane Křivane.

majetek

Milý Ivane,byť jsem s těmito šikovnými bratry nikdy nejednal, natož abych se zabýval nějakými kšefty okolo majetků v pražské diecézi, resp. vůbec se nezabývám kšefty okolo jakýchkoliv  majetků v pražské zoně modrých ptáků, a že jich je !!! to mi věřte !, pak moje poznámka je založena na poznatcích které jako pražák vidím na vlastní oči (k Tomášovi jsme za mlada chodili na pivo a o Praze něco víme a tak nemůžeme nevnímat jak to chodí dnes) a holt když jsem na ty jejich kšefty narazil tak mně to malinko popuzuje, jak se tady vesele míchá duchovno a majetky. Dedukujete, že jsem byl od kšeftů odrazen, jste opravdu mimo mísu. Naopak, tyhle bratry (a tohle jsem chtěl ukázat a zdůraznit) a všechny ostatní už dneska od kšeftů nic neodradí, tahle mašina se dala do pohybu a je evidentní, že vůně peněz přitahuje kdekoho - člen jakékoliv partaje může být věřící a jistě si už různé party brousí zuby na různé majetky kterých se cirkev jistě bude zbavovat za oboustranně výhodné částky, zvláště když nebude muset tyhle příjmy zdanit. Takhle to je a každému to musí být jasné.

Zcela jiná syntaxe vyjadřování, i lidská duše má otisky prstů.

Reakce

Skromný dotaz. Jaký je rozdíl mezi římsko-katolickou církví a islámem? Pročtětě si něco z historie.

mezera

Apropos, podle čeho jste ohodnotil moje majetkové poměry, že nevlastním auto? To pak máte mezeru v analyticlém myšlení. Končím tohle škádlení s pozdravam ČP.

Majetkové poměry

Já sem vaše majetkové poměry nehodnotil. Ale to není jediná věc, která vám nedošla.

Občas si přečtěte co píšete.

Občas si přečtěte co píšete.

Pletete páté přes deváté

Nejdřív si laskavě ten článek přečtěte a pak pište do diskuzí. Až to budete mít přečtené, tak se vrhněte na vývoj školství od pádu Říma přes středověk až k dnešním dnům. Pro vás se tam otevírají naprosto netušené skutečnosti. Obec neobhospodařuje vůbec nic. Jenom dokazujete, jak celé věci vůbec nerozumíte. Nájemce ten majetek (kterého se týká restituce) pouze využívá, ale neopravuje a nestará se o něj. To je důvod, proč všechny budovy kterých se to týká tak chátrají a jejich stav dokazuje, jak  je nemožné se v ČR domoci práva, pokud vůbec, zejména, pokud se správně po socansku využívá Achilovy paty českého národa - závisti. To jestli něco slouží nebo neslouží občanům nemění nic na podstatě ukradené věci. Až vám někdo ukradne auto, tak vás taky nebude zajímat že v něm jezdí do práce celá obec včetně starosty.

Kde berete tu jistotu, že

Kde berete tu jistotu, že bylo ukradeno? Někteří diskutující to dost zpochynili. On už ten termín "bylo ukradeno" zavání manipulací na sto honů. Lze pod něj totiž skrýt cokoliv. Viz Voršilky.

ukradeno

Relativizovat si to můžete do aleluja. To že o tom diskutující klábosí ještě neznamená, že něco zpochybnili. Představujete si to jako hurvínek válku. Ten váš naivní (bez znalosti věci) pohled je vidět od samého začátku naší "diskuze".  Až vám ukradnu auto, a hodím vám do schránky lístek, že jsem ho pouze převedl na sebe, tak vy si oddychnete a řeknete si: "Fuj to sem se lek, že mi ho někdo ukrad, ale když je to takhle, tak ani nebudu volat policajty. Takhle je to totiž v pořádku. Auto sice nemám, ale krádež to není." Ty augustiniáni v těch lágrech tam byly asi na vejletě, že jo? Stát by po nich měl vymáhat zpět peníze za to jídlo co tam projedli, no ne? To že někdo vytáhne Voršilky sem čekal. 1 exces za 20 let, ale jak se to hodí do krámu co? Zatímco stát vyhodí a rozkrade ročně přes 100 mld. a to vám asi ani nevadí. Ještě bych nabídnul několik dalších témat, kterými se odpůrci církevních restitucí v diskuzích rádi blejsknou (samozřejmě bez jakýchkoli znalostí hitorie): První republika, Josef II., Bílá hora, husité... a ani Karel IV. vlastně nevěřil v Boha a sakrální stavby dával církvi jenom do pronájmu - slovo "darovat" na listinách má v moderní češtině význam "pronajmout" - podle těch mudrců. Jo a taky sem zapomněl na Temno, dávali to v televizi, tak to musí bejt pravda. A vůbec, katolíci sou zlí, protože upalovali čarodějnice - aby se dostali k jejich majetku. Taky sem se někde v diskuzi dočet, že církev zavraždila nejvíc lidí v dějinách lidstva - podle jejího autora byli zřejmě Napoleon, Hitler a Stalin jména papežů... Pokud budou diskutující tímto stylem hýřit svojí hloupostí a ukazovat, jak na základní škole nedávali při dějepise pozor, popřípadě komunistickým učitelkám spolkli všechno i s navijákem, pak ta diskuze o restitucích bude nekonečná.

Já o voze a Vy o koze. Když

Já o voze a Vy o koze. Když jste už zmínil Voršilky, tak pokud mne paměť neklame, církev tehdá prohlasila, že je z rozsahem vráceného majetku spokojena a víc nechce. Jenže s jídlem roste chuť. Říká se tomu salámová metoda. Výsledkem bude středověk na který se stále odvoláváte. V posledních dvaceti letech probíhají obrovské přesuny majetků. Marx tomu říkal akumulace kapitálu. No a kdo by u toho nechtěl být. To, že s historii bylo manipulováno, jak sám píšete,  trvá. Samozřejmě správný výklad historie je ten Váš, ostatní jsou hloupí, klábosí a spolkli všechno i s navijákem. Polovina Vašeho příspěvku jsou osobní výpady. Pro Vaší informaci nemám auto.

S jidlem roste chuť?

Církev nic takového neprohlásila. Celých 20 let se dožaduje řešení. Co tu plácáte o nějaké salámové metodě? Stát naprosto přesně od roku 1948 ví o jaký majetek se jedná - sám to sepsal. Zeptejte se třeba na obecních úřadech - ten majetek je zablokovaný. To jenom socialisti teď začli zase lhát, že je se jedná o příliš velký rozsah majetku a kdoví cosi. U vlády byly dost dlouho, aby řekli co se podle nich má nebo nemá vrátit. Za celých 20 let to neudělali ani jednou. Vy máte středověk leda v hlavě. S tim Marxem ste tomu teda dal korunu. Největšíma zlodějema před i po sametu tady neni nikdo jinej než komunisti nebo bejvalý komunisti. Vykládat historii můžete různě, ale pokud fabulujete budete k smíchu. Pro vaší informaci mě ani nepřekvapuje, že auto nemáte. Tyhle hloupé názory obvykle mívají lidé, kteří nic nemají, na nic se v životě nezmohli, nevlastní ani dům nebo jiný majetek, bydlí v paneláku atd. Kdybyste totiž něco vlastnil a musel se o to starat, tak by vás takovéhle "názory" přešly. Když vám redaktor do článku napíše, že mají 1,5 m stoh dokladů od toho majetku a jenom namátkou vybere 2 doklady k ilustraci, tak místní géniové jsou z toho schopni dokázat, že Augustiniánům ten majetek nepatří... ano, takoví lidé jsou nebetyčně hloupí.

Konečně jste se odkopal, tak

Konečně jste se odkopal, tak přeci jen o majetek běží v prvné řadě.. Proč myslíte že počet věřících šel tak rapidně dolů. Asi soudruzi v NDR někde udělali chybu. A nebo snad o věřící nejde?I dnes musí vězňové za pobyt ve vězení platit.

?

Nechce se mi věřit, že člověk s vašimi rozumovými schopnostmi čte Českou pozici. Spíš bych si myslel, že diskutuju se čtenářem Novinek. Srovnávat lágry v 50. letech, kdy tamní pobyt mnozí nepřežili, s dnešním vězením s televizí a v demokratické společnosti - to už jeden musí mít v hlavě vzduchoprázdno. "Konečně jste se odkopal, tak přeci jen o majetek běží v prvné řadě.." Po 20 letech od pádu komunismu a po několika dnech úmorné diskuze mezi námi dvěma o navrácení církevního majetku jste si všiml, že se jedná o majetek? Uděluji vám bobříka za bystrost. Teda vy jste materiál... Teď už chápu ty vaše problémy s pochopením psaného textu. Z vašeho překvapení usuzuji, že lidé, kteří se dožadují něčeho co jim bylo ukradeno, jsou podle vás prachsprostí mamonáři? Vemte se pilulku. Jak ste zase přišel na to, že počet věřících šel rapidně dolů? Podle toho sčítání kterým se socani ohánějí? A napadlo vás, že státu do toho, v co jeho občané věří, vůbec nic není?! Ve slušné společnosti se na něco takového stát neopováží ani zeptat. Jestli si někdo myslí, že to budou lidé zaškrtávat, tak je poněkud jednodušší. Což ovšem zase potvrzuje, co už jsem o vás několikrát výše napsal.

Hádáte se sám se sebou.

V intencích této "logiky" nemáte soupeře, a nebudete mít ani diskutéra.Pěkné chvíle přeji.

Včera v Událostech

se holedbal tajemník Biskupské konference, jak se všemi představiteli jednal, až to dojednal. Vládní establišment jako celek "restituční" zájem podle mého soudu nemá: mnozí jednotlivci ovšem jistě!!Proti Církevní frontě se staví církevní insideři se svědomím, novodobí disidenti (bez pejorativního nádechu, který toto slovo pro mnohé má, tedy čistě technicky: svědomití zastánci odlišného, disentního stanoviska - podobně, jako je používán tento pojem u Ústavního soudu). Za všechny tam pěkně mluvila husitská biskupka Jana Šilerová; ještě častěji bývá citován farář Miloš Rejchrt. REJCHRT NA HRAD!

Svědomí je ozdoba, kterou lze uvít jako věneček z pampelišek… lze jí lehce nabýt, stejně jako lehce pozbýt. Skutečné svědomí mají jen děti, blázni a dospělí lidé, kteří se dětem (bláznům) chtějí podobat. Jako dospělý člověk se můžu cítit spravedlivým, ale dobře vím, že to není díky svědomí. Je to díky pevným zásadám, je to díky pevnému hodnotovému řádu, který uznávám, a dobře vím, že ten se může z různých příčin změnit, protože jsem prostě jen obyčejný člověk a žádný Bůh. Na hradě bych církevního hodnostáře klidně vidět mohl, dodnes mě to vlastně ani nenapadlo, díky za inspiraci.